IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бобане, преди време и аз ги смятах за консервативни и това държане на кеш го одобрявах. Оказа се, че това си е или дългосрочна политика на банката или чиста некадърдност, защото не се променя в зависимост от икономическите условия. Да вземаш кеш, да му плащаш лихви и да държиш кеша под дюшека си е малоумие.
    За таксите и комисионните, какво да ти кажа, не ти ли направи впечатление, че огромният ръст не е тенденция, а еднократен ефект в последното тримесечие, в което нетният доход по това перо скача с почти 100% в сравнение със същия период на миналата година и с 63.5% спрямо предходното тримесечие. Някаква невероятна активност трябва да се е случила в последното тримесечие или просто е трябвало нещо да се измисли, за да се закърпи опр-то, защото без тази врътка печалбата щеше да е наполовина.
    Като сложиш и ударното покачване на "другите приходи от дейността" през последното тримесечие, за които не може да се намери обяснение, а са цели 21 млн. и почваш да се чудиш, тази банка дали реално е на печалба. А като се погледнат и огромните административни разходи, нарастващи като за последно на фона на трагичното представяне на ниво класическо банкиране и нещата стават съвсем не толкова розови, както ги представяш. За последните три години Cost to Income рейшото скочи от огромните 73% на още по-огромните 83%.
    С коментара си не изказвам мнение за бъдещето представяне на акцията, а коментирам само отчета.
    Last edited by znae6t; 04.02.2013, 12:12.

    Коментар


    • Да въздух, дирижабли, самолети и в бъдеще ракети от тях.
      Номера и тарикатлъка при ТИМ е момента с приземяването.
      Очаквам обаче да има летежи, даже почнаха.
      Сега гледам през илюминатора и съм доволен.
      Не се бъзи-кай !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
        Според мен втората след време ще я продадат с печалба разбира се.
        Та сега е момента на Апартамента, първо на БФБ това онова с увеличенията, отчети убави , шарани риби, кукички стръв . А бе общо казано стария но забравен сценарии.
        За да стане тази работа малко трябва и по старите акции да сме доволни.
        Та това с брака не го вярвам.
        И този вариант ме устройва - и в двата случая ще се ползва хелий вместо топъл въздух
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Според мен втората след време ще я продадат с печалба разбира се.
          Та сега е момента на Апартамента, първо на БФБ това онова с увеличенията, отчети убави , шарани риби, кукички стръв . А бе общо казано стария но забравен сценарии.
          За да стане тази работа малко трябва и по старите акции да сме доволни.
          Та това с брака не го вярвам.
          Не се бъзи-кай !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
            Когато е предлагането за Тексима, не знам кога ще е!
            Аз пък се чудя защо са им две банки. Възможно ли е да "оженят" каката ?
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Казвай кога ги чакаш - да не следим излишно сесиите
              +1.
              Не се бъзи-кай !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Казвай кога ги чакаш - да не следим излишно сесиите
                Когато е предлагането за Тексима, не знам кога ще е!
                Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                  При пускане на ТексимБанк, тук очаквам цени от поне 1.50! Няма как иначе! Не е препоръка!
                  Казвай кога ги чакаш - да не следим излишно сесиите
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • При пускане на ТексимБанк, тук очаквам цени от поне 1.50! Няма как иначе! Не е препоръка!
                    Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      значи ти ме точиш
                      жив и здрав!!!

                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Тц...

                        Печалбата на ЦКБ намалява ...и ти обясних защо.Държат кеш,за който плащат лихви,а на практика не ползват.Това ,ако си учил,е консервативен подход,но създаващ стабилност....и естествено възможности за придобивания.

                        За Инса...до скоро имах малко,ама едва ли ще взема.Знаеш ли защо....ами сферата на работа.Ти Тони,ако вземеш кредит от банка,няма начин да не го върнеш,щото ще ти "секвестират" къщата примерно.Камо ли да излъжеш ЦКБТакава е сферата на дейност,нали така.
                        Докато при застрахователните ...Само да ти кажа,че съм защитавал дипломна работа на тема "Презастраховане"..От това разбират...не повече от 100човека в БГ...Както и да е...
                        Аз съм фен на Инса....но на компанията,не на акциятаОт 5г съм им клиент..и съм много доволен....досега винаги ...са набутани от мен....Парите ,които съм им давал за Каско и ГО са били по-малко от това ,което съм получил...
                        Гледай сега...скоро беше...Чакам една кола да излезе от паркомястото,с идея аз да отида там.Не знам как..една кака беше,готина....не ме ли видя...ама ме изтопурка отпред.Добре,че беше леко и...абе...пукна бронята и решетката отпред.Аз побеснях....ама като излязох...и мина...И понеже бързах,пък и не ми се занимава....хич не писахме протоколи....и тем подобни.А ако бяхме го направили,щеше д а плати ДСК ,на мадамата там и беше ГО.Че така...сега към края на този месец,отивам в Инса....и казвам,че са ме ударили на паркинг.......И карам колата в сервиза на Мазда....Със сигурност ремонта ще е повече от Каското и ГО ....И това е масово
                        От както при ПТП не се вика КАТ ...и се оправят сами шофиорите...
                        Затова не искам Инса....Пък и други неща знам...но това е друга тема
                        Не е препоръка
                        значи ти ме точиш
                        жив и здрав!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Вярвам че Кумру много скоро(надявам се утре) да отговори с анализа си, иначе с 1лев купуваш много повече Инс от ЦКБ!

                          1. И двете са на дъна!
                          2. И двете не снасят дивидент
                          3. И двете са във финансовия сектор
                          4. И двете се контролират и изпълняват изисквания за резерви и т.н. на някой надзор(на БНБ и КФН)
                          5. И двете си имат големи мажоритари с ПФ зад гърба!
                          6. И от двете се очаква при оправяне на нещата голяма капиталова печалба!
                          7. И при двете се говореше за увеличение на капитала и ЦКБ го свършиха даже
                          8. И при двете конкуренцията е сериозна най-вече от международни участници с традиции

                          Има ли разлики:
                          1. Прозрачността при ИНС е доста по-голяма - всеки месец инфо(до скоро имаше и срещи с инвеститорите)
                          2. с 1лев вложен във ИНС(13млн акции) купувам много повече от колкото в ЦКБ(113млн книжа)
                          3. Печалбата на ЦКБ продължава да намалява, докато при ИНС-а тепърва излиза на "+"
                          4. Инс-а мощно увеличава пазарния дял!
                          5. Мисля че има много по-добри перспективи за развитие в сектора на застраховането в сравнение с банковия(където хората се отдръпнаха и тепърва доминото от задължения пада)
                          6. ...... вие сте, ама май да си взимам по-добре Инс и да не гледам в купата на Хим-а че много тъмна материя там!
                          Тц...

                          Печалбата на ЦКБ намалява ...и ти обясних защо.Държат кеш,за който плащат лихви,а на практика не ползват.Това ,ако си учил,е консервативен подход,но създаващ стабилност....и естествено възможности за придобивания.

                          За Инса...до скоро имах малко,ама едва ли ще взема.Знаеш ли защо....ами сферата на работа.Ти Тони,ако вземеш кредит от банка,няма начин да не го върнеш,щото ще ти "секвестират" къщата примерно.Камо ли да излъжеш ЦКБТакава е сферата на дейност,нали така.
                          Докато при застрахователните ...Само да ти кажа,че съм защитавал дипломна работа на тема "Презастраховане"..От това разбират...не повече от 100човека в БГ...Както и да е...
                          Аз съм фен на Инса....но на компанията,не на акциятаОт 5г съм им клиент..и съм много доволен....досега винаги ...са набутани от мен....Парите ,които съм им давал за Каско и ГО са били по-малко от това ,което съм получил...
                          Гледай сега...скоро беше...Чакам една кола да излезе от паркомястото,с идея аз да отида там.Не знам как..една кака беше,готина....не ме ли видя...ама ме изтопурка отпред.Добре,че беше леко и...абе...пукна бронята и решетката отпред.Аз побеснях....ама като излязох...и мина...И понеже бързах,пък и не ми се занимава....хич не писахме протоколи....и тем подобни.А ако бяхме го направили,щеше д а плати ДСК ,на мадамата там и беше ГО.Че така...сега към края на този месец,отивам в Инса....и казвам,че са ме ударили на паркинг.......И карам колата в сервиза на Мазда....Със сигурност ремонта ще е повече от Каското и ГО ....И това е масово
                          От както при ПТП не се вика КАТ ...и се оправят сами шофиорите...
                          Затова не искам Инса....Пък и други неща знам...но това е друга тема
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Тони ...и БНБ ли не гледа...Теб те е обзело нещо....Някаква фобия


                            А би ли обяснил,защо една акция на лев на Инса е по-добра от тази на ЦКБ
                            Вярвам че Кумру много скоро(надявам се утре) да отговори с анализа си, иначе с 1лев купуваш много повече Инс от ЦКБ!

                            1. И двете са на дъна!
                            2. И двете не снасят дивидент
                            3. И двете са във финансовия сектор
                            4. И двете се контролират и изпълняват изисквания за резерви и т.н. на някой надзор(на БНБ и КФН)
                            5. И двете си имат големи мажоритари с ПФ зад гърба!
                            6. И от двете се очаква при оправяне на нещата голяма капиталова печалба!
                            7. И при двете се говореше за увеличение на капитала и ЦКБ го свършиха даже
                            8. И при двете конкуренцията е сериозна най-вече от международни участници с традиции

                            Има ли разлики:
                            1. Прозрачността при ИНС е доста по-голяма - всеки месец инфо(до скоро имаше и срещи с инвеститорите)
                            2. с 1лев вложен във ИНС(13млн акции) купувам много повече от колкото в ЦКБ(113млн книжа)
                            3. Печалбата на ЦКБ продължава да намалява, докато при ИНС-а тепърва излиза на "+"
                            4. Инс-а мощно увеличава пазарния дял!
                            5. Мисля че има много по-добри перспективи за развитие в сектора на застраховането в сравнение с банковия(където хората се отдръпнаха и тепърва доминото от задължения пада)
                            6. ...... вие сте, ама май да си взимам по-добре Инс и да не гледам в купата на Хим-а че много тъмна материя там!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              нещо ми стана с поста , та само ще кажа че ако имам 1левче предпочитам да си купя Евроинс пред ЦКБ.

                              Нали знаеш че никой не гледа цифрите в отчетите на тим - не си прави труда и ти! тук само Керезов гледа докато ги нагажда
                              Тони ...и БНБ ли не гледа...Теб те е обзело нещо....Някаква фобия


                              А би ли обяснил,защо една акция на лев на Инса е по-добра от тази на ЦКБ

                              Коментар


                              • нещо ми стана с поста , та само ще кажа че ако имам 1левче предпочитам да си купя Евроинс пред ЦКБ.

                                Нали знаеш че никой не гледа цифрите в отчетите на тим - не си прави труда и ти! тук само Керезов гледа докато ги нагажда

                                Коментар

                                Working...
                                X