IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вчерашното решение на съда и оправдателните присъди за двамата министри и Прокофиев показа ясно, че при наличие на международно наблюдение няма как да има ефективни присъди. Най-вероятно и тук ще стане така, ако изобщо се стигне до дело. Всичко е толкова смехотворно откъм обвинения, че си е направо тъжно. Дали се направи опит да им се присвои бизнеса/8-те джуджета/ или се прави скалъпен процес за да се удари президентската институция, няма как да знам, но все си мисля, че дирижора и на компроматите към Баце и към президента идват от едно и също място и целта е една, да се държат в подчинение и да му свирят по свирката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Е как да реагират работодателските организации, като и те са превзети от Киро Гела и ПееФски мамин златен ! А останалите малко компании, които не са под тяхно влияние не смеят да гъкнат да не ги превземат и тях ! Такива своеволия и безчинства и в комунизма сигурно не е имало ! Май само по документи се водим демокрация !
      Понеже нямам друг начин, ще ги подкрепя с парите си като купя малко акции. Пък може и някой лев да изкарам, знае ли човек.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        А до преди два месеца не беше ли същото? И защо тогава всички обясняваха, че това е ефективно и нищо незаконно нямаше? И от самата компания декларираха, че го правят. Разбирам да са го правили тайно, да не са го показвали...но те май и компания за това създадоха, или купиха. И всичко беше ОК, а изведнъж задържане, обвинения (до сега не съм разбрал за какво, освен смешни първо списъци, след това влияние, ама по отношение на бизнеса?).... Не съм адвокат на Бобокови и за доста неща, за които съм чел че стават в компаниите им, не съм смятал за нормални, но в конкретния случай мисля, че държавата буквално срива един бизнес, който е изграждан дълги години, публичен е, плаща данъци, заплати, дивиденти и за който НАЙ-ВАЖНОТО не виждам къде и какво е нарушил и за какво са обвинени мажоритарите и управляващи. И ако така продължава утре това може да се случи на всеки друг бизнес, както май и казва Пл.Бобоков. Най-малкото за това трябва да има реакция, каквато не виждам и от най-големите работодателски и индустриални сдружения, което вече е доста страшно. Страха ли е толкова голям?
        Е как да реагират работодателските организации, като и те са превзети от Киро Гела и ПееФски мамин златен ! А останалите малко компании, които не са под тяхно влияние не смеят да гъкнат да не ги превземат и тях ! Такива своеволия и безчинства и в комунизма сигурно не е имало ! Май само по документи се водим демокрация !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

          В нито една бяла и европейска държава не се занимават с преработване на тези отрови от години. Всичката гадост се изнася в Африка. В този прочут Рисайклинг, до не отдавна имаше практика за преработването да не наемат хора над 30 г., познайте заещо. Колкото и малка и обезлюдяла да е Монтана, да си карат отровите другаде. Има един термин - КСО, "корпоративна социална отговорност", нека се запознаят с него.

          Имах ордер за не малко акции на 3.2, радвам се че не ме обра и изтече, пътят на тези към момента е ясен. Който е смел и има вече от този син чип на БФБ, да си прецени.
          А до преди два месеца не беше ли същото? И защо тогава всички обясняваха, че това е ефективно и нищо незаконно нямаше? И от самата компания декларираха, че го правят. Разбирам да са го правили тайно, да не са го показвали...но те май и компания за това създадоха, или купиха. И всичко беше ОК, а изведнъж задържане, обвинения (до сега не съм разбрал за какво, освен смешни първо списъци, след това влияние, ама по отношение на бизнеса?).... Не съм адвокат на Бобокови и за доста неща, за които съм чел че стават в компаниите им, не съм смятал за нормални, но в конкретния случай мисля, че държавата буквално срива един бизнес, който е изграждан дълги години, публичен е, плаща данъци, заплати, дивиденти и за който НАЙ-ВАЖНОТО не виждам къде и какво е нарушил и за какво са обвинени мажоритарите и управляващи. И ако така продължава утре това може да се случи на всеки друг бизнес, както май и казва Пл.Бобоков. Най-малкото за това трябва да има реакция, каквато не виждам и от най-големите работодателски и индустриални сдружения, което вече е доста страшно. Страха ли е толкова голям?

          Коментар


          • Силно интервю на Пламен Бобоков пред Веско Дремджиев https://youtu.be/9eFv6AOKmgE , добре е да се види цялото на спокойствие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
              То и аз от 3.40 до вчера 2.96 си пълня, каквото такова накрая.
              По същият начин пълнеха и на 6 и отгоре лева:-)

              Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                Колега, разбирам болката ти. Изглежда сме на един кораб. Анализ на търговията през тази седмица обаче е безпредметен. Продажбите са основно на ритейла, на дребни акционери, чиито загуби са поносими. Обемите не са значителни. От 01.06.20 до днес имаш оборот 161,357 лв. към часа на писане или 30,000 среднодневно.

                Аз лично моите акции съм си ги "изписал от баланса", считам ги вече за нулева стойност. Моята загуба не е пренебрежима в процентно изражение, а в абсолютна стойност представялва няколко заплати, затова и демидж мениджмънта беше безпредметен и безнадеждно закъснял дори и при сривовете за короната. Факт е, че закъснях и сбърках с държането, но грешката беше направена доста отдавна. Надявам се да съм си взел поуките.

                Оттук насетне виждам два сценария:

                Сценарий 1: Възстановяване на (част от) цената заедно с икономиката и оправдаване на Бобокови. При този вариант не планирам излизане. Вероятността според мен е 10%. На този етап прокурорската бухалка не е ясно защо удари точно тук, но доминиращата версия е интерес към заграбването на бизнеса им.

                Сценарий 2: Заграбване на бизнеса, което ще (или може да) мине през още по-ниска цена. Ако залогът за живота и свободата на собствениците е техният пакет, те ще го продадат на безценинца, каквато впрочем вече е моментната пазарна капитализация на Монбат. За мен този ще бъде сценарият на 90%. Изход ще търся по време на хайпа за евентуалното търгово предложение на потенциалния нов мажоритар. Гледали сме такива мачове, играли сме ги...

                Иначе признавам, че процентите ги раздавам по чувство и житейски опит в България. Събитията около Монбат, които ме нараняват и като акционер, и като пенсионно осигуряващ се в "Доверие", бяха последната капка, която преля морето от глупости на управляващата партия и министър председателя. За мен със случващото се тук българското правителство е окончателно дискредитирано и на следващите избори аз съм принуден "да гласувам с отвращение" както се казва за основния политическо конкурент, било то БСП или Слави Трифонов. Просто наистина тая държава прекали...
                Това си остава последното смислено мнение за мен по темата.

                Фактите до тук са, че не можаха да спретнат каквито и да и обвинения. Стигна се до там, вчера президента и той да изригне:

                „Такъв тип имидж на България навън ни представя едва ли не като мутренска държава. Изтрива усилията и лишенията на цяло едно поколение за нашата евроинтеграция.
                Властта би трябвало да осъзнава, че крачи към пропастта, защото кой нормален инвеститор ще вложи парите си в България, когато вижда, че тук се погазва законът. Хиляди българи емигрираха, а сега вече ще започне да напуска и бизнесът"
                „Защото виждаме как се прилага абсолютно селективен подход, двойни стандарти и по отношение на казуси, и по отношение на тяхното „хвърляне“ в широкото публично пространство, или пък криене“, заяви Румен Радев. Президентът посочи, че по този начин се създава недоверие в хората и усещане за прокурорски рекет, а с такъв тип отношение не може да се възцари справедливост.

                А иначе, цени на номинал/преди три месеца 6лв беше нормална цена/, КСО/20 години бизнес базиран на законите в страната беше нормален/законов бизнес/ и тн.
                Много народ се ослушва, колкото по-ниско, толкова по-добре. То и аз от 3.40 до вчера 2.96 си пълня, каквото такова накрая.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
                  Не знам какво ново толкова очаквате да се случи. Това просто е поредната компания в БГ, която мафията рейдва. Да ви кажа "да ви е за урок", но вече имахте много такива уроци - Гагарин, БТ.
                  Фондовата ни борсичка е много рискована - ниска ликвидност, липса на адекватна регулация. За такъв риск трябва да очаквате и съответната доходност. Пишете позицията "загуба" и продължавайте със следващата.
                  Ама бързате, още не е минавало през номинал, като Хим, ЦКБ, Ихлбл и други сини чипсове Гагарин засега се спасява от номинала, по причина че има 40 пъти по-малко емитирани книжлета от Монбат
                  без препоръки ))

                  Коментар


                  • Не знам какво ново толкова очаквате да се случи. Това просто е поредната компания в БГ, която мафията рейдва. Да ви кажа "да ви е за урок", но вече имахте много такива уроци - Гагарин, БТ.
                    Фондовата ни борсичка е много рискована - ниска ликвидност, липса на адекватна регулация. За такъв риск трябва да очаквате и съответната доходност. Пишете позицията "загуба" и продължавайте със следващата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                      "Най-голямото ми притеснение е свързано с "Монбат" - дали покрай всички тези скандали ще бъде удължена нотификацията ни за внос на скрап от Италия, която скоро изтича. За да работи заводът в Монтана, където имаме 600 служители, ни трябва олово. Ние внасяме оловен скрап, чиито заготовки правим в Италия, а не боклуци. Имаме голяма структура по събиране на отпадни акумулатори, тяхното сепариране, преработка и съответно тяхното предоставяне в полуготов вид за преработка в България за производството на олово, което отива за производство на акумулатори. Така набавяме 50% от суровината за "Монбат". И го правим по този модел от 20 години."

                      "Говорихме за риска с разрешителното за внос на "Монбат"...Проблемът с нотификациите е много важен. Ако "Монбат рисайклинг" не получи нотификация за преработка на суровината от министерството на екологията, това означава, че заводът ще спре в кратки срокове - до седмица-две, и 600 човека ще излязат на улицата.''

                      '' Изпитахте ли и други трудности в бизнеса?На финалната права на придобиване на компания в Северна Африка сме, по-конкретно в Тунис. А вследствие на тези действия на прокуратурата има огромни затруднения и не сме сигурни дали изобщо ще приключим сделката. Най-вероятно няма. Така че благодарение на тези действия се спира тотално развитието на "Монбат". Все пак основният бизнес върви силно - този месец имаме заявки, които са в пъти по-големи от нормалното за юли. Най-вероятно е пост-COVID ефект."
                      В нито една бяла и европейска държава не се занимават с преработване на тези отрови от години. Всичката гадост се изнася в Африка. В този прочут Рисайклинг, до не отдавна имаше практика за преработването да не наемат хора над 30 г., познайте заещо. Колкото и малка и обезлюдяла да е Монтана, да си карат отровите другаде. Има един термин - КСО, "корпоративна социална отговорност", нека се запознаят с него.

                      Имах ордер за не малко акции на 3.2, радвам се че не ме обра и изтече, пътят на тези към момента е ясен. Който е смел и има вече от този син чип на БФБ, да си прецени.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                        Как да очакваме големи печалби в отчетите и инвестиции, ако не използват връзките си ?
                        големи инвестици .... вилата на бай тошо която струва 500 хил.лв. я прехвърлиха на гушата на монбат за 5 млн.лв. ...... или замъка за 32 млн.лв. в австрия?
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                          да бяха читави хора, че хората да застанат зад тях ........ но и на тези им ядохме попарата ....... както и на техния приятел 4ерепа...
                          Как да очакваме големи печалби в отчетите и инвестиции, ако не използват връзките си ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                            Четохте ли интервюто на Бобоков от вчера? Само лоши новини. Как смятате? Ще им поднови ли държавата разрешителното?

                            Из интервюто:

                            Цялото интевю тук:
                            https://www.capital.bg/politika_i_ik...CpAlLIZNG6uhD8
                            да бяха читави хора, че хората да застанат зад тях ........ но и на тези им ядохме попарата ....... както и на техния приятел 4ерепа...
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              За подновяване на разрешителното за внос от Италия - откого зависи - от Баце. То се подновява от М-во на околната среда. Сега точно ще се види дали той работи за човека "КОЙ" или работи за Българския бизнес. Тук ще се види едно към едно, как стои работата.
                              ревиЗОРО слага подписа, май??? ..... от патриотите зависи, май???

                              май, май ...... вече сме юни и даже почти юли
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X