IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Съгласен съм, че има и положителни примери на успели емигранти, но какъв процент са те от всичките?
    Той човек ако е специалист в някаква дефицитна област, ще си намери добра работа навсякъде по света. Ако пък е по-разтропан, ще направи бизнес навсякъде по света. Но въпросът ми е какъв успех постигат останалите работяги, които си остават непрестижни работяги и тук и там.
    Много са успелите българи в Америка.Повечето не казват нищо от суеверие или друго.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

      3000 долара на ден прави минимум 1.080.000 щ.долара чисто за годината. С данъците, здравни и други застраховки това е грубо над 2.000.000 щ.дол годишно. Доходът не е лош особено сравнен със средната заплата в Б-я. Може ли малко инфо какво работите точно? Стоичков взимаше по - малко...

      Имам американска трокинг компания със разрешително за опасни товари под контрол на гавермънта.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Напротив не съм заминал защото съм се провалил а,защото нямаше повече възможност да получавям добри доходи.По него време получавах доста над средната заплата,но когато трябваше да сляза на по-ниски доходи просто смених държавата.А вие наистина ама наистина живеете много по-зле и с ниски доходи.Това че някой изкарвал 5000 лв на месец доход това въобще не ме впечатлява тъй като това за мен са по-малко дневните ми доходи.Ей в това е разликата,но няма как да го разбереш понеже никога не си правил бизнес в щатите та да разбереш за какво става въпрос.Бил съм в твоето положение задоволен и на маса всяка вечер и съм ди мислил че българите живеем много яко.Да да ама не !
        3000 долара на ден прави минимум 1.080.000 щ.долара чисто за годината. С данъците, здравни и други застраховки това е грубо над 2.000.000 щ.дол годишно. Доходът не е лош особено сравнен със средната заплата в Б-я. Може ли малко инфо какво работите точно? Стоичков взимаше по - малко...

        Коментар


        • Тука темата не е ли за Монбат?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

            Такава му е била съдбата на кръстника ти.Нямал е късмет.Само че аз знам много други които са дошли от планиските села и сега са милионери.Карат коли за по стотици хиляди докари и обикалят по света и екзотичните плажове.Те дали са”щастливи”като кръсника ти? Нямат нищо общо с него.Просто монетата има две страни.Много хора когато са били на лека работа в БГ навън им се вижда тежко.
            Съгласен съм, че има и положителни примери на успели емигранти, но какъв процент са те от всичките?
            Той човек ако е специалист в някаква дефицитна област, ще си намери добра работа навсякъде по света. Ако пък е по-разтропан, ще направи бизнес навсякъде по света. Но въпросът ми е какъв успех постигат останалите работяги, които си остават непрестижни работяги и тук и там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Кръстника ми преди много години и той тръгна за Канада с главата напред и също "успя". Изостави директорски пост в България, тристаен апартамент и лека кола. Жена му не работеше, защото нямаше нужда - парите им стигаха за всичко и дори оставаха за спестявания.

              Всичкото това го замени с:
              1. Длъжност "девета дупка на кавала" в някакво предприятие на някакви руснаци, защото канадците не го искаха за работник.
              2. Жена му се принуди и тя да започне да работи като продавачка в зарзават, в който 8 часа е права на крака (в Канада нямат право служителите да сядат на столове).
              3. Лека кола трошка на не знам колко години
              4. Апартамент 98 квадрата, купен с 30 годишен заем за 350 000 канадски долара (изоставения по-голям и луксозно обзаведен апартамент в България струваше само 20 000 долара).
              5. Периодично идване до България, за да си оправят зъбите, щото в Канада това е мисия невъзможна.

              Продължението на тяхното щастие:
              1. Ами преди няколко години кръстника се разболя от рак на бъбреците. Доктора му казал, че ако плати 10 000 долара, ще живее 1 месец, а ако плати 90 000 - ще живее 6 месеца. Ами нямаше пари да си купи допълнителни 5 месеца живот и така си отиде човека надявам се "щастлив".
              2. Изхвърлиха семейството от неизплатения апатрамент.
              3. Жена му не можа да издържи стреса и полудя. Сега е в някакво заведение за луди.
              4. Децата му (вече младежи) се разпиляха нанякъде и сега нямам никаква връзка с тях, за да разбера каква им е съдбата.

              Та това е просто една история на друг човек, който докато беше жив също твърдеше, че е бил "щастлив", защото е емигрирал. Такава ли е била обаче истината - никога няма да разберем. В България семейството си живееше царски и работеше само 1 член на семейството като Директор, докато в Канада всички бяха принудени да работят непрестижна работа. В България имаха собственост, а в Канада - само дългове. В България имаха (почти) безплатно здравеопазване, докато в Канада ако не можеш да си платиш, ще те оставят да умреш.
              Такава му е била съдбата на кръстника ти.Нямал е късмет.Само че аз знам много други които са дошли от планиските села и сега са милионери.Карат коли за по стотици хиляди докари и обикалят по света и екзотичните плажове.Те дали са”щастливи”като кръсника ти? Нямат нищо общо с него.Просто монетата има две страни.Много хора когато са били на лека работа в БГ навън им се вижда тежко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Много ясно си си изложил тезата. Понеже си се провалил в България и в частност на БФБ си заминал в чужбина. Вероятно затова и до ден днешен не вярваш на някой, който изкаже твърдение, че е успял в България. Като се замислиш има някаква логика. Ти си направил нещата "правилно" и си се провалил. Другите ги правят различно, тоест грешно. Твърдят, че успяват, следователно лъжат. Успех в САЩ. Надявам се скоро да нямаш нужда всеки ден да си доказваш във форума колко добре живееш и ние колко сме зле.
                Напротив не съм заминал защото съм се провалил а,защото нямаше повече възможност да получавям добри доходи.По него време получавах доста над средната заплата,но когато трябваше да сляза на по-ниски доходи просто смених държавата.А вие наистина ама наистина живеете много по-зле и с ниски доходи.Това че някой изкарвал 5000 лв на месец доход това въобще не ме впечатлява тъй като това за мен са по-малко дневните ми доходи.Ей в това е разликата,но няма как да го разбереш понеже никога не си правил бизнес в щатите та да разбереш за какво става въпрос.Бил съм в твоето положение задоволен и на маса всяка вечер и съм ди мислил че българите живеем много яко.Да да ама не !
                Last edited by Ташунко със сапа; 24.07.2020, 14:06.

                Коментар


                • Е да, но тук говорим за хора от по-старото поколение..Познавам едни от първите програмисти в България..Ами сега не са програмисти..Просто трябва да си винаги в нещата и да следиш новостите..Това е за всяка професия..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Матеев, много тенденциозни писания..В България няма ЛИ РАЗБОЛЕЛИ СЕ ОТ РАК И ПОЧИНАЛИ..Има много повече спрямо населението от Канада..
                    Да за рак , когато е напреднал срока е 3-6 месеца..Относно старата кола..Ами лизинга на нова КИА в САЩ- КАНАДА Е 220-250 на месец..Там това са нищо пари..Тук знаеш ли колко бивши директори и главни инженери познавам да КАРАТ ТАКСИТА ИЛИ ДА СА ПАЗАЧИ..Има и много със собствени фирми, които са на ръба на оцеляването..Няма какво да се лъжем- добре са само тези , които са вързани с държавни или общински поръчки..
                    Или имат модерна, търсена и добре-платена професия примерно

                    Коментар


                    • Матеев, много тенденциозни писания..В България няма ЛИ РАЗБОЛЕЛИ СЕ ОТ РАК И ПОЧИНАЛИ..Има много повече спрямо населението от Канада..
                      Да за рак , когато е напреднал срока е 3-6 месеца..Относно старата кола..Ами лизинга на нова КИА в САЩ- КАНАДА Е 220-250 на месец..Там това са нищо пари..Тук знаеш ли колко бивши директори и главни инженери познавам да КАРАТ ТАКСИТА ИЛИ ДА СА ПАЗАЧИ..Има и много със собствени фирми, които са на ръба на оцеляването..Няма какво да се лъжем- добре са само тези , които са вързани с държавни или общински поръчки..
                      Last edited by Kiro; 24.07.2020, 11:27.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        ....Аз тръгнах с главата напред.И ..... Успях !!!
                        Кръстника ми преди много години и той тръгна за Канада с главата напред и също "успя". Изостави директорски пост в България, тристаен апартамент и лека кола. Жена му не работеше, защото нямаше нужда - парите им стигаха за всичко и дори оставаха за спестявания.

                        Всичкото това го замени с:
                        1. Длъжност "девета дупка на кавала" в някакво предприятие на някакви руснаци, защото канадците не го искаха за работник.
                        2. Жена му се принуди и тя да започне да работи като продавачка в зарзават, в който 8 часа е права на крака (в Канада нямат право служителите да сядат на столове).
                        3. Лека кола трошка на не знам колко години
                        4. Апартамент 98 квадрата, купен с 30 годишен заем за 350 000 канадски долара (изоставения по-голям и луксозно обзаведен апартамент в България струваше само 20 000 долара).
                        5. Периодично идване до България, за да си оправят зъбите, щото в Канада това е мисия невъзможна.

                        Продължението на тяхното щастие:
                        1. Ами преди няколко години кръстника се разболя от рак на бъбреците. Доктора му казал, че ако плати 10 000 долара, ще живее 1 месец, а ако плати 90 000 - ще живее 6 месеца. Ами нямаше пари да си купи допълнителни 5 месеца живот и така си отиде човека надявам се "щастлив".
                        2. Изхвърлиха семейството от неизплатения апатрамент.
                        3. Жена му не можа да издържи стреса и полудя. Сега е в някакво заведение за луди.
                        4. Децата му (вече младежи) се разпиляха нанякъде и сега нямам никаква връзка с тях, за да разбера каква им е съдбата.

                        Та това е просто една история на друг човек, който докато беше жив също твърдеше, че е бил "щастлив", защото е емигрирал. Такава ли е била обаче истината - никога няма да разберем. В България семейството си живееше царски и работеше само 1 член на семейството като Директор, докато в Канада всички бяха принудени да работят непрестижна работа. В България имаха собственост, а в Канада - само дългове. В България имаха (почти) безплатно здравеопазване, докато в Канада ако не можеш да си платиш, ще те оставят да умреш.
                        Last edited by Mateev; 24.07.2020, 10:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                          Имам въпроси към теб.Някой карал ли ги е заболелите да работят насила в завода на Монбат?Някой опрял ли е им пушка на главата насила да работят там?Миньорите които знаят,че могат да заболеят от силикоза нима не знаят това.Шофьорите на камиони нима не знаят че могат да катастрофират когато са повечето време от живота си зад волана.Пилотите на самолети нима не знаят че могат да загинат.Всеки сам си избира как да работи и всеки си плаща цената.
                          Нали там е въпросът - каква е цената тук в България, в Африка, или в Европа....САЩ?? Иначе французите нямаше да събарят Бастилията или ние да се освобождаваме от турското "присъствие"??!! Няма нищо по-хубаво от това да се реализираш и живееш за постоянно там където си отраснал като дете, там където са твоите близки и приятели. Спомени....Парите не са всичко. Важното е да се чувстваш добре където са твоите корени и да го правиш по-добро място за живеене. Иначе обикаляйте - светът сега е малък! Живял съм достатъчно в чужбина и то на високи позиции в различни държави и континенти, и отношението към чужденците винаги е най-малкото резервирано. За децата в училище също - и те не са напълно в своята среда, освен ако не са родени там. Тогава пък Б-я не е тяхната среда....Миньорите в Англия преди столетие рядко са доживявали до 50 години, сега средната им възраст е близо над 10 години повече от средната възраст за всички в България....И ако работещите в Монбат сами са си виновни за това, че работят по някакви причини там, с какво са виновни техните деца или нашите деца, че живеят около сметища, презастроена, изкорубена и счупена България, за да може шепа хора да си пълнят джобовете на наш гръб и да си харчат парите по чужбина????
                          Last edited by maki; 24.07.2020, 09:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                            За дерибеите съм съгласен.Навсякъде в БГ ги има,но за възраста за имигриране не съм съгласен.Аз се махнах на почти на 40 и за нищо на света не съжалявам.Тръгнах почти гол като въшка и за 11 години сътворих чудеса.Повечето хора ги е страх.Пред мен в БГ по онова време имаше само един вариант да мизерствам и да си броя вечно стотинките.Да да ама не.Който иска да целува гъзове.Аз тръгнах с главата напред.И ..... Успях !!!
                            Много ясно си си изложил тезата. Понеже си се провалил в България и в частност на БФБ си заминал в чужбина. Вероятно затова и до ден днешен не вярваш на някой, който изкаже твърдение, че е успял в България. Като се замислиш има някаква логика. Ти си направил нещата "правилно" и си се провалил. Другите ги правят различно, тоест грешно. Твърдят, че успяват, следователно лъжат. Успех в САЩ. Надявам се скоро да нямаш нужда всеки ден да си доказваш във форума колко добре живееш и ние колко сме зле.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Беднорията и гладът са много силни, ти живееш на друго място, позабравил си какво е с месеци да търсиш работа или да бачкаш и да не ти плащат. Затова и в Африка положението е хептем изпуснато, но ние се опитваме да сме Европейска държава.

                              А ако ти казват, че си достатъчно защитен, предпазните средства са на ниво, не се притеснявай, влизай да работиш, няма проблем и накрая...се случи проблем, пак ли човекът е виновен? Ще кажеш, защото е глупав и им се е доверил ли?
                              Едно е да нямаш много избор и да си притисна,но всички знаят опасностите.Просто хората се премиряват и се надяват че на тях няма да им се случи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Хората в провинцията са притиснати да бачкат за разни дерибеи, които 30 години крадат и мачакат и не признават никакви закони или трудови норми.

                                Ако си на 40 с 2 деца и жена и на всичкото отгоре възрастни вече родители, които и те искат някаква помощ, ще те питам тогава лесно ли се емигрира.

                                Да си на 20 или 30, необвързан хващаш бохчата и дим да те няма, широко ти е около врата, но в горната ситуация, в каквата са огромната част от населението, не е както си го написал.

                                Така се получава, че в провинцията бачкат каквото има. Отделно там си има някакви местни олигарси, които не само, че са приватизирали и държат някакъв актив, но поради пълното обвързване на политическата класа с подобни типове, на подобни места нищо не може да стане ако дадените хора не са замесени и да държат нещата по един или друг начин ако има някаква читава оферта да се прави нещо. С други думи, читавите и честни хора изобщо не могат да изплуват! Защото тези типове, държат цялата местна власт с обвързаности както и институциите, които трябва да се грижат за разрешителни и лицензионни режими.

                                Когато няма държава и върховенство на закона има върховенство на подобен тип бизнесмени, а хората тънат не само в мизерия, но и в безподобни трудови и здравни условия!

                                Трагедия за майка България, трагедия за хората!
                                За дерибеите съм съгласен.Навсякъде в БГ ги има,но за възраста за имигриране не съм съгласен.Аз се махнах на почти на 40 и за нищо на света не съжалявам.Тръгнах почти гол като въшка и за 11 години сътворих чудеса.Повечето хора ги е страх.Пред мен в БГ по онова време имаше само един вариант да мизерствам и да си броя вечно стотинките.Да да ама не.Който иска да целува гъзове.Аз тръгнах с главата напред.И ..... Успях !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X