IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тука който иска да купува да се заложи на 1 лв и под него.Скоро цената ще е там.Въобще не бързайте според мен.Тепърва ще се сговнясат нещата.Безработица,затворили бизнеси,стагнация.Това ни очаква.

    Коментар


    • Аз закрих едната от сметките ,отдавна им се каня .Преди 2 месеца не ми даваха повече от 100 Евро/ден да тегля от собствените си .И после банките били сигурни ,собствените ти пари да не ти дават. Правят си каквото си искат и все си от е*аната страна .
      Само да не се обърне палачинката .

      Коментар


      • Това са ценови политики да ви накарат да сте онлайн. Ако теглиш на гише скъпо и прескъпо, което ти е стимул да си онлайн. Лошото е, че и онлайна има такси, а трябва да е без пари, НО е така, защото тези ИТ системи са още нови да кажем, след години като се изплатят, като има повече транзакции ще им паднат и таксите.
        Но си е така особено в Б-я, банките винаги печелят. Винаги са нужни, защото винаги има хора, които имат свободни пари (депозит), и такива които търсят пари (кредит), а банките им е дадено да печелят от маржа в лихвите и таксите. Няма криза, няма мриза, банките винаги печелят (в Б-я говорим)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

          От 16.05.2020г има промяна в Тарифата- за поддържане на картова сметка 2,40 лв, а за теглене до 2000лв в офис на банката 0,035 % от сумата, но не по-малко от 4 лв. Наглост !
          Това не е ли второ увеличение за годината. Мисля че януари вдигнаха таксата от 2.1 на 2.2.
          Интересно, сигурно са подобрили значително услугата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

            От 16.05.2020г има промяна в Тарифата- за поддържане на картова сметка 2,40 лв, а за теглене до 2000лв в офис на банката 0,035 % от сумата, но не по-малко от 4 лв. Наглост !
            ползвай банкомата пред банката ........ 5 тегления по 400 лв. и изтегляш 2000 лв. само срещу 1 лев такса

            има картел между банките и от десетина години редовно вдигат всичко ...... днес вдигат някои цени, след няколко месеца други цени и т.н. ....... не се прави рязко и от всички банки заедно, а леко и постепенно ........ една банка като вдигне някои цени на следващият месец друга банка си повишава цените леко над съседната ...... направо невероятно звучи това което пиша, но е факт...

            при конкуренция цените вървят леко надолу, а при картел цените вървят леко нагоре
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

              От 16.05.2020г има промяна в Тарифата- за поддържане на картова сметка 2,40 лв, а за теглене до 2000лв в офис на банката 0,035 % от сумата, но не по-малко от 4 лв. Наглост !
              + 1 !

              Общо взето това е показателно за капацитета на мениджмънта.

              За съжаление вместо да търсят нови инициативи и действия за подобряване на рентабилността ,те тръгват по най-лесния път,като увеличават таксите си за да доят своите клиенти.

              Без всякакъв сантимент (като акционер тук) ще преценя дали друга банка не предлага по-добри условия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Все от някъде трябва се печели при тия ниски лихви.
                Сигурен ли си че не си добавил една нула ? И така да е пак е добре в сравнение с дск примерно, там е 0.6-0.7% ( при суми над 3к лв)....те това е вече наглост на куб !
                0,35
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                  От 16.05.2020г има промяна в Тарифата- за поддържане на картова сметка 2,40 лв, а за теглене до 2000лв в офис на банката 0,035 % от сумата, но не по-малко от 4 лв. Наглост !
                  Все от някъде трябва се печели при тия ниски лихви.
                  Сигурен ли си че не си добавил една нула ? И така да е пак е добре в сравнение с дск примерно, там е 0.6-0.7% ( при суми над 3к лв)....те това е вече наглост на куб !
                  Last edited by pipbel; 22.05.2020, 17:58.

                  Коментар


                  • Явно станаха много хората със специална и универсална сметка, теглеха се малки суми и хоп - факт. 4 кинта си е цифра за тия, дето сме с 200 лв. пенция....
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                      K.O. амбицираш ме да проверя за таксите. Допреди 2 месеца нямах такива при теглене до 2 000 и бях супер доволен. На картата ми вземат 2,20/месец. Това спрямо Уникредит си беше мегаоферта.
                      От 16.05.2020г има промяна в Тарифата- за поддържане на картова сметка 2,40 лв, а за теглене до 2000лв в офис на банката 0,035 % от сумата, но не по-малко от 4 лв. Наглост !

                      Коментар


                      • K.O. амбицираш ме да проверя за таксите. Допреди 2 месеца нямах такива при теглене до 2 000 и бях супер доволен. На картата ми вземат 2,20/месец. Това спрямо Уникредит си беше мегаоферта.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                          Банкерската мафия е навсякъде..
                          Това беше хубаво и правилно. Банките залязват, вече има платформи като Transferwise, Monese и т.н., през които всякакви трансфери са по - бързи и 0 като такси или някакви центове. Да добавим и криптосите, където е бъдещето, 24/7 възможност за трансфер, огромна гъвкавост и сигурност, те се развиват, тепърва ще се види коя ще доминира, но не мисля да е биткойна, първата и с недостатъци.

                          От 2008-а банките са само надолу, златните им години отминаха, в световен план са добре тези със силни инвестиционни отдели, но това е различен бизнес. ЦКБ съчетава в момента почти най - лошото от БГ пазара, а в сравнение със световните гиганти и корекциите в цените им, на текущите нива си е безбожно скъпа, има много по - добри възможности за ентусиастите, които искат експозиция към финансовият сектор.

                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Не знам дали са само тези, и дали не е обща болест на българските банки.. А и не само на българските. В чужбина съм (EU) и получих преди няколко месеца уведомление от банката ми, че има промяна и имам право месечно да тегля от банкомат (безплатно) 2 пъти.. Следващите тегления се облагат с такса нам-си колко евро.. Банкерската мафия е навсякъде..

                            Коментар


                            • На тези не им омръзна да вдигат таксите. Нагоре регулярно на месечната за картовата сметка, различни други, до онзи ден поне тегленето от спестовните сметки бе без такса, сега искат 4 лв. Вече от няколко години, особено за международни трансфери ползвам други канали и съм спестил кошница пари.

                              Решили са от такси да печелят, а не реална дейност, не е ОК, ще има отлив на клиенти, дългосрочно само ще загубят, другаде условията са по - добри. Преди известно време разумно продадох всичките си акции, не случайно последните години намалих и държаните средства, вече ще бъдат 0, успех на бизнес моделът им желая!
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                                1.20 е все по-близо, тази или следващата седмица ще ги подминем като бърз влак селска гара?
                                Събуди се бре!! Сънуваш!

                                Коментар

                                Working...
                                X