IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

    Кодът на дружеството трябва да се оправи, моля
    Мерси, подадох за корекция

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

      За теб в имотния няма такива неща - за тези пари. Да не са в друга страна имотите?
      Юрист си, поне си погледни написаното за имотите преди да се фукаш.
      Вие двамата защо не си направите отделна тема в която да се заяждате и да си мерите капитала, имотите, инвестициите в акции и т.н. Фортис vs Грую е добро заглавие. Мисля, че ще се получи добър диалог

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Мерси, ако имаше 500К собствен капитал, едва ли щеше да си кредитно инспекторче в търговище, каращо трактора в свободното си време, за да доработва А моя капитал не го мисли - само в имоти имам повече, при това в евро, но да не се самоизтъквам, ще оставя това на теб
        За теб в имотния няма такива неща - за тези пари. Да не са в друга страна имотите?
        Юрист си, поне си погледни написаното за имотите преди да се фукаш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

          Същата работа и при цената - умряла работа
          Е, то у нас е така - отчетите рядко влияят на цената. Но пък всичко си върви повече от отлично и по план - почвам да се замислям, че може и на 80 да не продам, зависи от ситуацията дотогава. Гледаме мача.

          Тракиец, аз също се замислих да вкарам още някой лев от предвидените за децата, но всички акции, които ми харесват, са скъпи, ерго, добре оценени, не видях нито една подценена, затова и добавих само малко тук, за да закръгля (обикновено купувам или кратни на 500, или еднакви цифрички тип 2222 или 3333) и толкова. Спиди обаче мнгоо кефи - като обяснявах за 60 милки ебитда, ми се смееха, но за мен не са никаква изненада, виж печалбата от 31 милки ме изненада, очаквах да е към 25. Да ни е жив и здрав Валеркото и пазарът все така да не оценява и да ходи към разни други, дето щели да ги уредят с мега печалба
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
            ...

            Общо взето, няма голяма емоция тук. Всичко върви по план и резултатите са изкарани като от екселски спредшийт. Такива бизнеси харесвам.
            Същата работа и при цената - умряла работа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Хоп, супер, вече сме с новия код в темата - мерси на Мариян

              Направих си малка статистика за броя на инвеститорите тук:
              01.09.20 - 409
              01.10.20 - 411
              01.11.20 - 416
              01.12.20 - 434
              01.01.21 - 442
              01.02.21 - 416
              23.02.21 - 408

              Ми явно дребосъкът е поизлязъл, доволен от печалбата - къде е отишъл, ще се върне ли, няма ли, държи ли китни под възглавницата или си купува пресен китайски лешпер - който както иска, така да го тълкува
              Кодът на дружеството трябва да се оправи, моля

              Иначе, нормално е хората да продават, когато акцията скочи с 20% за 6 месеца. Какво са направили с парите, не знам, но миналият месец реших да си опресня малко знанията за БФБ, но нищо не ми хареса. Подобен тип дружества, за съжаление, няма много на нашата борса.

              А за Алтерко - според мен там влизат горещи пари. Разни хора, които преди година не знаеха какво е борса, ми звъняха да ме питат какво мисля за дружеството. Развиваха ми теории и истории за отбрана информация. Имам идея как ще завърши всичко, но пък, може този път да е различно.

              Коментар


              • Румънският бизнес достига маржовете на Спиди вече. При това не само на брутната, но и на нетната печалба. Не съм го очаквал толкова скоро след встъпването на новото СЕО там и Q4 едвали е най-добрият период за крайни изводи, но втори пореден отчет ДПД Румъния показва много добра рентабилност. Като добавим, че българският бизнес не е бил много оптимален през последните 3 месеца на 2020 г., има възможности за още малко по-добра рентабилност.

                За дивидента, новите шефове дават заявка да инвестират сериозен в следващите години и тепърва ще видим каква ще им е дивидентната политика. Но при целия този кеш на баланса, 3 лв. са си напълно възможни.

                Общо взето, няма голяма емоция тук. Всичко върви по план и резултатите са изкарани като от екселски спредшийт. Такива бизнеси харесвам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                  Като минеш някога 500хилки собствен капитал , чак тогава ще трябва да можеш да дадеш мнение на хора от бизнеса. Сега си гледай портфейлченцето и се скрий надълбоко някъде.
                  Мерси, ако имаше 500К собствен капитал, едва ли щеше да си кредитно инспекторче в търговище, каращо трактора в свободното си време, за да доработва А моя капитал не го мисли - само в имоти имам повече, при това в евро, но да не се самоизтъквам, ще оставя това на теб
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Абе Груец, де си тръгнал с тия 50-60% , че се и неусяташ...
                    Inta, глей си мега дирижаблите от планинската група и не се бутай сред звездите на бъдещето, че ако се сметнат старопланинските коеф., всичко останало на борсата ще се окаже супер подценено
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                      Като минеш някога 500хилки собствен капитал , чак тогава ще трябва да можеш да дадеш мнение на хора от бизнеса. Сега си гледай портфейлченцето и се скрий надълбоко някъде.
                      Що не си направиш тема 500к и там давай акъл на хората

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Тъйцък, той колегата е дал формулката, та по нея, с оглед на неодитираните данни, които ще мръднат малко нагоре или надолу - та по нея:

                        (52 805 + 16 740 - 35 023 + очакван маркет кап при търговото)/59 923 = 8, т.е. 444 862 милки трябва да е капът при търговото или иначе казано 82, 72 лева на акция. Простички сметки на простичък Грую, който ви ги обяснява от поне половин година, но умните глави с големите елки обясняваха как под 50 щяла да е цената на търговото и т.н.. Това, ако се спази пак сметката за 8хЕБИТДА, която не е задължителна по закон, разбира се, но винаги можем да оспорим пред КФН, че щом е била валидна за големия акционер (който е продал по коефициентите за 2019), следва да е валидна и за дребосъка, към който ще има търгово по цените от 2020.

                        80 кинта зове

                        П.С. Не е пропоръкЪ
                        П.П.С. Ако вземем дивидент ще е поне 3 кинта - над 4% дивидентна доходност при сегашните цени - дали е зле? А и още нещо - очакваме още много ръст през следващите години, просто защото хората свикнаха да си пазаруват през интернет. Балоняк, баце.
                        П.П.П.С. Дали е удобно да сложа и едно НАЙ, или е заето за други бисери, перли и прочие жребчета, дето им скъсаха самара от яздене

                        Абе Груец, де си тръгнал с тия 50-60% , че се и неусяташ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Тъйцък, той колегата е дал формулката, та по нея, с оглед на неодитираните данни, които ще мръднат малко нагоре или надолу - та по нея:

                          (52 805 + 16 740 - 35 023 + очакван маркет кап при търговото)/59 923 = 8, т.е. 444 862 милки трябва да е капът при търговото или иначе казано 82, 72 лева на акция. Простички сметки на простичък Грую, който ви ги обяснява от поне половин година, но умните глави с големите елки обясняваха как под 50 щяла да е цената на търговото и т.н.. Това, ако се спази пак сметката за 8хЕБИТДА, която не е задължителна по закон, разбира се, но винаги можем да оспорим пред КФН, че щом е била валидна за големия акционер (който е продал по коефициентите за 2019), следва да е валидна и за дребосъка, към който ще има търгово по цените от 2020.

                          80 кинта зове

                          П.С. Не е пропоръкЪ
                          П.П.С. Ако вземем дивидент ще е поне 3 кинта - над 4% дивидентна доходност при сегашните цени - дали е зле? А и още нещо - очакваме още много ръст през следващите години, просто защото хората свикнаха да си пазаруват през интернет. Балоняк, баце.
                          П.П.П.С. Дали е удобно да сложа и едно НАЙ, или е заето за други бисери, перли и прочие жребчета, дето им скъсаха самара от яздене
                          Като минеш някога 500хилки собствен капитал , чак тогава ще трябва да можеш да дадеш мнение на хора от бизнеса. Сега си гледай портфейлченцето и се скрий надълбоко някъде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            ФР (конс.) Промяна
                            2017 7,989
                            2018 12,677 + 58.7%
                            2019 19,026 + 50.1%
                            2020 31,018 + 63.0%
                            Бегай с тоя балоняк бе
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Oslo,
                              поздрави за това дето са измислили Паст, като досега е имало само спот и срочен На мен ми хареса много




                              Относно начина на смятане на EV/EBITDA никога не можем да сме сигурни те как го смятат, защото не сме виждали договора, а там може да са си стиснали ръцете за нещо по специфично при нормализирането на ЕБИТДА или кое точно искат/не искат да се включва при изчисляването на EV. Хубавото е, че в случая по начина както си го смятам аз и цена 58.67лв с цифрите от 2019 на мен ми излиза EV/EBITDA 7.9966, така че явно си е така.

                              За ЕВ се иска маркет кап + лихвоносен дълг + малцинствено участие - кеш. Като дълг вземам цялата графа I от нетекущи пасиви (56121) + от текущите активи - I точки 1 и 2, а от т.3 вземам само задължения по получени тървговски заеми (14765+0+0)

                              Сигурен съм че някой може да не се съгласи, но това е от мен.

                              Поздрави!

                              п.п. Сори, бях объркал знаците, оправих го.
                              Тъйцък, той колегата е дал формулката, та по нея, с оглед на неодитираните данни, които ще мръднат малко нагоре или надолу - та по нея:

                              (52 805 + 16 740 - 35 023 + очакван маркет кап при търговото)/59 923 = 8, т.е. 444 862 милки трябва да е капът при търговото или иначе казано 82, 72 лева на акция. Простички сметки на простичък Грую, който ви ги обяснява от поне половин година, но умните глави с големите елки обясняваха как под 50 щяла да е цената на търговото и т.н.. Това, ако се спази пак сметката за 8хЕБИТДА, която не е задължителна по закон, разбира се, но винаги можем да оспорим пред КФН, че щом е била валидна за големия акционер (който е продал по коефициентите за 2019), следва да е валидна и за дребосъка, към който ще има търгово по цените от 2020.

                              80 кинта зове

                              П.С. Не е пропоръкЪ
                              П.П.С. Ако вземем дивидент ще е поне 3 кинта - над 4% дивидентна доходност при сегашните цени - дали е зле? А и още нещо - очакваме още много ръст през следващите години, просто защото хората свикнаха да си пазаруват през интернет. Балоняк, баце.
                              П.П.П.С. Дали е удобно да сложа и едно НАЙ, или е заето за други бисери, перли и прочие жребчета, дето им скъсаха самара от яздене
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Очаквам нето дивидент около 2.80лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X