Служителките в нои младост не могат да обслужат повече от 50 човека на ден,имайки предвид че са повече от 5,означава че всяка не може да поеме повече от 10 човека.Каква е производителността им нека преценят ръководителите им,а защо не и Т.Младенов или Дянков или пък даже Б.Б.Една дама от персонала беше доста впечатлителна,цял ден се разкарва с една червена чаша на бели точки с неизвестно съдържание докато натрапниците,съкратени от къде ли не,чакахме почтително да ни обслужат,при положение че не сме доброволни клиенти като в магазин,а по право,което е гарантирано със закон от държавата.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Кремиковци (4KW / KREM) - архив до 01.09.11 (тема 2)
Collapse
Заключена.
X
X
-
Първоначално изпратено от vviBadboy333,отново твоите измислени информатори те излъгаха.
Я кажи мерджанов колко отмъкна от парите на хората работили в лабораторията?
Няма ли пак да ме заплашиш нещоЧл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...
Коментар
-
от вещ в Търговското право:
въпрос:
При ликвидация, лихвите последни ли са по ред и за тях няма ли да има пари**.
юрист:
Да те са на 9 място и за тях няма да стигнат пари.
Затова няма смисъл да се обжалват сумите.Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...
Коментар
-
Първоначално изпратено от big_brother Разгледай мнение.... Колкото до лихвата тя е дължима, но ще отиде в друг ред от плащания и един ден ако синдика разпродаде всичко и всички преди нас в списъка са удоволетворени ще се получат и лихвите. Но сметнете ги тези тъпи лихви за сума от 5000лв тя е около 450лв, .....
Вземете си парите и после ги съдете за лихвата!
Коментар
-
Защо трябва даухат супата. Напротив - днес трябваше да се подаде молба от всички за още една заплата и ще бъдат начислени и отпуските ако имаш такива, а Вие сте повечето охранители и имате такава. Предизвестието и всичко по горе ще се плати след като се удоволетворят приетите от синдика вземания на кредиторите. Така че след някой друг месец ще си получите по още една добра сума. Но не и ако има заведени дела. Тогава чакане му е майката!БИГ
Коментар
-
Коментар
-
Пари
Пари има е теса в специалната сметка на синдика. Обаче има разни ненаситни човечета дето са решили да завеждат дела за дължимите лихви. На тях им казвам, че Биг Брадър гледа и ще Ви издирвам по списък. Защото ако няма заведени дела парите могат да започнат да се изплащат след 20 дни. Ако има дела може да се отиде на плащане и догодина. Колкото до лихвата тя е дължима, но ще отиде в друг ред от плащания и един ден ако синдика разпродаде всичко и всички преди нас в списъка са удоволетворени ще се получат и лихвите. Но сметнете ги тези тъпи лихви за сума от 5000лв тя е около 450лв, колкото ще ви вземат и алчните адвокати, които Ви подучват на тъпотии. Вервайте следя Ви .....Last edited by big_brother; 18.07.2011, 19:25.БИГ
Коментар
-
Първоначално изпратено от badboy333 Разгледай мнениеот коментари под въпросната статия в дневник:He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
Коментар
-
от коментари под въпросната статия в дневник:
Първоначално изпратено от Nordmann"Кремиковци е носел само загуби на българската икономика?!
Достатъчни са елементарни познания в областта на пазарите на метали, за да се оцени лесно целият фалш на подобно твърдение.
Общите инвестиции в комбината през периода на социализма са за около 2млрд. лв., а произведената от него продукция само до1989г. е за над 30 млрд. лв., по цени от 80-те години. Ако би трябвало България да внася, произвежданите ежегодно от Кремиковци около 2 милиона тона прокат, тръби и т.н., това би струвало на страната над 600 милиона долара. За да получи толкова долари, България би трябвало да изнася ежегодно например 3-4 милиона тона пшеница, което е колкото целия добив на пшеница у нас сега.
До 1985г. при цени, отчитащи реалната себестойност на продукцията, „Кремиковци” е реализирал по 50млн.лв. ежегодна печалба. В годините на „перестройката” бяха повишени всички цени на енергия и суровини за комбината, докато цената на метала си остана непроменена. В резултат „дотациите” за комбината достигнаха 159 млн.лв. през 1989г., или около 10%, въпреки че по международни цени той би трябвало да има значителна печалба. В същото време, когато „Кремиковци” трябваше да продава проката си по 30 ст./кг и да понася 10% загуби, предприятия, произвеждащи лопати и кофи, продаваха същия прокат по 3 лв./кг и реализираха по 50% печалба.
Това не попречи обаче на „пазарните реформатори” да обявят държавните дотации за „дълг” и да ги обложат с непосилни лихви. Така се образува повече от половината от днешния „дълг” на комбината. Останалото дойде от източване на предприятието от новите му частни собственици и преди всичко – от прочутия Валентин Захариев.
3. Технологията на „Кремиковци” била „допотопна”.
В годините на създаването на комбината технологията беше напълно съвременна. След това периодично се извършваше модернизация на определени производства и се усвояваха нови технологични процеси и продукти. Така например през 80-те години „Кремиковци” произвеждаше тръби за газопроводи, които се изнасяха в СССР, бяло тенеке и ламарина за радиатори и хладилници, която се изнасяше на Запад. След 1989г., рязко намаля потреблението на метал в страната и комбинатът започна успешно да изнася 90% от продукцията си в Западна Европа и САЩ. Стигна се дотам, че Европейският съюз, под натиска на европейските производители на стомана, наложи специални санкции и ограничения срещу „Кремиковци”. Дори и при влошените условия на световния пазар на стомана към края на 2008г. разходите за 1 тон горещо валцувана стомана, произведена в „Кремиковци”, не надхвърлят 600 долара, включително средства за амортизация на оборудването. А цената на този 1 тон стомана към октомври 2008г. беше 1150 долара, без транспортните разходи. С други думи от продажбата на 1,5 милиона тона ламарина Кремиковци печели около 800 милиона долара годишно. Всъщност високата конкурентноспособност е и една от главните причини за непрестанните опити за ликвидиране на комбината, а огромните му дългове бяха в резултат на непрекъснатото му източване от местни олигарси."Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...
Коментар
-
Първоначално изпратено от mitkojodokolko razbiram ot tazi statia ako prevejdat ne6to to 6e e po novi karti i smetki takalie kolegi?
Първоначално изпратено от Васил Яначковработниците ще бъдат уведомени къде и кога ще получат дебитните си карти
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/...lv_ot/?ref=rss
"Булгаргаз", БДЖ и НЕК губят поне 130 млн. лв. от "Кремиковци"
Най-малко 130 милиона лева ще загубят държавните компании НЕК, БДЖ и "Булгаргаз" от фалита на "Кремиковци". Това показва частичната сметка за разпределение на средствата от продажба на производствените активи на комбината, която синдикът Цветан Банков вече е публикувал.
Въпросните 130 млн. лв. вземания са натрупани преди датата на откриване на производство по несъстоятелност - 8 август 2008 година. Това са пари, които държавните монополисти са имали да взимат от комбината, но не са го направили. Голяма част от тези вземания дори са били разсрочени с решения на мениджмънта, но в тяхна полза комбинатът не е залагал активи като обезпечение.
За това днес вземанията на държавните компании са класирани на 8-ми ред, за които по думите на синдика на този етап "няма достатъчно средства за удовлетворяване".
В същото време фирмите с обезпечени вземания са класирани на първи ред и получават 100% от средствата, които осигурява продажбата на заложените активи. От обезпечените кредитори най-големият губещ са собствениците на кремиковски облигации, които бяха емитирани през 2006 година и търгувани на Лондонската фондова борса. Оказа се, че продажбата на коксохима, доменните пещи, линията за непрекъсната разливка и агломерационния е осигурила 80.52 млн. лв., с което се покриват само 8.68% от облигационното вземане.
Повече е получила Първа инвестиционна банка, която купи вземането на "Арселор Митал" в размер на 47.97 млн. лв. Днес частичната сметка отрежда на ПИБ 41.79 млн. лв., или 87.1% от номинала на вземането, което бе обезпечено със залог на завода за студено валцуване.
Загубите на държавните предприятия обаче са още по-значителни, като се вземат предвид и натрупаните суми след откриване на процедурата по несъстоятелност. Те са класирани на 7-ми ред, но и за тях средствата не са достатъчни.
Възможност за частично покритие на загубите държавните фирми имат, ако синдикът спечели делата за разтрогване на продажбата на активи като почивната станция в "Китен" и други имоти в София. Тяхната оценка обаче е в пъти по-малка от вземанията на монополистите.
Металурзите, чиито заплати пословично се изплащаха на части, или със закъснение, получават 100% от вземанията си. В списъка със сметката те са класирани на 3-ти и 4-ти ред, които са вземания по трудови правоотношения съответно след и преди датата за откриване на производството.
В сметката са записани 6273 вземания на работници и служители, които те ще получат в пълен размер, като за тях са отделени 50.72 млн. лв.Last edited by badboy333; 18.07.2011, 17:14.Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...
Коментар
Коментар