IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение
    “Спиди Груп АД и ГеоПост СА удължават срока относно потенциалното упражняване на кол опцията, предоставена от Спиди Груп АД на Геопост СА за придобиване на притежаваните от Спиди Груп АД 45% от акциите на Спиди АД до 31 януари 2021 г.
    Промяната е наложена от ситуацията с коронавирус кризата и възникналите в тази връзка административни затруднения. Удължаването на срока ще предостави достатъчно време, за да бъдат осигурени необходимите съгласувания и получени съответните регулаторни одобрения. Въпреки че ГеоПост СА може да заяви относно получаването на одобренията в очакване на потенциалното упражняване на правото си на кол опция, действителното упражняване на въпросното право продължава да бъде обусловено единствено от преценката на ГеоПост СА.“

    http://www.x3news.com/?page=News
    Логична новина, все пак е отлагане само с месец, за да видят данните и от консолидацията за 2020. Не знам дали е пожелателно мислене от моя страна, но за мен е добра новина - ще ги натисне и тази година да направят отлични резултати, което е повече от супер

    Иначе ДВИ-то е тотален потрес - това явно е френското становище, мега неграмотно преведено с гугъл транслейтър. Иначе и ДВИ-то има акции тук за около 50 000 лева, което може да бъде само добър сигнал, ако не беше толкова неграмотен
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • “Спиди Груп АД и ГеоПост СА удължават срока относно потенциалното упражняване на кол опцията, предоставена от Спиди Груп АД на Геопост СА за придобиване на притежаваните от Спиди Груп АД 45% от акциите на Спиди АД до 31 януари 2021 г.
      Промяната е наложена от ситуацията с коронавирус кризата и възникналите в тази връзка административни затруднения. Удължаването на срока ще предостави достатъчно време, за да бъдат осигурени необходимите съгласувания и получени съответните регулаторни одобрения. Въпреки че ГеоПост СА може да заяви относно получаването на одобренията в очакване на потенциалното упражняване на правото си на кол опция, действителното упражняване на въпросното право продължава да бъде обусловено единствено от преценката на ГеоПост СА.“

      http://www.x3news.com/?page=News

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Ръст на ЕБИТДА с 15% yoy - дали е добре в условията на "чумата на 21 век" Риторичен въпрос, разбира се - нека е балон, да му мислят небалоните, които пускат дивидент веднъж на милениум и се сриват с по 50% от липсата на Доверие в тях при криза. Пък и разни буквички са по-близо до Б, все пак

        Доволен съм, първият арменец, от който съм доволен!
        Супер е..... чакаме сделката и дивидента

        Коментар


        • Ръст на ЕБИТДА с 15% yoy - дали е добре в условията на "чумата на 21 век" Риторичен въпрос, разбира се - нека е балон, да му мислят небалоните, които пускат дивидент веднъж на милениум и се сриват с по 50% от липсата на Доверие в тях при криза. Пък и разни буквички са по-близо до Б, все пак

          Доволен съм, първият арменец, от който съм доволен!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

            Шанс за Софикс няма.... но не ни и трябва. Играта е ясна и е въпрос на време да си приберем печалбите!
            аз обмислям да остана на кораба

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              А флоута как се отчиташе, не се ли смяташе само този, който е под 5%?
              Иначе е доста далече от 750 акционера. Особено с тази така наречена "голяма" ликвидност
              Но е по-добре в индекса да има подобно дружество отколкото елана агро, "големите" холдинги като хвар,или такива с наследените от приватизация хиляди "бабешки" книжа и значим "мъртъв флоут" като ихлбл, и дори ценхл , които силно изкривяват смисъла от критериите
              Шанс за Софикс няма.... но не ни и трябва. Играта е ясна и е въпрос на време да си приберем печалбите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                междудругото много внимавайте, че както сте се засили ще го вкарате в SOFIX, нещо което мениджмънта не направи за разлика от разни други компании. Но вие се напъвате... увеличили сте броя акционери от 329 на 22 май 2019 г. на 386 година по-късно, тоест ръст с почти 60 души. Още 6-7 години по толкова и ще стигне прага за SOFIX... По сделки сте го сложили на 16-то място в последните 6 месеца.

                Ще видим ще видим. Локомотива да продължава да прави як темп на ръст, пък пътниците във вагоните ще са доволни, дали са 2-ма, дали 3-ма, дали 5-ма.

                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
                А флоута как се отчиташе, не се ли смяташе само този, който е под 5%?
                Иначе е доста далече от 750 акционера. Особено с тази така наречена "голяма" ликвидност
                Но е по-добре в индекса да има подобно дружество отколкото елана агро, "големите" холдинги като хвар,или такива с наследените от приватизация хиляди "бабешки" книжа и значим "мъртъв флоут" като ихлбл, и дори ценхл , които силно изкривяват смисъла от критериите
                Last edited by precakanoto; 24.05.2020, 16:24.

                Коментар


                • междудругото много внимавайте, че както сте се засили ще го вкарате в SOFIX, нещо което мениджмънта не направи за разлика от разни други компании. Но вие се напъвате... увеличили сте броя акционери от 329 на 22 май 2019 г. на 386 година по-късно, тоест ръст с почти 60 души. Още 6-7 години по толкова и ще стигне прага за SOFIX... По сделки сте го сложили на 16-то място в последните 6 месеца.

                  Ще видим ще видим. Локомотива да продължава да прави як темп на ръст, пък пътниците във вагоните ще са доволни, дали са 2-ма, дали 3-ма, дали 5-ма.

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    [ATTACH=CONFIG]n3603260[/ATTACH]

                    Хрумна ми да направя едно сечение, оказа се че Али-баба расте по-бързо. И п/е то не е лошо. Амазон не знам дали си струва 116 п/е.
                    Ситуацията е леко патова.

                    Сега мнозина ще кажат, как може да сравняваш рак и риба.

                    Просто ей така, за експеримент.

                    На база на тази таблица извод не мога да направя, но ме е страх да ходя в Алибаба.
                    Амазон изглежда болоняк,

                    Не е препоръка за покупко-продажба. Имам акции.
                    Да се сравняват относно цени и коефиценти компании,които се търгуват на БФБ и NYSE за мен е глупаво.

                    На БФБ повечето компании се търгуват по новини ,които нямат нищо общо с фундамента.

                    Както и тук - търгува се 1 очаквана сделка с мажоритарния пакет в близко време ?

                    Желая успех на акционерите тук !!!

                    П.П. Имам впредвид коефицентите , които се влияят от цената на акцията.
                    Last edited by vale1; 24.05.2020, 12:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      Така или иначе, тук цената е близо до цената за мажоритарния пакет. Я си представете, че повече компании се търгуваха на цени като за продажба.
                      Не е баш, поне 15-20% по-ниска е, а и ще има прекрасно дивидентче

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        [ATTACH=CONFIG]n3603260[/ATTACH]

                        Хрумна ми да направя едно сечение, оказа се че Али-баба расте по-бързо. И п/е то не е лошо. Амазон не знам дали си струва 116 п/е.
                        Ситуацията е леко патова.

                        Сега мнозина ще кажат, как може да сравняваш рак и риба.

                        Просто ей така, за експеримент.

                        На база на тази таблица извод не мога да направя, но ме е страх да ходя в Алибаба.
                        Амазон изглежда болоняк,

                        Не е препоръка за покупко-продажба. Имам акции.
                        Много интересно.... браво за анализчето.... и аз се чудя защо не е вече над 56-57лв...

                        Коментар


                        • Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	57.0 КБ
ID:	3603260


                          Хрумна ми да направя едно сечение, оказа се че Али-баба расте по-бързо. И п/е то не е лошо. Амазон не знам дали си струва 116 п/е.
                          Ситуацията е леко патова.

                          Сега мнозина ще кажат, как може да сравняваш рак и риба.

                          Просто ей така, за експеримент.

                          На база на тази таблица извод не мога да направя, но ме е страх да ходя в Алибаба.
                          Амазон изглежда болоняк,

                          Не е препоръка за покупко-продажба. Имам акции.
                          Last edited by oslo; 24.05.2020, 00:09.

                          Коментар


                          • Така или иначе, тук цената е близо до цената за мажоритарния пакет. Я си представете, че повече компании се търгуваха на цени като за продажба.

                            Коментар


                            • Бе махнете го тоя балон, баси шита и избушеняка - навсякъде спадове на печалбата за кю едно, тук спад на ръста на печалбата. Мизерници и скапаняци, нищо не става от тях - ето, дори великият инвеститор 4д си е намалил участието тук, а както знаем, той никога не губи и винаги придава на връх и купува на дъно

                              придавайте тия шит, за какво ви е, ето има оферти за 35 кинта вече, разкарвайте го дикато е време. Е, имало едно 10 к на бида да речем до 45 кинта, ма нищо, разкарвайте го - балон як и дирижабъл. Даже и дивидент давали, при това всяка година и то минимум 50% от печалбата - боклуци, боклуци ви казвам, тотален шит, нищо не става от тия! Че имали и опция за продажба на мажоритарния дял на 8 пъти ев/ебитда през 2020 и то от много сериозен инвеститор, който и сега е миниритар - отвратителна работа, просто отврстителна! Купете си мумифицираните доверия и бъдете рахат, всичко друго е долен шит

                              не е препоръкЪ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Аз, ако падне до около под 35 лв., бих влязъл отново. Стига да не се е променило нещо фундаментално. Хубаво е дружеството!

                                Коментар

                                Working...
                                X