IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • A за колко трябва да им е уеб-сайта? За $30000?

    Коментар


    • Ами повече от естествено!
      Сега очаквам да прочета, че ще строят нов завод, или ще разширяват производствения капацитет. Така де, иначе как да похарчат тия пари от облигацийките, трябва им добър сюжет!
      Апропо, всъщност ще трябва, може би да похарчат сега едни къси милиони и за това "know-how", на тази компания с уебсайт за 300USD


      Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      МОНБАТ ПРИДОБИВА ЛИЦЕНЗНИ ПРАВА ЗА БИПОЛЯРНАТА ТЕХНОЛОГИЯ ЗА ОЛОВНИ БАТЕРИИ НА ADVANCED BATTERY CONCEPTS


      София, 20 декември 2018 г. Монбат с удоволствие съобщава, че групата придобива пълни лицензионни права за биполярната технология за оловни батерии GreenSeal® на Advanced Battery Concepts.

      Технологията GreenSeal® на Advanced Battery Concepts драстично улеснява производството на оловно-кисели батерии и значително подобрява представянето им благодарение на удължен жизнен цикъл, намалено тегло, редуцирано време за зареждане, подобрена надеждност и възможност за пълно рециклиране. Това подобрение се постига чрез патентован иновативен дизайн, който допринася за намаляване на оловното съдържание с близо 46%, както и по-ефективна работа на активните материали.

      Атанас Бобоков, Изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на Монбат, заяви: “С нетърпение очакваме да започнем работа с Advanced Battery Concepts. Видяхме какви конкурентните предимства предлага технологията GreenSeal® за нас като производител на оловни батерии, а също и за клиентите ни и очакваме тя да спомогне за засилване на пазарното ни присъствие по света.“

      Д-р Ед Шафър, CEO и основател на Advanced Battery Concepts, заяви: "Монбат демонстрира визия за бъдещото развитие и решимост при дискусиите. Решението за избора на технологията GreenSeal® е вълнуващ, а плановете за въвеждане в производство на проектите са доста амбициозни. Много сме щастливи, че Монбат е наш партньор.“

      Коментар


      • МОНБАТ ПРИДОБИВА ЛИЦЕНЗНИ ПРАВА ЗА БИПОЛЯРНАТА ТЕХНОЛОГИЯ ЗА ОЛОВНИ БАТЕРИИ НА ADVANCED BATTERY CONCEPTS


        София, 20 декември 2018 г. Монбат с удоволствие съобщава, че групата придобива пълни лицензионни права за биполярната технология за оловни батерии GreenSeal® на Advanced Battery Concepts.

        Технологията GreenSeal® на Advanced Battery Concepts драстично улеснява производството на оловно-кисели батерии и значително подобрява представянето им благодарение на удължен жизнен цикъл, намалено тегло, редуцирано време за зареждане, подобрена надеждност и възможност за пълно рециклиране. Това подобрение се постига чрез патентован иновативен дизайн, който допринася за намаляване на оловното съдържание с близо 46%, както и по-ефективна работа на активните материали.

        Атанас Бобоков, Изпълнителен директор и председател на Съвета на директорите на Монбат, заяви: “С нетърпение очакваме да започнем работа с Advanced Battery Concepts. Видяхме какви конкурентните предимства предлага технологията GreenSeal® за нас като производител на оловни батерии, а също и за клиентите ни и очакваме тя да спомогне за засилване на пазарното ни присъствие по света.“

        Д-р Ед Шафър, CEO и основател на Advanced Battery Concepts, заяви: "Монбат демонстрира визия за бъдещото развитие и решимост при дискусиите. Решението за избора на технологията GreenSeal® е вълнуващ, а плановете за въвеждане в производство на проектите са доста амбициозни. Много сме щастливи, че Монбат е наш партньор.“

        Коментар


        • https://www.bloombergtv.bg/video/ata...ii-v-germaniya
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
            На "Investor Finance Forum" събитието в петък Виктор Спириев сподели, че те (Монбат) съвсем коректно си предоставят цялата информация в отчетите и по време на събранията, и щом инвеститорите имат проблем да я смелят, значи проблемът не е в Монбат. Или казано по-просто с мои думи - Монбат са си ОК по всички параграфи, просто ние, инвеститорите, сме тъпи.

            Малко съм изненадан, че човек на неговата позиция си позволява да се изразява по такъв начин. Не знам дали ще има запис от точно тази част на събитието, но ако има, това ще е сериозен имиджов удар за Монбат. Чакам видеата.
            Бях там И аз се втрещих. Или иначе казано, ако едно дружество не се развива добре, това не значи, че мениджмънтът куца, а задължително проблемът е в инвеститорите Не ми направи добро впечатление хич

            http://vesta-bg.eu

            Коментар


            • На "Investor Finance Forum" събитието в петък Виктор Спириев сподели, че те (Монбат) съвсем коректно си предоставят цялата информация в отчетите и по време на събранията, и щом инвеститорите имат проблем да я смелят, значи проблемът не е в Монбат. Или казано по-просто с мои думи - Монбат са си ОК по всички параграфи, просто ние, инвеститорите, сме тъпи.

              Малко съм изненадан, че човек на неговата позиция си позволява да се изразява по такъв начин. Не знам дали ще има запис от точно тази част на събитието, но ако има, това ще е сериозен имиджов удар за Монбат. Чакам видеата.
              Last edited by D.J. Bogger; 03.12.2018, 12:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kire Разгледай мнение
                Свърши ми стария акумулатор та тръгнах да си търся нов днес, реших Монбат ще търся, та гледам в интернет в българските сайтове Monbat Formula JIS 45 Ah от 91 до 111 лв, с изненада установих че из румъснките сайтове цената на същия е от 62 до 69 лв, та как стават тези работи? Ние будали ли сме да ни товарят тук или онези отвът Дунав са големи тарикати?
                И защо толкова те учудва това ? Различни пазари, различни стратегии ! Представи си, че бързо искат да станат разпознаваеми като марка и се наложат на пазара в Румъния. Освен това и тук правят промоции на акумулаторите си. Преди месец може би в Кауфланд имаше такава. Обяснения и причини защо цените на една и съща стока на различни пазари са различни може да има много.

                Коментар


                • Свърши ми стария акумулатор та тръгнах да си търся нов днес, реших Монбат ще търся, та гледам в интернет в българските сайтове Monbat Formula JIS 45 Ah от 91 до 111 лв, с изненада установих че из румъснките сайтове цената на същия е от 62 до 69 лв, та как стават тези работи? Ние будали ли сме да ни товарят тук или онези отвът Дунав са големи тарикати?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                    За съжаление и тука голямо дърво..
                    Взеха парите от облигациите и не купиха нищо .
                    Да не говорим че преди две ,три години можеха продадат цялата фирма.
                    Сега и да искат цената ще друга и едва ли ще се намери добра оферта в тоя оловен сектор южно африканците си намериха друга покупка , Джонсън контролс даже продават бизнеса с оловни акумулатори.
                    Чак дърво. Те парите от облигациите са си в компанията. Освен това дългът, който имат, не е толкова голям, като се вземе предвид оборотния капита. Там има разни вземания от Окта Лаит и Приста, които не са с много ясно качество.

                    Сделката за бизнеса на Джонсън Контролс е на около 8 пъти ЕБИТДА. Ако тук приемем 40 млн. за възможни, се получава около 320 млн. Зависи колко смятаме за дълг - ако е към 50 - 70 млн. тогава остава 250 млн. за акциите, тоест в рамките на 10% под сегашната цена.

                    Струват ми се в не лоша позиция да си държат някакъв пазарен дял.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                      За съжаление и тука голямо дърво..
                      Взеха парите от облигациите и не купиха нищо .
                      Да не говорим че преди две ,три години можеха продадат цялата фирма.
                      Сега и да искат цената ще друга и едва ли ще се намери добра оферта в тоя оловен сектор южно африканците си намериха друга покупка , Джонсън контролс даже продават бизнеса с оловни акумулатори.
                      Компанията си е супер! оперира в 20 държави, първите, които "извадиха" рециклирано олово от друга държава и го вкараха в БГ завод за преработка - достойно за уважение! Като публична компания са номер едно - рипортинг, представяне, връзки с инвеститорите, презентации, отговори на въпроси Нула забележки! Нещо много важно за мене като инвеститор - собствениците са ясно разпознаваеми, открити, безпроблемни и много отдадени на бизнеса хора. Е, малко са преекспонирани /задлъжняли/, но това е само защото много силно вярват в бизнеса и нито лев "не утича" настрани от дружеството!
                      Защо, задавал ли си е някой въпроса, защо ЕБВР и хонгконската фирма изляха десетки милиони евро в Приста? Такава инвестиция се прави след много дълъг, строг, задълбочен и всеобхватен дю-дилиджънс /докато ти разкостят задния двор /
                      Затова им вярвам и аз и защото ми писна от калпави мошеници мажоритари и си подбирам инвестициите и по собственика, не само по сухи отчети!
                      за графиката екстра си я докарал, но голдън кроса ако забелязваш е светнал следд като се е качило 20% чак, а деед кроса едва допира - това е защото борсата е неликвидна и силно ти препоръчвам да не правиш графичен анализ. Вземи провери отчетите на пенсионните фондове, щото ми се струва, че един от тях си "тъпче" в момента!
                      Last edited by aleks262; 23.11.2018, 10:52.
                      IM d best

                      Коментар


                      • За съжаление и тука голямо дърво..
                        Взеха парите от облигациите и не купиха нищо .
                        Да не говорим че преди две ,три години можеха продадат цялата фирма.
                        Сега и да искат цената ще друга и едва ли ще се намери добра оферта в тоя оловен сектор южно африканците си намериха друга покупка , Джонсън контролс даже продават бизнеса с оловни акумулатори.

                        Коментар


                        • Тук death cross-a e почти факт: https://imgur.com/a/P5a0bfc

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Имах предвид, че Не би трябвало да влияят толкова в негативен план. Това бе въпроса на колегата и смисъла се подразбира, ако човек иска да го разбере, а не да се заяжда, разбира се. Предвид сърказма ти, ще се въздържа да ти отговарям на въпросите.
                            Подразбира се след като ми обърна внимание, преди това ми се струваше странно изказване. Не исках това да наблягам, а да попитам дали консолидират Италия вече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                              Нещо аз не разбирам сигурно, как няма да влият на приходите? Това е новост във финансите.

                              Не ми се рови из всички документи, но някой може ли да потвърди дали са завършили покупката в Италия? Влиза ли в консолидацията? И какво ще правят с парите от облигациите след като сделката в Африка отпадна?
                              Имах предвид, че Не би трябвало да влияят толкова в негативен план. Това бе въпроса на колегата и смисъла се подразбира, ако човек иска да го разбере, а не да се заяжда, разбира се. Предвид сърказма ти, ще се въздържа да ти отговарям на въпросите.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Придобиванията по-скоро трябва да влияят на печалбата, а не толкова на приходите.
                                Нещо аз не разбирам сигурно, как няма да влият на приходите? Това е новост във финансите.

                                Не ми се рови из всички документи, но някой може ли да потвърди дали са завършили покупката в Италия? Влиза ли в консолидацията? И какво ще правят с парите от облигациите след като сделката в Африка отпадна?

                                Коментар

                                Working...
                                X