IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Получих дивидента днес

    Коментар


    • Най-малкото са го извикали от магазина и ако ти е до адреса и ако е експресна пратка и някоя опаковка ако са сложили ,застраховка ,гориво и става .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sgg211 Разгледай мнение
        Сина на една колежка работи в Спиди като куриер. Осигуровки на минимална заплата, според това колко адреса обиколи му расте и заплатата. Веднъж е бил глобен с 50 лева заради оплакване от клиент, че е бил груб. Докарва си обикновено 1300-1500 лева.
        Чичо Манчо го обясни по-долу. Четете, иначе само си чешем езиците безсмислено.
        Според мен 1500 лв. е супер, а ако съдя по жена ми, майка ми - всички получават и бакшиши.
        А иначе 4 лв. доставка и 4 лв. за наложен платеж при 80 лв. фланелка ми звучи нормално. Ако има някой по-запознат, да си каже.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Иначе, ето ви казус, ако толкова ви се чепка - поръчвам си фланелка от сайта на "Левски" (те бачкат само със Спиди - сигурно ще ми се смеете, но някакъв процент на това, да си вкарам голямата част от парите за БФБ тук, беше и тази обвързаност ),
          няма да се смеем

          това е ясно ........ преди това така си купи акции на благоевградБТ и започна да наричаш свинята с нежното "шиши не е толкова лош колкото се мъчат да го изкарат"

          Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          от там ми пращат цена 80 кинта за фланелката и 4,33 доставка. ОК, всичко е точно, чакам пратката. Получавам я, но цената на доставката била 8,15, щото съм плащал с наложен платеж? Това нещо ново ли е, защото досега винаги съм си плащал кеш, пък не са ме таксували 8 кинта, винаги е било около 4-5 кинта до посочено от мен място?
          мисля, че до офис на спиди цената е 3-4 лв.

          около 6 лв. е доставка на адрес на клиента

          а 8 кинта е когато заявиш да дойде куриер на спиди на посочен от теб адрес в точно определен час
          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

          Коментар


          • Сина на една колежка работи в Спиди като куриер. Осигуровки на минимална заплата, според това колко адреса обиколи му расте и заплатата. Веднъж е бил глобен с 50 лева заради оплакване от клиент, че е бил груб. Докарва си обикновено 1300-1500 лева.

            Коментар


            • Аз съм виждал фиш за заплата на работещ в Спиди - абсолютно всичко си беше редовно, а заплатата изглеждаше като нормална за бранша. не търсете под вола теле в една от най-качествените и отворени към миноритарите компания! Е, само ДВИ-то куца и е леко неадекватен, но това е друга бира.

              Иначе, ето ви казус, ако толкова ви се чепка - поръчвам си фланелка от сайта на "Левски" (те бачкат само със Спиди - сигурно ще ми се смеете, но някакъв процент на това, да си вкарам голямата част от парите за БФБ тук, беше и тази обвързаност ), от там ми пращат цена 80 кинта за фланелката и 4,33 доставка. ОК, всичко е точно, чакам пратката. Получавам я, но цената на доставката била 8,15, щото съм плащал с наложен платеж? Това нещо ново ли е, защото досега винаги съм си плащал кеш, пък не са ме таксували 8 кинта, винаги е било около 4-5 кинта до посочено от мен място?
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • От доста време "Спиди" пренасочва разходите си за персонал към външни подизпълнители. Това го заявиха като политика още преди 3-4 години, ако не греша. Една немалка част от куриерите им са със собствени фирми и сключени договори за извършване на услуги към "Спиди". Така, че няма какво да се вторачваме в този въпрос. Много е вероятно тази информация да е вярна, но не вярвам борсово търгувано дружество да си позволява подобни "екстри" от рода на "черни каси" и др. подобни... При подизпълнителите всичко е възможно.
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ADK83 Разгледай мнение
                  Не мисля, че което и да е дружество на БФБ, което има миноритарни акционери (включително, но не само Спиди) може да си позволи да има заплати под маса. Да не говорим за такива със сериозен чужд акционер, с опции и т.н. Причините са много, но важното е, че според мен това което виждаме в отчетите е вярната информация.
                  И аз съм на същото мнение. Обаче няма смисъл моя приятел да ме лъжи в този случай. Той какво ще спечели от това? Може би въпросния офис е бил част от "Speedy Parcel Shop", тоест това не са били СПИДИ а техния партньор. Офис се намира в Пловдив, мога да питам къде точно този офис се намира. Някой още може ли да потвърди че заплати в СПИДИ на обикновени служители, в повечето случаи се изплащат под маса?

                  Коментар


                  • Не мисля, че което и да е дружество на БФБ, което има миноритарни акционери (включително, но не само Спиди) може да си позволи да има заплати под маса. Да не говорим за такива със сериозен чужд акционер, с опции и т.н. Причините са много, но важното е, че според мен това което виждаме в отчетите е вярната информация.

                    Коментар


                    • Питах на скоро един приятел дали заплащане в спиди му било на светло. Обаче той отговори че беше като и навсякъде, минимална заплата на 8 часа и всичко останало под маса. Та се замислих, ако биха работили изцяло на светло колко силен ефект това би имало върху отчетност? Аз предполагам, че в такъв случай печалбите щяха да са по малки, заради по голям разход за заплатите. Това има значение щото колкото дружество става по голямо толкова по сложно е да се крият данъци и рано или късно ще се наложи да се работи изцяло на светло. Не мисля че ако ще дойде нов собственик в лицето на DPD ще продължават с същата практика. Моля, споделете своите предположения, и как този фактор би се отразил върху бизнеса.

                      Коментар


                      • http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=3

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Някой от ОС-то да каже какво стана, ако е ходил, че днес не успях
                          и аз съм по пътищата
                          май към 600 км. ще ми се съберат днес по криви пътища (ако се прибера днес)
                          чакаме официалното съобщение

                          Коментар


                          • Някой от ОС-то да каже какво стана, ако е ходил, че днес не успях
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Спиди обслужва над 700 000 клиента и 25 млн. пратки годишно, което е възможно благодарение на логистичната мрежа, покриваща 100% от територията на страната с над 450 офиса и автоматични пощенски станции. Компанията разполага и с най-развитата IT инфраструктура на куриерския пазар в България. Спиди доставя пратки не само на територията на България, но и до всяка точка на света, благодарение на партньорството с DPD – най-голямата мрежа за сухопътни доставки в Европа.

                              От началото на годината са отворени 25 нови офиса = 0,058%

                              Нов офис на Спиди в гр.София, ул. Кюстенджа
                              Нов офис на Спиди в гр.Плевен, ул. Сан Стефано
                              Нов офис на Спиди в гр. Петрич, ул. Цар Симеон
                              Нов офис на Спиди в гр. София, ул. Мальовица
                              Нов офис на Спиди в гр. Радомир, ул. Евлоги Георгиев
                              Нов офис на Спиди в гр. Пловдив, бул. Освобождение
                              Нов офис на Спиди в гр. Бургас, ул. Оборище
                              Нов офис на Спиди в гр. Девня, ул. Христо Ботев
                              Нов офис на Спиди в гр. Плевен, ул. България
                              Нов офис на Спиди в гр. Бяла, ул. Андрей Премянов
                              Нов офис на Спиди в гр. Пирдоп, ул. Тодор Влайков
                              Нов офис на Спиди в гр. Долна Митрополия, ул. Христо Ботев
                              Нов офис на Спиди в гр. Хасково, ул. 22 септември
                              Нов офис на Спиди в гр. Варна, ул. Георги Бенковски
                              Нов офис на Спиди в гр. Каварна, ул. Георги Кирков
                              Нов офис на Спиди в гр. Павликени, ул. Илия Златев
                              Нов офис на Спиди в гр. Велико Търново, пл. Пенчо Славейков
                              Нов офис на Спиди в гр. Варна, ул. Злетово
                              Нов офис на Спиди в гр. Варна, ул. Три уши
                              Нов офис на Спиди в гр. Димитровград, бул. Димитър Благоев
                              Нов офис на Спиди в гр. Благоевград, ул. Св. Иван Рилски
                              Нов офис на Спиди в гр. Дряново, ул. Шипка
                              Нов офис на Спиди в гр. Казанлък, ул. Неофит Рилски
                              Нов офис на Спиди в гр. София, ж.к. Люлин 1
                              Last edited by Innocent; 09.06.2020, 20:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение
                                “Спиди Груп АД и ГеоПост СА удължават срока относно потенциалното упражняване на кол опцията, предоставена от Спиди Груп АД на Геопост СА за придобиване на притежаваните от Спиди Груп АД 45% от акциите на Спиди АД до 31 януари 2021 г.
                                Промяната е наложена от ситуацията с коронавирус кризата и възникналите в тази връзка административни затруднения. Удължаването на срока ще предостави достатъчно време, за да бъдат осигурени необходимите съгласувания и получени съответните регулаторни одобрения. Въпреки че ГеоПост СА може да заяви относно получаването на одобренията в очакване на потенциалното упражняване на правото си на кол опция, действителното упражняване на въпросното право продължава да бъде обусловено единствено от преценката на ГеоПост СА.“

                                http://www.x3news.com/?page=News
                                супер
                                решиха ми дилемата

                                Коментар

                                Working...
                                X