IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Навсякъде "работят" некадърници които все "забравят" да отметнат, да си отбележат, да следят...От ОББ чаках 7 дни да си оправят една грешка с преиздаване на карта за която дори и не подозират че са я направили. Единиствено системата им за кредити не греши... от ДСк чаках три дни великата сума от три хиляди лева да я съберат в един селски клон... За осребряването на чек в Райфайзен не ми се пише, че Мопасан ще се засрами от оня свят..
    Last edited by Хайърсъзов; 04.05.2012, 12:21.

    Коментар


    • Не става въпрос за това че са пратили картата някъде си ,а за това че трябваше да чака 2 седмици , и да им се моли да си изтегли заплатата от гише ,а за доларите -щом съм ги внесъл в техния клон ,на падежа пак трябва да са там или да им ги доставят ако трябва и не става въпрос за Симитли а за Стара Загора, където имаха 3 клона ...
      Ето от къде им се трупа КЕШа и административните разходи ..
      Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
      тото2, това номерче с прехвърлянето на картата могат да ти го спретнат във всяка друга банка... аз лично не си представям как клона на едикояси банка в Симитли (която и да е ) ти вади 20к долари...

      Коментар


      • тото2, това номерче с прехвърлянето на картата могат да ти го спретнат във всяка друга банка... аз лично не си представям как клона на едикояси банка в Симитли (която и да е ) ти вади 20к долари...

        Коментар


        • Абе човек ,аз съм "роден в банка " ,
          Знаеш ли че преди 1-2 години не можеха да ми изплатят 7-8 к долара ,на падеж на депозит и се питаха по телефоните къде колко има и ме разкарваха насам натам ...Като ги питам:- защо така ? отговорът беше" -Ами долърът не е толкова популярна валута ...
          Представяш ли си 2/3 от търговията в света е в долари а тя ми говори глупости и даже моите пари не ми дава .Сега положението е много по-зле ...
          Примерно : жена ми не може да си изтегли парите от собствената сметка 2 седмици ,защото дебитната и е изтекла ,а дубликатът пратен някъде си в друг клон в София и искаха 10 лева да и транспотират картата .Представяш ли си ...сякаш тази сметка е не на ЦКБ а на картовия оператор , че молби се писаха че н.з още какво за да си получи собствените пари ...Това в 21 век в ЕС
          Вярно е че това не може да даде пълна картина за банката ,ама смятай какво е по върховете и т.н. среден и висш мениджмънт



          Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
          щом е банка -> риск има във всяка една

          или си мислиш, че ПИБ и КОРП нямат кредити към свързани лица

          или си мислиш, че ХИМ-а (в частност ЦКБ) не са политически зависими

          смешки...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
            или си мислиш, че ПИБ и КОРП нямат кредити към свързани лица
            Не не мисля така! Дори съм сигурен че имат доста.

            Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
            или си мислиш, че ХИМ-а (в частност ЦКБ) не са политически зависими
            Не мисля, че са политически зависими от настоящата власт! Никой не може да се развива без търпимост от властимащите!
            Обаче всички виждат кои "икономически групи" дръпнаха напоследък!
            Химимпорт? Аз не виждам нещо да са спечелили напоследък!

            Кой купи Кремиковци, Горубсо-Мадан, Булгартабак-Холдинг?
            Въпреки отявленото нежелание да си кажат къде си държат парите им се наложи и се видя колко от тях са в КТБ!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
              Не е тайна, че ЦКБ обслужва дружествата на Химимпорт. Въпрос на всеки е да си избере, по-сигурната от към резултати (според мен) ЦКБ или по-рискови, но и доста политически зависими като КОРП и ПИБ!
              щом е банка -> риск има във всяка една

              или си мислиш, че ПИБ и КОРП нямат кредити към свързани лица

              или си мислиш, че ХИМ-а (в частност ЦКБ) не са политически зависими

              смешки...
              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                Доста си е зле банката и откъм обслужване на клиенти и като организация ,въпреки че имам малко акции не я харесвам...
                ти влизал ли си изобщо в някоя банка или наблюденията ти са само върху пунктовете на спортния тотализатор?

                като не ти харесва банката/акцията и са ти малко бройките -> пускай ги на пазарна и пътувай към най-близкия тото-пункт
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Значи да Ви синтезирам твърденията на двамата ...30 % от парите в трезорите , а от останалите - 80% по свързани рлица.....
                  Както искаш синтезирай, който ме е разбрал, е взел съответните решения предполагам. Ман юнайтед, разбрах ти много добре сарказма за Корп. Мисълта ми беше насочена към "коментаторите" в статията за банковите печалби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    ОК говори затова, какъв процент от кредитния портфейл е към свързани лица. Аз това не го знам и не го коментирам, не знам и откъде той разполага с такава информация. На мен проблемът ми е, че събират много пари - вече кешът е близо 30% от активите, плащат солидни лихви по него, а мен това хич не ме топли, същевременно издръжката на банката е все по-голяма. Ефективност нулева, както се казва.

                    Значи да Ви синтезирам твърденията на двамата ...30 % от парите в трезорите , а от останалите - 80% по свързани рлица.....
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                      Корп не искам да купувам, искам да купувам ЦКБ, но все чакам да видя по-добро управление, а то става все по-зле. На теб харесва ли ти кост ту инкъм да гони 100% в първото тримесечие, на мен не, аз не искам банката да работи, за да си издържа администрацията, а да ми носи печалба на мен.
                      Както си видял повечето отчети на банки показват рязко смъкване на нетния доход от лихви, заради затварянето на "лихвената ножица" между кредити и депозити.
                      Най-важното за всички банки е че вече обезценките на несъбираеми кредити сякаш минаха пика си. Някои намалиха и административните си разходи, но ЦКБ е заложила на плавно развитие (отваряне на множество нови клонове), което не им дава такава възможност.

                      Не е тайна, че ЦКБ обслужва дружествата на Химимпорт, което й осигурява някакъв стабилен кръг клиенти, които няма да избягат въпреки кризата. Проблема с това е че на тях не могат да им се извиват ръцете за високи лихви. Въпрос на всеки е да си избере, по-сигурната от към резултати (според мен) ЦКБ или по-рискови, но и доста политически зависими като КОРП и ПИБ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Я вземете се разберете малко с " ОК " парите седят в трезора и само трутат разходи или " 80% " са дадено по свързани лица че нещо си противоречите.
                        Останалите ще погледаме мача отстрани ..........
                        ОК говори затова, какъв процент от кредитния портфейл е към свързани лица. Аз това не го знам и не го коментирам, не знам и откъде той разполага с такава информация. На мен проблемът ми е, че събират много пари - вече кешът е близо 30% от активите, плащат солидни лихви по него, а мен това хич не ме топли, същевременно издръжката на банката е все по-голяма. Ефективност нулева, както се казва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                          Ако съм мажоритар тук, отдавна да съм уволнил мениджмънта. То бива ниска рентабилност, ама чак пък толкова калпаво управление. Огромен кеш стои и носи само разходи, а за издръжка на лентяйстващата администрация разходите само нагоре. Преди ми харесваше, че са дефанзивни, но в тези времена да трупаш кеш като за последно не го разбирам
                          Я вземете се разберете малко с " ОК " парите седят в трезора и само трутат разходи или " 80% " са дадено по свързани лица че нещо си противоречите.
                          Останалите ще погледаме мача отстрани ..........
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                            Купувай CORP тогава! Там експанзията не спира!

                            Ама ако утре ЕС натисне ББ да изтегли парите от там, падането ще е от високо
                            Корп не искам да купувам, искам да купувам ЦКБ, но все чакам да видя по-добро управление, а то става все по-зле. На теб харесва ли ти кост ту инкъм да гони 100% в първото тримесечие, на мен не, аз не искам банката да работи, за да си издържа администрацията, а да ми носи печалба на мен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                              Това, че всичките служители на Корп са си направили никове да хвалят банката очевидно по указание свише говори само едно. Банката определено има нужда от пари.
                              Очевидно си от малкото, за който САРКАЗМА В ПОСТА ми по-долу е е напълно неясен! Ако искаш на ЛС мога да ти обясня с подробности !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                                Купувай CORP тогава! Там експанзията не спира!

                                Ама ако утре ЕС натисне ББ да изтегли парите от там, падането ще е от високо
                                Това, че всичките служители на Корп са си направили никове да хвалят банката очевидно по указание свише говори само едно. Банката определено има нужда от пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X