IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
    Ще купуват ли французите, нещо за което имат ноу хау, и което богат да билднат от 0 до по-голямо от Спиди много бързо и за 50 милиона евра да кажем (със складовете, с офисите, които ще са техни), Защо да дават 150 милиона евра за акции? Не виждам логика.
    Хари, ако не виждаш логика в придобиването на Спиди спрямо стартиране на ново, хич не се и напъвай да търсиш. Просто приеми, че франсетата ще се пре***т жестоко, щото нищо не вдяват и продължи напред.

    Коментар


    • Ще купуват ли французите, нещо за което имат ноу хау, и което богат да билднат от 0 до по-голямо от Спиди много бързо и за 50 милиона евра да кажем (със складовете, с офисите, които ще са техни), Защо да дават 150 милиона евра за акции? Не виждам логика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
        Нов офис на Спиди в гр. София, бул. Вардар

        https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...fia-vardar-bul
        Нов офис на Спиди в гр. Банско, ул. Васил Кънчов

        https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...il-kanchov-str

        Чакаме решение на КЗК ...

        Коментар


        • https://www.dnes.bg/index/2020/09/17...osmosa.463227;)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
            Бай Груйюо, не се ли сещаш, че като дойде времето да кажеш НАЙ, нещата значи вече са отдавна опечени и оглозгването вече е почнало.
            Аз друго ще ви кажа, не знам защо има очаквания някой да купи такъв тип бизнес, който е с изключително лесен вход за започване от нулата, особено от чужди фирми с ноу хау от чужбина.
            Какво показва една проста сметка, ако някой иска да започне от 0, чиста нула само с една регистрина фирма и ново име, и да достигне за нула време - месеци до година мащабите на Спиди.
            1 милион евро за топ софтуер, без бъговете, без проблемите на старите фирми, които трудно излизат от шит софтуера, които ползват от години.
            50 милиона евро да закупят 1,000 (по 50,000 евро) офис точки в цялата страна, няма да ви казвам, че във всеки блок има по 7-8 празни магазини във весеки квартал!! Спиди дали има 1,000 офиса и дали не са под наем повечето?
            Дотук 51 милиона евро и чужда фирма влиза с ноу хауто си с 1,000 офиса.
            Да наемат служители, камиони и автомобили колко да им трябва - със заем и лизинги като оборотни средства. Ако са французи, ще вземат едни лизинги от Ситроен или Рено дето Спиди няма да може и да сънува за такава преференция.
            51 М евро и до 2-3 г. ще са по-големи от Спиди. Защо им е да ги купуват за 150 М евро?

            Айде да кажа и аз едно НАЙ!
            А колко ще са ти загубите от OPEX, докато намериш работа на цялата тази структура? А колко допълнително ще ти струва администрацията? А колко още трябва да дадеш за разпределителни центрове - според докладите им, Спиди имат поне 10? Ако направим коректно сметката, а не така бакалската, да не се окаже, че 150 м. са малко?

            Или колкото по-високо е гроздето, толкова е по-кисело?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              Бай Груйюо, не се ли сещаш, че като дойде времето да кажеш НАЙ, нещата значи вече са отдавна опечени и оглозгването вече е почнало.
              Аз друго ще ви кажа, не знам защо има очаквания някой да купи такъв тип бизнес, който е с изключително лесен вход за започване от нулата, особено от чужди фирми с ноу хау от чужбина.
              Какво показва една проста сметка, ако някой иска да започне от 0, чиста нула само с една регистрина фирма и ново име, и да достигне за нула време - месеци до година мащабите на Спиди.
              1 милион евро за топ софтуер, без бъговете, без проблемите на старите фирми, които трудно излизат от шит софтуера, които ползват от години.
              50 милиона евро да закупят 1,000 (по 50,000 евро) офис точки в цялата страна, няма да ви казвам, че във всеки блок има по 7-8 празни магазини във весеки квартал!! Спиди дали има 1,000 офиса и дали не са под наем повечето?
              Дотук 51 милиона евро и чужда фирма влиза с ноу хауто си с 1,000 офиса.
              Да наемат служители, камиони и автомобили колко да им трябва - със заем и лизинги като оборотни средства. Ако са французи, ще вземат едни лизинги от Ситроен или Рено дето Спиди няма да може и да сънува за такава преференция.
              51 М евро и до 2-3 г. ще са по-големи от Спиди. Защо им е да ги купуват за 150 М евро?

              Айде да кажа и аз едно НАЙ!
              DHL тогава защо нямат по-голям бизнес в бг? По твоята логика, да поговорим за Nongfu Spring, най-големия производител на минерална вода в Китай дето сега се листна при п/е над 50 и ипо-то се презаписа над 1,100 пъти при капитализация към 40 милиарда. Бутилирането на вода изисква ли някаква специална технология? Скъпи ли са машините? Ми тогава Девин как не успяха да се разрастнат докато бяха листнати?

              Пропускаш нещо съществено за Спиди - нематериалните активи. Това, че повечето сайтове предлагат доставка със Спиди и Еконт, че OLX ползват ексклузивно Спиди, станциите в обекти като Фантастико, икономиите от мащаба, марката която всеки я знае. Колко куриерски фирми в бг можеш да кажеш освен Спиди и Еконт? Всеки ги знае, имаш first mover advantage и наложен бизнес много трудно се измества.

              Бизнесът е лесен за започване от нулата, но не и за расрастване. Спомни си например как всички компании едно време говореха за собствен телефон, включително Амазон. Или как всички щяха да правят коли, като Епъл. Някой да стигна далеч?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Точно така е както ви казвам. За 51 милиона евра ще имаш готова фирма да оперира с по-голями мащаби от Спиди и ще притежева нещо - 1000 офиса, а не акции при варианта да купиш Спиди на 150 милиона евро?
                Естествено, за това трябва да имаш предишен Ноу Хау в тази сфера от други пазари, просто идваш с него в избрана държава.
                И да ви кажа, друго основата на тоя бизнес е софтвера и иновациите. Не са измилени в Б-я. Той който дойде ще ги има вече създадени и няма никаква нужда да плаща прескъпо за нещо, което не му трябва - едни акции от Спиди (говорим за цената от 150 милиона евро, естествено, че ако акциите са на цена по-ниска от това което ще му струва ако почне от Нула, ще избере акциите на Спиди, но дори и тогава с спортно, защото винаги е по-добре да почнеш на чисто, ако можеш)
                Човече, идеята ти е гениална!
                Поздравления!
                Добре е, че до сега никой не се е сетил за нея!
                Няма нужда да ходиш по банки , за да търсиш финансиране- убеден съм, че те сами скоро ще те потърсят, с желание да подкрепят такъв уникален проект.
                А ако решиш част от капитала на тази компания- ракета да предложиш на борсата, с желание и удоволствие ще се включим . Незвисимо от цената на акцията, разбира се!

                Коментар


                • Точно така е както ви казвам. За 51 милиона евра ще имаш готова фирма да оперира с по-голями мащаби от Спиди и ще притежева нещо - 1000 офиса, а не акции при варианта да купиш Спиди на 150 милиона евро?
                  Естествено, за това трябва да имаш предишен Ноу Хау в тази сфера от други пазари, просто идваш с него в избрана държава.
                  И да ви кажа, друго основата на тоя бизнес е софтвера и иновациите. Не са измилени в Б-я. Той който дойде ще ги има вече създадени и няма никаква нужда да плаща прескъпо за нещо, което не му трябва - едни акции от Спиди (говорим за цената от 150 милиона евро, естествено, че ако акциите са на цена по-ниска от това което ще му струва ако почне от Нула, ще избере акциите на Спиди, но дори и тогава с спортно, защото винаги е по-добре да почнеш на чисто, ако можеш)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                    Бай Груйюо, не се ли сещаш, че като дойде времето да кажеш НАЙ, нещата значи вече са отдавна опечени и оглозгването вече е почнало.
                    Аз друго ще ви кажа, не знам защо има очаквания някой да купи такъв тип бизнес, който е с изключително лесен вход за започване от нулата, особено от чужди фирми с ноу хау от чужбина.
                    Какво показва една проста сметка, ако някой иска да започне от 0, чиста нула само с една регистрина фирма и ново име, и да достигне за нула време - месеци до година мащабите на Спиди.
                    1 милион евро за топ софтуер, без бъговете, без проблемите на старите фирми, които трудно излизат от шит софтуера, които ползват от години.
                    50 милиона евро да закупят 1,000 (по 50,000 евро) офис точки в цялата страна, няма да ви казвам, че във всеки блок има по 7-8 празни магазини във весеки квартал!! Спиди дали има 1,000 офиса и дали не са под наем повечето?
                    Дотук 51 милиона евро и чужда фирма влиза с ноу хауто си с 1,000 офиса.
                    Да наемат служители, камиони и автомобили колко да им трябва - със заем и лизинги като оборотни средства. Ако са французи, ще вземат едни лизинги от Ситроен или Рено дето Спиди няма да може и да сънува за такава преференция.
                    51 М евро и до 2-3 г. ще са по-големи от Спиди. Защо им е да ги купуват за 150 М евро?

                    Айде да кажа и аз едно НАЙ!
                    И като е толкова елементарно и мега-хипер-лесно и печелившо, Уотсън, що никой не го прави? Що няма 50 куриерски фирми в България? Отговори на този въпрос.

                    Коментар


                    • Бай Груйюо, не се ли сещаш, че като дойде времето да кажеш НАЙ, нещата значи вече са отдавна опечени и оглозгването вече е почнало.
                      Аз друго ще ви кажа, не знам защо има очаквания някой да купи такъв тип бизнес, който е с изключително лесен вход за започване от нулата, особено от чужди фирми с ноу хау от чужбина.
                      Какво показва една проста сметка, ако някой иска да започне от 0, чиста нула само с една регистрина фирма и ново име, и да достигне за нула време - месеци до година мащабите на Спиди.
                      1 милион евро за топ софтуер, без бъговете, без проблемите на старите фирми, които трудно излизат от шит софтуера, които ползват от години.
                      50 милиона евро да закупят 1,000 (по 50,000 евро) офис точки в цялата страна, няма да ви казвам, че във всеки блок има по 7-8 празни магазини във весеки квартал!! Спиди дали има 1,000 офиса и дали не са под наем повечето?
                      Дотук 51 милиона евро и чужда фирма влиза с ноу хауто си с 1,000 офиса.
                      Да наемат служители, камиони и автомобили колко да им трябва - със заем и лизинги като оборотни средства. Ако са французи, ще вземат едни лизинги от Ситроен или Рено дето Спиди няма да може и да сънува за такава преференция.
                      51 М евро и до 2-3 г. ще са по-големи от Спиди. Защо им е да ги купуват за 150 М евро?

                      Айде да кажа и аз едно НАЙ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Големият печеливш

                        Ако се погледне чисто секторно, сред най-малко засегнатите са фармацевтичният сектор и храните. В което едва ли има изненада. Това и с условието, че на борсата все пак няма изчерпателно представителство от всички сектори. Има обаче един най-печеливш от кризата. Това безапелационно е куриерската компания "Спиди", която е единственият представител на този сектор. Затварянето на икономиката се оказа основният двигател за дейността на дружеството и на вече онлайн търговията, която се засили покрай пандемията от коронавирус и увеличи бизнеса на компанията.

                        Макар че по-големият брой на пратките е вдигнал и разходите на дружеството, нетната печалба нараства с близо две трети спрямо същия период на миналата година и вече надвишава 12 млн. лв., показва консолидираният отчет, който включва резултатите също на DPD Romania, "Рапидо експрес енд лоджистикс", "Геопост България" и ОМГ. Добрите резултати правят акцията на "Спиди" и една от най-печелившите на борсата от началото на годината. Най-новото публично дружество - "Телелинк бизнес сървисис", също е доста независимо от кризата. Приходите и печалбата растат със завидните 38 и 130%.



                        НАЙ!
                        Във вчерашния ден си поръчах онлайн стоки от фармацевтична компания.
                        Опциите , които имах при досавка до офис на куриер в града ми за пратка до 1 кг. бяха-
                        Спиди - 3.6лв
                        Еконт - 6.5 лв
                        Е , не съм се замислял много при избора

                        Коментар


                        • Големият печеливш

                          Ако се погледне чисто секторно, сред най-малко засегнатите са фармацевтичният сектор и храните. В което едва ли има изненада. Това и с условието, че на борсата все пак няма изчерпателно представителство от всички сектори. Има обаче един най-печеливш от кризата. Това безапелационно е куриерската компания "Спиди", която е единственият представител на този сектор. Затварянето на икономиката се оказа основният двигател за дейността на дружеството и на вече онлайн търговията, която се засили покрай пандемията от коронавирус и увеличи бизнеса на компанията.

                          Макар че по-големият брой на пратките е вдигнал и разходите на дружеството, нетната печалба нараства с близо две трети спрямо същия период на миналата година и вече надвишава 12 млн. лв., показва консолидираният отчет, който включва резултатите също на DPD Romania, "Рапидо експрес енд лоджистикс", "Геопост България" и ОМГ. Добрите резултати правят акцията на "Спиди" и една от най-печелившите на борсата от началото на годината. Най-новото публично дружество - "Телелинк бизнес сървисис", също е доста независимо от кризата. Приходите и печалбата растат със завидните 38 и 130%.



                          НАЙ!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Four signs of a competitive moat at Speedy Ad (BUL:0SP)

                            https://www.stockopedia.com/articles...bul0sp-105178/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              О, пъпеш, здрасти, уважавам мненията ти, знаеш - мога ли да ти задам един въпрос - а какво направи с парите, които взе от продажбата на акциите тук? Съвсем другарски питам Успех и все нагоре желая - ти си знаеш, че съм искрен!


                              Я, и топ-чето се разписало - много обичам, когато се активират хибернирали никове, които са се регнали, спали са зимен сън 10-на години и изведнъж праааас, има ги по всички теми. Мирише, та чак вони на многоникие от компрометиран ник, но нищо, всеки сам си решава какво и как. Ето, топ-че, спечжиално за теб

                              Top-чето окна,
                              Спидито скокна,
                              бахти балоняка,
                              мина шейсетака.

                              Пустите геопостци,
                              не спят по цели нощи,
                              търгово да правят,
                              40 евро да дават

                              Айде живи и здрави, по-успешни и още повече усмихнати. Инфото, дето съм си поигррал да го изровя, считам, че е релевнантно и хубаво като сравнение. исках Мариян да драсне два реда, но може би му забраняват от медията и те така. Обаче в Бг сме царе на това да игнорираме труда на човека до нас - нищо, здраве да е, аз мога и да не пиша, не ми е проблем. А за Спиди - казах го и преди - ако не беше Беъра да направи анкетата за най-добрите акции на 2020 в началото на годината, едва ли щях да вкарам пари тук на 50 кинта, щях да си го броя за балоняк, да се нашия пак в "подценените" Химчета на 1,40, фибанкасъ на 3+ лева, Недоверие на 6+ лева, атери и брефчета на 2,20 и т.н. Къде са те сега, къде е Спиди - всеки сам да си види. Успех, аз спирам да драскам до решението на КЗК или каквото и да се появи официално отнякъде. Бал съм го в балоняка!
                              Грух Грух, аз не съм казал лоша дума за спиди. Напротив, харесвам ги и особено как решиха да смачкак еконта покрай ддс загубите им
                              Да, факт е, че бях спрял да пиша и сигурно скоро пак ше спря и след време пак ще се активирам. Това не означава, че имам много никове.
                              Теб специално няколко пъти те хващам в откровени лъжи. Тук пак имаш неверни разсъждения.
                              Два пъти ти зададох въпрос в темата за хика, ти избирателно игнорираш тези случаи, когато са те хванали в крачка.
                              П.с. стихчето ти е тъпо, дори не е смешно, а тъжно, защото разкрива повече за автора.

                              Коментар


                              • Бай Груйюо наточил си се за големи печалби. Всичко е сигурно викаш, печалбата гарантирана. Няма начин да падне.
                                Аз бих посъветвал, че точно когато човек се наточи са големите и сигурни печалби, нещата се обръщат, защото става прекалено очевидно, отделно от високо се пада най-лесно, а от дъното по-надолу няма, има само нагоре.

                                Коментар

                                Working...
                                X