IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Изключително позитивна новина.
    Напълно съм съгласен !
    Това е златен шанс да се легитимира ЦКБ в очите на всички ,които все още се съмняват в качествата и сигурността на банката.
    А и да влезе в полезрението на много нови потребители и инвеститори !
    Успех !

    Коментар


    • Изключително позитивна новина.

      Коментар


      • ето я позитивната новина:

        ЕЦБ започва цялостна оценка със стрес тестове на шест български банки

        Процедурата е част от искането на България за присъединяване към чакалнята на еврозоната ERM II

        Европейската централна банка (ЕЦБ) обяви, че ще извърши цялостна оценка на шест български банки в контекста на искането на България за установяване на тясно сътрудничество с ЕЦБ.

        Банките, които ще бъдат подложени на проверка, са УниКредит Булбанк, Банка ДСК, Обединена българска банка, Първа инвестиционна банка, Централна кооперативна банка и Инвестбанк.

        Процедурата, която включва преглед на качеството на активите на банките и стрес тест, се дължи на искането на България за установяване на тясно сътрудничество с ЕЦБ, което бе поискано на 18 юли 2018 г. заради заявеното желание на страната за присъединяване към "чакалнята" за членство в еврозоната ERM II.

        Цялостната оценка е задължителна част от процеса, в който се изгражда тясно сътрудничество между ЕЦБ и националната централна банка на страната, която не е част от единния валутен съюз.

        Процедурата ще започне ноември тази година, а резултатите от проверката, включително в агрегиран вид и за всяка банка по отделно, се очаква да бъдат публикувани през юли 2019 година. Крайната дата за целите на процедурата ще бъде 31 декември 2018 г.

        Според ЕЦБ прегледът на качеството на активите и стрес тестът ще се основават на методологиите, които банковият надзор в ЕЦБ прилага в редовните си цялостни оценки на банките с актуална класификация като значими или с възможност да станат значими.

        Съвместно с прегледа на банките ще бъде осъществена и оценка на релевантното национално законодателство, като се вземе предвид и неговото прилагане на практика. Съгласно Регламента за единния надзорен механизъм (ЕНМ) се изисква националното законодателство на всяка страна членка, която желае да установи тясно сътрудничество, да гарантира, че националният компетентен орган ще бъде задължен да приеме всяка изискана от ЕЦБ мярка по отношение на кредитните институции.

        Успоредно с това банковият надзор в ЕЦБ работи в тясно сътрудничество с Българската народна банка с оглед на потенциалната ѝ бъдеща роля на национален компетентен орган, за да подпомогне безпрепятственото ѝ интегриране в ЕНМ.

        По статията работи: Виктория Тошкова



        https://www.investor.bg/evropa/334/a...-banki-271741/
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol
          Само на мен ли ми е ясно, че той щеше да напише същия коментар (заключение) ако новината беше, че банката намалява своето кредитиране ...
          Протокол,нЕма банка с лоши практики , коя със свързани лица ,коя със мажо , коя със приятели на мажо , коя със съседна банка и т;н...
          Не знам какви са им кредитиранията в групата ,ти знаеш ли ги....щото колкото и да са лоши при ФИБ са по лоши....
          Нема Западна банка да е цъфнала -ДАУ и ДАХ цепят пък немските и италианските банки станали подводничари....даже и аареалбанк се дъни ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            не мисля, че това е позитивна новина в предвид събитията които ще се случат следващата година...

            пък и отчета показва, че печалбата осезаемо намалява
            За Банка не може да не е позитивна новина увеличаването на кредитите - това увеличава пазарния й дял и е един от основните й източници на приходи. Има голямо значение на кого са раздадени и при какви условия, но самия факт е положителен. За виден анализатор като теб е повече от ясно, че печалбата в отчета показва минали събития, а новината ще се отрази в бъдещите.... и за това смятам, че коментара ти е манипулативен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              хм?
              какво ще се случи следващата година ?
              нали по-долу писах, че ще отделят по 0.50% за рисковите си активи от 1 януари

              Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              (че един позитивен факт като ръст в кредитите (в крайна сметка нали банките от това си изкарват парите), да не се гледа като позититен )
              разбира се, че основната дейност на банките е да отпускат заеми ........... за съжаление в последните години банките ни основно наблягат на такси и комисионни

              според мен не е много позитивен сигнал, че във времена когато паричния ресурс е лесно достъпен се увеличава кредитирането като според мен се занижават условията по отпускането му

              но всеки има право да тълкува както си иска всяка новина, нали?
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Кредитите винаги крият риск от неизплащане. Не можем да тръпнем в очакване кога пак ще се повтори 2008 г. и всеки ръст в кредитите да го приемаме като по-скоро негативна новина.
                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  не мисля, че това е позитивна новина в предвид събитията които ще се случат следващата година...

                  пък и отчета показва, че печалбата осезаемо намалява
                  хм?
                  какво ще се случи следващата година ?
                  (че един позитивен факт като ръст в кредитите (в крайна сметка нали банките от това си изкарват парите), да не се гледа като позититен )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cent Разгледай мнение
                    "Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa" c нaй-бъpз pъcт в ипoтeчнитe ĸpeдити

                    Жилищнитe зaeми нa oceмтe нaй-гoлeми пo aĸтиви бaнĸи в Бългapия ca ce yвeличили c близo 237 милиoнa лeвa пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa или тoвa пpeдcтaвлявa 2,31% oт oбщo ĸpeдититe в тoзи ceгмeнт. Toвa пoĸaзвaт дaннитe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa (БHБ) ĸъм ĸpaя нa ceптeмвpи 2018 гoдинa. Haй-гoлямo yвeличeниe ĸaтo пpoцeнт oтчитa Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa (ЦKБ), ĸaтo пpи нeя pъcтът нa жилищнитe зaeми дocтигa 7,97% в cpaвнeниe c втopoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa. B cтoйнocтнo изpaжeниe тoвa пoĸaзвa yвeличeниe нa тeзи ĸpeдити c нaд 25 милиoнa лeвa дo oбщo 338 милиoнa лeвa. Eднa oт пpичинитe зaтoвa мoжe дa бъдe тъpceнa в ниcĸитe лиxви, ĸoитo бaнĸaтa пpeдлaгa. Cпpaвĸa в caйтa Моіtераrі.bg пoĸaзвa, чe ĸъм мoмeнтa oфepтитe й ca нaй-eвтини нa пaзapa и зaпoчвaт oт 2.8% пpи cpeднa лиxвa пo дaнни нa БHБ oт 3.33%.
                    не мисля, че това е позитивна новина в предвид събитията които ще се случат следващата година...

                    пък и отчета показва, че печалбата осезаемо намалява
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Айде време е вече 1.45 лв за артия

                      Коментар



                      • "Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa" c нaй-бъpз pъcт в ипoтeчнитe ĸpeдити

                        Жилищнитe зaeми нa oceмтe нaй-гoлeми пo aĸтиви бaнĸи в Бългapия ca ce yвeличили c близo 237 милиoнa лeвa пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa или тoвa пpeдcтaвлявa 2,31% oт oбщo ĸpeдититe в тoзи ceгмeнт. Toвa пoĸaзвaт дaннитe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa (БHБ) ĸъм ĸpaя нa ceптeмвpи 2018 гoдинa. Haй-гoлямo yвeличeниe ĸaтo пpoцeнт oтчитa Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa (ЦKБ), ĸaтo пpи нeя pъcтът нa жилищнитe зaeми дocтигa 7,97% в cpaвнeниe c втopoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa. B cтoйнocтнo изpaжeниe тoвa пoĸaзвa yвeличeниe нa тeзи ĸpeдити c нaд 25 милиoнa лeвa дo oбщo 338 милиoнa лeвa. Eднa oт пpичинитe зaтoвa мoжe дa бъдe тъpceнa в ниcĸитe лиxви, ĸoитo бaнĸaтa пpeдлaгa. Cпpaвĸa в caйтa Моіtераrі.bg пoĸaзвa, чe ĸъм мoмeнтa oфepтитe й ca нaй-eвтини нa пaзapa и зaпoчвaт oт 2.8% пpи cpeднa лиxвa пo дaнни нa БHБ oт 3.33%.
                        Last edited by RUBLA; 06.11.2018, 19:33. Причина: Линк към конкурентна медия.

                        Коментар


                        • На проведено заседание на Управителния съвет на Централната банка е взето решение на основание чл. 9, ал. 8, във връзка с чл. 9, ал. 1 и съгласно критериите по чл. 9, ал. 7 от Наредба № 8 и общо-европейската методика, изложена в Насоките на Европейския банков орган. Това съобщиха от БНБ.

                          С решението са определени 10 системно значими банки у нас, който вероятно ще бъдат надзиравани от Европейската централна банка във връзка с влизането ни в Европейския банков съюз. Те ще отделят от 1 януари, а не от 1 октомври 2019 година буфери за рисковите си активи. С тях ще се гарантират кредити, които може да станат рискови.

                          В десетте банки влизат Уникредит Булбанк, ОББ, Първа инвестиционна банка, ДСК, Сосиете Женерал Експресбанк, Райфайзенбанк, Пощенска банка, ЦКБ, Българска банка за развитие и Пиреос България.

                          За първите четири банки буферът ще е в размер на 0.75% от рисковите им активи, а през 2020 година ще стане 1%. Втората четворка от списъка ще отделят по 0.50% от 1 януари, а държавната ББР и Пиреос ще внасят по 0.25%.
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Изтегляне от Централна и Източна Европа

                            Societe Generale заяви, че ще продължи да предоставя корпоративни и инвестиционни банкови услуги в Полша чрез бизнесите си Global Banking и Investor Solutions и ще остане в страната с различни други дейности.

                            По-рано тази година френската банка oфициaлнo oбяви и пpoдaжбaтa нa aĸтивитe cи в Бългapия - Сосиете женерал Експресбанк. Купувачът е унгарската OTP Bank, собственикът на Банка ДСК, като сделката се оценява на близо 1 млрд. лв. Френската банкова група се изтегля от всички страни от Централна и Източна Европа, където не е сред лидерите.

                            Вале и Протокол .....що ще кажете....от една страна беж крачета да бегаме от друга цената,от трета мажо......за ССВ става въпрос...
                            Ама какво да кажа - парите никога не спят ...
                            Защо се оттеглят - ами те го казват ...заради оптимизиране на бизнеса ...
                            И последните разпродажби не ме притесняват ...ефекта вероятно е усилен от някое друго репо ...
                            За мен нещата са ясни - големите играчи ще намажат филията ....за Мажо не знам ...вероятно няма да се включи на светло ...
                            И за малките ще има хляб ...ама време не остана ..Отново казвам, че стържем дъното - не е задължително да ми вярваш ...
                            Понякога се случва и да не позная
                            Тук е единственото място където съм пасивен ...Гледам мача и не ми дреме. Ще се раздвижа, когато видя котировки над 2.5
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                              https://www.capital.bg/biznes/kompan...banka_na_bank/

                              Сделка за активите на SocGen в Полша при P/E около 18. Ясно ми е, че печалбата, особено при 0% dividend payout, е никакъв критерии за оценка на банка, без да имаш надеждна информация за качеството на активите. Просто за информация...
                              Изтегляне от Централна и Източна Европа

                              Societe Generale заяви, че ще продължи да предоставя корпоративни и инвестиционни банкови услуги в Полша чрез бизнесите си Global Banking и Investor Solutions и ще остане в страната с различни други дейности.

                              По-рано тази година френската банка oфициaлнo oбяви и пpoдaжбaтa нa aĸтивитe cи в Бългapия - Сосиете женерал Експресбанк. Купувачът е унгарската OTP Bank, собственикът на Банка ДСК, като сделката се оценява на близо 1 млрд. лв. Френската банкова група се изтегля от всички страни от Централна и Източна Европа, където не е сред лидерите.

                              Вале и Протокол .....що ще кажете....от една страна беж крачета да бегаме от друга цената,от трета мажо......за ССВ става въпрос...

                              Коментар


                              • https://www.capital.bg/biznes/kompan...banka_na_bank/

                                Сделка за активите на SocGen в Полша при P/E около 18. Ясно ми е, че печалбата, особено при 0% dividend payout, е никакъв критерий за оценка на банка, без да имаш надеждна информация за качеството на активите. Просто за информация...
                                Last edited by margen; 05.11.2018, 17:22.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X