IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! Архив до 24.03.2015

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Eon
    replied
    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз това и правя, инвестирам в компании които делят печалбата си с мен. Ти като искаш да си донор на Домусчиеви няма проблем, все пак трябва да има и алтруисти на пазара, да си даряват парите за без пари - Защото това правиш когато даваш пари на някой който не ти дава нищо на теб.
    Как така съм донор, я ми обясни? Нима си гледал, колко печалба съм направил от Биовет?

    Ти печелиш от акция - правиш печалба - не си донор.
    Аз печеля от акция - правя печалба - аз съм донор.

    Нещо не ти схващам идеята?

    Напиши коментар:


  • ravnovesie
    replied
    Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
    Дадох ти пример за да разбереш идеята, не се хващай за името. Със същия успех може и някаква акция от Монголия да си избереш.
    Аз това и правя, инвестирам в компании които делят печалбата си с мен. Ти като искаш да си донор на Домусчиеви няма проблем, все пак трябва да има и алтруисти на пазара, да си даряват парите за без пари - Защото това правиш когато даваш пари на някой който не ти дава нищо на теб.

    Напиши коментар:


  • Eon
    replied
    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    За какво ми е да държа нещо с 700 милиарда капитализация, колко да стане повече.
    Дадох ти пример за да разбереш идеята, не се хващай за името. Имам предвид да я държиш преди да почне да расте. Със същия успех може и някаква акция от Монголия да си избереш.

    Напиши коментар:


  • ravnovesie
    replied
    Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
    То по тази логика дръж Епъл 10 години и не брой дивидентите (които до скоро ги нямаше никакви)... Ако ще мерим акции, то всеки знае 2 и 200.
    За какво ми е да държа нещо с 700 милиарда капитализация, колко да стане повече.

    Напиши коментар:


  • Монти
    replied
    Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    Време е за малко философия

    Нека да разделим пазара на три категории: Равновесие, 4Д, и Батя.
    Аз мисля че и тримата са много умни инвеститори но имат коренно различни стратегии за БФБ.

    Равновесие

    Той е определено сред най интелигентните и много добре обосновани коментатори във форума. Определено е много начетен и с огромен опит. За него България си е тъмна Индия и няма да има коренна промяна за в бъдеще. Най вероятно е бил на влака който през 2007 е излязъл от релсите и от много големи печалби е завършил с минимални печалби или леки загуби. Сега си играе на международните пазари и с насмешка гледа на БФБ защото вярва че тази игра на БФБ е рискува и безперспективна.


    Той е подобие на Равновесие. Основната разлика която виждам е че той вярва че има потенциал в България и БФБ и инвестира в компании които показват значително подобрение на резултатите и са с предпоставки за голямо % увеличение на продажби/печалби и така да изпреварва пазара инвестирайки в стабилни акции, с малко заеми , и по дългосрочно.

    Батя
    Единствената прилика с другите двама е дългият опит на БФБ. Когато чета Батя много често усещам адреналина на големият спекулант. Той вярва в бъдещето на България и потенциала на БФБ и сега е готов с натрупан опит, огромен портфейл, зареден със заеми и готов за това в което силно вярва Новата Вълна на БФБ. Неговият портфейл го знаете: Спекулантски Но той вярва че точно спекулантските акции ще изпреварят добрите компании и ще може да превърти парите няколко пъти през силен възходящ тренд с цел излизане преди голямото набалончване като през 2007 Но не всеки може да издържи на подобна рискова стратегия!

    Та всеки от нас които сме сравнителни зайци на БФБ ги четем с удоволствие и на базата на нашият мироглед инвестираме на БФБ. Аз лично мисля някъде по средата на 4Д и Батя като клоня към Батя. Имаме огромен потенциал: подобряване на резултати на доста дружества на БФБ през последните няколко години, ниски лихви, ниско евро, геополитическа стабилност бъдейки в ЕС и НАТО, и за мен най важното огромни количества пари по света и у нас които търсят доходност. Винаги когато има разхлабена монетарна политика се стига до балони! А въпросът е дали ще има балон и на БФБ или ще гледаме света в тъмното Аз мисля че ще имаме балон който ще се развие в рамките на следващите 3-5 години.


    Надявам се да няма обидени! Просто пиша лична гледна точка!

    Не е препоръка! Успех на всички!
    А ти си фен на батя...
    нали!
    което означава ,че не разсъждаваш реалистично.....и прагматично...
    батя и дддз са едвете страни на едната монета...
    мойте инетреси преди истината и реалноистта...
    Равновесие е дървен философ с една акция на БФБ.....той не вярва в нищо и никъде...защото не е в БГ....

    Напиши коментар:

Working...
X