IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

    Има ли банка, за която roa > p/b ?
    Еми нали сме в темата на една такава. Има и още една в софка с фич рейтинг В.
    Навън на 1 четене за поне 3 такива ( с дивита) се сещам - Италия - Ифис (ВВ+), Сбербанк (ВВВ) в Русия, КВ (А-) в Корея и т.н.

    Сега вече рисковете ( балансови, портфейлни,нпл, мажовски, геополитически и т.н.) си подлежат на повече или по малка субективна оценка и всеки си решава сам колко и доколко са отразени в цената.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      никаква носталгия не е това ...... години наред яде бой и еб*н като магарица тук и както призна е свръх злопаметен ..... затова никога няма да му мине...

      а както се знае "бой и еб*н не се връщат" ...... дори и да спечели някога на бфб-то болката остава...
      E не така с лошо де, само от родолюбие ще да му е хвърлен пъпа тук.
      Ама и то си има цена, само от курсови разлики с $ е една четвърт назад за тоя бичи маркет, а дори и най консервативното вложение да бе направил там при тях и двойно по малко от спайчо да бе докарал - пак щеще да си удвои парите, след инфлацията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        PB > ROA, още в началото на скрининга и пропада, нататък няма смисъл се гледа, не мерси.
        Има ли банка, за която roa > p/b ?

        Коментар


        • времето минава ..... болката остава...
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            ти си се изцяло фиксирал през 9 планини на бфбту, някаква носталгийка сигур ще да е...
            никаква носталгия не е това ...... години наред яде бой и еб*н като магарица тук и както призна е свръх злопаметен ..... затова никога няма да му мине...

            а както се знае "бой и еб*н не се връщат" ...... дори и да спечели някога на бфб-то болката остава...
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Вожде, държиш ли артии отвъд голямата вода?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                Не се излагай.Приказваш глупости.Аз съм казал преди време,че ЦКБ мога да купя когато иде на 1-1.10 лв.Сега е скъпо и впредвид това което наблюдавам не бих купил въобще никакви акции.Ти си бъди Тома Неверни.На ми е все тая какво мислиш,но факт е ме имаш много общо с ганьовското мислене на огромна част българи живеещи в бг.Чудв се с какво ви пръскат там че всички сте така зомбирани.
                Аз съм над 85% при вас и под 15% туканка.
                Затова и на мен ми е доста чудно с какво ви третират там в твоето каунти/стейт та вместо да печелиш добре и почти безметежно като последните години на 1 ръка разстояние - ти си се изцяло фиксирал през 9 планини на бфбту, някаква носталгийка сигур ще да е...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  От поне 2г те слушаме как идва лошото у щатско, а то - наабарот.
                  Май се чудиш как да осмучиш пръсти белким обосновеш мечия си напън за ЦКБто.
                  Явно си един от тези 13% само американци дето казват че икономиката е зле, за останалите 87% е добра и дори отлична. Ма нормално си е, сърбежния кеш честичко води до различни девиации..
                  Не се излагай.Приказваш глупости.Аз съм казал преди време,че ЦКБ мога да купя когато иде на 1-1.10 лв.Сега е скъпо и впредвид това което наблюдавам не бих купил въобще никакви акции.Ти си бъди Тома Неверни.На ми е все тая какво мислиш,но факт е ме имаш много общо с ганьовското мислене на огромна част българи живеещи в бг.Чудв се с какво ви пръскат там че всички сте така зомбирани.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    PB > ROA, още в началото на скрининга и пропада, нататък няма смисъл се гледа, не мерси.
                    В топ 10 на водещите американски анализатори и банки....от миналия месец.
                    Виж гагарин по показатели?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Аареалбанк дава между 2,40 и 2,20 евро дивидент вече няколко години.... От отчета я разбиват не че не ми харесва, но не е честно.....заради отчета.
                      Някъде към 25 мога пак да я яхна.....
                      Харесвам банката , но не и мажо и портфеила.....продажба ...и може и 5 да и вземете но това никога няма да стане в близката година....
                      PB > ROA, още в началото на скрининга и пропада, нататък няма смисъл се гледа, не мерси.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Позволи ми да се усъмня. И като някой който по отблизо следи сектора - докажи ми го с цифрички ако обичаш.

                        ПС Последно си взех една корейска такава с мултипъли/рейшота доста сходни с тея на цкбто плюс 5% диви, засега бива, повече от спайчо ми е снесла за 3м.
                        Бих взел ареалбанк вместо ЦКБ , отчета излезна на 12 така че можеш да го прегледаш ,не я сравнявам с ЦКБ но бих си я взел около 23 голямо количество....дивидент над 2 евро и добър менинджмънт...засега.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Не знам за американците но всяка компания и банка в щатите и особенно ЕС ,която отчета даде малко по малко печалба от миналата година я сриват с 10+ процента надолЕ...
                          Не вервам да е от спекула....
                          Така че цените на банките в ЕС са по ниски спрямо ЦКБ ... и то добри банки с дивидент от 10% ...и не държат химснаб и галата...я
                          Позволи ми да се усъмня. И като някой който по отблизо следи сектора - докажи ми го с цифрички ако обичаш.

                          ПС Последно си взех една корейска такава с мултипъли/рейшота доста сходни с тея на цкбто плюс 5% диви, засега бива, повече от спайчо ми е снесла за 3м.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Аз пък като видя 10% дивидент и бЕгам бързо ...еле при банки. Всъщност не съм видял такъв при банките ...
                            Не ме разбирайте погрешно - относно ЦКБ . Няма да е зле да почнат да дават . Не че не могат ....НЕ ИСКАТ и това си е истината. Харесвам банката , дори и Мажо ...но не харесвам нейните меринджеи
                            Допускам, че това е тактика - на изтощение и отказване на малките акционери ...Определено печеливша стратегия, но недостойна ...
                            Аареалбанк дава между 2,40 и 2,20 евро дивидент вече няколко години.... От отчета я разбиват не че не ми харесва, но не е честно.....заради отчета.
                            Някъде към 25 мога пак да я яхна.....
                            Харесвам банката , но не и мажо и портфеила.....продажба ...и може и 5 да и вземете но това никога няма да стане в близката година....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Не знам за американците но всяка компания и банка в щатите и особенно ЕС ,която отчета даде малко по малко печалба от миналата година я сриват с 10+ процента надолЕ...
                              Не вервам да е от спекула....
                              Така че цените на банките в ЕС са по ниски спрямо ЦКБ ... и то добри банки с дивидент от 10% ...и не държат химснаб и галата...я
                              Аз пък като видя 10% дивидент и бЕгам бързо ...еле при банки. Всъщност не съм видял такъв при банките ...
                              Не ме разбирайте погрешно - относно ЦКБ . Няма да е зле да почнат да дават . Не че не могат ....НЕ ИСКАТ и това си е истината. Харесвам банката , дори и Мажо ...но не харесвам нейните меринджеи
                              Допускам, че това е тактика - на изтощение и отказване на малките акционери ...Определено печеливша стратегия, но недостойна ...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                От поне 2г те слушаме как идва лошото у щатско, а то - наабарот.
                                Май се чудиш как да осмучиш пръсти белким обосновеш мечия си напън за ЦКБто.
                                Явно си един от тези 13% само американци дето казват че икономиката е зле, за останалите 87% е добра и дори отлична. Ма нормално си е, сърбежния кеш честичко води до различни девиации..

                                Не знам за американците но всяка компания и банка в щатите и особенно ЕС ,която отчета даде малко по малко печалба от миналата година я сриват с 10+ процента надолЕ...
                                Не вервам да е от спекула....
                                Така че цените на банките в ЕС са по ниски спрямо ЦКБ ... и то добри банки с дивидент от 10% ...и не държат химснаб и галата...я

                                Коментар

                                Working...
                                X