IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Много си докачлив бе Грую, а ако не беше Гари, щеше да си се окекал вътре с двата крака щото щеше да си си залужил вероятно като нищо неподозиращ инвеститор Така че, помисли върху тозва чудодейно спасение и се постави на мястото на хората, купили ации, без да подозират някаква угроза. На мен дори ми е мъчно за това което им се случва, чудя ти се на негативизма и на злобата. Всеки има право на мнение, приеми че има и различни от твоето. Когато се наби в Елана целият форум не само разбра ами с месеци четеше за твоето страдание. Но ... на чужд гръб колко тояги бяха достатъчни, нали не си инвеститор като тълпата, дреме ти - до следващта "елана"
    Тук ако не си разбрал добре, вече не става дума за твоите емоции, а за това, че на цялото бфб пада нивото, НО нали не си мрънкалник като тълпата - мрънкай си още за това по твоя си начин, от което нищо полезно за никой
    Не съм докачлив, просто съм се нагледал и наслушал на фейсбук и форумни патриоти. То и тук ситуацията е същата - на думи сте много силни, но на дела - аааа, някой друг да го направи, не аз, щото понеже, обаче, защото...

    Разликата между мен и някои други е, че аз в такава ситуация продавам на пазар - също както в любимата еВана. И след това имам моралното право да ги храня колкото ми е кеф. Толкова е просто, но не и когато масата са хорица, които оправадават жалкото си съществуване с преклонената главица и памфлети ала Пишурката, шото нали, ама то от мен нищо не зависи - що да гласувам, като от 1 глас нищо не зависи, що да чистя след себе си, като от един боклук обща мизерия не става, що да докладвам за корупция, като нищо не се променя и т.н. Аз си падам по историята, такива фази на овчедушие на стадото сме преживявали неведнъж. И сме се изправяли все по-силни! Защото сме хора, а не стадо, поне повечето около мен!

    Спомням си за една история в Полша - вдигнали цената на млякото по комунизма, всички полчци една седмица не купили и един литър мляко. В резултат цената се върнала на началната позиция. Тук е подобно, но докато всеки си мисли само за собствения задник, ситуацията няма да се промени. Моята реакция тук е ясна - обмислях да купя, но вече ми е в игнора и никога няма да взема и 1 акция тук. При други е различно - да, прав си, така е. Ама те и тъмнозелените така казват - при мен е различно, бате, аз чавета имам да храня, не съм като теб - ще убивам, ще коля, за децата го правя....

    Дела трябват, не думи - един велик българин го е казал, аз просто следвам завета му!

    П.С. И това наистина е за финал, повече в темата няма да пиша, защото няма смисъл - гражданското общество се прави от граждани, не от селяндури, а да си от едните или другите е личен избор, а не право на месторождението. Живи и здрави и успех с Бобоците - внимавайте да не ги разсърдите нещо...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Сега пък аз ще кажа нещо, което няма да се хареса нито на прецания, нито на Начев!

      Това си е мое мнение, а аз никога не съм бил тълпа, за разлика от тях, щото каквото и да ми говорят, това тяхното като мислене е точно тълпата - единият мисли в стил Добродетелната дружина от 60-те години на 19 век (той ще ме разбере, защото е умен, пък може и да признае, че съм прав, знам ли) - бе има некви чети, дето минават Дунава да бунят раята срещу царщината на негово величество султана (некви тъпаци, дето само се набутват, като си продават акциите, ама на султан Бобок му е през дедовия), обаче това е умрела работа - кво ще направят те на негово величество султан Бобок, кои сме ние, че да се противопоставяме на негово величество падишах Бобок, това слънце, озарило бфб-то ни? Да, не ме кефи султана и неговия Караибрахим, пардон Караиванова, ама какво да правя - ония лудите глави реализират загуби (респктивно си залагат главата), ама аз съм вече човек на възраст и положение, не мога такива неща да правят. Виж, я да пусна една дълга и гневна петиция - ех, защо не съм поет, поет като Пишурката, ех, че ода бих написал на баба си за хурката

      Другият младеж пък отлита още по-далече във фантазиите си, за да се оправдае, че няма топки - дори лъже най-долно, че съм бил държал 3 години Хима и съм чакал тройка с гарнитура, на принципа, че една лъжа, примесена с истина, би станала 100% истина, ако някой не е следил форума денонощно. Типичен Гьобелс във форумен мащаб - Хим имам точно от една година, на две части - едната е продадена в края на годината на загуба, другата седи и си чака по-добрите времена на тройката с гарнитура. Толкоз по този въпрос. удивен съм че човек като него може да слезе на подобно ниво, пък макар и уж като дружеска закачка

      За финал, че имам деца да къпя, та не мога да съм многословно голословен - ние, българите, много обичаме да мрънкаме, но не и да действаме. Що? Ми щото така е по-лесно, щото са ни учили, че сме роби (каквито никога не сме били) и че преклонената главичка сабя нивга не сече, така че кютай си полека и си чакай освободителите, на които вечно да целуваш краката. И конкретно за ситуацията - Бобоците са собственици-мършояди, това следва да е ясно на всички, а аз тук си пиша и си сигнализирам още от времето, в което тази Даниела, тази, тази Даниела все още не ни смяташе за прошляци, та отговаряше чат-пат от положението и на мега ДВИ-то на републиката. При подобен мой казус с Шиши и Булгартабак, продадох на секундата на пазарна - това е лична позиция и отношение. Да, можеше да продам и по-рано, можеше и други неща да направя, и да, Шиши не е мега инвеститорът Бобок, но всяка инвестиция, особено на БФБ носи огромен риск от некоректен мажоритар, а при някои това си е абсолютен дефолт от самото начало, а аз чуя ли нещо, дето не ми е по вкуса, на секундата на пазарна.

      Толкоз, другото е ала-бала извинения - человек за едното красно име живей, господа, както би казал Рачко Пръдлето.
      П.С. Всяка прилика с реални или измислени лица и събития не е случайна. И не е препоръкЪ!
      Много си докачлив бе Грую, а ако не беше Гари, щеше да си се окекал вътре с двата крака щото щеше да си си залужил вероятно като нищо неподозиращ инвеститор Така че, помисли върху тозва чудодейно спасение и се постави на мястото на хората, купили ации, без да подозират някаква угроза. На мен дори ми е мъчно за това което им се случва, чудя ти се на негативизма и на злобата. Всеки има право на мнение, приеми че има и различни от твоето. Когато се наби в Елана целият форум не само разбра ами с месеци четеше за твоето страдание. Но ... на чужд гръб колко тояги бяха достатъчни, нали не си инвеститор като тълпата, дреме ти - до следващта "елана"
      Тук ако не си разбрал добре, вече не става дума за твоите емоции, а за това, че на цялото бфб пада нивото, НО нали не си мрънкалник като тълпата - мрънкай си още за това по твоя си начин, от което нищо полезно за никой

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Фолцваген са разработили една "потенциална" платформа за ел. автомобили. И хоп изненада - тя има оловен акумулатор.

        Не разбрах много що им е - ама добре било да има, ако другата батерия почва да прегрява или се запали. Та добре било да има един стар оловен акумулатор за всеки случай. Не знам дали Тесла има или другите имат.

        9 минута - обяснява за какво им е стария акумулатор в ел. кола.

        https://www.youtube.com/watch?v=eRFzmdEQ3sM
        И аз си мисля, че скоро няма да се откажат напълно от оловните - много по-евтини са и ги рециклират. Може да излязат и още иновации в комбинации с оловото.

        Коментар


        • Сега пък аз ще кажа нещо, което няма да се хареса нито на прецания, нито на Начев!

          Това си е мое мнение, а аз никога не съм бил тълпа, за разлика от тях, щото каквото и да ми говорят, това тяхното като мислене е точно тълпата - единият мисли в стил Добродетелната дружина от 60-те години на 19 век (той ще ме разбере, защото е умен, пък може и да признае, че съм прав, знам ли) - бе има некви чети, дето минават Дунава да бунят раята срещу царщината на негово величество султана (некви тъпаци, дето само се набутват, като си продават акциите, ама на султан Бобок му е през дедовия), обаче това е умрела работа - кво ще направят те на негово величество султан Бобок, кои сме ние, че да се противопоставяме на негово величество падишах Бобок, това слънце, озарило бфб-то ни? Да, не ме кефи султана и неговия Караибрахим, пардон Караиванова, ама какво да правя - ония лудите глави реализират загуби (респктивно си залагат главата), ама аз съм вече човек на възраст и положение, не мога такива неща да правят. Виж, я да пусна една дълга и гневна петиция - ех, защо не съм поет, поет като Пишурката, ех, че ода бих написал на баба си за хурката

          Другият младеж пък отлита още по-далече във фантазиите си, за да се оправдае, че няма топки - дори лъже най-долно, че съм бил държал 3 години Хима и съм чакал тройка с гарнитура, на принципа, че една лъжа, примесена с истина, би станала 100% истина, ако някой не е следил форума денонощно. Типичен Гьобелс във форумен мащаб - Хим имам точно от една година, на две части - едната е продадена в края на годината на загуба, другата седи и си чака по-добрите времена на тройката с гарнитура. Толкоз по този въпрос. удивен съм че човек като него може да слезе на подобно ниво, пък макар и уж като дружеска закачка

          За финал, че имам деца да къпя, та не мога да съм многословно голословен - ние, българите, много обичаме да мрънкаме, но не и да действаме. Що? Ми щото така е по-лесно, щото са ни учили, че сме роби (каквито никога не сме били) и че преклонената главичка сабя нивга не сече, така че кютай си полека и си чакай освободителите, на които вечно да целуваш краката. И конкретно за ситуацията - Бобоците са собственици-мършояди, това следва да е ясно на всички, а аз тук си пиша и си сигнализирам още от времето, в което тази Даниела, тази, тази Даниела все още не ни смяташе за прошляци, та отговаряше чат-пат от положението и на мега ДВИ-то на републиката. При подобен мой казус с Шиши и Булгартабак, продадох на секундата на пазарна - това е лична позиция и отношение. Да, можеше да продам и по-рано, можеше и други неща да направя, и да, Шиши не е мега инвеститорът Бобок, но всяка инвестиция, особено на БФБ носи огромен риск от некоректен мажоритар, а при някои това си е абсолютен дефолт от самото начало, а аз чуя ли нещо, дето не ми е по вкуса, на секундата на пазарна.

          Толкоз, другото е ала-бала извинения - человек за едното красно име живей, господа, както би казал Рачко Пръдлето.
          П.С. Всяка прилика с реални или измислени лица и събития не е случайна. И не е препоръкЪ!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Пък на мен съвсем други неща ми направиха впечатление. Никой във форума не зададе въпроса на къде след оловото. За всички ни е ясно, че в дългосрочен план то е мъртво. Но от тук тръгват цяла серия въпроси. С каква скорост ще навлизат Ел. Автомобилите?
            Фолцваген са разработили една "потенциална" платформа за ел. автомобили. И хоп изненада - тя има оловен акумулатор.

            Не разбрах много що им е - ама добре било да има, ако другата батерия почва да прегрява или се запали. Та добре било да има един стар оловен акумулатор за всеки случай. Не знам дали Тесла има или другите имат.

            9 минута - обяснява за какво им е стария акумулатор в ел. кола.

            https://www.youtube.com/watch?v=eRFzmdEQ3sM

            Last edited by mathematician; 07.04.2019, 20:32.

            Коментар


            • Последна глава.
              Каквото и да кажа, няма да е препоръка, ангажиращо твърдение, а свободни и субективни размисли и наблюдения.

              А братството във форума се погнусява от случилото се и решава като при това огласява решението си на висок глас, че ще си продава акциите и облигациите чрез брутални изсипвания, без оглед на условията.
              На това от другата страна ще ни се изсмеят весело и нагло.

              Какво да се прави?!
              Винаги съществува този въпрос.
              Регулаторът .... ?? Всъщност аз дори не искам да си помислям за него. Ясно е, че ако искаш да спечелиш от тотото, то поне трябва да си направиш усилието да пуснеш фиш. Много правилна е забележката на Прецаканото по-долу.

              Аз обаче категорично няма да предприема нищо. Имам си някаква своя логика и обяснение на причините за явленията. Ако съвсем в началния етап от управлението на Караиванова си въобразявах, че поне може да има някакви бегли и смътни надежди, те много бързо се изпариха без следа. А що се отнася до неяния предходник и следовника и, видни управленци и визионери - единственото, което се прожектира в глава ми е: Надежда всяка тука оставете!

              Ако това мине без абсолютно никакви последици (по някакви причини), считайте го за сигнал и към множество други, които така и така отдавна чакат възможност да си решат някакви свои проблеми.
              Така дори формално може да бъде поставено началото на края.
              Някои от нас отдавна подозират, че фактическият край на модерното, публично, корпоративно дело в България е факт, но просто той не е формално и официално постановен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                тези дето си задават и отговарят на този въпрос едва ли държат акции в монбата,
                защото щеше инвеститорите да коментират, какви са разходите за R&D, а не за колко си продават ресторантите или там каквото са продали
                Има и друго обяснение!
                Въпросите на дддд са напълно подходящи и смислени, но те все пак се отнасят за някакво неопределено бъдеще, при развиващ се с неясна скорост процес на отмиране на едни и навлизане на други технологии.
                В рамките на периода, ще се случат още неопредлен брой падове и върхове (включително кратковременни, локални).
                Всеизвестно е, че останали тук малобройни колеги, грантирано купуват в ниското и разкешват на високото.
                И така безброй пъти.
                Ерго, могат спокойно да заявят, че промените и тенденциите слабо ги вълнуват

                Коментар


                • Ще предлагат хляб/с кебапчета/ от ресторанта и зрелища/в залата/ за клетите им акционери !

                  п.п. Имам акции и имах някакво доверие в мажоритаря, но и тук вече се изпари !
                  Last edited by Zdravko; 08.04.2019, 10:07.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                    Доколкото ни е известно, залата в Русе беше продадена обратно на държавата ли на общината ли още преди 6 мсеца ?
                    Имаше статия в Капитал преди няколко броя. Държавата купува половината от сградата или нещо такова беше. Ама защо пък да не се отърват и от другата половина като я пробутат на Монбат.

                    Коментар


                    • Доколкото ни е известно, залата в Русе беше продадена обратно на държавата ли на общината ли още преди 6 мсеца ?

                      Коментар


                      • Аз имам предложение към ръководството на Монбат. Ако все още не са се досетили ние акционерите може би освен от ресторант имаме нужда и от зала. И понеже братята Бобокови притежават такава и виждам, че се опитват да правят сделка с държавата за да се отърват от нея, аз предлагам Монбат да купи и залата в Русе. Като ще правите безобразия в компанията правете ги до край !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Пък на мен съвсем други неща ми направиха впечатление. Никой във форума не зададе въпроса на къде след оловото. За всички ни е ясно, че в дългосрочен план то е мъртво. Но от тук тръгват цяла серия въпроси. С каква скорост ще навлизат Ел. Автомобилите? Как ще се отразят на използването на производственият капацитет на оловни акумулатори в дългосрочен план? Това ще намали ли рентабилността на сектора в световен мащаб? Ще има ли време да се изплатят нови инвестиции в сектора? Необходимо ли е да се правят обезценки на ДМА поради яснота, че не може да се извлече съответната икономическа изгода от тях в дългосрочен план? Ще се справят ли в Германия? Толкова много въпроси на които не претендирам да знам отговора. Имам странното усещане, че сякаш чак в петък миноритарните акционери се заинтересуваха от инвестицията си. Очевидно е, че тази покупка не може да даде успокоителен отговор за миноритарните на въпроса "на къде след оловото". В общи линии е по-скоро изнервяща от колкото успокояваща.
                          Мнението не е препоръка и нямам ценни книжа на Монбат.
                          А на мен ми прави впечатление, че въпросите които задаваш не са добре обмислени., Защото още на първия си възприел грешен отговор.
                          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                          Коментар


                          • Пък на мен съвсем други неща ми направиха впечатление. Никой във форума не зададе въпроса на къде след оловото. За всички ни е ясно, че в дългосрочен план то е мъртво. Но от тук тръгват цяла серия въпроси. С каква скорост ще навлизат Ел. Автомобилите? Как ще се отразят на използването на производственият капацитет на оловни акумулатори в дългосрочен план? Това ще намали ли рентабилността на сектора в световен мащаб?....
                            тези дето си задават и отговарят на този въпрос едва ли държат акции в монбата,
                            защото щеше инвеститорите да коментират, какви са разходите за R&D, а не за колко си продават ресторантите или там каквото са продали
                            Last edited by ceneto; 07.04.2019, 17:48.
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Каквото и да кажа, няма да е препоръка, ангажиращо твърдение, а свободни и субективни размисли и наблюдения.
                              Продължавам с наблюдения и разсъждения по същество.


                              Да се върна малко назад. Истината е, че не притежавам Правилника за работа на СД, вече не искам и да го знам, но е смислено да се предположи, че наетите юристи вероятно са го съобразили при генериране на този документ от Заседание на СД. Там със сигурност могат да се видят интересни подробности за правилата на работа, свикване. В документа се твърди, че решението е взето присъствено. Обаче, аз съм убеден, пък то си личи отвсякъде, че решението е взето неприсъствено и после някоя скромна душица е обикаляла София, страната, а може би и чужбина за да събира подписи. Дати, срокове, покани, връчване, присъствие и отсъствие и други подробности принципно могат да се проверят при добри възможности и искрено и мотивирано желание на проверяващия.

                              За мен субективно този документ е с дълбоки пороци. Без настояване, без препоръки, разбира се. Не се изяснява как, от кого, кога се е случило свикването, процедура, избор и ръководене на заседанието.


                              За мен лично е неприемлив дефект, че в документа няма подписи на четиримата заинтересовани. Не очаквам да ги видя гласували по съществото на решението, но очаквах да им видя подписите на подходящо място, което твърди и удостоверява, че са били физически там, както се опитват да ни убедят. В документа няма и следа от твърдение, че към него има и някакви приложения, което е тежък дефект. За да му придадат някакъв що-горе официален и неподлежащ на манипулации вид, то на четвърта страница можеше да опитат да допишат нещо като присъствен лист, с фигуриращи 9 подписа.

                              Добре, че поне няма присъствен лист на хвърчащ 5-ти лист на документа. Ама няма да се изненадам ако утре се появи и такъв! Аз като видя такова нещо (решителни елементи на важен документ, които са изнесени на хвърчащ лист), въобще не искам да чета, какво е написано в основното тяло на документа и той е за мен напълно неприемлив и ненадежден. Е, правят го масово. Въпреки ползването на скъпи юристи (а може би пък, именно заради това), работата с документи в България продължава да е един истински ужас, при това примитивен ужас. Масово продължават да се правят на луди и не създават неподлежащи на елементарна манипулация документи.

                              Начинът на скрояване и съдържанието на документа издава гузни помисли. Не се стараят да обяснят самата сделка и решението, а далеч повече ги е грижа да заявят и обяснят, че: ние имаме законово право да дадем предварителното си одобрение и да натоварим съответния изпълнителен орган да сключи сделката. Освен това, ние сме се съобразили, че четирима от деветимата членове на СД са в хипотеза на конфликт на интереси, но имаме още 5 (пет) и техните гласове са напълно достатъчни за вземане на валидно решение.
                              Ерго, формално законът е спазен.
                              Не може да ни пипнете.
                              Това е просто сделка, формално е безукорна. Не гледайте съдържателната страна!

                              Етиката и моралът при сделките са просто една затормозваща, пожелателна, далеч незадължителна подробност.
                              Странно, но се възпроизвеждат същите схеми на действие, както в наскоро разразилите се имотни скандали, че и във вихъра на същите тези продължаващи скандали, когато държавата се тресе.
                              Може би дори и моментът не е избран случайно.

                              Предметът на сделката е ясен и безспорен.
                              Странно, защо след другите напоителни обяснение не са се постарали да обяснят и цената. Защото няма смислено и приемливо обяснение. Или по-точно, очевидно е, че тази сделка е съмнителна, тя не е резултат на нормални търговски преговори, на сблъсък на два отделни и независими интереса и воли, нито е резултат на независима експертна оценка. Всъщност, положението е дори още по-лошо! Никой дори не се е опитал да си зададе въпроса: Колко, по дяволите, би могло да струва това на пазара (особено предвид на резултатите му)?! Вместо това са си задали един друг гаден въпрос: С оглед на счетоводните дадености и находки в Монбат, колко най-много бихме могли да измъкнем оттам, без да влизаме в досадни и невъзможни процедури?! Тя (цената) просто е нагодена изкуствено така, че да бъде удачно под границата на формалното изискване и така да се даде право на СД да разреши, без питане на ОС.

                              Всъщност има едно приемливо и смислено обяснение за създалата се ситуация и то е, че някому много се е приискало в касата на Приста да влезе една чиста горница от 2,5 млн. лв.

                              Жената взе да ме гледа разтревожено и съмнително. Сигурно си мисли, че душа по други какички, а иначе се правя, че работя. Сега излизам, пък ще приключа малко по-късно.
                              Няма страшно, малко остана
                              Last edited by nachev; 07.04.2019, 19:23.

                              Коментар


                              • Пък на мен съвсем други неща ми направиха впечатление. Никой във форума не зададе въпроса на къде след оловото. За всички ни е ясно, че в дългосрочен план то е мъртво. Но от тук тръгват цяла серия въпроси. С каква скорост ще навлизат Ел. Автомобилите? Как ще се отразят на използването на производственият капацитет на оловни акумулатори в дългосрочен план? Това ще намали ли рентабилността на сектора в световен мащаб? Ще има ли време да се изплатят нови инвестиции в сектора? Необходимо ли е да се правят обезценки на ДМА поради яснота, че не може да се извлече съответната икономическа изгода от тях в дългосрочен план? Ще се справят ли в Германия? Толкова много въпроси на които не претендирам да знам отговора. Имам странното усещане, че сякаш чак в петък миноритарните акционери се заинтересуваха от инвестицията си. Очевидно е, че тази покупка не може да даде успокоителен отговор за миноритарните на въпроса "на къде след оловото". В общи линии е по-скоро изнервяща от колкото успокояваща.
                                Мнението не е препоръка и нямам ценни книжа на Монбат.

                                Коментар

                                Working...
                                X