IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kire Разгледай мнение
    Някой знае ли защо падна фриифлоута от 28 на 17,6%? Никъде не видях да са минали 10%....
    УПФ-тата на Доверие и Алианц минаха 5%-вата бариера, и съответно бяха изключени от фрий-флоута. Преди промяната фрий-флоута беше 24.43%.

    Коментар


    • Някой знае ли защо падна фриифлоута от 28 на 17,6%? Никъде не видях да са минали 10%....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Вие май забравяте че създадоха ново дружество за разработки в тази насока преди месец?
        Не че забравяме а просто не знаем. Нали и затова има питанка в моя пост. Прави ли се нещо в сегашната инвестиционна програма в тази насока. Очевидно, да което мен лично ме кефи. Близо 50% съм в Монбат. Мисля да не ги пипам до пенсия тях, но знае ли човек.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Вие май забравяте че създадоха ново дружество за разработки в тази насока преди месец?
          Да, до Враца планират да направят производство и сериозни инвестиции. Ще видим какво ще се получи.


          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Вие май забравяте че създадоха ново дружество за разработки в тази насока преди месец?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

              Дали е така. Сегашните МОНБАТ батерии са добри за старт-стоп но май не и за хибрид. Изискванията към батериите при двата подхода с адоста различни. Изобщо не знам МОНБАТ имат ли литиево-йонни батерии в продуктовата гама?
              Т.е. за да се адаптират към пазара трябват инвестиции...
              Според мен (не съм специалист) тук говорим за коренно различна технология, която ще изхвърли 12 волтовите акумулатори и ще ги заменят с 48 волтови литиево-йонни батерии. Един вид ситуацията може да е следната - Монбатя е много добър производител на файтони, обаче някой измисля двигателя с вътрешно горене и леката кола...

              Не е болка за умиралка за следващата петилетка, ама за след това може и да стане. Щот те и файтоните са се търсели години след старта на продажбата на коли. Ама до един ден. След това файтонджията е бил принуден да сгъне палатката.
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                http://www.investor.bg/novini/444/a/...godini-230101/

                Значи читети фнимателно. Касае доста и Монбатя. Е не за утре, ама...
                Дали е така. Сегашните МОНБАТ батерии са добри за старт-стоп но май не и за хибрид. Изискванията към батериите при двата подхода с адоста различни. Изобщо не знам МОНБАТ имат ли литиево-йонни батерии в продуктовата гама?

                Това е цитат от сайта на монбат :
                Групата Монбат се състои от:

                МОНБАТ АД - производство на стартерни оловно-кисели батерии и AGM батерии с различно приложение;

                СТАРТ АД - производство на оловно-кисели стартерни батерии за товарна, тежкотоварна автомобилна и пътно-строителна техника;

                МОНБАТ РИСАЙКЛИНГ ЕАД - производство на олово и оловни сплави;

                ОКТА ЛАЙТ АД - производство на светодиоди и светодиодно осветление.

                Т.е. за да се адаптират към пазара трябват инвестиции...
                Last edited by VNM; 13.12.2016, 16:20.

                Коментар


                • http://www.investor.bg/novini/444/a/...godini-230101/

                  Значи читети фнимателно. Касае доста и Монбатя. Е не за утре, ама...
                  Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	333.jpg
Views:	2
Size:	30.2 КБ
ID:	3149135

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Тепърва ще се вижда ефекта както от оловото, така и от новите заводи. Това видео на мен ми беше интересно

                      http://dobrudjatv.net/%D0%BD%D0%B0%D...2%D0%B0%D0%B4/
                      наистина интересно - добро впечатление прави Старт.АД- Монбат, с екипа и новите инвестиции! Интересно дали завода на Монбат в Монтана има такова качествено оборудване?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Оловото твърдо остава нас 2300долара! Очаквам хубав отчет тук догодина.
                        ще

                        Коментар


                        • Оловото твърдо остава нас 2300долара! Очаквам хубав отчет тук догодина.

                          Коментар


                          • Тепърва ще се вижда ефекта както от оловото, така и от новите заводи. Това видео на мен ми беше интересно

                            http://dobrudjatv.net/%D0%BD%D0%B0%D...2%D0%B0%D0%B4/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              И все пак... Успех на МонБатя!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Не е лошо,човек ,като каже А да каже и Б.....Т.е. коя е "твоята" подценена акция?
                                Аз НЕподценени акции не задържам в портфейла си А той е обявен в съответната тема и почти няма промяна последните месец-два.

                                Коментар

                                Working...
                                X