IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkdd Разгледай мнение
    Еконта нали умре? Какво става тука, объркан съм! Да влизам ли с хартии при Спиди, моля за съвет компетентен без ангажимент за покупка или продажба.
    Влизай мощно! Не е препоръка!

    Коментар


    • Празниците ще са хубави

      https://www.freightwaves.com/news/e-...ource=hs_email

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
        Има още един фактор. ПФтата на Ен Ен може да не продадат, напротив, според мен те или подобен инвеститор купува на цената от 57 лв. тоест над прогнозираната цена по "голямата сделка". Не съм следил но Ен Ен май държи 1/3 от фри флоута и въобще може и да сложи оферта купува с 1 ст. над търговата цена и ще видим....

        Пък и важното е бизнеса да върви.Вечер пред Спидито се извива огромна опашка. Онзи ден преброих 20 души което е рекорд за близкия до нас офис. Иначе в Надежда имало един с огромни опашки винаги.

        Та така
        Ще има тактика ще има и стратегия.

        Имам акции.
        Не е препоръка.
        До мен има офиси и на Спиди и Еконт и пред двата редовно си има опашки, Бизнесът върви

        Коментар


        • Има още един фактор. ПФтата на Ен Ен може да не продадат, напротив, според мен те или подобен инвеститор купува на цената от 57 лв. тоест над прогнозираната цена по "голямата сделка". Не съм следил но Ен Ен май държи 1/3 от фри флоута и въобще може и да сложи оферта купува с 1 ст. над търговата цена и ще видим....

          Пък и важното е бизнеса да върви.Вечер пред Спидито се извива огромна опашка. Онзи ден преброих 20 души което е рекорд за близкия до нас офис. Иначе в Надежда имало един с огромни опашки винаги.

          Та така
          Ще има тактика ще има и стратегия.

          Имам акции.
          Не е препоръка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Разговорът е контрапродуктивен и минава в графа спам - ако искаш да кажеш с цифри, давай, викачи с НАЙ или БАЛОНЯК си имаме предостатъчно/ Аз лично спирам, очаквах повече от теб, а не само общи лафчета - пробвай с другия профил
            Няма да мога да мигна тази нощ, заради това че съм те разочаровал. С другия профил ще си спя добре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

              Викаш, че колкото повече пари имаш, толкова е по-голям шанса да фалираш, отколкото ако имаш по-малко
              Разговорът е контрапродуктивен и минава в графа спам - ако искаш да кажеш с цифри, давай, викачи с НАЙ или БАЛОНЯК си имаме предостатъчно/ Аз лично спирам, очаквах повече от теб, а не само общи лафчета - пробвай с другия профил
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Еконта нали умре? Какво става тука, объркан съм! Да влизам ли с хартии при Спиди, моля за съвет компетентен без ангажимент за покупка или продажба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Хуморът е неуместен - 300 броя и аз мога да ти продам, при това без да съм фалирал или да ми трябват спешно 16 000 лева Виж при 400К и нагоре въпросите стават други
                  Викаш, че колкото повече пари имаш, толкова е по-голям шанса да фалираш, отколкото ако имаш по-малко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                    Някой продаде 300 броя. Сигурно е фалирал, не виждам каква друга причина може да има за продажбата.
                    Хуморът е неуместен - 300 броя и аз мога да ти продам, при това без да съм фалирал или да ми трябват спешно 16 000 лева Виж при 400К и нагоре въпросите стават други
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Някой продаде 300 броя. Сигурно е фалирал, не виждам каква друга причина може да има за продажбата.

                      Коментар


                      • Хари ти пак си тук да ни веселиш и разсмиваш.. Понеже пак се правиш на Гуру може ли да ни припомниш ти в кои шитове се бепе набил , когато чакаше големите ръстове след приемането ни в чакалнята на Еврозоната..Можеш да ни обясниш и за ХДПАТ и МОСТ , които много хвалеше и накрая изгоря..

                        Коментар


                        • бай Груьо държи да е прасето на форума, забил се на балоняка и чакаш заколението. Не може да разбере, че тези оценки дето дава са за МАЖОРИТАРЕН ДЯЛ. Колко компании на БФБ в момента се търгуват като за МАЖОРИТАРЕН ДЯЛ и колко като за шит миноритарни акции? Аз знам само тази и ЧЕЗ миноритарни дялове се търгуват като за все едно имаме нов Мажо. Поне се е спасил от другите балоняци, не е съвсем без акъл.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Виж сега, харесвам алтернативните мнения - те ми дават възможност да си сверя часовника, но не и алтернативната ориентация Аз ти говоря с конкретни цифри, ти ми хвърляш общи лафове - ми трудно става разговор по този начин. Има един, дето пише НАЙ, ти можеш да пишеш кОр и готово, няма ядове. Дадох ти конкретни примери - за да стане балоняк като м+с или корадо, спиди трябва да е на цена от 80-90 лева, а то е на 57, което отговаря на цена от 4 кинта при м+с или 4,50 при корадо. Затова и задавам въпроса, като как така при цена от 6 кинта на м+с или Корадо, равняваща се, ако го смятаме през дивидентна доходност или нетна печалба, на 90 кинта при спиди (което отново казваме е на текуша цена от 57 кинта), м+с е перЕспективна компания, а Спиди е балоняк? Мога да дам и други компании за пример, дето не са "балоняци", ма коефициантите им друго казват Обаче кой ти гледа коефициенти на бфб - пиши кОр и да си ходиме, дейба и балоняка скапан
                            Казах го, но се налага да потворя, че си стъпил на погрешна методология в оценките.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Ок, приемам данните на бск за чиста монета, което не отхвърля моята теза, че м+с имат малко под 10% световен дял в своя пазар.
                              Това че са ползвали държавна помощ също е ок за акционерите, не виждам какъв точно е проблема в това. И лудогорец ползваха, пък гледам, че пак ще стават шампиони.
                              Сега малко въпрос в твоя стил, ако високотехнологична компания като Сирма се търгува на тези мълтипъли, то за куриерска компания колко би трябвало да бъде?
                              За Сирма и всички от този сорт не искам да говоря, защото за мен, особено в световен мащаб, има технологичен мегабалон, пред който дотком балонът преди 20 години, когато прохождах с дребни инвестицийки тук и там, направо ще бледнее. Та технологичните са едно изкриваване на пазара, но спокойно могат да се надуват още мнооооого - и войводата, и лешперкото, и телекравата, особено ако намират западни баламурници, щото хайпът е много голям в тази сфера, а когато има хайп, родните спекулантчета продават на провала навсякъде, за да се включат, без да усещат, че накрая някой остава с горещият картоф. така беше при неодоверие на 7 кинта, войводата на 80 стинки или лешперко на 5 и нещо. там само гледам мача и не пипам, не е за мен, но, както винаги съм казвал, поздравявам смелите, които го направиха и в случая (без грам ирония) особено теб, дето дори успя да кешираш
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Не е балоняк, а е абсолютен дирижабъл, може би най-големият на БФБ от по-регулярно търгуваните, но щом на толкова го определя пазарът, значи е толкова и точка.

                                Топ-че, за пореден път ти показвам и доказвам с цифри, а ти ми отговаряш с общи лафове - хайде сега, след като разбрахме, че м+с не е в топ 4 по износ в сегмента си, според БСК, а не според кирливите пр статийки на някой си, след като (мерси отново на тони) видяхме, че са основен бенефициент на мярката 60/40 (познай защо), да задам и един въпрос към теб - кое трябва да се търгува на по-големи мултипъли - компания в сектор, който явно е отишъл яко в киреча и перспективите пред него не са особено блестящи, да не използвам друга дума, или водещ спедитор не само у нас, но и на Балканите, държащ 30% от пазара в България и 6,5% в Румъния, щото Спиди отдавна не е само бг компания? Та отговори ми на този въпрос и после пак ще си говорим кое колко трябва да балонира къде следва да му бъде цената.
                                Ок, приемам данните на бск за чиста монета, което не отхвърля моята теза, че м+с имат малко под 10% световен дял в своя пазар.
                                Това че са ползвали държавна помощ също е ок за акционерите, не виждам какъв точно е проблема в това. И лудогорец ползваха, пък гледам, че пак ще стават шампиони.
                                Сега малко въпрос в твоя стил, ако високотехнологична компания като Сирма се търгува на тези мълтипъли, то за куриерска компания колко би трябвало да бъде?

                                Коментар

                                Working...
                                X