IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кремиковци (4KW / KREM) - архив до 01.09.11 (тема 2)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди да бъде обявен фалит на комбината, стотици работници протестираха заради неизплатени заплати.
    След като нареже комбината на скрап, ще прави там нашенски Лас Вегас

    Най-богатият украинец е използвал добре изработена схема, за да поеме контрола над активите на комбината. Източници от ПИБ, която официално финансира сделката, съобщиха за „ШОУ”, че главният акционер Цеко Минев е бил в Русия в продължение на 20 дни тази пролет, непосредствено преди сделката. Той е имал срещи с Жеваго в Москва, а не в Киев, защото Жеваго участва в сделката със свои руски партньори. Смята се, че единият от тях е мултимилиардерът Виктор Векселберг – собственик на металургични и алуминиеви заводи и един от най-големите колекционери в света на бутиковите яйца на прочутия златар Карл Фаберже.

    Украинецът не е искал името му да се афишира като купувач, понеже се опасявал, че ще се намерят други големи играчи, които ще започнат да наддават и да вдигнат значително цената на завода. Самият той дори е имал желание да се пропусне и този търг и да се участва на следващия, когато “Кремиковци” вече е щял да струва около 250 милиона лева. Бил е разубеден обаче от българския банкер.

    Официалният “собственик” Лъчезар Варнаджиев е бил назначен още преди половин година.

    Той ще получи солиден хонорар.

    За да се скрие първоначално наличието на чуждестранен инвеститор, било необходимо ПИБ да осигури парите заедно с другите компании, ангажирани в сделката. Това е наложило банката да бръкне яко в паричния си ресурс. Шефове на клонове в провинцията се оплакали, че в края на март по нареждане отгоре са прехвърлили значителен паричен поток към централата. Било им обяснено, че парите трябват за солидна сделка на банката, която ще доведе до значителни печалби. В същото време им е обещано, че до няколко месеца оборотните средства ще бъдат възстановени.

    От самата банка няколко дни след търга потвърдиха, че ПИБ е в основата на всичко. ПИБ е предоставила мостово кредитиране до пълния размер на сделката на стратегическите партньори на “Елтрейд къмпани” ЕООД – фирмите “Надин Металс трейд” ЕООД и “Велпет консулт” ЕООД. Първоначално беше обявено, че банката е отпуснала 59 млн. евро на купувача “Елтрейд къмпани” ЕООД.

    Източниците за погасяване на тези кредити са от дейностите на фирмите: производство на продукция, транспортни жп услуги, електропренос, продажба на скрап и продажба на недвижими имоти. Константин Жеваго обяви още през миналата година интерес към “Кремиковци”. През лятото на 2010-а ръководството на компанията му “Ворксла Стийл-България” работеше в комбината по договор за ишлеме в периода август-октомври 2008 г. и имаше предложение за оздравяване на дружеството. Активите на комбината бяха описани в доклад за определяне на пазарна стойност от 19 юли 2010 г., изготвен от Консултантска къща “Амрита“ ООД. Началната цена на обособената част от имуществото на комбината беше 565,517 млн. лева. Още тогава от украинската компания казаха, че цената е прекалено висока. След това пък Жеваго и хората му в България загадъчно замълчаха и не се появиха на нито един търг. Още преди първия търг представителят на „Ворскла стийл” за България Виктор Демянюк обяви, че в него са вършени страшно много нарушения и могат да излязат скрити задължения и пасиви, което поставя под съмнение реалността на цената.

    Сред нарушенията в комбината, случили се в предишни години, били източване на ДДС, незаконна продажба на ток на завишени цени на 39 дружества, които работят в района на „Кремиковци“. Тези компании плащат ток на комбината, но пари от комбината не отиват към НЕК, коментира тогава Демянюк.

    По негови оценки

    20-25 на сто от вземанията на НЕК в комбината са отивали „по незнайно какви сметки“.

    По план Жеваго ще изкупи дяловете на новия собственик няколко дни след като сделката бъде вписана в Софийския градски съд. Това се очаква да стане в края на май. Тогава младият купувач Лъчезар Варнаджиев ще продаде фирмата „Елтрейд къмпани” на фирма на Жеваго и украинецът ще поеме контрола. Той имал грандиозни планове за бъдещето на комбината и земята под него. Щяло да остане само малко бутиково производство, съобразено с всички еконорми. По-голямата част от соцгиганта ще бъде нарязана на скрап. В този процес ще бъде използван основно ресурсът на „Надин металс”, която също е в играта със сделката. Украинецът смятал да изнася продукцията в своята страна и тя да бъде преработвана в заводите му, собственост на компанията „Ворскла стийл”. Така едновременно щял да си осигури евтина суровина и в същото време добри печалби. Очаква се този процес да продължи поне три години.

    След това Жеваго имал радикален план за инвестиции. Неговата идея е след рекултивацията на земята там да се построи нещо като мини Лас Вегас. Амбицията на олигарха е да бъдат създадени множество хотели, казина, игрални зали и развлекателни паркове. Намерението му било тук да идват богаташите от всички балкански държави и да си дават парите.

    Жеваго имал намерение да налее 1 милиард евро

    в грандиозния проект. Начинанието пък щяло да осигури хиляди работни места и съвсем нов имидж на София и България. Според източниците ни със ситуацията били запознати всички отговорни политически мъже, но те не разкривали истинския собственик по негово настояване.

    Петър АНГЕЛОВ

    https://slivendnesiutre.wordpress.co...E%D0%B2%D1%86/
    Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abo Разгледай мнение
      Какъв би бил смисълът на такова прекалкулиране? Нали сумата е вече платена. А и продажбите продължават: http://kremikovtzi.com/bg/displayNews.asp
      Проверих няколко от позициите, като наименования не фигурират в Доклада за определяне на стойността.
      Точно заради това, че продажбите продължават. Това означава преразпределение на имущество. Не знам кой какво е купил, но ламарината и никелът също са "Кремиковци". Просто се чудя и мая какви са тези 1 000 страници доклад, които трябва да бъдат изготвени и щели да отнемат време.

      Коментар


      • Новият собственик на Кремиковци
        Attached Files

        Коментар


        • Първоначално изпратено от spring Разгледай мнение
          ... Вероятно това са разлики, които трябва да бъдат прекалкулирани?
          Какъв би бил смисълът на такова прекалкулиране? Нали сумата е вече платена. А и продажбите продължават: http://kremikovtzi.com/bg/displayNews.asp
          Проверих няколко от позициите, като наименования не фигурират в Доклада за определяне на стойността.

          Коментар


          • Малко се съмнявам Кремиковци да тръгне в близките 3-4 години. Ама да видим.
            Мнението ми не е препоръка!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Return
              Да , ама не ! Търговския закон друго казва :


              Извадка от Търговския Закон на Република България :

              ВЪЗЛАГАНЕ
              Чл. 717з. (Нов - ДВ, бр. 58 от 2003 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2006 г.) Когато лицето,
              обявено за купувач, внесе своевременно дължимата сума, съдът с постановление му възлага
              вещта или правото в деня, следващ деня на плащането.
              (2) От датата на издаване на постановлението за възлагане купувачът придобива всички
              права, които длъжникът е имал върху имущественото право.


              Софийски градски съд трябваше да издаде постановлението на 15.04.2011 г. , ако спазваше законите ! Ще бъда лаконичен :
              съда наруши търговския закон ! Минаха повече от две седмици и никой не му направи впечатление ....дори и купувача дето вече му текат годишни лихви за 4 млн. лева ! Уважаемия синдик каза , че се изготвяло постановлението и било 1000 стр, и ще отнеме време да се опише всичко ! Глупости , пълни глупости ! Описа в същност е доклада на фирмата оценител - там е описано всичко в наистина над 1000 стр. до последното винтче !? Но синдика и съдът уж го пишат наново ! Смях ! Наглостта на Цветан Банков стигна дотам и това беше черешката на тортата да каже в едно интервю , че заедно с работниците и той имал да взима заплати ! ? След такава нагла лъжа е странно , че човек като Прохаски му вярва ! Ако аз бях кредитор вече бих задвижил процедура за смяна на синдика ! ( макар че ми звучи адски слабо като наказание )
              Мисля си аз, нали междувременно бяха обявявани търгове за движимо имущество? (вижте сайта на Крем-а). Вероятно това са разлики, които трябва да бъдат прекалкулирани?

              Коментар


              • Дават ли ти взимай

                Първоначално изпратено от spring Разгледай мнение
                Сериозната ни преса има по-важни неща да нищи:
                "Когато 26-годишният Лъчезар Варнаджиев купи “Кремиковци” за 316 млн. лева, той прибра в джоба си химикалката, с която подписа сделката за спомен. И медиите го изядоха за тази му постъпка. Наистина ли деянието му е непростимо?"

                http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=875065
                E вие да не сте очаквали нещо по различно.

                Радвам се, че се продаде и дано пуснат мощностите особено пещите
                Не е препоръка.

                Коментар


                • Сериозната ни преса има по-важни неща да нищи:
                  "Когато 26-годишният Лъчезар Варнаджиев купи “Кремиковци” за 316 млн. лева, той прибра в джоба си химикалката, с която подписа сделката за спомен. И медиите го изядоха за тази му постъпка. Наистина ли деянието му е непростимо?"

                  http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=875065

                  Коментар


                  • Прохаски: Продажбата на „Кремиковци“ е добър ход
                    Марта Младенова | 2 май 2011 16:04

                    Ако новият собственик на „Кремиковци" успее да реализира плановете си, това ще налее свежи пари в икономиката в столицата. Това заяви за Дарик Георги Прохаски, който дълго време представляваше облигационерите в комбината. Прохаски бе категоричен, че продажбата е много по-добро развитие за активите, отколкото предприятието да бъде в несъстоятелност.

                    „Ходът според мен е добър, тъй като рискът от по-нататъшното опериране с активите на „Кремиковци" преминава в частна фирма, където може много по-гъвкаво и бързо да се реализират тези активи, да бъдат вкарани обратно в икономическия оборот, нещо, което не може да стане докато предприятието е в процедура по несъстоятелност. Просто там ръцете на синдика са вързани от много строги регламенти на законодателството в тази област", коментира Прохаски.

                    Той приветства смелостта на купувача, решил се да направи тази стъпка. При всички случаи ако имат успех, това ще е успех за икономиката на София и на България, тъй като огромни активи ще бъдат вкарани обратно в икономическия оборот независимо по какъв начин – частично чрез възстановяване на производството, частично чрез продажба и намиране на друго приложение, допълни икономистът.
                    „Елтрейд къмпани" преведе парите за сделката и според Търговския закон Софийският градски съд, след като провери проведената процедура, да възложи имуществото на купувача.

                    http://www.lev.bg/view_article.php?article_id=51049
                    Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                    Коментар


                    • В тая тема на стр 325 бе постната една новина взета от ,,Капитал '' http://www.capital.bg/biznes/kompani...oianie_ot_nov/ в която се казва така
                      21.10.2008, 09:15
                      Брой 40, 03 октомври, 13:17
                      Неизпълненият договор
                      Към момента комбинатът работи по договор за ишлеме с "Ворскла" - компанията на украинеца Виктор Демянюк, с когото се свързва един от потенциалните кандидати за "Кремиковци" - Константин Жеваго...
                      http://www.investor.bg/forum/showthr...=1900&page=325
                      Днес чета в Шоу статия в която се казва,че Жеваго стои зад сделката с ,,Кремиковци''.Същият не е искал името му да се афишира като купувач,понеже се опасявал,че ще се намерят други големи играчи ,които ще започнат да наддават и да вдигнат значително цената на завода.Статията е доста голяма и пише каква е връзката с ПИБ Писано е още ,че след като нареже комбинатът на скрап ,същият ще прави нашенски Лас Вегас на него място.Та имам въпрос, дали някой от вас се е замислил кой е истинският собственик на Кремиковци????Възможно ли е това да е 37 годишният милиардер Константин Жеваго??
                      http://www.youtube.com/watch?v=ABSXJiYQFuI&NR=1
                      Всеки има право да изразява мнение и да го разпрост

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от engenering Разгледай мнение
                        На лошото момче не му се занимаваше с глупости преди около 20 ч.Голям майтап .
                        Ето това е една от причините:

                        Първоначално изпратено от badboy333 Разгледай мнение

                        Българите – капсулирани, обезверени, отчаяни
                        27.04.2011 16:27

                        ДС е проникнала във властта, твърди посланикът на Германия

                        http://www.dnes.bg/politika/2011/04/...chaiani.117223
                        Бедна ти е фантазията какво се крие зад думите на посланника на Германия!
                        Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                        Коментар


                        • На лошото момче не му се занимаваше с глупости преди около 20 ч.Голям майтап .

                          Коментар


                          • Още по голям смех :

                            http://tv7.bg/news/292942.html

                            Затворихме Кремиковци за да си правиме Кремиковци

                            26.04.2011 21:42
                            Жители на "Кремиковци" на протест за чист въздух

                            Обществено недоволство се надига в столичния квартал \"Кремиковци\". Причина за това е предстоящият строеж на леярна за метали от фирма \"Екометал инженеринг\" - собственост на Пламен Стоянов, по-известен като големия Дамбовец. С повече подробности от центъра на Кремиковци се включи репортерът на TV7 Вера Стоянова.

                            Тя ни разказа, че заради престоящия строеж на леярната в този момент представители на екосдружения от региона обсъждат какво да предприемат, за да се противопоставят на изграждането на съоръжението. Те се притесняват, че леярната е прекалено близо до къщите им и ще замърси региона.

                            Екипът на TV7 се свърза със собственика на \"Екометал инженеринг\" - Пламен Стоянов. Той отказа да дойде заради ангажименти, но посочи, че леярната ще се построи по уникална иновативна технология, призната от министерството на околната среда и водите.

                            В леярната ще има пещ с плазмено горене, която щяла да изпуска много по-малко окиси от 15-те процента вредни вещества, които обикновено се отделят около такива съоръжения. Затова от фирмата твърдят, че няма да замърсят района, а ще допринесат за неговото развитие като отворят около 40-50 работни места.
                            Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                            Коментар


                            • Голям Смях

                              Първоначално изпратено от spring Разгледай мнение
                              НАП слага "Кремиковци" под наблюдение
                              Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                              Коментар


                              • http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...onitoring.html

                                Коментар

                                Working...
                                X