IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
    Тук не разбирам, защо се говори само за Арменеца, Френската държава и посланник, а и кой казва нещо против. Всичко това е ясно, като не е ясно, защо се спестяват възможните рискове, както и защо цената е така балонна НИкой нищо не казва за бизнеса тук, има си перспективите, но не и тази цена сега Това тука е гранде балоне тип 2007 г.
    вчера ме разбиха
    emag предлага вече и памперси и държи цени че да поръчваш оттам познатите с малки деца купували оттам

    едно време колко пари съм дал в била и кауфланд за памперси...

    май само доматите и сиренето вече ще се купува от магазина.....

    накрая не само Витошка но и моловете ще станат улици за заведения
    била сега работи на загуба а после? направо ще затвори

    света се променя много бързо

    Коментар


    • Тук не разбирам, защо се говори само за Арменеца, Френската държава и посланник, а и кой казва нещо против. Всичко това е ясно, като не е ясно, защо се спестяват възможните рискове, както и защо цената е така балонна НИкой нищо не казва за бизнеса тук, има си перспективите, но не и тази цена сега Това тука е гранде балоне тип 2007 г.
      Bulls on BSE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Здравей, като си върви толкова добре компанията, защо държиш да стане френска 2020? Не е ли добре да си остане НЕфренска и ръководена от настоящия мениджмънт, а само да си има споразумение с дпд за сътрудничество?
        тя ще си остане българска
        70% на френските пощи, 21% на Мектупчиян и съдружниците му в Спиди груп, 9% на широката народна маса, спекуланти, ПФ, ДФ
        според мен остава с шеф Мектупчиян

        30% българска не е малко за компания която държи пазар в България, Румъния, Гърция (очаквам, че освен единната цена за пратка от-до БГ, РО и ГР, палетите Гърция ще бъдат поети от Спиди с франчайз даден от DPD)
        Спиди разработва канала за турски пратки
        Ако дадат дата за присъединяване на Сърбия към ЕС, французите сигурно ще дадат на Спиди и Мектупчиян и навлизането там, защото Мектупчиян е мнооооо добър мениджър и те разчитат на него

        Еми ето, Гърция е двойно почти по-голяма и по-богата, Румъния почти 4 пъти и с по-големи доходи. Турция само транзита и митницата ще оправят, но турция е 80 млн с много по-високи доходи от нашите. Не случайно аутсорсингите и авточастите идват тук, тук е най-евтиното, под Китай и Турция. Само Виетнам е по-евтин.

        Тоест 30% български дял е много, защото Спиди е мултинационална компания сама по себе си. Цукърбърг и Гейст по колко дял имат във Фейсбук и Майкрософт, четох около 15%. Еми натам отива и Мектупчиян. Не може да искаш всичко за себе си, защото така ще останеш дребен (като другите бг компании, които не делят с никого)

        И След 2020 г. Спиди ще е с Мектупчиян на борда и аз вероятно ще продам половината акции, другата ще оставя, докато Мектупчиян е вътре с акции и сериозен дял.

        Виж чл. 27 ал. 4 от устава на Спиди
        Важните решения се взимат с кворум от 85,5% от ВСИЧКИ АКЦИИ с право на глас. Така че сега французите с 25% държат всички козове. А после Мектупчиян и съдружниците му, докато Спиди груп АД има поне 14,51%, ще държи козовете.

        Устава е направен да защитава Мектупчиян и сие след 2020 г., а дотогава да защитава франзуците.

        Бракът между Спиди и La Poste е неразрушим, най-малкото заради общите канали в ЕС, тоест мрежата на DPD и т.н.

        Пътят е само напред.

        Не е препоръка. Имам акции
        Last edited by oslo; 06.08.2016, 23:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          по важното е че това е доказателство че отново ще е френска, тоест сделката с французите 2020 г. е мнооооооого вероятна

          не е препоръка за покупка на ценни книжа
          Здравей, като си върви толкова добре компанията, защо държиш да стане френска 2020? Не е ли добре да си остане НЕфренска и ръководена от настоящия мениджмънт, а само да си има споразумение с дпд за сътрудничество?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
            Защото така им изнася... според мен.

            Интересен факт си констатирал Oslo. Обяснението е просто и се нарича "репутация"... Явно реномето (репутацията) и отношението към България и българите в Румъния не се различава много от това към румънците в България... Доколко това е заслужено е друга тема. Така, че "Спиди България" най-вероятно не реагират на забелязаната от теб "грешка", защото нямат интерес да възприемат румънското им дружество, като българска компания, а като френска. Какво толкова? Нали до вчера си беше такава... френска.
            по важното е че това е доказателство че отново ще е френска, тоест сделката с французите 2020 г. е мнооооооого вероятна

            не е препоръка за покупка на ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
              ...и което е мега странно по тази тема, защо българското Спиди не се обади в Румъния на медиите и не оправи сайта на румънското Спиди (DPD Romania) и им каже

              "Какво правите вие? DPD Romania не е на Geopost и La Poste, а наше, 100% наше, какви глупости пишете?"

              Защо Спиди е оставило нещо негово да го водят чуждо?

              Все едно някой да си припише че Софарма Трейдинг е негова, или ЦКБ, или М+С Хидравлик....

              Ми защото и Спиди АД и DPD Romania са си френски държавни, засега 25%, но със сигурност мажоритарно през 2020 г.

              Иначе защо да работят отсега все едно са 100% на френските държавни пощи La Poste?
              Защото така им изнася... според мен.

              Интересен факт си констатирал Oslo. Обяснението е просто и се нарича "репутация"... Явно реномето (репутацията) и отношението към България и българите в Румъния не се различава много от това към румънците в България... Доколко това е заслужено е друга тема. Така, че "Спиди България" най-вероятно не реагират на забелязаната от теб "грешка", защото нямат интерес да възприемат румънското им дружество, като българска компания, а като френска. Какво толкова? Нали до вчера си беше такава... френска.
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                нещо изключително изключително
                изключително важно и интересно

                всички новини за румънското Спиди, са все едно румънското спиди не е 100% на Спиди АД, а директно на Geopost (DPD), което е на държавните френски пощи La Poste.

                ето последната новина за румънското за около 30% ръст за H1
                http://www.romania-insider.com/local...ases-turnover/

                В "За нас" в сайта на румънското Спиди, няма нито дума за придобиването от Спиди
                https://www.dpd.com/ro_en/home/about_dpd/dpd_romania

                румънските журналисти си го имат за френско та дрънка

                Тук новина в най-голямата им финансова медия (или една от най-големите)
                http://www.zf.ro/auto/compania-de-cu...ronic-15310058

                пише че румънското Спиди е на GeoPost, което е част от френските държавни La Poste.

                Българските офиси на Спиди вече се брандират с DPD

                Изводът
                Сега Geopost има 25% в Спиди, но за френските посланици в България и Румъния, за френските държавни пощи и вероятно за френския президент дори (защото те си следят френската империя и сфера на влияние) е ясно, че 2020 г., Спиди ще е над 50% френско държавно

                Само в бг инвеститорите не знаят, за мащабите на подписаната сделка между Мектупчиян и френските пощи...

                Неинформираността не извинява

                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                Имам
                и което е мега странно по тази тема, защо българското Спиди не се обади в Румъния на медиите и не оправи сайта на румънското Спиди (DPD Romania) и им каже

                "Какво правите вие? DPD Romania не е на Geopost и La Poste, а наше, 100% наше, какви глупости пишете?"

                Защо Спиди е оставило нещо негово да го водят чуждо?

                Все едно някой да си припише че Софарма Трейдинг е негова, или ЦКБ, или М+С Хидравлик....

                Ми защото и Спиди АД и DPD Romania са си френски държавни, засега 25%, но със сигурност мажоритарно през 2020 г.

                Иначе защо да работят отсега все едно са 100% на френските държавни пощи La Poste?

                Коментар


                • нещо изключително изключително
                  изключително важно и интересно

                  всички новини за румънското Спиди, са все едно румънското спиди не е 100% на Спиди АД, а директно на Geopost (DPD), което е на държавните френски пощи La Poste.

                  ето последната новина за румънското за около 30% ръст за H1
                  http://www.romania-insider.com/local...ases-turnover/

                  В "За нас" в сайта на румънското Спиди, няма нито дума за придобиването от Спиди
                  https://www.dpd.com/ro_en/home/about_dpd/dpd_romania

                  румънските журналисти си го имат за френско та дрънка

                  Тук новина в най-голямата им финансова медия (или една от най-големите)
                  http://www.zf.ro/auto/compania-de-cu...ronic-15310058

                  пише че румънското Спиди е на GeoPost, което е част от френските държавни La Poste.

                  Българските офиси на Спиди вече се брандират с DPD

                  Изводът
                  Сега Geopost има 25% в Спиди, но за френските посланици в България и Румъния, за френските държавни пощи и вероятно за френския президент дори (защото те си следят френската империя и сфера на влияние) е ясно, че 2020 г., Спиди ще е над 50% френско държавно

                  Само в бг инвеститорите не знаят, за мащабите на подписаната сделка между Мектупчиян и френските пощи...

                  Неинформираността не извинява

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                  Имам
                  Last edited by oslo; 05.08.2016, 20:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    Да измислена мантра, с участието на френските държавни пощи, ти знаеш ли че това е френската държава.

                    Знаеш ли, че на пресконференциите на Спиди, често е и френския посланик?
                    Знам, само, че нищо сигурно и гарантирано няма в инвестициите, а тук цената е такава, все едно всичко 100% сигура, и няма нкакви рискове.

                    Риск калкулиран в цената няма на тези стойности.
                    Bulls on BSE

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                      Аз си мисля, че това е някаква мантра измислена, за да има в какво да вярват и да се надяват балонеро държачите
                      Казвал съм и преди, тук цената е 7-8 лв., а на пазара е на безумните над 30 лв.
                      Не се лъжете да вярвате в глупости и нереални неща
                      Да измислена мантра, с участието на френските държавни пощи, ти знаеш ли че това е френската държава.

                      Знаеш ли, че на пресконференциите на Спиди, често е и френския посланик?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                        от днес играя вече и тук - малко скъпо ми идва на фона на предлагания дивидент, но пък все пак не са АДСИЦ, а и компанията е добра.

                        поръчвам козметика от един сайт и те имат договор със Спиди, а компанията не е безизвестна и с централа извън България... викам си щом така и така плащам на Спиди поне и те да плащат малко на мен
                        Добре дошъл в отбора.
                        Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          и защо да продавам като чакам 2020 година и съвсем други цени
                          не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа
                          имам
                          Аз си мисля, че това е някаква мантра измислена, за да има в какво да вярват и да се надяват балонеро държачите
                          Казвал съм и преди, тук цената е 7-8 лв., а на пазара е на безумните над 30 лв.
                          Не се лъжете да вярвате в глупости и нереални неща
                          Bulls on BSE

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                            Това е виртуална печалба, случай, че никой още не е излязъл.
                            Решили човек, недай си боже повече да решата да я реализират, тези 11%, нали се сещаш, че ще се стопят на мартенски сняг
                            А и именно, че други акции са паднали и са се прочистили от продавачи, и цените са много по-атрактивни, прави тук още поскъпо и неадекватно
                            и защо да продавам като чакам 2020 година и съвсем други цени
                            не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа
                            имам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              само от един крив хим от средни 1,06 до 1,40 - без коментар, През цялото това време спидометъра съвсем леко се пързаля. Цар Кеш може да прави 10-20% за 3-4 седмици и пак да е цар кеш(та 10% е само марж в котировките при някои папири) А Бенчмарк от минус % за година не е според мен бенчмарк - има проблем с дефиницията. Според чарта - Спидометъра е клекнал с минус 2,7%. за 1 година. Дори балоняци и дирижабли като трейдинга и биовета дават невъзможното от себе си и изпреварват спидометъра през последната година))) Без лоши чувства - имам все още някакви мижави 20 или 30 бройки и аз не помня точно, защото ми не ми са приоритет))))
                              Поздравления
                              ти купуваш на дъно и продаваш на връх волатилни акции с целия си портфейл
                              сигурно вече си мултимилионер

                              междудругото гледаш грешно
                              минус 2,7% е за 3 месеца и дори е на плюс заради дивидента от 3%
                              за година се има предвид за година а не за 3 месеца

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                Айде като си казал А, кажи и Б
                                на колко продаде Спиди, колко дивидента изпусна и колко загуби влагайки в други хартии. Защото SOFIX е яко надолу и не вярвам да си излязъл сух от водата?

                                Ако си излязъл, Бравоооо

                                Спиди е с 8% ръст на цената за година + 3% от дивидент, прави 11%.
                                Е направил ли си толкова като си излязъл от Спиди?
                                Биеш ли бенчмарка Спиди?
                                Това е виртуална печалба, случай, че никой още не е излязъл.
                                Решили човек, недай си боже повече да решата да я реализират, тези 11%, нали се сещаш, че ще се стопят на мартенски сняг
                                А и именно, че други акции са паднали и са се прочистили от продавачи, и цените са много по-атрактивни, прави тук още поскъпо и неадекватно
                                Bulls on BSE

                                Коментар

                                Working...
                                X