IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

    Никой не коментира труда ми
    Сравнението ти е добро, но мисля че в него не отразяваш закупуването от страна на Спиди логистичната база в кв. Горубляне, която е огромна, дългосрочна и много рентабилна инвестиция. А и нека изчакаме поне 2-3 отчета, за да видим миналогодишните инвестиции в нови офиси как ще се отразят в отчета. Аз лично очаквам подобрение на ROA в следващата година, а и защо не по-висок дивидент догодина
    Мнението ми не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Ръста на акцията да не се дължи на корицата на последния брой на Форбс
      Аз специално преизпълних плана за годината. Другата пак така. Само ако реша да продавам, да има кой да купува.

      Коментар


      • Ръста на акцията да не се дължи на корицата на последния брой на Форбс

        Коментар


        • Мале-е-е-е - какво правите с тоя мишок, бе? Изкушавате ме да си продам и останалите акции ли?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • АПС-тата са само разход и увеличаването на броя им не трябва да радва особено. Толкова са нерентабилни, че Еконт се чудят как да принудят франчайзите си да наливат сами по 50 хилки в тия шкафове. И това е при положение, че АПС-тата на Еконт са доста по-използваеми тъй като работят денонощно за разлика от тези на Спиди и цените на пратките при Еконт са значително по-ниски.
            Еконт стоят много по-добре на пазара, като дял, растеж и печалба и това щеше да се види много ясно ако в печалбата им за 2016 бяха включени и печалбите, които разпределят към франчайзите си (при Еконт всичко е франчайз за разлика от Спиди). Ръста им при пощенските пратки всяка година го показва а той носи основната част от приходите. Спиди вместо да се конкурират с Еконт при този тип пратки ги оставиха изцяло в ръцете им като направиха цените на услугите си непривлекателни за крайните клиенти. Спиди имат превес при бизнес клиентите и големите търговци, но при договорени цени, които не им носят достатъчно голяма печалба.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
              нови 2 Билла АПС

              КЪРДЖАЛИ - БИЛЛА БУЛ. БЪЛГАРИЯ (АПС) Адрес: гр. КЪРДЖАЛИ [6600], бул. БЪЛГАРИЯ № 115 Работно време: пон-пет: 07:30 - 22:00
              съб: 08:00 - 22:00


              ПАЗАРДЖИК - БИЛЛА ЛЮБЕН БОЯНОВ (АПС) Адрес: гр. ПАЗАРДЖИК [4400], ул. ЛЮБЕН БОЯНОВ № 1 Работно време: пон-пет: 07:30 - 22:00
              съб: 08:00 - 22:00

              Да сложат още два АПС и цената да става 60 лв. Малко смешен е тоя ръст без наличие на новини.
              Импето ще си продаде и другите акции на тези нива.

              Коментар


              • нови 2 Билла АПС

                КЪРДЖАЛИ - БИЛЛА БУЛ. БЪЛГАРИЯ (АПС) Адрес: гр. КЪРДЖАЛИ [6600], бул. БЪЛГАРИЯ № 115 Работно време: пон-пет: 07:30 - 22:00
                съб: 08:00 - 22:00


                ПАЗАРДЖИК - БИЛЛА ЛЮБЕН БОЯНОВ (АПС) Адрес: гр. ПАЗАРДЖИК [4400], ул. ЛЮБЕН БОЯНОВ № 1 Работно време: пон-пет: 07:30 - 22:00
                съб: 08:00 - 22:00

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Аз коментирах преди няколко дни, но ми беше заявено че след като не ходя по общи събрания, нямам понятие от нещата които се случват, и че проблеми няма. А аз виждам по себе си че работата на Спиди намалява, и че Еконт и някой по-малки куриери печелят пазарен дял. За мен това е непонятно. Не знам доколко са успешни тези АПС-и но е факт, че в малките населени места и дори общинските центрове, Спиди губи пазарен дял, и то значителен. Като гледам и доста инвеститори са продали акции на Спиди през последната година, може би заради добрата цена на акцията, може би поради причините които изтъкнах по-горе.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                  Манчев, ако Еконт бяха листната на борсата, това щеше да прекрасно, за съжаление не е така. Ако погледнеш малко по-назад, то ще забележиш, че и аз съм коментирал бизнеса на Еконт, и как ще повлияят на бизнеса на Спиди. За съжаление не можем да вложим пари в Еконт, няма как.
                  По отношение на бизнеса с АПС, колко е печеливш и колко не, сме задали въпроса на събранието.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                    Никой не коментира труда ми
                    Аз коментирах преди няколко дни, но ми беше заявено че след като не ходя по общи събрания, нямам понятие от нещата които се случват, и че проблеми няма. А аз виждам по себе си че работата на Спиди намалява, и че Еконт и някой по-малки куриери печелят пазарен дял. За мен това е непонятно. Не знам доколко са успешни тези АПС-и но е факт, че в малките населени места и дори общинските центрове, Спиди губи пазарен дял, и то значителен. Като гледам и доста инвеститори са продали акции на Спиди през последната година, може би заради добрата цена на акцията, може би поради причините които изтъкнах по-горе.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                      Никой не коментира труда ми
                      Надявам се Спиди да придобие още някой от конкурентите си и така да увеличи икономиите от мащаба. Ако Еконт направят IPO, бих инвестирал и при тях.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        Отлична 2016 г. за конкурентите на Спиди АД.

                        Рапидо Експрес енд Лоджистикс ООД

                        Рапидо има приходи от 14,5 млн. лв. за 2016 г. при ръст с 60,6%.
                        Нетната печалба е 801 хил. лв. за 2016 г. спрямо 393 хил. лв. за 2015 г. Марж на нетната печалба е 5,5%.
                        Печалбата преди лихви, данъци и амортизации (без обезценки) е 1,22 млн. лв. или марж от 8,4%.
                        Основен доставчик е Спиди, който им осугирява базовите си услуги за райони, в които Рапидо не оперира (засега).


                        Еконт Експрес ООД – консолидирани

                        Ръст на приходите от продажби с 25,35% до 113,5 млн. лв. за 2016 г. Особено силен е ръста на пощенските услуги с 42,21% до 38,6 млн. лв. или повишение с 11,45 млн. лв. Пощенските услуги са когато гражданин 1 и гражданин 2 си пращат нещо от офис до офис на Еконт.

                        Нетната печална на Еконт за 2016 г. е 12,728 млн. лв. Маржа на нетната печалба е 11,2%.

                        Печалбата преди лихви, данъци и амортизации (без обезценки) е 17,409 млн. лв. или марж от 15,3%. И двата показателя са двойно над Рапидо.

                        Спиди АД - консолидирани

                        Консолидираните приходи през 2016 г. се увеличиха с 20% (тук и приходи от Рапидо) до 147,9 млн. лв.
                        Нетната печалба е 6,95 хил. лв. за 2016 г. спрямо 393 хил. лв. за 2015 г. Марж на нетната печалба е 4,7%.
                        Печалбата преди лихви, данъци и амортизации (без обезценки) е 17,802 млн. лв. или марж от 12%.

                        Изводи
                        Секторът на активните конкурети расте по-бързо от Спиди, Спиди стягай се
                        Конкурентите са по-рентабилни при нетната печалба, а Спиди е в средата по ЕБИТА (без Д – депресиейшън или обезценките).

                        Силен сектор

                        Надявам се Спиди да расте по-бързо от Еконт, при по-добри маржове. Засега е просто по-голямо с около 30%.

                        Мнението не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции в Спиди АД.
                        Никой не коментира труда ми

                        Коментар


                        • Aко не се чете, кажете БЛАГОДАРЯ на Инвестор. На мен ми омръзна да ходя по други сайтове, да качвам снимки, че да ги шервам тук, за да се виждат!
                          Click image for larger version

Name:	11.jpg
Views:	1
Size:	27.8 КБ
ID:	3214022

                          Click image for larger version

Name:	22.jpg
Views:	1
Size:	48.1 КБ
ID:	3214023

                          Click image for larger version

Name:	33.jpg
Views:	1
Size:	31.8 КБ
ID:	3214024

                          Click image for larger version

Name:	44.jpg
Views:	1
Size:	35.8 КБ
ID:	3214025

                          Click image for larger version

Name:	55.jpg
Views:	1
Size:	34.0 КБ
ID:	3214026

                          Last edited by tony1975; 04.07.2017, 07:58.

                          Коментар


                          • Отлична 2016 г. за конкурентите на Спиди АД.

                            Рапидо Експрес енд Лоджистикс ООД

                            Рапидо има приходи от 14,5 млн. лв. за 2016 г. при ръст с 60,6%.
                            Нетната печалба е 801 хил. лв. за 2016 г. спрямо 393 хил. лв. за 2015 г. Марж на нетната печалба е 5,5%.
                            Печалбата преди лихви, данъци и амортизации (без обезценки) е 1,22 млн. лв. или марж от 8,4%.
                            Основен доставчик е Спиди, който им осугирява базовите си услуги за райони, в които Рапидо не оперира (засега).


                            Еконт Експрес ООД – консолидирани

                            Ръст на приходите от продажби с 25,35% до 113,5 млн. лв. за 2016 г. Особено силен е ръста на пощенските услуги с 42,21% до 38,6 млн. лв. или повишение с 11,45 млн. лв. Пощенските услуги са когато гражданин 1 и гражданин 2 си пращат нещо от офис до офис на Еконт.

                            Нетната печална на Еконт за 2016 г. е 12,728 млн. лв. Маржа на нетната печалба е 11,2%.

                            Печалбата преди лихви, данъци и амортизации (без обезценки) е 17,409 млн. лв. или марж от 15,3%. И двата показателя са двойно над Рапидо.

                            Спиди АД - консолидирани

                            Консолидираните приходи през 2016 г. се увеличиха с 20% (тук и приходи от Рапидо) до 147,9 млн. лв.
                            Нетната печалба е 6,95 хил. лв. за 2016 г. спрямо 393 хил. лв. за 2015 г. Марж на нетната печалба е 4,7%.
                            Печалбата преди лихви, данъци и амортизации (без обезценки) е 17,802 млн. лв. или марж от 12%.

                            Изводи
                            Секторът на активните конкурети расте по-бързо от Спиди, Спиди стягай се
                            Конкурентите са по-рентабилни при нетната печалба, а Спиди е в средата по ЕБИТА (без Д – депресиейшън или обезценките).

                            Силен сектор

                            Надявам се Спиди да расте по-бързо от Еконт, при по-добри маржове. Засега е просто по-голямо с около 30%.

                            Мнението не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции в Спиди АД.

                            Коментар


                            • 35-тия АПС

                              СЛИВЕН - БИЛЛА БРАТЯ МИЛАДИНОВИ (АПС)
                              Адрес: гр. СЛИВЕН [8800], ул. БРАТЯ МИЛАДИНОВИ № 25 Работно време: пон-пет: 07:30 - 22:00
                              съб: 08:00 - 22:00

                              Не че има някакво мега значение за общия бизнес на Спиди
                              Last edited by oslo; 03.07.2017, 00:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение

                                И ТОВА ЗА НЕЩО ДЕТО НЕ СТРУВА ПОВЕЧЕ ОТ 7-8 ЛВ.
                                Като ЧЕЗ, нали?! Дето според някои трябваше да отиде под 100 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X