IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Ми на 50 кинта - все пак пакетче трудно се взема, ако не изникне отнякъде, а аз не обичам да се разпростирам на повече от 2-3 до макс 5 акции, защото ми е трудно да ги следя. Седнах, поизчетох отчети и бюлетини, понаправих си сметките и се реших, пък да видим - очаквам интересен отчет и евентуален ъп след него. А ако има и друга новина - берекет версин
    Не е препоръкЪ
    Бива, аз взех на 47,60 лятото, за сега добре върви, пък дано!

    Коментар


    • Голям, Грую ако не е тайна колко акции купи от пакета според мен нито една... това е причината доста хора да напуснат форума... купувате продавате... винаги печелите.... в случая знам кой ги е купил и определено не си ти )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        На 50,00 лв.?
        Ми на 50 кинта - все пак пакетче трудно се взема, ако не изникне отнякъде, а аз не обичам да се разпростирам на повече от 2-3 до макс 5 акции, защото ми е трудно да ги следя. Седнах, поизчетох отчети и бюлетини, понаправих си сметките и се реших, пък да видим - очаквам интересен отчет и евентуален ъп след него. А ако има и друга новина - берекет версин
        Не е препоръкЪ
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          На 50,00 лв.?
          Под 46 не е падало последните 12 месеца.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Не мислех да влизам тук в очакване на малко по-добри цени, но вчера излезе пакетче и трябваше да се включа - обещах да напиша, когато вляза тук и го правя. Не че някой го вълнува, просто така съм устроен - няма да агитирам за ъпове, сривове, най, убре-дебре и т.н., само ще пожелая успех
            На 50,00 лв.?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Не мислех да влизам тук в очакване на малко по-добри цени, но вчера излезе пакетче и трябваше да се включа - обещах да напиша, когато вляза тук и го правя. Не че някой го вълнува, просто така съм устроен - няма да агитирам за ъпове, сривове, най, убре-дебре и т.н., само ще пожелая успех
              Добре дошъл на борда! Вчера ми се наложи да връщам една играчка до UK Aмазон и само със Спиди успях. Български пощи ми отказаха защото имало батерия вътре. Еконт ме изгледаха странно и в крайна сметка дадох 40 кинта на Спиди да го занесат до
              Шотландия.

              Коментар


              • Не мислех да влизам тук в очакване на малко по-добри цени, но вчера излезе пакетче и трябваше да се включа - обещах да напиша, когато вляза тук и го правя. Не че някой го вълнува, просто така съм устроен - няма да агитирам за ъпове, сривове, най, убре-дебре и т.н., само ще пожелая успех
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                  Сложи още малко за декември - 57-60лв
                  Около 60 лв. го смятам и аз.

                  Коментар


                  • По темата: В седмицата на търговската кампания „Черен петък“, Спиди отчита над 100% ръст на броя пратки спрямо същия период на 2018 г. Само за един ден в понеделник 02.12.2019 г. са били приети над 220 000 пратки, като тези до адрес на клиента за пръв път надвишават 100 000 .
                    Спиди благодари на всички свои клиенти за търпението и разбирането и се подготвя с повече увереност за Коледната кампания.


                    10-12-2019 12:44 http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=4

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                      ПРОГНОЗИРАЛ СЪМ колко би била EBITDA (консолидирана) за цялата 2020 на база пропорция "9 мес. - 12 мес.". Според мен, цената на акция при тази прогнозна EBITDA би била 52 - 52,50 лв. или малко по-голяма.
                      Имам акции, но не много. Не е препоръка!
                      Сложи още малко за декември - 57-60лв

                      Коментар


                      • ПРОГНОЗИРАЛ СЪМ колко би била EBITDA (консолидирана) за цялата 2020 на база пропорция "9 мес. - 12 мес.". Според мен, цената на акция при тази прогнозна EBITDA би била 52 - 52,50 лв. или малко по-голяма.
                        Имам акции, но не много. Не е препоръка!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Г-н Груев, на ваше място бих ползвал трейлинг данни за последните 12 месеца и към тях да добавя какво нетно изменение очаквам за четвърто тримесечие на годишна база, вместо да умножавам шестмесечието по две. Изтървате, сезонност, ръст и много неща ползвайки неподходящ модел и стари данни. Това е добронамерено и не е заяждане.
                          Да бе, 4D, прав си (не го приемам за заяждане), просто не съм си правил аджъстмънти, а няй-груба сметка, нищо повече - няма никаква идея колко ще е годишната ЕБИТДА. Нямам от тази компания, но при определени обстоятелства бих си купил, защото е интересна и перспективна от моя гледна точка, но не точно сега. Когато/ако си купя, ще го обявя, както винаги правя по позициите си
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Г-н Груев, на ваше място бих ползвал трейлинг данни за последните 12 месеца и към тях да добавя какво нетно изменение очаквам за четвърто тримесечие на годишна база, вместо да умножавам шестмесечието по две. Изтървате, сезонност, ръст и много неща ползвайки неподходящ модел и стари данни. Това е добронамерено и не е заяждане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                              Печалбата (некон. или кон.) за първите 6 месеца е различна от посочената
                              ами толкова е, има я в статията на инвестора - Спиди АД“отчита оперативна печалба за първите 6 месеца на 2019 г. в размер на 18,7 млн. лв., което е с 47% повече спрямо същия период на 2018 г. Това става ясно от данните от финансовия отчет на компанията, цитирани в прессъобщение.. Не съм се ровил в данните на компанията, приемам написаното за вярно, ако има грешка - коригирай я
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ми тя цената си е таман като за тази оценка в момента, ако гледаме 6-месечната печалба (нямам идея колко ще е годишната, затова, докато не я видим, е сметка без кръчмар) - 18,7 милки на полугодието, ако го мултиплицираме по 2, дава цена от 56 кинта на акция. Това са бакалски сметки, но горе-долу дават представа, ако, пак повтарям, печалбата за годината е шестмесечната умножена по две. Гледаме мача - компанията е читава (за разлика от много други дирижабли на клетата ни борсичка), но мен ми идва малко скъпичка. Успех на държащите тук.
                                Не е препоръкЪ
                                Печалбата (некон. или кон.) за първите 6 месеца е различна от посочената

                                Коментар

                                Working...
                                X