IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MvnJ Разгледай мнение
    Никак не е агресивно, ако беше агресивно щеше да ти се изпоти дисплея.
    Мнението ми е чисто информативно и напълно заслужено с оглед написаното от теб.
    Пратката му не била документи а обемна но пък се събрала в 4см. ОК, вярваме. Продължаваш да се излагаш, дано сам се усетиш в един момент.

    Сайта на Еконт може да е дървен но информацията им е актуална.
    Не се опитвай да намекваш, че имам близки отношения с тях. По неволя ги използвам само като клиент и то защото отсрещната страна настояват за това.
    Не познавам човек който да предпочита Спиди пред друг куриер заради нещо друго освен удобна за него локация на офис.
    Ако предложат по-добра и конкурентна услуга аз ще съм първия, който ще ги поздрави и ще пиша тук.
    Спиди само веднъж имаха конкурентна услуга, заради която клиентите започнаха да посещават офисите им но доста бързо я премахнаха и замениха това нещо, което е толкова неизползваемо, че и него ще сменят след време.
    Новата услуга за 30 лв. до Германия за пратки до 5 кг. конкурентно ли е?

    https://www.speedy.bg/bg/dpd-economy

    Коментар


    • Никак не е агресивно, ако беше агресивно щеше да ти се изпоти дисплея.
      Мнението ми е чисто информативно и напълно заслужено с оглед написаното от теб.
      Пратката му не била документи а обемна но пък се събрала в 4см. ОК, вярваме. Продължаваш да се излагаш, дано сам се усетиш в един момент.

      Сайта на Еконт може да е дървен но информацията им е актуална.
      Не се опитвай да намекваш, че имам близки отношения с тях. По неволя ги използвам само като клиент и то защото отсрещната страна настояват за това.
      Не познавам човек който да предпочита Спиди пред друг куриер заради нещо друго освен удобна за него локация на офис.
      Ако предложат по-добра и конкурентна услуга аз ще съм първия, който ще ги поздрави и ще пиша тук.
      Спиди само веднъж имаха конкурентна услуга, заради която клиентите започнаха да посещават офисите им но доста бързо я премахнаха и замениха това нещо, което е толкова неизползваемо, че и него ще сменят след време.

      Коментар


      • Защо толкова агресивно? Човек да не сподели информация. Освен това не изпращах документи, а нещо по-обемно. Ако калкулаторът в сайта на Еконт не е верен - оправете си го.

        Иначе наистина не винаги цената е определяща. В противен случай все още из пътищата щяха да пъркат основно соц коли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MvnJ Разгледай мнение

          Амазон са най-евтините и всички останали се съобразяват с тях. Цените им са дори дъмпингови.
          Със сигурност са най-бързите като предлагат доставки дори същия ден в страните където оперират.
          С Амазон съм получавал пратки от днес за утре от Англия до София и то на много достъпна цена.
          Тук обаче спора наистина се измества и няма нищо общо с темата.

          Колкото до второто. Сравнението с основния конкурент на пазара има пряко отношение с темата и ако някой казва, че не е така той просто иска да избяга от неудобни факти.
          Пряко отношение има цената на услугата и сравнение с конкурентната на другия основен играч.
          Пряко отношение има ефекта от промените в цените и пазарния дял.
          Нямат пряко отношение мнения за качеството на усугата защото това може да се приеме за субективно.
          Това ти какво използваш и предпочиташ също не е от значение, особено когато цената не е от значение за теб самия. За 99% от клиентите цената Е от значение.
          Сравнения и анализи на цени и пазарен дял правят веднъж годишно и държавни учреждения, защо тогава всички се взират в тях а през годината в реално време било лошо да се коментира.
          Tова, което казах е, че Еконт не са на борсата, иначе и аз бих се замислил в кое от двете дружества щях да инвестирам, или на кое от двете тежестта в портфейла ми щеше да е по-голяма. Не отричам, че Еконт имат по-добри и по-евтини услуги, но вече два пъти не ги изпозлвам за чужбина, просто защото не доставят до там.
          Това дето ми го казваш, че 99% от хората си правят сметката и смятат последната стотинка като правят доставки също не е вярно. Може 45% да го правят, ама другите не. Много обичам когато ми се натяква колко е пресметлив и рационален средния избирател. Иска ви се да е така. Ирационалното мислене е част от човешкото съществуване и винаги ще е така.
          За АПС от предния ти пост съм съгласен напълно, дори вече е обсъждано. Ще видим какво ще стане, но и според мен е твърде рано за народ, който все още се грее на дърва (в столицата и не само) да стане от кюмбето и ще се затърчи към АПС-а с мисълта колко му е удобно да пусне пратка в 2 през нощта.

          Това са си мои лични размишления, не ангажирам никой с тях, притежавам акции не само Спиди, но и на други логистични фирми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            Абе то и Амазон не са най-евтините и най-бързите, ама хората го предпочитат.

            ........

            Всъщност не знам за какво пишем всичко това тук. Ако и Еконт бяха публично дружество и можехме да инвестираме при тях, то тогава спорът щеше да е по-смислен, но сега не е . Полза от изтъкване на предимствата на едното или другото дружество няма. То не е като да се чудим между UPS и FEDEX.
            Амазон са най-евтините и всички останали се съобразяват с тях. Цените им са дори дъмпингови.
            Със сигурност са най-бързите като предлагат доставки дори същия ден в страните където оперират.
            С Амазон съм получавал пратки от днес за утре от Англия до София и то на много достъпна цена.
            Тук обаче спора наистина се измества и няма нищо общо с темата.

            Колкото до второто. Сравнението с основния конкурент на пазара има пряко отношение с темата и ако някой казва, че не е така той просто иска да избяга от неудобни факти.
            Пряко отношение има цената на услугата и сравнение с конкурентната на другия основен играч.
            Пряко отношение има ефекта от промените в цените и пазарния дял.
            Нямат пряко отношение мнения за качеството на усугата защото това може да се приеме за субективно.
            Това ти какво използваш и предпочиташ също не е от значение, особено когато цената не е от значение за теб самия. За 99% от клиентите цената Е от значение.
            Сравнения и анализи на цени и пазарен дял правят веднъж годишно и държавни учреждения, защо тогава всички се взират в тях а през годината в реално време било лошо да се коментира.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MvnJ Разгледай мнение

              Ко викаш? Спиди са ти взели 2.50лв а при Еконт за същото щели да вземат 5лв. А куриерите как ти се струваха, доволни ли бяха?
              Настоявам да покажеш ценитe от сайта на Еконт.
              Откакто слeдя дискусията виждам как тук как поне двама потребители давате изключително тенденциозни мнения с необективна, подвеждаща информация.

              Разбира се няма нужда да ми отговаряш, ясно ми е какво си направил. И за да не бъда голословен защото обичам да говоря с факти.Цитираната от теб цена 2.50лв се отнася за пощенска пратка изпратена от офис до офис при много важна подробност в най-малкия размер с височина 4.5см. Този да го наречем нано-размер може да бъде използван само за документи, малка книжка, тениска и почти нищо друго. Размера е удобен най-вече за рекламите на Спиди, за да казват, че пратка може да се изпрати за 2.50лв. Да, може, но не и вашата!
              Същата услуга в Еконт ще струва 4лв а при положение, че всеки клиент може да използва отстъпка 10% и повечето го правят, цената пада на 3.60лв. При тях няма подобни ограничения в размерите и пратката може е висока не до 4.5см а да бъде с размери 60x60x60см
              Ако си говорим за документи Еконт имат дори по-ниски цени - 1.50лв за документи до 0.5кг и 3лв до 2кг с дебелина до 2см

              Това е пример за поредното тенденциозно и подвеждащо мнение. Сравняване на цената на пощенска пратка офис-офис на Спиди, с куриерска офис-адрес на Еконт. Това са не просто съвсем различни услуги, но цената на първата е освободена от ДДС а втората е с включен ДДС.
              Неволна грешка нали? При положение, че вече и децата знаят какви са цените и разликите между типовете пратки, толкова активен участник се прави на разсеян.


              Но след като темата е повдигната нека си говорим за цени.

              * Еконт Пощенски пратки от ОФИС до ОФИС:
              докумeнти до 0.5кг/с размер до 26x36x2см - 1.50лв
              документи до 2кг/с размер до 26x36x2см - 3лв
              1кг - 4лв а с 10% отстъпка 3.60лв
              2кг - 4,40лв а с 10% отстъпка 3,96лв
              3кг - 4,80лв а с 10% отстъпка 4,32лв
              4кг - 5,20лв а с 10% отстъпка 4,68лв
              5кг - 5,60лв а с 10% отстъпка 5,04лв
              и т.н. +0,4лв/кг
              10кг - 7,60лв а с 10% отстъпка 6,84лв

              * Еконт Куриерски пратки от ОФИС до АДРЕС:
              Документи - 5.70лв с отстъпка 5,13лв
              1кг - 6,30лв с отстъпка 5,67лв
              2кг - 7,80лв с отстъпка 7,11лв
              3 до 5кг - 9,90лв с отстъпка 8,91лв
              6-10кг - 14,70лв с отстъпка 13,23лв

              ** Спиди Пощенски пратки от ОФИС до ОФИС:
              размер XS - 50x35x4.5cm - 2.55лв
              размер S - 60x35x11cm - 3.05лв
              размер M - 60x35x19cm - 5.05
              размер L - 60x35x37cm - 9.05

              ** Спиди Куриерски пратки от ОФИС до АДРЕС:
              Документи - 6,05лв
              1кг - 8,08лв
              2кг - 9,37лв
              3кг - 10,48лв
              4кг - 11,69лв
              5кг - 12,74лв
              10кг - 17,92лв

              Нека предположим, че имате за изпращане пратка с размер 20x20x20см. Това е една реална, нормална пратка с нормално за тези размери тегло - 2кг
              Това малко пакетче при Спиди, т.е. с рекламираната от тях като евтина пощенска услуга ще ни струва забележете 9.05лв за да бъде изпратено от един техен офис до друг техен офис.
              За същата пратка при Еконт цената е 4.4лв.
              Забележете отново, доставката на тази пратка до адрес при Еконт, т.е. говорим за по-скъпа услуга, при която има и начислено ДДС, струва по-малко от пощенската на Спиди - 7.80лв срещу9.08лв.
              Цените на куриерската услуга при Спиди също са значително по-високи. Трябва да отбележа, че Спиди имат и бавна услуга с доставка за 2дни а нормалната услуга с доставка на следващия ден са нарекли "експресна" (да бяха я нарекли лукс, защото цените са като за такава). Не сравнявам тези цени защото конкуренцията няма от бавната услуга, има само от луксозната.

              Давам още един пример. Спиди се опитват да наложат услугата с Автоматични Пощенски Станции, рекламират я като евтина а там важат цитираните по-горе цени за пощенски пратки.
              В същото време Еконт са пряка конкуренция и в тази посока. Те използват същите станции (на същия производител) но при тях размера няма значение. При Еконт когато изпращаш пратка от АПС избираш сам размера на шкафа а от значение за цената е само теглото. В момента, в който разбереш, че пратката не се побира в шкафа, просто отваряш по-голям.
              Има и още два детайла в тяхна полза - пратките от/до Автоматична Пощенска Станция при Еконт използват 10% отстъпка от цената и са използваеми денонощно.
              Виждаме как Еконт ги разбиват по всички точки.

              Тези факти трябва да отговарят на въпроса защо хората не искат да използват Спиди и защо с тези цени Спиди никога няма да бъде конкурентна на Еконт нито при пощенските пратки, нито при АПС а вече и при куриерските пратки.

              Пиша го като за бавноразвиващи но то е заради изопачаващите фактите. Предизвикаха ме мненията на уж работещи с финансови инструменти и цифри, уж имащи акции в компанията, активни участници в дискусията, даващи уж компетентни мнения, от което трябва да следва, че трябва да са запознати с пазара, цени, конкуренция, но тези хора се правят на приятно разсеяни, когато говорят за базовите цени на най-популярните и използвани услуги. Все едно да си да си финансов министър и да се "объркаш" за стойността на минималната работна заплата.

              Пиша го защото силно мразя манипулативни мнения от заинтересовани под някаква форма лица!
              Нямам акции в Спиди, не понасям Еконт и не смятам, че клиентите ще имат полза да расте пазарния им дял.
              Искам по-голяма конкуренция и дано отлива на клиенти от Спиди бъде стимул и някакъв шанс за по-малките фирми да достигнат рентабилно ниво даващо им по-големи възможности за разрастване.
              Абе то и Амазон не са най-евтините и най-бързите, ама хората го предпочитат. Аз специално когато изпращам пратки, ползвам и двете фирми (Еконт и Спиди), изобще не гледам цените, защото и двете са ми ОК. И преди го бях писал това: изпращане на пратка в Италия - с Еконт е невъзможно. Имат май и други страни, до които Eконт не доставят, за разлика от DPD. За това пък Еконт си имат съблекални и пробни. Логистиката тепърва ще расте, намаляването на цените и наличието на конкуренция е възможно най-доброто нещо, което се случва. Днес получавах доставка от Италия с DHL, е тия наистина не знам как съществуват. Все нещо е неоправено и е зле. Ползвам и Габко, перфектни цени, перфектно обслужване.

              Всъщност не знам за какво пишем всичко това тук. Ако и Еконт бяха публично дружество и можехме да инвестираме при тях, то тогава спорът щеше да е по-смислен, но сега не е . Полза от изтъкване на предимствата на едното или другото дружество няма. То не е като да се чудим между UPS и FEDEX.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                Напълно очаквана информация. Преди два дена ми се наложи да изпратя нещо - за 2,50 лв стигна до другия край на България. Бонусът беше, че минах бързо. В Еконт не знам колко щяха да ми вземат точно, но калкулаторът в сайта им показа 5 лв.
                Ко викаш? Спиди са ти взели 2.50лв а при Еконт за същото щели да вземат 5лв. А куриерите как ти се струваха, доволни ли бяха?
                Настоявам да покажеш ценитe от сайта на Еконт.
                Откакто слeдя дискусията виждам как тук как поне двама потребители давате изключително тенденциозни мнения с необективна, подвеждаща информация.

                Разбира се няма нужда да ми отговаряш, ясно ми е какво си направил. И за да не бъда голословен защото обичам да говоря с факти.Цитираната от теб цена 2.50лв се отнася за пощенска пратка изпратена от офис до офис при много важна подробност в най-малкия размер с височина 4.5см. Този да го наречем нано-размер може да бъде използван само за документи, малка книжка, тениска и почти нищо друго. Размера е удобен най-вече за рекламите на Спиди, за да казват, че пратка може да се изпрати за 2.50лв. Да, може, но не и вашата!
                Същата услуга в Еконт ще струва 4лв а при положение, че всеки клиент може да използва отстъпка 10% и повечето го правят, цената пада на 3.60лв. При тях няма подобни ограничения в размерите и пратката може е висока не до 4.5см а да бъде с размери 60x60x60см
                Ако си говорим за документи Еконт имат дори по-ниски цени - 1.50лв за документи до 0.5кг и 3лв до 2кг с дебелина до 2см

                Това е пример за поредното тенденциозно и подвеждащо мнение. Сравняване на цената на пощенска пратка офис-офис на Спиди, с куриерска офис-адрес на Еконт. Това са не просто съвсем различни услуги, но цената на първата е освободена от ДДС а втората е с включен ДДС.
                Неволна грешка нали? При положение, че вече и децата знаят какви са цените и разликите между типовете пратки, толкова активен участник се прави на разсеян.


                Но след като темата е повдигната нека си говорим за цени.

                * Еконт Пощенски пратки от ОФИС до ОФИС:
                докумeнти до 0.5кг/с размер до 26x36x2см - 1.50лв
                документи до 2кг/с размер до 26x36x2см - 3лв
                1кг - 4лв а с 10% отстъпка 3.60лв
                2кг - 4,40лв а с 10% отстъпка 3,96лв
                3кг - 4,80лв а с 10% отстъпка 4,32лв
                4кг - 5,20лв а с 10% отстъпка 4,68лв
                5кг - 5,60лв а с 10% отстъпка 5,04лв
                и т.н. +0,4лв/кг
                10кг - 7,60лв а с 10% отстъпка 6,84лв

                * Еконт Куриерски пратки от ОФИС до АДРЕС:
                Документи - 5.70лв с отстъпка 5,13лв
                1кг - 6,30лв с отстъпка 5,67лв
                2кг - 7,80лв с отстъпка 7,11лв
                3 до 5кг - 9,90лв с отстъпка 8,91лв
                6-10кг - 14,70лв с отстъпка 13,23лв

                ** Спиди Пощенски пратки от ОФИС до ОФИС:
                размер XS - 50x35x4.5cm - 2.55лв
                размер S - 60x35x11cm - 3.05лв
                размер M - 60x35x19cm - 5.05
                размер L - 60x35x37cm - 9.05

                ** Спиди Куриерски пратки от ОФИС до АДРЕС:
                Документи - 6,05лв
                1кг - 8,08лв
                2кг - 9,37лв
                3кг - 10,48лв
                4кг - 11,69лв
                5кг - 12,74лв
                10кг - 17,92лв

                Нека предположим, че имате за изпращане пратка с размер 20x20x20см. Това е една реална, нормална пратка с нормално за тези размери тегло - 2кг
                Това малко пакетче при Спиди, т.е. с рекламираната от тях като евтина пощенска услуга ще ни струва забележете 9.05лв за да бъде изпратено от един техен офис до друг техен офис.
                За същата пратка при Еконт цената е 4.4лв.
                Забележете отново, доставката на тази пратка до адрес при Еконт, т.е. говорим за по-скъпа услуга, при която има и начислено ДДС, струва по-малко от пощенската на Спиди - 7.80лв срещу9.08лв.
                Цените на куриерската услуга при Спиди също са значително по-високи. Трябва да отбележа, че Спиди имат и бавна услуга с доставка за 2дни а нормалната услуга с доставка на следващия ден са нарекли "експресна" (да бяха я нарекли лукс, защото цените са като за такава). Не сравнявам тези цени защото конкуренцията няма от бавната услуга, има само от луксозната.

                Давам още един пример. Спиди се опитват да наложат услугата с Автоматични Пощенски Станции, рекламират я като евтина а там важат цитираните по-горе цени за пощенски пратки.
                В същото време Еконт са пряка конкуренция и в тази посока. Те използват същите станции (на същия производител) но при тях размера няма значение. При Еконт когато изпращаш пратка от АПС избираш сам размера на шкафа а от значение за цената е само теглото. В момента, в който разбереш, че пратката не се побира в шкафа, просто отваряш по-голям.
                Има и още два детайла в тяхна полза - пратките от/до Автоматична Пощенска Станция при Еконт използват 10% отстъпка от цената и са използваеми денонощно.
                Виждаме как Еконт ги разбиват по всички точки.

                Тези факти трябва да отговарят на въпроса защо хората не искат да използват Спиди и защо с тези цени Спиди никога няма да бъде конкурентна на Еконт нито при пощенските пратки, нито при АПС а вече и при куриерските пратки.

                Пиша го като за бавноразвиващи но то е заради изопачаващите фактите. Предизвикаха ме мненията на уж работещи с финансови инструменти и цифри, уж имащи акции в компанията, активни участници в дискусията, даващи уж компетентни мнения, от което трябва да следва, че трябва да са запознати с пазара, цени, конкуренция, но тези хора се правят на приятно разсеяни, когато говорят за базовите цени на най-популярните и използвани услуги. Все едно да си да си финансов министър и да се "объркаш" за стойността на минималната работна заплата.

                Пиша го защото силно мразя манипулативни мнения от заинтересовани под някаква форма лица!
                Нямам акции в Спиди, не понасям Еконт и не смятам, че клиентите ще имат полза да расте пазарния им дял.
                Искам по-голяма конкуренция и дано отлива на клиенти от Спиди бъде стимул и някакъв шанс за по-малките фирми да достигнат рентабилно ниво даващо им по-големи възможности за разрастване.

                Коментар


                • Напълно очаквана информация. Преди два дена ми се наложи да изпратя нещо - за 2,50 лв стигна до другия край на България. Бонусът беше, че минах бързо. В Еконт не знам колко щяха да ми вземат точно, но калкулаторът в сайта им показа 5 лв.

                  Твърде вероятно е цените по Спиди поща да не са устойчиви и просто да ги задържат такива за да товарят курсовете повече. В следващите тримесечия, когато се надявам капацитетът да се използва на по-голям процент, ще се види дали ръководството ще вдигне цените до по-адекватни нива.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                    В същото време при колетните пратки, чиито постъпления растат с невероятните 39% заради електронната търговия, пощите ги няма никакви. Реално цялото това увеличение се дължи на "Еконт Експрес", което отчита с 40% повече колетни пратки и ръст от 39% на приходите от тази услуга. "Спиди" също се е устремило към този сегмент и приходите му в едногодишен период са нараснали близо три пъти.

                    това ми хареса, 200% ръст на услугата Спиди Поща, тоест директно в сегмента на Еконт с пратките "офис-офис"
                    не знам banker откъде имат данните, но ги виждам за първи път
                    Да влязат хейтърите
                    Аз искам още!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MvnJ Разгледай мнение

                      Хейтърите, ама моля те . Хайде платените драскачи да си починат малко
                      Спиди поща е кръгла нула а 3 пъти повече от нула пак си е толкова . Даже и преди повишаването на цените не се използваше, колкото и да се опитваха да я налагат. Интернет магазините използваха куриерските тарифи на Спиди, т.е. за пратки до адрес с големи отстъпки. За пощенските нямаше такива. Цените за доставка до адрес при Спиди за бизнес клиенти бяха близки до тези за пощенски пратки офис-офис на Еконт. Това е единствената причина да се използва Спиди, никой иначе не иска и да чуе за тях. Сега и едната и другата услуга на Спиди не струва и интернет магазините напускат лавинообразно. Пощенската услуга на Спиди имаше шанс да се наложи преди да вкарат тарифи по размери с абсурдните си цени, които са по-неизгодни от тези в Германия.
                      Интересно е какво ще направят Еконт. Сега има много сериозен прилив на клиенти към тях и са казали, че няма да вдигат цени но не им вярвам.

                      А това с питането на куриери ме разсмя. Не, че ти вярвам, че си питал а просто самата идея да напишеш подобна глупост. Питал бил служител по разнос дали е доволен, че го гърчат по-малко.
                      Важни са ползите за компанията а не кефа на куриера. Спиди имаха база и екип занимаващи се само с пратки за Емаг. Дали е било защото им е неизгодно. Еконт пък пращаха хора в Румъния а куриерите им разнасяха пратки до 10 вечерта по време на черните петъци.
                      Естествено, че куриерите не харесват Емаг. Та те след един черен Петък си скъсяват живота с няколко години. Това с хладилниците пък беше мега глупост. Никой куриер няма да ти носи хладилник до входната врата. Задълженията на куриера приключват до вратата на сградата а не на жилището. Тия глупости за мъкнене на хладилници по етажи и то за сгради без асансьор ги остави за наивници. Виждам отчаяни опити да търсиш аргумени и тръгна да говориш за хладилници и печки, сякаш емаг са Техномаркет и продават само битова техника
                      Благодаря за градивната критика по всичките ми "опорни точки"

                      Ще гледам следващия отчет с интерес, там всичкото негатив, трябва да е отчетено

                      Аз работя в компания, лидер в сегмента си, винаги са ни хейтили и винаги сме ставали все по-големи с по-голям дял...

                      Да видим дали и със Спиди ще е така

                      Благодаря за коментарите ти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        Да влязат хейтърите
                        Хейтърите, ама моля те . Хайде платените драскачи да си починат малко
                        Спиди поща е кръгла нула а 3 пъти повече от нула пак си е толкова . Даже и преди повишаването на цените не се използваше, колкото и да се опитваха да я налагат. Интернет магазините използваха куриерските тарифи на Спиди, т.е. за пратки до адрес с големи отстъпки. За пощенските нямаше такива. Цените за доставка до адрес при Спиди за бизнес клиенти бяха близки до тези за пощенски пратки офис-офис на Еконт. Това е единствената причина да се използва Спиди, никой иначе не иска и да чуе за тях. Сега и едната и другата услуга на Спиди не струва и интернет магазините напускат лавинообразно. Пощенската услуга на Спиди имаше шанс да се наложи преди да вкарат тарифи по размери с абсурдните си цени, които са по-неизгодни от тези в Германия.
                        Интересно е какво ще направят Еконт. Сега има много сериозен прилив на клиенти към тях и са казали, че няма да вдигат цени но не им вярвам.

                        А това с питането на куриери ме разсмя. Не, че ти вярвам, че си питал а просто самата идея да напишеш подобна глупост. Питал бил служител по разнос дали е доволен, че го гърчат по-малко.
                        Важни са ползите за компанията а не кефа на куриера. Спиди имаха база и екип занимаващи се само с пратки за Емаг. Дали е било защото им е неизгодно. Еконт пък пращаха хора в Румъния а куриерите им разнасяха пратки до 10 вечерта по време на черните петъци.
                        Естествено, че куриерите не харесват Емаг. Та те след един черен Петък си скъсяват живота с няколко години. Това с хладилниците пък беше мега глупост. Никой куриер няма да ти носи хладилник до входната врата. Задълженията на куриера приключват до вратата на сградата а не на жилището. Тия глупости за мъкнене на хладилници по етажи и то за сгради без асансьор ги остави за наивници. Виждам отчаяни опити да търсиш аргумени и тръгна да говориш за хладилници и печки, сякаш емаг са Техномаркет и продават само битова техника

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          Куриерите затриха "Български пощи"

                          http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=us
                          В същото време при колетните пратки, чиито постъпления растат с невероятните 39% заради електронната търговия, пощите ги няма никакви. Реално цялото това увеличение се дължи на "Еконт Експрес", което отчита с 40% повече колетни пратки и ръст от 39% на приходите от тази услуга. "Спиди" също се е устремило към този сегмент и приходите му в едногодишен период са нараснали близо три пъти.

                          това ми хареса, 200% ръст на услугата Спиди Поща, тоест директно в сегмента на Еконт с пратките "офис-офис"
                          не знам banker откъде имат данните, но ги виждам за първи път
                          Да влязат хейтърите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                            и какво казват куриерите?
                            не съм чел подробно тук(хвърлям по едно око де) , но нямам намерение и да питам куриери щото не знам предиисторията - та ако ако споделиш ще е добре за лаици-акционери на Спиди като мен
                            Накратко Спиди вдигна цените на тежките пратки, в това число влизат примерно печки и хладилници. Основно защото са губещи и трошат и другите пратки и пречат на другите пратки. Например моя хладилник и пералня от ЕМАГ дойдоха със Спиди, помогнах на куриера да ги внесе във вилата и всичко окс. Леките неща като фотоапарат, триножник и сие дойдоха с Еконт или Рапидо. Много хитро. Спиди каза "стоп вдигаме цените за тежките пратки, ако щете". Още преди това вече нямаха оборот с Емаг по малките пратки, защото Емаг са циции и искат много ниска цена, при която не си струва. Просто Еконт и Рапидо са клекнали и когато в Емаг за дадена справка сравняват Еконт, Рапидо и Спиди и избират по-евтиното, а Спиди без пари не работи (вижте отчетите на трите и ще видите, кой работи за пари и кой за вятъра).

                            С по-високите цени Спиди изгони тежките пратки. И тук във форума ореваха, че Спиди отива на кино.

                            Но всъщност моето допитване до куриер и офис служител е, че работата не е намаляла и куриера се радваше, че вече не носят ЕМАГ, защото тежките пратки отнемат време и тежат. Ако днес имаш да носиш хладилник до 3-ти етаж без асансьор, това ти прецаква деня .... и другите пратки страдат.

                            Емаг са страшни циции и вече ги видях да носят тежки пратки в София с небрандирани бусове.... Очаквам скоро да забият нож в гърба на Рапидо и Еконт, като лесните пратки си ги носят със своя мрежа, особено за големите градове..., което е супер лесно и вече го правят в Румъния. Тежките може да ги нахакат на другите. А то тежките пак може да ги носи Спиди, но на дебелата (вече рентабилна цена), защото Рапидо ползва Спиди за голяма част от доставките си.

                            Така, че чакаме следващия отчет на Спиди. Този за второто тримесечие показа ръст на рентабилността, а високите цени за тежки пратки влизат от 5 юли, а сега Спиди вдигна цените и на други услуги с 5% от 1 септември. Така че с отчета за третото тримесечие ще видим дали хейтърите са прави или не са. Скоро вдигаха цените и в Румъния.

                            Според мен Спиди много добре знаят коя пратка колко им струва и знаят как да си направят тарифата. Ние нямаме тази информация. Пак казвам, при дял от 33%, целта ти е да гониш рентабилност, а не още по-голям дял. Но целта ти е да си запазиш сладките сделки, а не всички!!!

                            Аз съм спокоен. Куриерският пазар е голям и спасесения дебне отвсякъде.
                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа, имам акции.

                            Коментар


                            • Куриерите затриха "Български пощи"

                              http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=us

                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • и какво казват куриерите?
                                не съм чел подробно тук(хвърлям по едно око де) , но нямам намерение и да питам куриери щото не знам предиисторията - та ако ако споделиш ще е добре за лаици-акционери на Спиди като мен
                                "the trend is your friend until the end..."

                                Коментар

                                Working...
                                X