IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивидент или сплит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
    от това , което прочетох става ясно, че и ти не си много наясно що е то сплит и защо се прави
    Няма нужда да се хващаме за буквата на закона, а за смисъла. Всички знаем какво се има предвид под форумната представа за сплит. То между другото и ефекта като цена май не е по-различен от истинския сплит, въпреки че в единия случай ставаш с по-различен дял върху евентуалната неразпределена печалба.
    Аз съм основно и само "ЗА" дивидента. Интересува ме само той!
    За тукашните компании не очаквам да станат някакви световно познати и признати дружества, чрез реинвестиции и т.н. възход. Едва ли. Когато сме били под турско, маймунеците отстрани вече са натрупали капитал. С кой ще се преборим, с интел, айбием или майкрософт ??? Нема нужда. Я си сакам дивиденто !!! Пък и като се отчете, че тук мажовците са собственици над 50% ,,,, за какво да си говорим, освен за дивидент !!!!!!
    Не е препоръка
    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

    Коментар


    • Момци, дивидента и сплита са коренно различни концепции, така че не виждам на каква база могат да се сравняват..?

      Дивидентът ти носи едно, а сплита нещо съвсем различно.....

      Тук адекватният въпрос би бил дивидент или обратно изкупуване.
      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        Колега нещо не си разбрал,
        тук се говори за СПЛИТ и се има предвит че дружеството издава допълнителни акции за сметка на печалбата си и ги разпределя пропорционално безплатно между акционерите си .....
        Не става дума за записване и плащане на акции!

        от това , което прочетох става ясно, че и ти не си много наясно що е то сплит и защо се прави
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Колега нещо не си разбрал,
          тук се говори за СПЛИТ и се има предвит че дружеството издава допълнителни акции за сметка на печалбата си и ги разпределя пропорционално безплатно между акционерите си .....
          Не става дума за записване и плащане на акции!
          Благодаря за разяснението.

          Аз съм коментирал конкретен - цитиран от мен пост на колегата: именно това е конкретното ми мнение при увеличенията на капитала.

          Сега разбирам, че постановката /в първият пост при отваряне на темата/ - е с малко по-различен акцент..., но не мисля, че същият има аналози, особено в днешните мътни времена...
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Колега нещо не си разбрал,
            тук се говори за СПЛИТ и се има предвит че дружеството издава допълнителни акции за сметка на печалбата си и ги разпределя пропорционално безплатно между акционерите си .....
            Не става дума за записване и плащане на акции!
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Ех всеки на дивиденти се радва на тези гладни години, за сплит никой не продумва!
              Какъв е смисълът да се разчита на сплит, ако това е единствен начин мажоритарят, който първо е пласирал акции и е прибрал кеша на наивниците с някакво миноритарно /разбирай "мижаво"/ участие, а чрез сплита - отново постепенно да възстановява "пласираната вън от дружеството" - част от капитала, именно за сметка на неувеличилите пропорционално /имащи право/ да участват в капитала..., т.е. - това е начин - мажоритарят да изкупи обратно на безценица части от свободно търгувания капитал... Така се намалява участието и на останалите миноритарни акционери, които по условие - трудно заделят допълнителни суми, за да следват дребните хитрости на мажоритарите /защото последните са и "най-съобразителни" и "успели" в тоя живот - на надлъгване и самочувствие - почти винаги - без абсолютно никакво покритие.../...

              ... в крайна сметка - при следващи решения за плащане на дивидент - по-голяма част остава в мажоритарния акционер, а миноритарните постепенно губят възможност реално да участват в управлението и в блокиране решенията на мажоритаря...

              ...нещо такова е основното според мен, т.е. - дивидент, по възможност без сплитове...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Сплита е просто едно счетоводно трикче ,залъгалка за пишман акционерите реално не получаваш нищо. Моят опит показва ,че тоя номер го правят много често когато акцията се набалончи.

                Коментар


                • Най добре и двете
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Ех всеки на дивиденти се радва на тези гладни години, за сплит никой не продумва!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      предпочитанието е според типа компания,
                      но за БФБ твърдо дивидент и в краен случай
                      увеличение на капитала с допълнително акции
                      Това увеличаване където и да се е случило в близките години назад после е било само надоле

                      И няма задължение компаниите да се търгуват на номинал.

                      Само дивидент, че мажоритарите ни са твърде крадливи и по-добре сега да си получиш парите от колкото никога.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • предпочитанието е според типа компания,
                        но за БФБ твърдо дивидент и в краен случай
                        увеличение на капитала с допълнително акции
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          И друг път съм го казвал;- Да се дели на три - Развитие -Резерв и за мен
                          ако на следващата година развитието не се е развило и то да се дели на ДВЕ
                          това ми хареса!

                          Коментар


                          • И друг път съм го казвал;- Да се дели на три - Развитие -Резерв и за мен
                            ако на следващата година развитието не се е развило и то да се дели на ДВЕ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                              Предпочитам компанията да раздава дивиденти
                              100.00%

                              Гласували 8 души
                              И аз , щото като фалира, поне ще съм вземал дивидент

                              Коментар


                              • Според компанията и ситуацията - как може да се каже категорически?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X