IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 2012
    остави теорията защото дори и на теория не може айсберга да е 3 по 200 , а трябва да е 10 по 200

    погледни извършените сделки и ще видиш, че има сделки с айсберг за 10 по 500 бр. , а това не е равно на 200 лв. което оправдание мисирката изтъкна като причина да спре да купува
    само цената на единия айсберг ще кажа ,608 а търсих цената на другият 0,609 със 750 бр. дали е свършил...
    но толкова простотия има тук и завист ,че даже не ми се чете тази тема...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 2012
      ти от какво се обиждаш, че изтри мнението ми???

      сигурно се обиди от това, че всички ти се смееха в този форум защото пишеше повече глупости и от мисирката ли

      ............. но гледам, че пак си на същия акъл и пак ти се смеят тук ................. не си напреднал много
      Полкич, ти не разбра ли толкова време дебелче сладко, че ти няма как да ме засегнеш. През 2006 година съм бил трети курс студент, честно казано и дори тогава хората са уважавали и ценили моето мнение, така че не знам защо изобщо се напъваш. Просто човек с IQ на дете втори клас няма как го направи това. Единствената причина, поради която те трия е защото пълниш с тъпотии форума и освен обиди не допринасяш с нищо.

      И ми е най-смешно, като започнеш да лъжеш хората, колко акции имаш тук и тн. Ти не знаеш какво е собствен капитал, пък си тръгнал да инвестираш. Когато и да отворя тази тема ти все пускаш айсберги от 2 лева. Ти да не вземеш да се окажеш в един момент мажоритар?

      Спри се с лъжите и започни да мислиш малко преди да пишеш, защото вече дори не е и смешно, а по-скоро тъжно. Ако отново имаш лични проблеми, моля те ми пиши на лични съобщения и ме обиждай там, а не пълни форума с простотия и дълбока селска посредственост. Предварително ти благодаря за разбирането, приятелче.
      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 2012
        остави теорията защото дори и на теория не може айсберга да е 3 по 200 , а трябва да е 10 по 200
        3 пъти по 200 лв. или 3 по 339 бр.са си 1017 бр. за 600 лв.
        Кое не може да се получи?

        Коментар


        • За мен ситуацията тук е следната:

          Голям инвеститор в позицията иска да излезне. Другарите от ТИМ не му предлагат EXIT и той почва да продава на свободен пазар. Ако изсипе всичко на куп ще срине акцията дори по-ниско от ЗХБ и затова си цъка с айсберги и успява да пласира по 100к на ден.
          Това е тъжната картинка ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            Когато систематичния риск намалее капитализацията банката едва ли ще бъде колкото 20% от собствения и капитал.
            В момента банковия сектор, по целия свят, има следния проблем. Много добре знаеш колко е капитализацията, но не и собствения капитал. Затова е малко трудно да сметнеш конкретните коефициенти. Случва се следният парадокс. Приемаме, че по-голямата част от банковите баланси не са реални. Следователно никой няма стимул да изкара истинския баланс защото пазара ще го дисконтира така или иначе. При тази ситуация няма полза да си честен защото пазара ще те накаже въпреки това. Започва едно надпреварване между спекулантите да дисконтират баланса и банките да крият проблеми. Ефекта не е добър за никой. Сляпата вяра в регулатора също не е обоснована. Как перфектния надзор допусна толкова фалити в западна Европа. След като балансите на българските банки са толкова хубави защо БНБ ги помоли да не разпределят дивиденти. Защо някои от тях изненадващо увеличиха капитала.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              И знаеш ли защо .... Ами Базел им отпуска хватката да набират средства за още четири години .....
              не е вярно, аз по-надолу от един сериозен инвеститор разбрах, че банковите акции поскъпват когато икономиката върви, печалбите са големи, пазарът е супер и има големи купувачи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Може да е имал 999996 акции и е искал да ги закръгли на 1000000
                точно така!
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Така е , прекарва свойте клиенти а и клиентите на чуждия посредник.....
                  и това е голям посредник!
                  Ами този който купи 4 акции на ЗХБГ ... на 24 ст.
                  затова няма пазар...
                  Може да е имал 999996 акции и е искал да ги закръгли на 1000000

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Така е , прекарва свойте клиенти а и клиентите на чуждия посредник.....
                    и това е голям посредник!
                    Ами този който купи 4 акции на ЗХБГ ... на 24 ст.
                    затова няма пазар...
                    И кво толкова - трябвали са му на човека, купил си ги е! Кво се палиш?
                    Custodite sortem vestram

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
                      Явно целта му е да отказва инвеститорите да купуват.
                      Грозна гледка, как посредник цака клиентите си със стотици сделки ( за всяка по 2 лева), за лична облага
                      Така е , прекарва свойте клиенти а и клиентите на чуждия посредник.....
                      и това е голям посредник!
                      Ами този който купи 4 акции на ЗХБГ ... на 24 ст.
                      затова няма пазар...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        Credit Agricole (CRARF.PK) leads major European banks higher, rising 4.7% after regulators ease Basel liquidity rules, followed by Deutsche Bank (DB) +4.3%, Unicredit (UNCFY.OB) +4.3% and Barclays (BCS) +3.7%. Also, SocGen (SCGLF.PK) +3.4%, HSBC (HBC) +0.75%, Lloyds (LYG) +1.9%, Santander (SAN) +2%, RBS (RBS) +1.5%, UBS (UBS) +2% and Credit Suisse (CS) +3.4%. Italy's Banca Monte dei Paschi di Siena (BMDPY.PK) +15%.
                        И знаеш ли защо .... Ами Базел им отпуска хватката да набират средства за още четири години .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти
                          Има много айсберги ... айсберг за 200 лв. на сделка......
                          Бях решил да ви сложа едно рамо ама ми разводниха сделките и ме отказаха.
                          Явно целта му е да отказва инвеститорите да купуват.
                          Грозна гледка, как посредник цака клиентите си със стотици сделки ( за всяка по 2 лева), за лична облага
                          Last edited by Овчарчето Калитко; 07.01.2013, 13:39.
                          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Е как няма да е прав:
                            Купи ниско продай високо, купува правилната акция и я продай като се балонизира и т.н мисли, няма кой да ги сбърка.

                            Не знам може би не се отчита този капитал и това кредитиране, което е доста под останлите - питанката се пита след като тук сме с капитал и доста под нивото на кредитиране на другите банки, коя от всички банки при изчестване на конюнктурата ще расте.

                            Иначе ако имах вътршно инфо или кристална топка, да знам че от утре до края на годината ще расте с по 10% на месец изобщо нямаше да правя - фундамнелтални, технически, циклични и порфейлни анализи

                            А все пак БНБ гледа над ЦКБ както и над КОРП и ФИБ-а така че колкото и да са мажовците е по-добре да има някой да ги съблюдава от колкото никой.

                            А и фундамента на ЦКБ-то много не се е променил, че да говорим да не се купува сега.
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Никола според мен е прав, но забравяме и мажоритаря- непрозрачни деиствия и лошо отношение към миноритарите. То и затова пак казвам и цената е такава. Това са единствените акции на ТИМ където имам в момента, защото все пак е банка с традиции и са поднадзорни, но според мен ще се чака много по тази позиции- та те изобщо не подкрепиха в кризата акциите си, а и разпродажбите не са случаини нали..

                              Коментар


                              • Ама и продължавате да разсъждавате...спомням си последния скок га беше, та тогава някой отчитаха плюсовете на друга банка, а в същото време се скъсваха, не - СЪ - СИП - ВА - ХА да я кешират.
                                Постфактум някой ще духа супата, ега не сме от ебаната страна, па ако и да сме - не е за сефте, ама поне да е зук.
                                Акции имам, не хваля, не плюя, опитвам се обективно да гледам на нещата, дано съм успял, препоръки нямам!

                                Коментар

                                Working...
                                X