IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Искам да се оплача от отчета на Спиди!
    Amazon с 26% ръст на продажбите, Alibaba с 19%, Спиди само с 16% неконсолидирано! Говоря все за първите тримесечия на годишна база.

    Ако не извадят по добър консолидиран отчет ще съм разочарован. Трябва да донесе поне 27% ръст!!! Ако не ще трябва да преосмисля дългосрочната си 50 годишна стратегия.

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. И не е препоръка за мислене и осмисляне. Имам акции.

    Коментар


    • Освен ако не избързат със сделката преди дивидента, ама хич не го вярвам.....

      Коментар


      • Тук в момента цената трябва да е 56-57 лв. Имаме сигурен дивидент 2 лв. и бъдеща сделка с търгово..... до няколко месеца
        Last edited by mapadona; 18.05.2020, 18:31.

        Коментар


        • около 43% от твоята цена, Инта. Имаме ли сделка?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            Настоящата криза много засили онлайн търговията, не само заради социалното дистанциране, а и заради нарушените вериги за доставки, които водят до още по-голямо безмислие на физическите магазини, защото в тях просто няма стока

            Два примера
            Търся си нова мишка логитех и минавам по уличните магазинчета. "Имате ли миша - нямаме никакви, елате в понеделник - логитех ли ще са? - не някакви други бяха". Завеса. В Тенополис и Техномаркет преди 5 месеца имаше няколко вида логитех само, така че сега дали има и 1 на добри цени...?

            Влизам в интернет, сравнение с pazaruvaj.com и си намерих мишката, с яка отстъпка, която като дойде с 5 лв. доставка, ще е по-евтино от купената преди в мола.

            С две думи, стоката намаля и дори да иска, физическия магазин вече не е конкурентен, ама хич, дори 5-те лв. за доставка не го спасяват.

            Друг пример. Искам продукт, който преди го доставяха в магазин в Люлин, обаче го няма от 6 месеца. Единствената алтернатива е магазин във Велинград. Ще дойде оттам.

            Вече дори и да искаш, не можеш да си купиш от физически магазин. Те вече дори не са опция....
            Не мога да повярвам

            Например един приятел доставчик на gsm-и не може да намери няколко протектора вече две седмици и също така ми търси телефон под дърво и камък вече известно време

            Заводите не работеха, транспорта тегав. Получавали пратките по странни начини, все едно пращат дрога.

            Пътят за онлайн е тотално разчистен. Не знам дали физическите магазини ще оцелеят...

            VIVAAAAA+150lv.

            Коментар


            • Настоящата криза много засили онлайн търговията, не само заради социалното дистанциране, а и заради нарушените вериги за доставки, които водят до още по-голямо безмислие на физическите магазини, защото в тях просто няма стока

              Два примера
              Търся си нова мишка логитех и минавам по уличните магазинчета. "Имате ли миша - нямаме никакви, елате в понеделник - логитех ли ще са? - не някакви други бяха". Завеса. В Тенополис и Техномаркет преди 5 месеца имаше няколко вида логитех само, така че сега дали има и 1 на добри цени...?

              Влизам в интернет, сравнение с pazaruvaj.com и си намерих мишката, с яка отстъпка, която като дойде с 5 лв. доставка, ще е по-евтино от купената преди в мола.

              С две думи, стоката намаля и дори да иска, физическия магазин вече не е конкурентен, ама хич, дори 5-те лв. за доставка не го спасяват.

              Друг пример. Искам продукт, който преди го доставяха в магазин в Люлин, обаче го няма от 6 месеца. Единствената алтернатива е магазин във Велинград. Ще дойде оттам.

              Вече дори и да искаш, не можеш да си купиш от физически магазин. Те вече дори не са опция....
              Не мога да повярвам

              Например един приятел доставчик на gsm-и не може да намери няколко протектора вече две седмици и също така ми търси телефон под дърво и камък вече известно време

              Заводите не работеха, транспорта тегав. Получавали пратките по странни начини, все едно пращат дрога.

              Пътят за онлайн е тотално разчистен. Не знам дали физическите магазини ще оцелеят...
              Last edited by oslo; 17.05.2020, 15:01.

              Коментар


              • Извинявам се за гатанката сутринта. Исках да видя дали някой ме чете, че имам чувството, че сам си пиша...

                Мерси
                BSEtrader

                Браво на нас, които сме на кораба

                Спиди Оле

                Писал съм и преди, чудя се дали да дам и 1 акция на франсетата....
                Докато Мектупчиян е на кораба с контролен дял, защо да слизам?

                Просто се чудя
                Бели кахъри

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Идеал, ча като няма да съм на екскурзия в чужбина, за какво да ги ползвам? Този дивидент дали означава, че няма да има увеличение на дела на френците и търгово? Че иначе става съвсем далавера. Удриии, имам си достатъчно
                  Далаверата си е баш!!! Спидито спори за Номер 1 в портфейла ми с Трейса за тази година. Ако и Трейса раздадат дивидент битката ще е епична

                  Коментар


                  • Идеал, ча като няма да съм на екскурзия в чужбина, за какво да ги ползвам? Този дивидент дали означава, че няма да има увеличение на дела на френците и търгово? Че иначе става съвсем далавера. Удриии, имам си достатъчно
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Идеално, според очакванията ми. Перфектен бонус преди сделката и търговото!!!

                      Коментар


                      • 8. Разпределение на печалбата на дружеството за 2019 г.

                        Проект за решение: "ОСА взема решение да разпредели печалбата на дружеството за 2019 г. в размер на 17 732 068,51 както следва:

                        1. Сума в размер на 10 755 238 лв. да бъде разпределена за изплащане на дивидент на акционерите - по 2,00 лв. за всяка акция преди облагане.
                        2. Остатъкът от печалбата за 2019 г. да бъде отнесен като неразпределена печалба."
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                          2 лева/акция ли е предложението?
                          Ако беше 2 лв, нямаше ли да се изкушат да напишат над 40% ръст на дивидента

                          Коментар


                          • 2 лева/акция ли е предложението?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                              Излезе поканата в Търговския регистър

                              предлагат повишение на дивидента с двуцифрен процент
                              събрание на 22 юни 2020

                              Е да попитам
                              някой друг да предлага вдигане на дивидента в кризата?
                              И предлагат да разпределят двуцифрен процент повече спрямо минимум 50% по устав

                              Уау

                              Трябва всички да се учат от Спиди

                              Имам акции. Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                              Честито, осло!
                              Спиди все пак са в сектор, който печели и има повече работа в текущата ситуация. Хубав дивидент, запазват процента - от около 60% печалбата, който се разпределя за дивидент

                              Коментар


                              • Някой ако може да качи поканата

                                Коментар

                                Working...
                                X