IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
    Наглите нападжии, не само вдигат с 20% таксата, но и искат ДДС-то 5 години назад... милиони левове.

    Бахти кочината БеГетовска...
    май ще привикват Бойко при един посланик
    и ще има евросъд

    Коментар


    • Наглите нападжии, не само вдигат с 20% таксата, но и искат ДДС-то 5 години назад... милиони левове.

      Бахти кочината БеГетовска...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
        първо, това не е ли 4 пъти по-голям проблем за Еконт
        второ, като ми вдигнат цената от 3 лв. на 3,6 лв., голям праз

        Коментар


        • https://www.capital.bg/politika_i_ik...l_pismo_s_dds/
          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Със сигурност доста синергии ще видим от придобиването на Рапидо през тази година. Определено очаквам да видим повишаване на рентабилността. Но ти как го възприемаш това: "Рапидо е и ексклузивен представител на DHL за България, а през миналата година придоби и бранда на D&D и портфолиото му от клиенти."
            DHL и La Poste заедно ... хм
            аха синергии, не като Синергон, които обезмислиха думата и трябва да се прекръстят
            и
            не мисля че има голям дял на DHL през Рапидо и не мисля, че е проблем ако договора остане, защото мрежите се преплитат
            все тая

            Коментар


            • Със сигурност доста синергии ще видим от придобиването на Рапидо през тази година. Определено очаквам да видим повишаване на рентабилността. Но ти как го възприемаш това: "Рапидо е и ексклузивен представител на DHL за България, а през миналата година придоби и бранда на D&D и портфолиото му от клиенти."
              DHL и La Poste заедно ... хм

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Поздрави, осло! Вярно много добър отчет. Много ме зарадва, а не са много наистина радващите отчети. На прима виста видях - Арома, Спиди, Трейс, Монбат ... Но като цяло за всички без първото са по-важни консолидираните отчети.
                Благодарско

                Коментар


                • Поздрави, осло! Вярно много добър отчет. Много ме зарадва, а не са много наистина радващите отчети. На прима виста видях - Арома, Спиди, Трейс, Монбат ... Но като цяло за всички без първото са по-важни консолидираните отчети.

                  Коментар


                  • 56,6% ръст на неконсолидираната EBITDA до рекорд за тримесечията (неконсолидирано)
                    Задача за 7-ми клас:
                    Ако темпът на ръст се задържи същия до края на годината и при консолидираните резултати, колко баница ще изяде Хасан?

                    Не е препоръка за покупко-продажба. Имам хартии.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                      Иначе чух от съседи, че Еконт вече не приемали пратки над 90 см. за Румъния, а за България ако са над 90 см., са по друга по-висока тарифа
                      от доста години е така при еконт:

                      Стандартната колетна пратка се състои от една или повече части с общо тегло до 50 кг. Всяка част от пратката може да бъде с максимални размери 90 х 90 х 90 см за пакет и 300 х 20 см за рулон.
                      всичко над това се таксува по УДЕБЕЛЕНАТА таблица

                      не всички офиси приемат пратки над 3 м ........... веднъж получих една тента която беше 4,15 м. и трябваше да я взема от централния офис/склад на Еконт защото отказаха да я доставят до техен офис и до адреса ми ....... доставката струваше около 45 лв. от софия до пловдив

                      докато СПИДИ доставиха една друга тента (3,60м.) направо на адреса ми ........ доставката струваше 15 лв. от ямбол до морето

                      и двете разстояния са почти еднакви...
                      Last edited by polki; 25.04.2019, 23:11.
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • доживях
                        пратих пратка до АПС
                        отивам онзи ден в офис на Спиди и се зачудвам, дали да пратя до офис на 10 мин. от майка ми или до АПС на 5 мин. Първото е 3 лв., второто 1,55 лв.
                        Е пратих до АПС и майка ми, която е на възраст, не е имала никакви проблеми при вземането й

                        Вива АПС

                        Иначе чух от съседи, че Еконт вече не приемали пратки над 90 см. за Румъния, а за България ако са над 90 см., са по друга по-висока тарифа

                        Коментар


                        • Да, за торбичка(всъщност найлонов плик) също таксуват вече. За най малък, като за A4 документи е 0.10, за по-голям е повече. Някой питаше: За 0.18 лв. ли си?. А компания с приходи над 100 млн. лв., за 0.18 лв ли е? Отделно, че такъв огромен обем SMS няма как мобилния оператор да им ги тарифира на тази цена ако целта е да покрият стойността им. В моята фирма с 30 карти и такса от 15 лв. на всяка, имаме 20 безплатни SMS, а следващите са по 0.10 лв.

                          Коментар


                          • На Еконт основното предимство им е, че при проблем можеш бързо да се свържеш със служител, с когото да говориш. При Спиди беше загубена кауза преди, сега не знам как е. За наложен платеж Еконт ми взима 2,4 %, което ми се вижда малко множко. Та може би пак ще погледна към Спиди, защото Еконт станаха доста самочувствени и вдигат цените. Може би това е начин да намалят клиентите си, като запазят печалбата и да задържат качеството. Ще видим. Иначе, като клиент си мечтая да се появи сериозна конкуренция, Диейчел нещо май са започнали да правят офиси. Дано излиза конкуренция, че да се запази конкурентното начало!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                              Аз пък да използвам отклонението в темата в стил "Искрено и лично" и да изразя учудването си от новата ценова политика на прехваления им конкурент- Еконт, които са въвели заплащане за SMS известяване на получателя, като допълнителна услуга с цена 0.18 лв.
                              Чаках документи изпратени до офис близък до дома ми, защото в работния офис, всичко се отваря и преглежда, и уж изпратени и няма известие няколко дни. Звъня на изпращача-бил ги пратил преди 3 дни. Отивам в офиса им и те ми казват, че не е заплатено известяване, а изпращащия твърди, че не е бил уведомен, че се изисква подобно. Връщам обратно подписаните документи и ме тарифират за известяване, без да ме питат в този случай, дали искам.
                              Надявам се, че Спиди нямам да припегнат до подобни тънки-бакалски сметки!
                              и аз очаквам Спиди да се възползва от ситуацията и да дръпне клиенти от Еконт

                              много е неприятно тази нова политика на Еконт и доста хора ще се ядосат на техните бай Ганьовски номера:

                              - да уведомят получателя на пратката - плащане
                              - да те уведомят да идеш да си вземеш наложения платеж - плащане
                              - да сложат нещо в торбичката - плащане
                              - сега само остава за влизане в офис на еконт да има плащане

                              рядко ползвам спиди (не повече от 1-2 месечно), но вместо SMS винаги съм получавал безплатно тел.обаждане от тях, винаги много вежливи в офиса и винаги много услужливи ............ просто повечето хора са свикнали с еконт (самия аз посещавам еконт 1-2 седмично), но хората постепенно ще се дръпнат от тях

                              нямам акции на спиди и не препоръчвам нищо на никого ............ просто изразявам мнение, че еконт ще загубят клиенти, а дали спиди ще се възползва - само времето ще покаже

                              желая ви успех
                              Last edited by polki; 28.03.2019, 18:25.
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ADK83 Разгледай мнение


                                Значи, предупреждаваш всички инвеститори и спекуланти, за които основен канал за комуникация с клиентите са куриерите? Благородно...

                                Иронията настрана, ти губиш клиенти и продължаваш да пращаш със Спиди? Защо?! За да можеш да хейтиш
                                До момента съм писал негативно само тук и в темата за Сирма там даже не от личен опит а само от странични впечатления.
                                ​​​​​​
                                И там един загрижен ентусиаст като тебе ме питаше какъв ми е интереса и че нищо не разбирам, а го гледам че напоследък се е покрил.

                                Така че щом си убеден че в Спиди всичко е перфектно и вървят в правилната посока не ми обръщай внимание, а времето ще покаже дали съм бил прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X