IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е една от най-хубавите акции на БФБ.Аз лично съм се наредил да купувам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
      и аз си мислех да влезна но според мен ще има още разпродажби тук...така че мисля да изчакам....пък ще видим
      Не е Препоръка!!!
      Ако падне ще правим пакет....дават го с най сериозен мажоритар,резултати и дивидент дават.....
      Е Пеева не ми Аресва че се крие или непрекъснато говори по телефона , но какво да правим....

      Коментар


      • Да падне най много до 7,20 мисля,ако слезе до там из бих взел малко спекулативно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          влезнах спекулативно днес , да видим като ги Фалите с Киро тези хартии.....
          и аз си мислех да влезна но според мен ще има още разпродажби тук...така че мисля да изчакам....пък ще видим
          Не е Препоръка!!!
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Монбат АД обмисля възможността за обратно изкупуване на акции през 2016 г., възнамерява да инвестира 15 млн. евро за две години, очаква рязък скок на печалбата за същия период и не смята да затваря завода си в Сърбия. Така описа плановете на компанията председателят на Съвета на директорите (СД) й Атанас Бобоков в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.

            Плановете за раздаване на дивиденти и за обратно изкупуване на акции предстоят да бъдат обсъдени от СД през февруари-март 2016 г., но „за мен има голяма логика в обратното изкупуване, защото очаквам в следващите две години рязък скок на печалбата, което би означавало, че сегашното ниво на нашите акции е силно подценено“, каза той.

            http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...godina-207439/
            влезнах спекулативно днес , да видим като ги Фалите с Киро тези хартии.....

            Коментар


            • Монбат АД обмисля възможността за обратно изкупуване на акции през 2016 г., възнамерява да инвестира 15 млн. евро за две години, очаква рязък скок на печалбата за същия период и не смята да затваря завода си в Сърбия. Така описа плановете на компанията председателят на Съвета на директорите (СД) й Атанас Бобоков в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.

              Плановете за раздаване на дивиденти и за обратно изкупуване на акции предстоят да бъдат обсъдени от СД през февруари-март 2016 г., но „за мен има голяма логика в обратното изкупуване, защото очаквам в следващите две години рязък скок на печалбата, което би означавало, че сегашното ниво на нашите акции е силно подценено“, каза той.

              http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...godina-207439/

              Коментар


              • Предполагам,че делът на PHC нараства,а дългът на майката- Приста,намалява.
                Преди кризата Gramercy придоби 30% в Приста ойл и отпусна заем от 60млн.евро.
                При изтеглянето си преди няколко години 30% дял премина в ЕБВР и АДМ чрез дъщерното им Prista Holdco Cooperatief, а заемът позволяваше да има замяна на дълг с капитал.
                С последните 5% вероятно се намаля задлъжнялостта на Приста,а участието в МОНБАТ пада под 50% за сметка на PHC-вече с почти 26% Други 12-13% са в ПФ.
                Last edited by 1984; 09.11.2015, 18:02.

                Коментар


                • някой ако следи какво става с акционерната структура тук и в Приста, би ли обяснил?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivothugh Разгледай мнение
                    някой може ли да посочи всички основни акционери и техния дял?
                    Това няма ли го в отчета на банката или най-малкото в годишния отчет.

                    Коментар


                    • някой може ли да посочи всички основни акционери и техния дял?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        тони, не гонете неакционерите, те са ви много важни, тъй като нали трябва някой да купува акции.
                        между другото, на 6 лева ако падне и аз ще купувам.
                        Dobre no na mechi pazar kyde e logikata - zashto ne gi ostavim da se kilnat na 5 lv i tam da gi prichakame?! I bez tova edna fibonacci korekcia shte e polezna kato cialo
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          като не си акционерка гледай си бебенцето и тихо
                          тони, не гонете неакционерите, те са ви много важни, тъй като нали трябва някой да купува акции.
                          между другото, на 6 лева ако падне и аз ще купувам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                            Изказвам само предположение. Не следя много Монбат и големината на дивидента. Преди имах като се срутиха на 3.5 лв., но отдавана ги продадох с левче печалба.
                            като не си акционерка гледай си бебенцето и тихо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              да а глупаците от атера, стара планина и софармите така са се прекарали с тия 6-7хил. лева. Стига моля ти се Бобоците сигурно толкова оставят в некой ресторант в петък вечер! говорим за ИМИДЖ, а те определено не искат да са на една черга с тимимпорт!!!
                              Изказвам само предположение. Не следя много Монбат и големината на дивидента. Преди имах като се срутиха на 3.5 лв., но отдавана ги продадох с левче печалба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                хайде мерси за дивидента, ама догодина гледайте малко по-овреме да не е с тим в последния момент, че е лошо за имиджа
                                Къде го получи дивидента ? Гледам ,че при мен още го няма в платформата.

                                Коментар

                                Working...
                                X