IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Напълно вероятно, защото доколкото ми е известно, инвестициите за навлизане на нови пазари и откриване на нови офиси са направени, и едва ли ще трябват толкова много пари, както миналата година. Но дали ще бъде разпределен такъв дял от печалбата, зависи най-вече от решението на мажоритаря...
    За 2017 г. дивидента ще бъде над 1,25 лв. Запишете си го. Payout ratio ще пада тепърва.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
      Каква е вероятността да бъде разпределен брутен дивидент от отново 1,13 лв. на акция или 78,1% от печалбата за 2016 г. (или 6 млн. лв. за дивидент от 7,72 млн. лв. печалба)?
      Напълно вероятно, защото доколкото ми е известно, инвестициите за навлизане на нови пазари и откриване на нови офиси са направени, и едва ли ще трябват толкова много пари, както миналата година. Но дали ще бъде разпределен такъв дял от печалбата, зависи най-вече от решението на мажоритаря...

      Коментар


      • Каква е вероятността да бъде разпределен брутен дивидент от отново 1,13 лв. на акция или 78,1% от печалбата за 2016 г. (или 6 млн. лв. за дивидент от 7,72 млн. лв. печалба)?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

          Само не знам тази "надута" позиция, при тоя лош отчет, за какво я стискате?!
          +1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

            Само не знам тази "надута" позиция, при тоя лош отчет, за какво я стискате?!
            Съвсем нормална си е цената. Все пак доскоро имаше сделки на 42-43лв., а последната е много малко под 41, така че не виждам причина да продавам по-ниско. След като излезе инфо за дивидента, все ще се намери кой да ги напазарува, така че не се притеснявам. Кеша не ми е спешен, и дори и да не ги продам, няма да ми е толкова голям проблем Не знаех че при ръст на приходите се отчита "лош отчет" но щом казвате...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Не смятам да намалям, нека си стои. Когато им дойде времето тогава...
              Само не знам тази "надута" позиция, при тоя лош отчет, за какво я стискате?!
              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                Много е. Пусни надолу малко.
                Не смятам да намалям, нека си стои. Когато им дойде времето тогава...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Никой ли не иска малко бройки на 41,00лв.
                  Много е. Пусни надолу малко.
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Никой ли не иска малко бройки на 41,00лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      на този по-долу - бик ли беше - нямам време да ти чета глупостите по темите, за да се заяждам с теб
                      +1

                      Коментар


                      • на този по-долу - бик ли беше - нямам време да ти чета глупостите по темите, за да се заяждам с теб

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          на 40-42лв още ще купя
                          Черешите са по 50 лв., но с тенденция за падане

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            на 40-42лв още ще купя
                            Това защо ни го съобщаваш??? Очакваш да ти ръкопляскаме ли?
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • на 40-42лв още ще купя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                                За Импето не знам, но за мен специално цената вече не е особен фактор. Средната ми е толкова смешно ниска, че и 50 лв не ме плаши като цена за допълване. Стига да видя позитивно развитие и най-вече стартиране на процес по възвръщаемост на румънската инвестиция, която според мен бе направена на подходящия пазар и в подходящия момент. От там ще очаквам да изскочи птичето.
                                Тъй тъй!

                                Фактът, че DPD имат 25% е особено важен за мен, те определено знаят какво правят в логистиката. Вчера имах доставка с тях до офис в Англия, префектно обслужване. Сутринта идва мейл, който ти казва: кога да очакваш доставка, име и снимка на куриер. Куриера има 15 доставки за деня, ти си номер 12. Опции за пренасочване, за доставка до съсед, за промяна на часа на доставка. При обновяване на информацията софтуера ти казва: Доставка номер едикой си е направена и при вас ще бъдат в еди колко си...Абе нямам думи.
                                Писаха, че доставката ще бъде меду 11 и 12 и в 11:15 беше направена.

                                Дано Спиди се движат по същия път като DPD.
                                Относно Еконт: нямат доставки до някои страни в Евроа, директно ми отказаха. Спиди, респективно DPD имат офиси навсякъде на континента.

                                Аз сантименти да си кажа нямам, ако тръгнат в посока, която не ми харесва ще продам. Все пак сме тук по определена причина, а не да се влюбваме.

                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X