IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Виж сега, харесвам алтернативните мнения - те ми дават възможност да си сверя часовника, но не и алтернативната ориентация Аз ти говоря с конкретни цифри, ти ми хвърляш общи лафове - ми трудно става разговор по този начин. Има един, дето пише НАЙ, ти можеш да пишеш кОр и готово, няма ядове. Дадох ти конкретни примери - за да стане балоняк като м+с или корадо, спиди трябва да е на цена от 80-90 лева, а то е на 57, което отговаря на цена от 4 кинта при м+с или 4,50 при корадо. Затова и задавам въпроса, като как така при цена от 6 кинта на м+с или Корадо, равняваща се, ако го смятаме през дивидентна доходност или нетна печалба, на 90 кинта при спиди (което отново казваме е на текуша цена от 57 кинта), м+с е перЕспективна компания, а Спиди е балоняк? Мога да дам и други компании за пример, дето не са "балоняци", ма коефициантите им друго казват Обаче кой ти гледа коефициенти на бфб - пиши кОр и да си ходиме, дейба и балоняка скапан
    Оп, пак съм аз, логвам се от един от многото ми никове. М+с е световен лидер и държи малко под 10% от световния пазар. Спиди колко държи от световния пазар? Сравняваш кон с мишка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение


      Както казахме, сравняването на балони води до вид "балонерска" логика.
      Няма значение измежду няколко балона, кой балон е по-по-най голям. Това не носи полза.
      Правилната логика е: всички балони би трябвало да пуснат въздуха в един момент и да са приземят на по-нормални цени. Сравняването на балооняци изкривява представите и поражда грешни изводи.
      Виж сега, харесвам алтернативните мнения - те ми дават възможност да си сверя часовника, но не и алтернативната ориентация Аз ти говоря с конкретни цифри, ти ми хвърляш общи лафове - ми трудно става разговор по този начин. Има един, дето пише НАЙ, ти можеш да пишеш кОр и готово, няма ядове. Дадох ти конкретни примери - за да стане балоняк като м+с или корадо, спиди трябва да е на цена от 80-90 лева, а то е на 57, което отговаря на цена от 4 кинта при м+с или 4,50 при корадо. Затова и задавам въпроса, като как така при цена от 6 кинта на м+с или Корадо, равняваща се, ако го смятаме през дивидентна доходност или нетна печалба, на 90 кинта при спиди (което отново казваме е на текуша цена от 57 кинта), м+с е перЕспективна компания, а Спиди е балоняк? Мога да дам и други компании за пример, дето не са "балоняци", ма коефициантите им друго казват Обаче кой ти гледа коефициенти на бфб - пиши кОр и да си ходиме, дейба и балоняка скапан
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Точно така - ще е балон, когато стигне 480 милки капитализация, което ще рече 90 кинта на акция (амин! ), ама засега е някакви си кирливи 57 кинта. Веднага давам пример и с друго подобно дружество, което, както винаги съм казвал, страшно много харесвам - печалбата му за 6-месечието е точно 5 пъти по-малка от тази на Спиди, и пред него има нерадостни перспективи за бизнеса му в ковид кризата, обаче има мега коректен мажоритар и дава доста добра дивидентна доходност от около 5%. Пазарната му капитализация е 80 милки, като в най-добрите му години беше 100 милки. Умножи си го по 5 (най-елементарна сметка) и виж колко трябва да е тук, за да стане "балоняк" като Корадо или М+С? Та или м+с трябва да падне на 4 кинта или Корадо на 4,50, или тук требе да се вдигне стабилно, ако следваме тази логика, само дето на бфб няма логика Та така

        Както казахме, сравняването на балони води до вид "балонерска" логика.
        Няма значение измежду няколко балона, кой балон е по-по-най голям. Това не носи полза.
        Правилната логика е: всички балони би трябвало да пуснат въздуха в един момент и да са приземят на по-нормални цени. Сравняването на балооняци изкривява представите и поражда грешни изводи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

          Няма голяма логика, когато се опитваш да сравняваш един балоняк с друг.
          Да обсъдим казаното горе.
          Казваш м+ц балоняка прави 9 мил за 9 месеца. капитализация 240
          Също и спийдър-балоняка 18 милки за 9 месеца. т.е. двойно повече но и го чакате на капитализация почти двойна на м+ц.
          Значи, говорим за балоняци с еднакво количество сгъстен въздух над коша в небето.
          По твоята логика - щом едното е балон, съизмеримо такова е и другото.
          Точно така - ще е балон, когато стигне 480 милки капитализация, което ще рече 90 кинта на акция (амин! ), ама засега е някакви си кирливи 57 кинта. Веднага давам пример и с друго подобно дружество, което, както винаги съм казвал, страшно много харесвам - печалбата му за 6-месечието е точно 5 пъти по-малка от тази на Спиди, и пред него има нерадостни перспективи за бизнеса му в ковид кризата, обаче има мега коректен мажоритар и дава доста добра дивидентна доходност от около 5%. Пазарната му капитализация е 80 милки, като в най-добрите му години беше 100 милки. Умножи си го по 5 (най-елементарна сметка) и виж колко трябва да е тук, за да стане "балоняк" като Корадо или М+С? Та или м+с трябва да падне на 4 кинта или Корадо на 4,50, или тук требе да се вдигне стабилно, ако следваме тази логика, само дето на бфб няма логика Та така
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            При 80 кинта на акция, ако се стигне до толкова - нека все пак направим това уточнение, тъй като тази цена засега е пожелателно мислене, се оказва паз. капитализация от 430 милки или тамън 220 милиона еврака. Как и да го погледнеш - нищо кинти. Вчера дадох пример с М+С, да го дам ли пак - едното (м+с) прави 9 милки печалба за 9 месечието и e с пазарана капитализация от 240 милиона, щото видиш ли било дивидентно дружество, което е дало 4,35% дивидент на година, затова и се очаква да расте, нищо че кризата го размазва и е основен бенефициент на мярката 60/40 от правителството. Другото (Спиди) ще направи вероятно 18 милки чисти печалба за 9 месечието (не съм сигурен, ще го видим след няколко дни, но при 12,2 милиона за 6-месечието, би следвало да е поне толкова), дивидентно е от създаването си, за миналата година е дало 4% дивидент, кризата му се отразява супер, има ебем ти перЕспективите и в в топ 3 на дружествата, назначили най-много персонал от началото на годината, очаква се евентуално търгово и т.н., та същото това дружество е мега балоняк, а м+с е подценено???? Логика, баце
            Няма голяма логика, когато се опитваш да сравняваш един балоняк с друг.
            Да обсъдим казаното горе.
            Казваш м+ц балоняка прави 9 мил за 9 месеца. капитализация 240
            Също и спийдър-балоняка 18 милки за 9 месеца. т.е. двойно повече но и го чакате на капитализация почти двойна на м+ц.
            Значи, говорим за балоняци с еднакво количество сгъстен въздух над коша в небето.
            По твоята логика - щом едното е балон, съизмеримо такова е и другото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

              При 80 за акция, се оказва близо половин милиард капитализация. И това ако не е балон ...
              Но няма лошо, балонирай още. Излезлите кинти ще търсят после други атрактивни места.
              При 80 кинта на акция, ако се стигне до толкова - нека все пак направим това уточнение, тъй като тази цена засега е пожелателно мислене, се оказва паз. капитализация от 430 милки или тамън 220 милиона еврака. Как и да го погледнеш - нищо кинти. Вчера дадох пример с М+С, да го дам ли пак - едното (м+с) прави 9 милки печалба за 9 месечието и e с пазарана капитализация от 240 милиона, щото видиш ли било дивидентно дружество, което е дало 4,35% дивидент на година, затова и се очаква да расте, нищо че кризата го размазва и е основен бенефициент на мярката 60/40 от правителството. Другото (Спиди) ще направи вероятно 18 милки чисти печалба за 9 месечието (не съм сигурен, ще го видим след няколко дни, но при 12,2 милиона за 6-месечието, би следвало да е поне толкова), дивидентно е от създаването си, за миналата година е дало 4% дивидент, кризата му се отразява супер, има ебем ти перЕспективите и в в топ 3 на дружествата, назначили най-много персонал от началото на годината, очаква се евентуално търгово и т.н., та същото това дружество е мега балоняк, а м+с е подценено???? Логика, баце
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                Като говорим за пазарна капитализация в линка долу може да видиш колко в момента е на Чайка Фарма. Приликите между двете компании са малко, разликите са много ...

                http://www.infostock.bg/infostock/co...profile/BGBX40
                Няма нормален участник, който да брои чайката за нормално борсово дружество. Чайката отдавна излетя от фундамента и пикира в небето, но вече никой не я гледа.
                Не е на добре, ако балонеците се сравняват с чайката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                  При 80 за акция, се оказва близо половин милиард капитализация. И това ако не е балон ...
                  Но няма лошо, балонирай още. Излезлите кинти ще търсят после други атрактивни места.
                  Като говорим за пазарна капитализация в линка долу може да видиш колко в момента е на Чайка Фарма. Приликите между двете компании са малко, разликите са много ...

                  http://www.infostock.bg/infostock/co...profile/BGBX40

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ми точно толкова е, само дето е форуърд ебитда към края на годината, както се разбрахме, а за въпросните - все едно ми е, нека всеки печели, искам да знам кой влиза (няма да разбера защо ) Успех на теб
                    При 80 за акция, се оказва близо половин милиард капитализация. И това ако не е балон ...
                    Но няма лошо, балонирай още. Излезлите кинти ще търсят после други атрактивни места.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      ПАК ЩЕ КАЖА. НОВА КОМПАНИЯ ОТ 0 ДО РАЗМЕРИТЕ НА СПИДИ+ЕКОНТ ЗАЕДНО МОЖЕ ДА СЕ СЪЗДАДЕ ЗА ПО-МАЛКО ОТ ГОДИНА ЗА НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 1/3 СЕГАШНАТА КАП НА БАЛОНЕРАТА. ЗАЩО МУ Е НА НЯКОЙ КОЙТО ИСКА НАВЛИЗАНЕ НА НОВ ПАЗАР ДА КУПУВА АКЦИИ? ВМЕСТО ДА ПОЧНЕ ОТ 0 С ПО-ДОБЪР СОФТУЕР. ТАЗИ КОМПАНИЯ И БИЗНЕС Е 90% СОФТУЕР. ОТ 0 Е ВИНАГИ ПО-ДОБРЕ И ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ!!!
                      хвалиш само ПИБ всичко друго плюеш, например Спиди и Алтерко
                      не трябва ли да е обратното?

                      защото цените им се движат наобратно на твоето мнение. Явно не уцелваш засега

                      Не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа. Имам акции.

                      Коментар


                      • Колкото и силно да го изкрещиш това (колкото и големи букви да позлваш), все ще е глупост.

                        Коментар


                        • ПАК ЩЕ КАЖА. НОВА КОМПАНИЯ ОТ 0 ДО РАЗМЕРИТЕ НА СПИДИ+ЕКОНТ ЗАЕДНО МОЖЕ ДА СЕ СЪЗДАДЕ ЗА ПО-МАЛКО ОТ ГОДИНА ЗА НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 1/3 СЕГАШНАТА КАП НА БАЛОНЕРАТА. ЗАЩО МУ Е НА НЯКОЙ КОЙТО ИСКА НАВЛИЗАНЕ НА НОВ ПАЗАР ДА КУПУВА АКЦИИ? ВМЕСТО ДА ПОЧНЕ ОТ 0 С ПО-ДОБЪР СОФТУЕР. ТАЗИ КОМПАНИЯ И БИЗНЕС Е 90% СОФТУЕР. ОТ 0 Е ВИНАГИ ПО-ДОБРЕ И ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ми точно толкова е, само дето е форуърд ебитда към края на годината, както се разбрахме, а за въпросните - все едно ми е, нека всеки печели, искам да знам кой влиза (няма да разбера защо ) Успех на теб
                            Прочети си старите мнения от преди седмица и ще видиш, че тогава лъжеше, че по текуща 8 пъти ебитда цената е 80 лв.
                            после, като те разкриха, вече говориш за форуърд ебитда.

                            ​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Съгласен съм, просто пиши искрени мнения без да лъжеш неща от сорта, че някой има проблеми щом е продал акции, при положение, че явно нямаш никаква идея. Както излъга, че при 8 ебитда цената на сделката клони към 80.
                              Ми точно толкова е, само дето е форуърд ебитда към края на годината, както се разбрахме, а за въпросните - все едно ми е, нека всеки печели, искам да знам кой влиза (няма да разбера защо ) Успех на теб
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Аз съм го играл точно с акциите на Соди преди 20 години или нещо от сорта. Дивидента ми го превеждат в клон на Експресбанк (сега ДСК) и толкова. Ако тръгнеш да продаваш е малко по-тегаво, но нищо особено - пак си прези ИП и си готов. Та така.

                                Инта, старая се, бате имам добри учители, а и заразлика от много други, не се притеснявам от истината, дори и тя да боли като в любовното послание или Лешперко, за което съм обещал да не пиша и съответно не пиша в темата им.

                                Топ-че, както се казва в такива случаи - искаш да купиш тънко, след като продаде в Лешперко (поздравления за отиграването) или си въпросната фирма? Ако отново прочетеш, но с по-голямо разбиране, щеше да разбереш, че принципно ми е все тая защо въпросната фирма е продала (не беше особено трудно да се намери коя е), а кой е купил въпросния пакет и дали е пф или някой друг.
                                Съгласен съм, просто пиши искрени мнения без да лъжеш неща от сорта, че някой има проблеми щом е продал акции, при положение, че явно нямаш никаква идея. Както излъга, че при 8 ебитда цената на сделката клони към 80.

                                Коментар

                                Working...
                                X