IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЕБИТДА ще я оправят 2019 г. (данните ще излязат в началото на 2020 г.), за сделката с френските държавни пощи

    Мисля, че Спиди е ОК, защото не трябва да се смята само още 2-3 години до 2019 г-2020 г., а до 2025 г. например, тоест 7-8 г.

    защото Мектупчиян ще остане с контролен пакет по устава на дружеството (над 17%) и когато продаде и тези последни проценти, тогава цената ще е по-добра, вероятно над Хикс лева.

    и през цялото време очаквам растящ дивидент

    а сделката с французите ако/като стане на 8 пъти EBITDA това не значи, че пазарната ще е там, тя ще е с хикс % отгоре

    важното е БВП да расте, електронната търговия да расте и при куриерите това играе добре, тоест да има силен тренд

    Аз държа дългосрочно тук, за всичко друго има ... Репо

    Масово народа си мисли - 2020 г. и Спиди слиза от борсата, гейм овър на ЕБИТДА х 8, да ама не за слизането и не за х 8

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
    Last edited by mpy_yordanov; 31.05.2017, 11:19.

    Коментар


    • Eva Maydell (Paunova)

      1 час ·

      Поредна победа за потребителите!
      по-ниски цени на всички доставки на колети за цяла Европа;
      повече прозрачност при формирането на цените, за да не плащаме за един и същи пакет различна цена в зависимост от държавата, от която го изпращаме.

      Това постигнахме с гласуването на новия регламент за трансграничната доставка на колети в Комисията по вътрешен пазар и защита на потребителите в ЕП.

      Как това ще се отрази на бизнеса на Спиди, как смятате?
      Last edited by mancev; 31.05.2017, 11:13.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        а ебитда?
        И PEG е добре.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          а ебитда?
          засега сме назад с този показател

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            за мен е много добре
            труден пазар, висока конкуренция, но и Спиди си работи добре
            а ебитда?
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
              Приходите в Румъния с над 30% ръст на годишна база.
              В България около 12%
              Средно 18%

              Делът на румънското дружество достигна около 35% от приходите, спрямо около 65% на българското.

              Не е препоръка
              за мен е много добре
              труден пазар, висока конкуренция, но и Спиди си работи добре

              Коментар


              • Приходите в Румъния с над 30% ръст на годишна база.
                В България около 12%
                Средно 18%

                Делът на румънското дружество достигна около 35% от приходите, спрямо около 65% на българското.

                Не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                  Поздравления Осло! Признавам си, че предвид по-лошите резултати очаквах по-малък дивидент, но за наша обща радост... не познах

                  Идвай на общите събрания и няма да имаш такива дилеми

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    и по-важното - мениджмънтът иска да покаже характер и отношение явно очакват по-добри резултати през тази и следващите години
                    Засега очакванията са по-скоро пожелателни, отколкото реални. Не знам кое "яде" печалбата, дали са по-високите разходи за инвестиции, или вдигането на заплатите на служителите. Най-хубавото е че дивидента не намалява... Потенциала пред сектора е налице, остава пожелателните добри очаквания да станат реалност...

                    Коментар


                    • и по-важното - мениджмънтът иска да покаже характер и отношение явно очакват по-добри резултати през тази и следващите години

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                        А дивидента трябва да е левче поне
                        Не е етично да пада под тази психо-граница...
                        Поздравления Осло! Признавам си, че предвид по-лошите резултати очаквах по-малък дивидент, но за наша обща радост... не познах


                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                          http://www.investor.bg/novini-i-anal...akciia-239858/
                          Не е зле, при положение че печалбата е надолу. Неголяма дивидентна доходност, но за сметка на това постоянна и стабилна Доволен съм...
                          Бе и аз мислех: неголяма и дори кежава дивидентна доходност, но спрямо повечето компании на БФБ си е направо сосна...

                          Алееее - надуто е, но си оставих няколко. При цена на покупка около 17.5 кинта, що да не си оставя?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • http://www.investor.bg/novini-i-anal...akciia-239858/
                            Не е зле, при положение че печалбата е надолу. Неголяма дивидентна доходност, но за сметка на това постоянна и стабилна Доволен съм...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Хе-хе: не съм си продал последните, които си запазих. Вярно е, че продадох повечето, но не защото не ме кефи Мишокът, но защото съм дивидентаджия, а дивидент под 3% (в случаят около 2.62% ако се запази миналогодишният дивидент) е ного кежаво. Бих бил доволен от такъв само за супермогъща и стратегическа компания. Дори хипермегаебасиколосът в хапчетата Pfizer (вчера си взех няколко) при сегашни цени дава 2.78%. Все пак запазих малко Мишоци - слабост са ми - а и вярвам, че компанията добре ще се развива.
                              Е нали ти беше надуто тук Импе?
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                                Да продаваш на определена цена е ОК, особено ако очакваш корекция. Проблемът при този фрифлоат е дали ще има от кого да купиш?! Там е ключът. А Импето вече продаде.

                                ПС: вчера успях да взема малко.
                                Хе-хе: не съм си продал последните, които си запазих. Вярно е, че продадох повечето, но не защото не ме кефи Мишокът, но защото съм дивидентаджия, а дивидент под 3% (в случаят около 2.62% ако се запази миналогодишният дивидент) е ного кежаво. Бих бил доволен от такъв само за супермогъща и стратегическа компания. Дори хипермегаебасиколосът в хапчетата Pfizer (вчера си взех няколко) при сегашни цени дава 2.78%. Все пак запазих малко Мишоци - слабост са ми - а и вярвам, че компанията добре ще се развива.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X