IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ОК
    Просто сметни колко от кредитите са към свързани лица. Според мен над 75% от кредитния портфейл.







    Чл. 44. (1) Банките и банковите групи са длъжни по всяко време да не над-
    вишават установените съотношения на големите експозиции към собствения им
    капитал.

    (5) Експозицията към едно лице или икономически свързани лица не може да надвишава 25 на сто от собствения капитал на банката или банковата група.

    Според последният отчет на ЦКБ предоставените кредити и аванси на клиенти са
    1 510 714 000лв

    Според същият отчет СК на банката е 338 885 000

    Според съфорумецът ОК ,ПО-ГОРЕ Е ЦИТИРАНО НЕГОВОТО МНЕНИЕ

    раздадените кредити към свързани лица са 1 133 035 000лв ......при позволени 84 721 000

    Тези цифри са сметнати на база данните от отчета,твърденията на ОК
    границите ,които дава Законът

    Без Коментар...
    Last edited by BOBAN1; 20.08.2012, 13:38.

    Коментар


    • Ето статистиката на БНБ за Q2 2012
      http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...1206_a3_bg.xls
      ЦКБ е с номер 790 в справката за кредитите.


      Още интересни неща:
      http://www.bnb.bg/BankSupervision/BS...BS_Q_201206_BG

      Относно твърдението за 75% от кредитите към свързаните лица:
      Общо кредити и аванси отпуснати от ЦКБ - 1 697 538 000 лева.
      75% от тях правят 1 273 153 5000 лева !
      Гледаики отчета на БНБ установяваме че всички заеми към корпоративни клиенти
      / където би трябвало да са свързаните лица / са 1 210 318 000 лева.
      ТОЕСТ ВСИЧКИ ЗАЕМИ КЪМ ФИРМИ НЕ стигат до 75% от кредитния портфейл.
      Аман от глупотевини писани из форума.
      Last edited by markov; 20.08.2012, 13:30.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
        Марков, естествено че не знам колко точно са кредитите им към свързани лица. Долкото съм ровил в ТР, съм попадал на доста повече техни кредити към свързани лица, отколото към други. За това съм писал "по мои сметки". и не мисля да ти давам списък с фирми, че да ти върша работата.
        Колкото до ПФ, ги смяташ ли че ТР инвестират в свързани лица? Това не е ли незаконно? Ако го твърдиш, не е ли груба манипулация, която да подкопае доверието в групата?
        След като не " мислиш да даващ списък " значи просто не си правил сериозно проучване а дезинформираш из форума.

        Що се отнася до пенсионните им фондове дали е законно или не, е друг въпрос и изобщо не касае кредитната експозиция на ЦКБ за която пишеш глупости приятелче ...... ма явно ти не правиш разлика в коя тема какво пишеш!
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Това твърдение е дълбоко монипулативно.

          Дай списъка на свързаните лица според теб. Аз ще проверя в одитираните финансови отчети на посочените дружества, ще обобщя информацията и ще я постна тук в табличен вид.

          Обаче ако са доста по малко на какво ще се обзаложим за да има гъдел в цялата работа ? Хайде застани зад празните си думи с някои лев !

          Ще ти дам един джокер:

          Химимпор АД си имат пенсионни фондове и финансирането от тях е безкраино по дългосрочно и безлихвено на този етап за свързаните им лица под формана на закупуване на дялове в дружествата им!
          Трябва да са луди за вземат заеми с лихва дори от собствената си банка !
          Марков, естествено че не знам колко точно са кредитите им към свързани лица. Долкото съм ровил в ТР, съм попадал на доста повече техни кредити към свързани лица, отколото към други. За това съм писал "по мои сметки". и не мисля да ти давам списък с фирми, че да ти върша работата.
          Колкото до ПФ, ги смяташ ли че ТР инвестират в свързани лица? Това не е ли незаконно? Ако го твърдиш, не е ли груба манипулация, която да подкопае доверието в групата?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ОК
            Просто сметни колко от кредитите са към свързани лица. Според мен над 75% от кредитния портфейл.
            Това твърдение е дълбоко монипулативно.

            Дай списъка на свързаните лица според теб. Аз ще проверя в одитираните финансови отчети на посочените дружества, ще обобщя информацията и ще я постна тук в табличен вид.

            Обаче ако са доста по малко на какво ще се обзаложим за да има гъдел в цялата работа ? Хайде застани зад празните си думи с някои лев !

            Ще ти дам един джокер:

            Химимпор АД си имат пенсионни фондове и финансирането от тях е безкраино по дългосрочно и безлихвено на този етап за свързаните им лица под формана на закупуване на дялове в дружествата им!
            Трябва да са луди за вземат заеми с лихва дори от собствената си банка !
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ОК
              Просто сметни колко от кредитите са към свързани лица. Според мен над 75% от кредитния портфейл.
              Това вярно ли е или просто пак плод на фантазии и какво от това как достигна до извода за фалит тогава от неясни факти и предположения ли? ахахах

              Коментар


              • Я ама тука пак са под 60стинки!!!!
                къде е тая тема във ФБ за фалитите???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение

                  Имаш си търговски регистър, сметни си го. Там инфото го има.
                  Е викам да нямаш нещо конослирано, знам къде ще се търси.....

                  Е съгласен съм че може има голям процент на свързани лица, ама като го съпставя с бясно не консервативното кредитиране на другите банки и техните рискове, нещата по друг начин се гледат. Реално погледаното, тука си говорим в най-лошия случай фалит на гърчулята, и некви луди схеми на трансфери на капитали само дето БНБ и мин. фин. ще ги парират, друг вариант е тотална обезценява на имотите като риск за такъв сценарии
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                    Ами дай инфо да го сметна този процент
                    Имаш си търговски регистър, сметни си го. Там инфото го има.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ОК
                      Просто сметни колко от кредитите са към свързани лица. Според мен над 75% от кредитния портфейл.
                      Ами дай инфо да го сметна този процент
                      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ОК
                        Не казвам, че другите две са цъфнали, но тук са умножени по две.
                        Поради що? Тука са най-ликвидните, от всички публични банки, че и от другите преди правих справки и ЦКБ-то с тези буфери и ниско кредитиране доста вдъхва доверие.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Не мисля, че точно този ще е редът ако се случат подобни събития. Помисли кой е раздал най-много кредити на свързани лица и е отписал най-малко вземания.
                          Спокойно може видиш кой колко кинти има в наличност, колко пари са дадени като процент от привлечените средстава и има буфери, във всеки случай ЦКБ-то ще е накрая - ПИБ ще от 1вите, раздуто кредитиране и малко резерви, КОРП като им изтеглят мощно държавните активи кво става - тука ти разигравам доста кофти план фин. батак - така че ЦКБ-то нещо ме съмнява, да и стане нещо
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            То се видя че докато Хима не си намери дъното и тука няма да видим хаир.
                            Дано поне междувременно пак падне под 60 че да си допълним още.
                            Само 5-6 дена и пожеланието е факт. Купуваш ли ?
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Че ако тази фалира, то ПИБ, КОРП, и компания ще трябва са фалирали много преди ЦКБ
                              Не мисля, че точно този ще е редът ако се случат подобни събития. Помисли кой е раздал най-много кредити на свързани лица и е отписал най-малко вземания.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                                По света сме виждали много банки да фалират. С какво тази е по-различна, че да не може?
                                Че ако тази фалира, то ПИБ, КОРП, и компания ще трябва са фалирали много преди ЦКБ
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X