IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    Тези ги избягвам още откакто преди сума ти години намалиха нормата на амортизация за да си помпат печалбата. Но 2007 да кажем имаше далеч по-уникални неща на БФБ като Химко сред най-търгуваните инструменти и разни акции да удрят лимита от 30 процента за деня защото обявяват увеличение на капитала. И всичко под 30 п/е се смяташе за евтино от този форум
    Медианният ръст на печалбата на компаниите в СОФИКС през 2007 беше над 30%. Колко трябваше да е П/Е, като имаме предвид и че не беше това неликвидно мъртвило, което е днес?

    Коментар


    • Хубав отговор, Батка, искрен и личен, така да се каже. Сега, ти си готов за ПР-че някъде, много добре ги извърташ, както ти е удобно (все едно аз съм го писал) - в онзи период от 7 години всички си измерваха печалбите в хиляди проценти - просто младите не ги помнят онези времена, така че не е нещо уникално, нали? особено ако нацелиш някой шит, дето да не фалира, а да го развият, тип Старопланинските. От мен имаш поздравления, че не си се отказал - волно или неволно си го направил (примерно не си имал друг избор, тип викингите, дето горели корабите си, за да нямат път назад), е съвсем друг въпрос. Успех и занапред и малко по-неманипулативен с дребосъка, ако може

      П.С. Аз винаги съм бил хазартен, по един или друг начин, просто почти винаги залагам на сигурното, а не на "ми то просто се случи" . Затова и редовно предлагам басове, които почти винаги печеля - твоят приятел инта е от малкото, които са печелили бас с мен, за което също го уважавам, нищо че е свадлив дядка с претенциЙ Сега погледнах темата за шменти в началото - тогава се завръщах на БФБ след дългото ми отсъствие от 8 години - пропуснал съм бисерите на сегашните глашатаи там. А и тогава заложих на сигурното - купих си чез електро на 7 хилки. Всеки със стратегията си
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        А помня времената, когато тук беше първообраза на сегашнато шменти-капели, само дето не правеха уебинари, ми самата даниела си комуникираше с форумната цаца, почти както Димитар(Алтерко) се нави за 1 път и после се изсули като мокра връв.... Още тогава казвах, докато куропертора праскаше децеефчетата с трицифрени нива на цената на акцията, че тук е само въпрос на време всичко да изгърми. Смяха ми се. Сега ми се смеят същите шматки и новопокръстени многоникови падуани в шменти капели - историята винаги се повтаря, но втория път като фарс
        Тези ги избягвам още откакто преди сума ти години намалиха нормата на амортизация за да си помпат печалбата. Но 2007 да кажем имаше далеч по-уникални неща на БФБ като Химко сред най-търгуваните инструменти и разни акции да удрят лимита от 30 процента за деня защото обявяват увеличение на капитала. И всичко под 30 п/е се смяташе за евтино от този форум
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          От спад на БФБ не може да се печели груйче, това всички го знаем. Проблема идва от там, че твоя безграничен страх да не загубиш, те спъва и да печелиш. На борсата е танц.. две напред, една назад. И като не ти стиска за тази стъпка назад, си скован и не можеш да се накефиш и с двете напред. Ок, разни хора сме, всеки има своя толеранс към риск. Познавам такива хора, които се отказаха от борсата, защото риска който тя носи не им понася. НО.. едно голямо НО! Тези хора не влизат периодично по темите във форума, да хейтят компании и мажовци и да "предпазват" осмелилите се да инвестират. А ти го правиш толкова упорито, до степен лудост! А и не виждаш, че твоето "предпазване" по скоро може да навреди на хората. Замисляш ли се, ако някой се е хванал на твоите приказки за Шели и си е продал акциите при 10-15 лв. от страх "да не гръмне пушката"!? Как ли се чувства този човек сега.. какво ли мисли за теб и твоите прогнози..!?

          Относно 2008-ма: Да, загубих 87% тогава. С една последна пакетна сделка на Еврохолд при цена 1,01 лв. си покрих последните заеми. Голям бой беше, но пък и голяма лапаница преди това. Знаеш ли че в периода 2001-2007 увеличих капитала си 320 пъти!? 32 000% ! Без смелост не стават такива неща. Да, после шамарите бяха големи, но си научих уроците. Сега пак съм с доста доста приличен капитал.. не се сковах от страх, а продължих.. вече по - мъдър и внимателен
          Ти си рядък случай - смел стар пилот
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            загубих 87% тогава. С една последна пакетна сделка на Еврохолд при цена 1,01 лв. си покрих последните заеми. Голям бой беше, но пък и голяма лапаница преди това. Знаеш ли че в периода 2001-2007 увеличих капитала си 320 пъти!?
            Хич не е лоша тази сметка. Означава над 40 пъти стартовия капитал след краша, което ако го смятаме, за да се постигне си иска около 45% годишна доходност 10 поредни години.

            Коментар


            • От спад на БФБ не може да се печели груйче, това всички го знаем. Проблема идва от там, че твоя безграничен страх да не загубиш, те спъва и да печелиш. На борсата е танц.. две напред, една назад. И като не ти стиска за тази стъпка назад, си скован и не можеш да се накефиш и с двете напред. Ок, разни хора сме, всеки има своя толеранс към риск. Познавам такива хора, които се отказаха от борсата, защото риска който тя носи не им понася. НО.. едно голямо НО! Тези хора не влизат периодично по темите във форума, да хейтят компании и мажовци и да "предпазват" осмелилите се да инвестират. А ти го правиш толкова упорито, до степен лудост! А и не виждаш, че твоето "предпазване" по скоро може да навреди на хората. Замисляш ли се, ако някой се е хванал на твоите приказки за Шели и си е продал акциите при 10-15 лв. от страх "да не гръмне пушката"!? Как ли се чувства този човек сега.. какво ли мисли за теб и твоите прогнози..!?

              Относно 2008-ма: Да, загубих 87% тогава. С една последна пакетна сделка на Еврохолд при цена 1,01 лв. си покрих последните заеми. Голям бой беше, но пък и голяма лапаница преди това. Знаеш ли че в периода 2001-2007 увеличих капитала си 320 пъти!? 32 000% ! Без смелост не стават такива неща. Да, после шамарите бяха големи, но си научих уроците. Сега пак съм с доста доста приличен капитал.. не се сковах от страх, а продължих.. вече по - мъдър и внимателен

              Коментар


              • Ех, батка, така и не се научи... Обясни ми един начин, по който можеш да печелиш на БФБ, ако се усетиш, че някъде е балон/схема? Само един ми кажи Аз например отиграх 2008, като загубих само около 15% от върха на БФБ, а ти с колко се наши или е неудобно да се казват някои неща и едни заеми, за които се нодят легенди
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                  Ти некви пари изкара ли с това или само го кибичи?
                  Е, той ако можеше да изкарва пари от акции, нямаше да е все недоволен като свекърва

                  Коментар


                  • Ти некви пари изкара ли с това или само го кибичи?

                    Коментар


                    • А помня времената, когато тук беше първообраза на сегашнато шменти-капели, само дето не правеха уебинари, ми самата даниела си комуникираше с форумната цаца, почти както Димитар(Алтерко) се нави за 1 път и после се изсули като мокра връв.... Още тогава казвах, докато куропертора праскаше децеефчетата с трицифрени нива на цената на акцията, че тук е само въпрос на време всичко да изгърми. Смяха ми се. Сега ми се смеят същите шматки и новопокръстени многоникови падуани в шменти капели - историята винаги се повтаря, но втория път като фарс
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Monbat’s bondholders call a GM due to non-payment of the second principal instalment (NEGATIVE)
                        DV INVEST, the representative of the bondholders, called a general meeting for 16 April. The meeting is called in order to establish that there is non-fulfilment of a condition of the corporate bond issued by Monbat – namely not paying the second principal installment (EUR 8.4m) of its EUR 28m bond issue in time. Recall, that under the prospectus, the payment must’ve been made on 20 January, but the bondholders’ GM honored Monbat’s request to accept a 60-day postponement period (up to 20 March). Apparently, Monbat was unable to secure the needed financing on time, citing administrative delays and issued a press release that the payment should be made before 15 April.
                        Source: DV INVEST; FFBH

                        Коментар


                        • Какви са тези покупки на недвижими имоти при положение, че не могат да си платят задълженията по облигационния заем? Много постно съобщение без много да се обясняват. Каква е идеята?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                            още като си прехвърлиха ресторанта приключих с тези комуняги
                            Екстра! Значи си се “отървал” , пък продължаваш да мрънкаш в тази тема.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Brzęczyszczykiewicz Разгледай мнение
                              Отчетът е топ!!!

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/a/538-pazari...te-nad-25-pati

                                Коментар

                                Working...
                                X