IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    О, пъпеш, здрасти, уважавам мненията ти, знаеш - мога ли да ти задам един въпрос - а какво направи с парите, които взе от продажбата на акциите тук? Съвсем другарски питам Успех и все нагоре желая - ти си знаеш, че съм искрен!


    Я, и топ-чето се разписало - много обичам, когато се активират хибернирали никове, които са се регнали, спали са зимен сън 10-на години и изведнъж праааас, има ги по всички теми. Мирише, та чак вони на многоникие от компрометиран ник, но нищо, всеки сам си решава какво и как. Ето, топ-че, спечжиално за теб

    Top-чето окна,
    Спидито скокна,
    бахти балоняка,
    мина шейсетака.

    Пустите геопостци,
    не спят по цели нощи,
    търгово да правят,
    40 евро да дават

    Айде живи и здрави, по-успешни и още повече усмихнати. Инфото, дето съм си поигррал да го изровя, считам, че е релевнантно и хубаво като сравнение. исках Мариян да драсне два реда, но може би му забраняват от медията и те така. Обаче в Бг сме царе на това да игнорираме труда на човека до нас - нищо, здраве да е, аз мога и да не пиша, не ми е проблем. А за Спиди - казах го и преди - ако не беше Беъра да направи анкетата за най-добрите акции на 2020 в началото на годината, едва ли щях да вкарам пари тук на 50 кинта, щях да си го броя за балоняк, да се нашия пак в "подценените" Химчета на 1,40, фибанкасъ на 3+ лева, Недоверие на 6+ лева, атери и брефчета на 2,20 и т.н. Къде са те сега, къде е Спиди - всеки сам да си види. Успех, аз спирам да драскам до решението на КЗК или каквото и да се появи официално отнякъде. Бал съм го в балоняка!
    Е и да дават нещо от маркетинга - заслужаваш

    Парите ги реинвестирах на БФБ, и понеже не съм по раздувките, ще призная, че нищо по-добро не им се случи.
    Успехи тук и поне на 100 да ви ги изкупят!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
      Нов офис на Спиди в гр. Сливен, пл. Васил Левски

      https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...asil-levski-sq
      Нов офис на Спиди в гр. София, бул. Вардар

      https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...fia-vardar-bul

      Коментар


      • О, пъпеш, здрасти, уважавам мненията ти, знаеш - мога ли да ти задам един въпрос - а какво направи с парите, които взе от продажбата на акциите тук? Съвсем другарски питам Успех и все нагоре желая - ти си знаеш, че съм искрен!


        Я, и топ-чето се разписало - много обичам, когато се активират хибернирали никове, които са се регнали, спали са зимен сън 10-на години и изведнъж праааас, има ги по всички теми. Мирише, та чак вони на многоникие от компрометиран ник, но нищо, всеки сам си решава какво и как. Ето, топ-че, спечжиално за теб

        Top-чето окна,
        Спидито скокна,
        бахти балоняка,
        мина шейсетака.

        Пустите геопостци,
        не спят по цели нощи,
        търгово да правят,
        40 евро да дават

        Айде живи и здрави, по-успешни и още повече усмихнати. Инфото, дето съм си поигррал да го изровя, считам, че е релевнантно и хубаво като сравнение. исках Мариян да драсне два реда, но може би му забраняват от медията и те така. Обаче в Бг сме царе на това да игнорираме труда на човека до нас - нищо, здраве да е, аз мога и да не пиша, не ми е проблем. А за Спиди - казах го и преди - ако не беше Беъра да направи анкетата за най-добрите акции на 2020 в началото на годината, едва ли щях да вкарам пари тук на 50 кинта, щях да си го броя за балоняк, да се нашия пак в "подценените" Химчета на 1,40, фибанкасъ на 3+ лева, Недоверие на 6+ лева, атери и брефчета на 2,20 и т.н. Къде са те сега, къде е Спиди - всеки сам да си види. Успех, аз спирам да драскам до решението на КЗК или каквото и да се появи официално отнякъде. Бал съм го в балоняка!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • То някои пишат, все едно са ги назначили в маркетинговия отдел... Нищо, нека има забава, трябва да се хвали стоката! Аз слязох от тази позиция, когато разводниха капитала, за да си раздадат на меринджеите акции. Доволен съм - средно от около 17 до около 44.

          Коментар


          • Кефи ме как някои инвеститори почват да правят анализи и да разбират компанията едва след като са инвестирали.

            Коментар


            • Гледам, че много сте се фокусирали върху пазарни дялове, приходи и пр. за Спиди и Еконт за 2019. Трябва обаче да имате едно наум - миналата година има едно изкривяване на пазара.
              С няколко думи - 2019 г. от МинФин изясниха, че след 2013 г. само Български пощи (държавния оператор) е можело да предлага пощенски услуги без ДДС. Да, ама между 2013 и 2019 в Еконт едни пратки, които са си били реално чисто куриерски, са се водели пощенски, за да не се плаща ДДС. След като министерството (или данъчните, не помня точно) дадоха указанията, горните пратки от пощенски си станаха куриерски и се отчитат в друга графа от КРС. (За повече информация - гугълнете пощенски услуги и ДДС и четете. Между другото, имаше и други "тарикати", които изреваха - пак по спомени).
              Та, затова има такива скокове в приходи и пазарни дялове при Еконт - едни клиенти, които сигурно също не са се натискали да плащат повече, си минаха където трябва да са си.
              Ама сега се замислих - с този спад на БВП и всички харчове по един или друг ковод (pun intended), дали няма да се наложи да се плащат на държавата едни пари назад?!?

              П.С. Следя Спиди отдавна. Акции имам отскоро. Препоръки не давам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Будист трябва да е - като бях в Хонконг някакъв шарлатанин ми даде една гривна срешу 100 долара, та мога да му я пратя, ако рече да се листне
                Чакай, че сега погледнах консолидираните приходи и печалба на Спиди

                Приходи в милиони лева:
                Спиди/Еконт
                2017 - 158/145
                2018 - 183/180
                2019 - 228/201
                Първа половина на 2020 - 128/-

                Нетна печалба в милиони лева
                Спиди/Еконт
                2017 - 7/17
                2018 - 10/19
                2019 - 18,6/25
                Първа половина на 2020 - 12/-

                Ми какво да ти кажа - ок, по-добра възвращаемост на Еконт, но с темпото, с което се движат приходите на Спиди, както и увеличения марж на печалбата, е само въпрос на време да ги изпреварим и в нетната печалба (не съм гледал, но вероятно сме ги изпреварили в ЕБИТДА вече?). Разбира се, нямаме или поне ме мързи да ровя из търговския, за да видим останалите неща от баланса, че само приходи и ЕБИТДА/нетна печалба със сигурност не са достатъчни, но с наличното - толкова. Наскоро пак четох разни мъдри мисли на Бъфет, в една от които казваше, че ако не можеш да си представиш да държиш компания 10 години, не би следвало да я държиш и 10 минути - все едни такива размисли и страсти

                Бе що ли ми е да вадя аматьорски графики, я направо да се изокам - НАЙ и да приключвам
                На теория би трябвало бизнес модела на еконт да е по-гъвкак, но Спиди да може да реализира повече икономии от мащаба в един момент като си купуват всичко. Т.е. в един момент този модел с малко активи изиграва лоша шега.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Будист трябва да е - като бях в Хонконг някакъв шарлатанин ми даде една гривна срешу 100 долара, та мога да му я пратя, ако рече да се листне
                  Чакай, че сега погледнах консолидираните приходи и печалба на Спиди

                  Приходи в милиони лева:
                  Спиди/Еконт
                  2017 - 158/145
                  2018 - 183/180
                  2019 - 228/201
                  Първа половина на 2020 - 128/-

                  Нетна печалба в милиони лева
                  Спиди/Еконт
                  2017 - 7/17
                  2018 - 10/19
                  2019 - 18,6/25
                  Първа половина на 2020 - 12/-

                  Ми какво да ти кажа - ок, по-добра възвращаемост на Еконт, но с темпото, с което се движат приходите на Спиди, както и увеличения марж на печалбата, е само въпрос на време да ги изпреварим и в нетната печалба (не съм гледал, но вероятно сме ги изпреварили в ЕБИТДА вече?). Разбира се, нямаме или поне ме мързи да ровя из търговския, за да видим останалите неща от баланса, че само приходи и ЕБИТДА/нетна печалба със сигурност не са достатъчни, но с наличното - толкова. Наскоро пак четох разни мъдри мисли на Бъфет, в една от които казваше, че ако не можеш да си представиш да държиш компания 10 години, не би следвало да я държиш и 10 минути - все едни такива размисли и страсти

                  Бе що ли ми е да вадя аматьорски графики, я направо да се изокам - НАЙ и да приключвам
                  Я, Груец благодарско за положения труд. Друго си е, да се видят и числата. Най-вероятно ще се окажеш прав с хипотезата за Ебитда. Защото, каква може да е целта на компания, която е договорила продажба през ебитда?!- ами по-голямо ебитда, разбира се.
                  А в ебитда бяха и амортизациите, продукт от ивестиции, следователно на ръста там може да гледаме косвено, като подготовка за завземане на по-голям пазарен дял недей казвай Най, да не урочасаш ... )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Не е странно, те нямат нищо навън, а ние имаме 6% от пазара в Румъния, която е 3 пъти колкото България, та затова и сме толкова напред с материала. КРС изчислява дяловете само за БГ, поради което се създава илюзията, че Еконт са по-голямата фирма, но всъщност е точно обратното - те не консолидират нищо, ние консолидираме още 60% отгоре
                    Има логика, благодаря!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                      Странно изглеждат съотношенията на приходите, които е посочил Груев, към пазарния дял от картинките по-долу. При толкова по-голям пазарен дял на Еконт, човек очаква и доста по-големи приходи.
                      Не е странно, те нямат нищо навън, а ние имаме 6% от пазара в Румъния, която е 3 пъти колкото България, та затова и сме толкова напред с материала. КРС изчислява дяловете само за БГ, поради което се създава илюзията, че Еконт са по-голямата фирма, но всъщност е точно обратното - те не консолидират нищо, ние консолидираме още 60% отгоре Колкото повече го гледам това Спиди, толкова повече ми харесва - като тъпа песен, която на 20-тото слушане почваш да си тананикаш
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Странно изглеждат съотношенията на приходите, които е посочил Груев, към пазарния дял от картинките по-долу. При толкова по-голям пазарен дял на Еконт, човек очаква и доста по-големи приходи.

                        Коментар


                        • Франките защо са предпочели Спиди,имало ли е оферта към Еконт която да е отхвърлена?Кой ли ги знае и не споделя тези тайни?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                            Предлагам някой Добър предприемач и Добър софист да успее да убеди собственика че е време да се листне С дисконт разбира се
                            Будист трябва да е - като бях в Хонконг някакъв шарлатанин ми даде една гривна срешу 100 долара, та мога да му я пратя, ако рече да се листне
                            Чакай, че сега погледнах консолидираните приходи и печалба на Спиди

                            Приходи в милиони лева:
                            Спиди/Еконт
                            2017 - 158/145
                            2018 - 183/180
                            2019 - 228/201
                            Първа половина на 2020 - 128/-

                            Нетна печалба в милиони лева
                            Спиди/Еконт
                            2017 - 7/17
                            2018 - 10/19
                            2019 - 18,6/25
                            Първа половина на 2020 - 12/-

                            Ми какво да ти кажа - ок, по-добра възвращаемост на Еконт, но с темпото, с което се движат приходите на Спиди, както и увеличения марж на печалбата, е само въпрос на време да ги изпреварим и в нетната печалба (не съм гледал, но вероятно сме ги изпреварили в ЕБИТДА вече?). Разбира се, нямаме или поне ме мързи да ровя из търговския, за да видим останалите неща от баланса, че само приходи и ЕБИТДА/нетна печалба със сигурност не са достатъчни, но с наличното - толкова. Наскоро пак четох разни мъдри мисли на Бъфет, в една от които казваше, че ако не можеш да си представиш да държиш компания 10 години, не би следвало да я държиш и 10 минути - все едни такива размисли и страсти

                            Бе що ли ми е да вадя аматьорски графики, я направо да се изокам - НАЙ и да приключвам
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                              Предлагам някой Добър предприемач и Добър софист да успее да убеди собственика че е време да се листне С дисконт разбира се
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                                типична платена пр статия, но пък с данни, които иначе трябваше да се пъна, за да си ги вадя. Мерси

                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X