IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ти кого очакваш да кредитират ? СОДИ Девня ли ? ЛУКОЙЛ ли? Такива са ни фирмите и мажоритарите и кредитират там където е възможно и с надежда да е по-нискорисково.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Хубава каша се забърква. Аз се радвах, че не си купих акции на ОЦКто (въпреки че ми донесоха добра печалба преди 2-3 години), ама пък си вземах добра доза ЦКБ.
      И сега кво ще се окаже? Че съм си купил и ОЦК?

      Ех тези БГ банки, много "търговски" се оказват. ПИБ си май има Банско, Надин, Кремиковтци и Бог знае още какво, сега и ССВто влизат в "играта"?....
      Това в крайна сметка банки ли са, холдинги ли, к`во ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
        Икономическият печат
        DarikFinance.bg, 23.03.2012 08:31

        Вестник Капитал Daily

        Холдингът на Захариев "Интертръст" освен притежател на "ГОРУБСО-Мадан" е и концесионер на мините там, от които добива оловна и цинкова руда. Предприятието обаче отчита повишаваща се загуба, която по предварителни данни за 2011 г. е 4.2 млн. лв. Отскоро то е и затворено от инспекцията по труда за неспазване на условията за безопасност в мините. Въпреки обещанието на финансовия министър до края на работния ден в четвъртък не се появи информация ГОРУБСО да има нов собственик. Източник, запознат с хода на преговорите, потвърди пред "Капитал Daily", че кандидатите за затъналото рудодобивно предприятие са трима. Първият е Николай Валканов, твърдят те. Вълканов е бивш вицепрезидент на "Мултигруп", собственик на "Минстрой" и "ГОРУБСО-Златоград" и има концесия за тамошния рудник "Върба". Не е изненадващо, че вторият възможен купувач е Първа инвестиционна банка (ПИБ). Банката е основен кредитор на другото закъсало предприятие на Захариев - ОЦК, със 60 млн. лв. Третият вариант за нов собственик са фирми, свързани с групата на "Химимпорт", твърдят източници, близки до самия Захариев. Такава сделка също би била логична, като се има предвид, че според същите източници активите на "ГОРУБСО-Мадан" са заложени пред ЦКБ, която принадлежи към групата на "Химимпорт". Договорът с банката е направен така, че всяка смяна на собствеността в минното предприятие трябва да мине с нейно съгласие. От своя страна ЦКБ пък има правото да придобие активите при същите условия, които бъдат договорени с трети купувач. "Който и да бъде избран за нов собственик, той няма как да не преговаря и с кредитора ЦКБ", добавиха източници от обкръжението на Захариев. Засега не е ясно доколко купувачът на "ГОРУБСО-Мадан" ще сключи пакетна сделка, с която да придобие и Оловно-цинковия комплекс в Кърджали. Кредитори на ОЦК са ПИБ и BNP-Paribas.
        Хубава каша се забърква. Аз се радвах, че не си купих акции на ОЦКто (въпреки че ми донесоха добра печалба преди 2-3 години), ама пък си вземах добра доза ЦКБ.
        И сега кво ще се окаже? Че съм си купил и ОЦК?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Икономическият печат
          DarikFinance.bg, 23.03.2012 08:31

          Вестник Капитал Daily

          Холдингът на Захариев "Интертръст" освен притежател на "ГОРУБСО-Мадан" е и концесионер на мините там, от които добива оловна и цинкова руда. Предприятието обаче отчита повишаваща се загуба, която по предварителни данни за 2011 г. е 4.2 млн. лв. Отскоро то е и затворено от инспекцията по труда за неспазване на условията за безопасност в мините. Въпреки обещанието на финансовия министър до края на работния ден в четвъртък не се появи информация ГОРУБСО да има нов собственик. Източник, запознат с хода на преговорите, потвърди пред "Капитал Daily", че кандидатите за затъналото рудодобивно предприятие са трима. Първият е Николай Валканов, твърдят те. Вълканов е бивш вицепрезидент на "Мултигруп", собственик на "Минстрой" и "ГОРУБСО-Златоград" и има концесия за тамошния рудник "Върба". Не е изненадващо, че вторият възможен купувач е Първа инвестиционна банка (ПИБ). Банката е основен кредитор на другото закъсало предприятие на Захариев - ОЦК, със 60 млн. лв. Третият вариант за нов собственик са фирми, свързани с групата на "Химимпорт", твърдят източници, близки до самия Захариев. Такава сделка също би била логична, като се има предвид, че според същите източници активите на "ГОРУБСО-Мадан" са заложени пред ЦКБ, която принадлежи към групата на "Химимпорт". Договорът с банката е направен така, че всяка смяна на собствеността в минното предприятие трябва да мине с нейно съгласие. От своя страна ЦКБ пък има правото да придобие активите при същите условия, които бъдат договорени с трети купувач. "Който и да бъде избран за нов собственик, той няма как да не преговаря и с кредитора ЦКБ", добавиха източници от обкръжението на Захариев. Засега не е ясно доколко купувачът на "ГОРУБСО-Мадан" ще сключи пакетна сделка, с която да придобие и Оловно-цинковия комплекс в Кърджали. Кредитори на ОЦК са ПИБ и BNP-Paribas.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
            И за 100 млн може да купи български акции. Например държавните дялове в Еон и ЧЕЗ, ако не се появят други кандидати.
            100 млн. са 5% от над 2 млрд.лв. които са се събрали в СФ

            напълно нормално е в един портфейл да има 5% инвестиран в акции

            след това тези 5% или малко над 100 млн.лв. бъди сигурен, че няма да се вложат само в 2 дружества, а в поне 20 до 30 позиции

            ............... нататък смятай сам - къде и колко
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Ако купи ДЦК та със СФ ...мисля,че ще купи и за 20-50мил и бг акции ...от кумова срама....и да сформира някакъв портфейл.Мисля ,че беше до 70% ДЦК ще понакупи и някои Общинска облигация ...така си мисля,,,

              А не мислиш ли.че и шефа на КФН може да е пътник за да прави такива резки изказвания...Всичко решава ББ ...не забравяй....
              И за 100 млн може да купи български акции. Например държавните дялове в Еон и ЧЕЗ, ако не се появят други кандидати.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Бобане,
                прочети днес интервюто на шефа на КФН в 7 дни.....или Дянков е пътник или СФ ще отива за покриване на дълговете на държавата....
                Жалко но е истина.
                Ако купи ДЦК та със СФ ...мисля,че ще купи и за 20-50мил и бг акции ...от кумова срама....и да сформира някакъв портфейл.Мисля ,че беше до 70% ДЦК ще понакупи и някои Общинска облигация ...така си мисля,,,

                А не мислиш ли.че и шефа на КФН може да е пътник за да прави такива резки изказвания...Всичко решава ББ ...не забравяй....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Ми ти си знаеш.....купувай си как бяха,...Жабоци,....какви бяха другите..саламджииски.........дето давали дивиденти ...ама доживотно,че няма излизане от там...

                  Хайде Успехи....Чакам Дянков да внесе проекта за СФ в парламента......и да видим дали ще купува БГ акции и колко ....и какви.....Че там се иска ликвидност....не дивиденти......че няма да се вкарват 5к лева ....а милиони...Че така
                  Бобане,
                  прочети днес интервюто на шефа на КФН в 7 дни.....или Дянков е пътник или СФ ще отива за покриване на дълговете на държавата....
                  Жалко но е истина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Скачам да купувам защото имаше няколко свързани ПФ а след като вече не скачат да купуват и ние не скачаме защото си мислим че има някаква причина и във вестниците почнаха да се осещат.........
                    Ми ти си знаеш.....купувай си как бяха,...Жабоци,....какви бяха другите..саламджииски.........дето давали дивиденти ...ама доживотно,че няма излизане от там...

                    Хайде Успехи....Чакам Дянков да внесе проекта за СФ в парламента......и да видим дали ще купува БГ акции и колко ....и какви.....Че там се иска ликвидност....не дивиденти......че няма да се вкарват 5к лева ....а милиони...Че така

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                      Така си мислиш ти.......Ама си помни приказките,че при ръст първи ще скочиш да купуваш...

                      ...днеска случайно погледнах Заложни къщи София Комерс....прехвалената акция ...обикновената...От ляво имаше две офери купува...

                      Викам си....ако някой вкара пари тук....цял живот ще си ги има.....Не дай си Боже да му потрябват пари...ама иначе давали дивиденти...Ама така е каквито ни инвеститорите,,такава ни и Борсата
                      Скачам да купувам защото имаше няколко свързани ПФ а след като вече не скачат да купуват и ние не скачаме защото си мислим че има някаква причина и във вестниците почнаха да се осещат.........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Скоро говорих с едни руски банкерчета влезнали в ЗХБГ с милионче в долари..... бяха много доброномерени.....


                        Задал ли и си въпроса че останахте пет човека на кръст във Флагмана и сие.....
                        Така си мислиш ти.......Ама си помни приказките,че при ръст първи ще скочиш да купуваш...

                        ...днеска случайно погледнах Заложни къщи София Комерс....прехвалената акция ...обикновената...От ляво имаше две офери купува...

                        Викам си....ако някой вкара пари тук....цял живот ще си ги има.....Не дай си Боже да му потрябват пари...ама иначе давали дивиденти...Ама така е каквито ни инвеститорите,,такава ни и Борсата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Абе Монти...я ми обясни тогава,защо когато има цялостен ръст на Борсата тази акция е с един от наай-големите такива.Уж лош Мажоритар....а ако тръгне Борсата нагоре всички се лепвате за неговите акции...Миналата година ...от началото за два месеца направи над 80процента ръст....Или тогава Мажо беше друг...а Монти....или тогава са давали дивидент....

                          ....Монти ако ти с твоите 5К лева зе мъчиш да купиш най-доброто,чужденците които купуват тук гледат най-ликвидното.

                          Ако имаш възможност говори с някой брокер от водещите ни ИП и ги питай колко от чужденците се интересъват от Мажоритар,дивиденти,....и т.н.

                          Скоро говорих с едни руски банкерчета влезнали в ЗХБГ с милионче в долари..... бяха много доброномерени.....


                          Задал ли и си въпроса че останахте пет човека на кръст във Флагмана и сие.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                            Монти аз поне от десет години се чудя защо им е на ТИМ да са листвани на борсата ? Не съм правил сметка колко пари са получили от ИПО- та и увеличения на капитала ... ... Те си знаят сигурно .
                            Ами грубо смятай ...ЗХБГ по 4,5 лв. акция там колко е свободният обем над 25 % май ...
                            ССВ едно увеличение на 7,2 лв което влезнах и аз.....
                            ХИМ на 4 лв ли беше на 7 ли......

                            Коментар


                            • Абе Монти...я ми обясни тогава,защо когато има цялостен ръст на Борсата тази акция е с един от наай-големите такива.Уж лош Мажоритар....а ако тръгне Борсата нагоре всички се лепвате за неговите акции...Миналата година ...от началото за два месеца направи над 80процента ръст....Или тогава Мажо беше друг...а Монти....или тогава са давали дивидент....

                              ....Монти ако ти с твоите 5К лева зе мъчиш да купиш най-доброто,чужденците които купуват тук гледат най-ликвидното.

                              Ако имаш възможност говори с някой брокер от водещите ни ИП и ги питай колко от чужденците се интересъват от Мажоритар,дивиденти,....и т.н.

                              Коментар


                              • Монти аз поне от десет години се чудя защо им е на ТИМ да са листвани на борсата ? Не съм правил сметка колко пари са получили от ИПО- та и увеличения на капитала ... ... Те си знаят сигурно .

                                Коментар

                                Working...
                                X