IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
    Един тъп въпрос от човек, който никога не е притежавал акции от непублична компания. Да речем, че има търгово и не го приема. Да речем, че вече акциите на Спиди, които имам, не се търгуват на БФБ и ги отпишат. Какво следва? Ако примерно раздават там дивидент всяка година, вече през някаква банка ли трябва да си го взима човек, щото нали вече не е през Елана/Карол/друг ИП. После, ако някой ден решиш да ги продадеш, пишеш в оная тема за непубличните компании там дето всеки търси Солвей Соди, етц, и примерно някой е навит да ти ги купи. Как се осъществява тази сделка? Май там вече трябва да се облагаш щото не е на регулиран пазар, етц. Ама как се прави такава сделка -- пак ли с помощта на ИП или все едно продаваш апартамент със нотариус етц.

    Сори за тъпите въпроси, ама трябва да реша какво да правя ако има тръгово и случайно реша да си ги стискам, щото си ми харесва компанията.

    Някой играл ли е подобна игра, имаш акции на БФБ, има търгово, отказваш, отписват компанията и оставаш съдружник в private equity.

    Благодаря предварително. Груец, знам че и ти това се чудиш или поне имаш опит с подобни неща.
    Като си намериш купувач обръщате се към ИП и те действат по въпроса ,смо че като ги продадеш после по-скъпо примерно, плащаш 10 процента данък на разликата.Дивидента си го вземаш през някоя банка.Ако търговият предложител придобие над 95 процента има право на скуз-аут.Ако реши пък може да увеличава капитала,като той заплати примерно с апортна вноска,което ще ти разводни дела многократно-това е основният риск.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
      Един тъп въпрос от човек, който никога не е притежавал акции от непублична компания. Да речем, че има търгово и не го приема. Да речем, че вече акциите на Спиди, които имам, не се търгуват на БФБ и ги отпишат. Какво следва? Ако примерно раздават там дивидент всяка година, вече през някаква банка ли трябва да си го взима човек, щото нали вече не е през Елана/Карол/друг ИП. После, ако някой ден решиш да ги продадеш, пишеш в оная тема за непубличните компании там дето всеки търси Солвей Соди, етц, и примерно някой е навит да ти ги купи. Как се осъществява тази сделка? Май там вече трябва да се облагаш щото не е на регулиран пазар, етц. Ама как се прави такава сделка -- пак ли с помощта на ИП или все едно продаваш апартамент със нотариус етц.

      Сори за тъпите въпроси, ама трябва да реша какво да правя ако има тръгово и случайно реша да си ги стискам, щото си ми харесва компанията.

      Някой играл ли е подобна игра, имаш акции на БФБ, има търгово, отказваш, отписват компанията и оставаш съдружник в private equity.

      Благодаря предварително. Груец, знам че и ти това се чудиш или поне имаш опит с подобни неща.
      Аз съм го играл точно с акциите на Соди преди 20 години или нещо от сорта. Дивидента ми го превеждат в клон на Експресбанк (сега ДСК) и толкова. Ако тръгнеш да продаваш е малко по-тегаво, но нищо особено - пак си прези ИП и си готов. Та така.

      Инта, старая се, бате имам добри учители, а и заразлика от много други, не се притеснявам от истината, дори и тя да боли като в любовното послание или Лешперко, за което съм обещал да не пиша и съответно не пиша в темата им.

      Топ-че, както се казва в такива случаи - искаш да купиш тънко, след като продаде в Лешперко (поздравления за отиграването) или си въпросната фирма? Ако отново прочетеш, но с по-голямо разбиране, щеше да разбереш, че принципно ми е все тая защо въпросната фирма е продала (не беше особено трудно да се намери коя е), а кой е купил въпросния пакет и дали е пф или някой друг.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Един тъп въпрос от човек, който никога не е притежавал акции от непублична компания. Да речем, че има търгово и не го приема. Да речем, че вече акциите на Спиди, които имам, не се търгуват на БФБ и ги отпишат. Какво следва? Ако примерно раздават там дивидент всяка година, вече през някаква банка ли трябва да си го взима човек, щото нали вече не е през Елана/Карол/друг ИП. После, ако някой ден решиш да ги продадеш, пишеш в оная тема за непубличните компании там дето всеки търси Солвей Соди, етц, и примерно някой е навит да ти ги купи. Как се осъществява тази сделка? Май там вече трябва да се облагаш щото не е на регулиран пазар, етц. Ама как се прави такава сделка -- пак ли с помощта на ИП или все едно продаваш апартамент със нотариус етц.

        Сори за тъпите въпроси, ама трябва да реша какво да правя ако има тръгово и случайно реша да си ги стискам, щото си ми харесва компанията.

        Някой играл ли е подобна игра, имаш акции на БФБ, има търгово, отказваш, отписват компанията и оставаш съдружник в private equity.

        Благодаря предварително. Груец, знам че и ти това се чудиш или поне имаш опит с подобни неща.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Когато учих английски преди 30-на години, имахем едно упражение, което се наричаше "четене с разбиране". та ако можеше да четеш с разбиране, щеше да видиш, че първо съм написал, че са реализирали поне 50% профит (може и повече, не съм си направил труда да следя кога са влезли, но макс на 40 кинта) и сигурно са доволни от инвестицията, ерго кешират. Не е препоръкЪ, освен за "четене с разбиране", което явно е трудно понякога
          Имат проблеми с бизнеса или си нямаш никаква идея.
          Можеше просто да кажеш, че нямаш никаква идея, а не да сипеш поредна доза лъжи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Когато учих английски преди 30-на години, имахем едно упражение, което се наричаше "четене с разбиране". та ако можеше да четеш с разбиране, щеше да видиш, че първо съм написал, че са реализирали поне 50% профит (може и повече, не съм си направил труда да следя кога са влезли, но макс на 40 кинта) и сигурно са доволни от инвестицията, ерго кешират. Не е препоръкЪ, освен за "четене с разбиране", което явно е трудно понякога

            Груич, днес си е репер за равнение на стотиците страници писания!
            Дръпни си леко ръчната и впери поглед в хоризонта, - испитай насладата си в тишината на периода който си си задал!
            Не ти отива да се правиш на заместник на Монти, - нон стоп да си сверяваш часовника!
            Отдай се на насладата от резултатите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

              Явно който продаде на първо място или има проблеми с бизнеса си, или може би не е много умен. Вероятно няма други причини.
              Когато учих английски преди 30-на години, имахем едно упражение, което се наричаше "четене с разбиране". та ако можеше да четеш с разбиране, щеше да видиш, че първо съм написал, че са реализирали поне 50% профит (може и повече, не съм си направил труда да следя кога са влезли, но макс на 40 кинта) и сигурно са доволни от инвестицията, ерго кешират. Не е препоръкЪ, освен за "четене с разбиране", което явно е трудно понякога
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Доколкото виждам, броят на акциите отговаря точно на капиталовложението на някакви си Еф-консулт ООД, които са реализирали поне 50% профит и явно са доволни, ще се разделят, имат проблеми с бизнеса или идея нямам какво, все тая. Интересното е кой ги е закупил, все пак 400 бона не се вадят лесно на бфб в последно време Знам, че някои колеги следят вложенията на фондовете, така че, ако забележат нещо, да кажат
                Явно който продаде на първо място или има проблеми с бизнеса си, или може би не е много умен. Вероятно няма други причини.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                  Час преди края на днешната сесия акции за 0,13% от капитала смениха собствениците си.
                  Доколкото виждам, броят на акциите отговаря точно на капиталовложението на някакви си Еф-консулт ООД, които са реализирали поне 50% профит и явно са доволни, ще се разделят, имат проблеми с бизнеса или идея нямам какво, все тая. Интересното е кой ги е закупил, все пак 400 бона не се вадят лесно на бфб в последно време Знам, че някои колеги следят вложенията на фондовете, така че, ако забележат нещо, да кажат
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Час преди края на днешната сесия акции за 0,13% от капитала смениха собствениците си.

                    Коментар


                    • Taka, гледам, позаредиха се вляво, а пък случайно и на страницата на кзк излезе решението за София франс ауто, което е еднотипно с това за Спиди - заведено е точно седмица преди нашето, решено е на 15.10, значи е редно тук да са го решили на 22.10 и сега само да се чака публикуването? А може и някой вече да знае резултатите от деветмесечието, щото на бфб, както знаем, инасайдъри няма А пък може и звездите да ми го говорят и да халюцинирам. Гледаме мача - не е препоръкЪ
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Днес да кажеш нещо за балоняка? Може и дългосрочно да е нещо, а може и с другия профил, не е проблем. Не че са някакви бройки, но и вчера минаха толкова - дългосрочно съм доволен и тук, и в чезките - и на двете места се мъти нещо, да видим какво ще е. Тук може и вече да е излязло това прословуто решение на КЗК - обикновено в четвъртък се случват нещата там
                        Оф само аз ли мисля да не продавам при това търгово? Никой ли не го кефи да си държи при 8х EV/EBITDA?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                          Като седнеш да оплюеш другите камилчета, забелязвам, че и балоняка се изсипва с тях.
                          Днес 2% вътрешно. Ако върви така до сделката, пак ще станеш дългосрочен
                          Днес да кажеш нещо за балоняка? Може и дългосрочно да е нещо, а може и с другия профил, не е проблем. Не че са някакви бройки, но и вчера минаха толкова - дългосрочно съм доволен и тук, и в чезките - и на двете места се мъти нещо, да видим какво ще е. Тук може и вече да е излязло това прословуто решение на КЗК - обикновено в четвъртък се случват нещата там
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение
                            Хммммм, ще имат нужда от куриери


                            Емил Вагенщайн: Онлайн звеното на ozone.bg е с 60% ръст, но офлайн магазините са 40% надолу

                            https://www.capital.bg/biznes/kompan...g_e_s_60_rust/
                            Доставката на стока закупена от Ozone.bg може да се направи със Спиди и Еконт.

                            При финализиране на поръчката може да се посочи, както адрес, така и офис на Speedy или Econt в съответното населено място.

                            https://www.ozone.bg/help/article-19/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                              Аз се надявам цената да е мноооооого висока, защото ако действително е в средата на петдесетта, Ганьо ще прокълне много хора, които ще са му виновни за несполуките, а това няма да е добре за здравната ни система.
                              Недей, че всичко, което имам, той го е прокълнал и сега аз страдам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Нищо не разбирам от бизнеса на Шпиди, но според мен е балоняк. Естествено, надавям се да не съм прав и всички държащи да спечелите.
                                Хаха, браво, доста ме развесели

                                Коментар

                                Working...
                                X