IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    "Моралиста" - само на морал не ни учи!
    Че има ли човек изобщо, който да счита историята за морална?! Нещо го замете въпроса.
    И кои са тез със сребърниците, - Гледаме днес търговия - 500 акции в 5 сделки. Пазарът изглежда е калкулирал новината. А всички ли акционери заварени вътре до оня ден, вече от днес станаха неморални. !? То е ясно и за всяко хлапе, че всеки от тях ще обмисля моралността на сделката и ще прави своята развръзка във времето. Ама като ще говориш за морал, що не си изхвърлиш артиите на чез например - там морални ли са вътрешни сделки разходи амортизации.!? или като са законни са ок !?
    Тук стана дума как дори моралните акционери практично да си помогнат, защото пък най-малко те са заслужили да търпят загуба. Предложих работен вариант за минимизация на загубата важащ за 1-2 дни, Ти ако можеш направи повече - що не им помогнеш (или ще искаш кинти за хонорар) -помогни им с нещо, с документи заявления някакви и т.н. Ето, участникът -"15%" за това ти намеква но се правиш на глуха лисица. Особено щом моралът не ти дава мира, помогни на човека, ама дела трябва а не мрънкане!. Че и на морален съд ги закара хората .
    За да приключим с риториката по морала - с псевдоморалисти сваляли брадата на Ботев няма как да се седнем дори и във виртуална кръчма - съвсем правилно! И понеже и не съм изневерил на близък човек и на 1000 км зад табелата - моралът ми е що-годе в норма. Дори нещо повече - нося отговорност за портфейли на няколко човека (гласувано доверие) а на съвестта ми спокойно, че поне за тяхната защита е направено доказано повече отколкото едни празни по съдържание чантаджийски лакърдии
    Добре е и че нямам от артиите тук (какво морално щастие!), но за да се върнеш все пак в темата конкретно - виж в справката на ЦД колко са акционерите и им изнеси лекция за морала!. Може би, ще са ти благодарни. Дела трябват а не мрънкане по форумите!
    Моралист !!
    Прецакане, не му се лови на Груйча на мурафетите, де!
    Той си е подстрекател и много го бива да представя света като плосък и ясен и пределно простичко скроен.
    Жалко, че вече няма да напише нищо тука, щото иначе щях да му кажа, че може и да сме били приятели по спортна и пияндурска линия, ама вече единият ще ходи в сепаратета (според който влезе първи).
    Па можеше и да му кажа, да си прегледа очите за остатъци от едър дървен материал.
    Щото Има ... И-ха!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Ще кажа още само едно нещо, макар да бях казал, че снощното ще е последно

      Ок, всеки си има правото да си избира компаниите и да си следва стратегиите. Има обаче едно нещо, което се нарича морал, който е доста по-различно понятие от законността. Сделките на Бобоците са законни, но не са морални. По същият начин и сделките на Цвинокио, Цецка и разните там Конпита са законни, но не са морални - всяка компания може да си реши на кой и колко да продава/купува. А решенията в нея се вземат с мнозинство, така че 100% одобрение не им трябва.

      И щом законово всичко е ок, то участвайки и/или оставайки в подобна компания, ние се съгласяваме да имаме морала на управляващите я - ок, това пак е право на всеки. Обаче нали обществото е сбор от индивиди и т.н,, нали? Е, щом всички останали тук или купуващи в тези дни са готови за няколко сребърника, които евентуално ще изкарат, да си плюят на морала, какво да коментираме повече? Аз с подобни хора дори във виртуална кръчма не бих пил - лична позиция!

      Но пък онзи, дето все го цитират, българомразеца Буров, нали веднъж е казал - няма как да имаш морал, когато си беден, моралът е привилегия само на най-богатите. Е, аз не съм от най-богатите, но за подобна дребна евентуална далаверка, да си сривам морала пред самия себе си, няма как да стане. Обаче кой ли съм аз, че да съдя?

      А най-голямото ми удивление е инатът на някои хора, които са се вкопчили в мунчобатя, все едно това е единствената компания на света? Пичове, борсата не е само БФБ, по света компании колкото щеш - кеф ти развити, кеф неразвити, кеф ти стартъпи За мен тази компания, а и БФБ като цяло, е приключила история. RIP, БФБ...
      "Моралиста" - само на морал не ни учи!
      Че има ли човек изобщо, който да счита историята за морална?! Нещо го замете въпроса.
      И кои са тез със сребърниците, - Гледаме днес търговия - 500 акции в 5 сделки. Пазарът изглежда е калкулирал новината. А всички ли акционери заварени вътре до оня ден, вече от днес станаха неморални. !? То е ясно и за всяко хлапе, че всеки от тях ще обмисля моралността на сделката и ще прави своята развръзка във времето. Ама като ще говориш за морал, що не си изхвърлиш артиите на чез например - там морални ли са вътрешни сделки разходи амортизации.!? или като са законни са ок !?
      Тук стана дума как дори моралните акционери практично да си помогнат, защото пък най-малко те са заслужили да търпят загуба. Предложих работен вариант за минимизация на загубата важащ за 1-2 дни, Ти ако можеш направи повече - що не им помогнеш (или ще искаш кинти за хонорар) -помогни им с нещо, с документи заявления някакви и т.н. Ето, участникът -"15%" за това ти намеква но се правиш на глуха лисица. Особено щом моралът не ти дава мира, помогни на човека, ама дела трябва а не мрънкане!. Че и на морален съд ги закара хората .
      За да приключим с риториката по морала - с псевдоморалисти сваляли брадата на Ботев няма как да се седнем дори и във виртуална кръчма - съвсем правилно! И понеже и не съм изневерил на близък човек и на 1000 км зад табелата - моралът ми е що-годе в норма. Дори нещо повече - нося отговорност за портфейли на няколко човека (гласувано доверие) а на съвестта ми спокойно, че поне за тяхната защита е направено доказано повече отколкото едни празни по съдържание чантаджийски лакърдии
      Добре е и че нямам от артиите тук (какво морално щастие!), но за да се върнеш все пак в темата конкретно - виж в справката на ЦД колко са акционерите и им изнеси лекция за морала!. Може би, ще са ти благодарни. Дела трябват а не мрънкане по форумите!
      Моралист !!
      Last edited by precakanoto; 08.04.2019, 16:19.

      Коментар


      • Марияне, нещо статийка? Или ще го пропуснем това?
        Извинявам се предварително, но освен в русенския сайт всички медии мълчат странно по въпроса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Очевидно не е достатъчно да преписваме законите на Швейцаря примерно, защото за тях са нужни швейцарци, както се казва. Ние трябва да напишем такива, съобразени с нашия манталитет и реалности, просто сме задължени да го направим!
          Няма нужда да откриваме топлата вода. Хората са го дефинирали отдавна - нито една търгувана на борсата компания не може да има собственик, притежаващ над 30% от акциите. Мажоритар няма и не може да има. И край - ако бордът почне да прави магарии - просто го сменят на следващото общо събрание. Ако работи добре в полза на всички акционери - ще си стои.
          Last edited by Гари; 08.04.2019, 13:22.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Ще кажа още само едно нещо, макар да бях казал, че снощното ще е последно

            1. Ок, всеки си има правото да си избира компаниите и да си следва стратегиите. Има обаче едно нещо, което се нарича морал, който е доста по-различно понятие от законността. Сделките на Бобоците са законни, но не са морални. По същият начин и сделките на Цвинокио, Цецка и разните там Конпита са законни, но не са морални - всяка компания може да си реши на кой и колко да продава/купува. А решенията в нея се вземат с мнозинство, така че 100% одобрение не им трябва....
            1. Груйче, принципно си прав, но не трябва да забравяме, че законите се пишат от хора и са предназначени за хора! Те не са ни сведени от Бог или друго свише, не са непроменими и ние сме длъжни така да ги променяме, че да са от полза на добронамерените, свестните и градивни индивиди! Точно за тази цел отделяме част от приходите си, за да могат хората от парламента, КФН и т.н. и т.н. да взимат заплати и да се грижат за нас - хората! Очевидно не е достатъчно да преписваме законите на Швейцаря примерно, защото за тях са нужни швейцарци, както се казва. Ние трябва да напишем такива, съобразени с нашия манталитет и реалности, просто сме задължени да го направим! И тъй като никой освен нас не е заинтересуван това да стане, то топката е в нас. По никакъв начин не смятам, че е редно да кажем - "е, щом е законно, значи няма проблем"! проблемът въобще не опира до това, както писа и dddd, че ако паднело под 6 лева е могло да се направят някакви врътки. Проблемът е, че по този начин и с такива закони, всеки участваш на борсата ни /било то и най-умният/ е обречен на фалит. Днес ще изкара 20% от монбат, утре 30 от Синергон и накрая ще се занули заедно с източваните компании! Проблемът е и че по този начин се спъват всички перспективни, млади и успели хора, за които борсата би била реален начин за подобряване на бизнеса им! Сега ще кажеш, че това са само думи и нищо конкретно не правя и ще си прав, но дори само думите тук са повече от нищото. Отделно при свякаква подобна ситуация съм си оставял имената, телфона и съм излизал от анонимност, говорил съм с хора, които реално не мислят като мен - аз нямам проблем с това и бих го направил всеки път за подобни каузи. Предлагал съм многократно да се създаде нещо като клуб на миноритарите, да обсъждаме такива ситуации и да реагираме по някакъв начин. Не бих се заел с това не защото не ми се занимава, а защото нямам компетентност за това. Да кажем, че съм в сферата на търговията, образованието ми е инженерно и просто няма начин да се захващам тепърва и с юридически материали. Ако бях по-запознат със законите, ако имах повече знания със сигурност бих се нагърбил! И тъй като нямам компетентност и ако успеем да създадем такъв клуб да кажем 100 човека, то, въпреки че сигурно съм с един от най-дребните портфейли, бих отделял някой лев като всеки член при такива казуси да се плати на някой адвокат или друго лице, което да ни представлява подобаващо.
            Last edited by 15%; 08.04.2019, 12:56.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Ще кажа още само едно нещо, макар да бях казал, че снощното ще е последно

              Ок, всеки си има правото да си избира компаниите и да си следва стратегиите. Има обаче едно нещо, което се нарича морал, който е доста по-различно понятие от законността. Сделките на Бобоците са законни, но не са морални. По същият начин и сделките на Цвинокио, Цецка и разните там Конпита са законни, но не са морални - всяка компания може да си реши на кой и колко да продава/купува. А решенията в нея се вземат с мнозинство, така че 100% одобрение не им трябва.

              И щом законово всичко е ок, то участвайки и/или оставайки в подобна компания, ние се съгласяваме да имаме морала на управляващите я - ок, това пак е право на всеки. Обаче нали обществото е сбор от индивиди и т.н,, нали? Е, щом всички останали тук или купуващи в тези дни са готови за няколко сребърника, които евентуално ще изкарат, да си плюят на морала, какво да коментираме повече? Аз с подобни хора дори във виртуална кръчма не бих пил - лична позиция!

              Но пък онзи, дето все го цитират, българомразеца Буров, нали веднъж е казал - няма как да имаш морал, когато си беден, моралът е привилегия само на най-богатите. Е, аз не съм от най-богатите, но за подобна дребна евентуална далаверка, да си сривам морала пред самия себе си, няма как да стане. Обаче кой ли съм аз, че да съдя?

              А най-голямото ми удивление е инатът на някои хора, които са се вкопчили в мунчобатя, все едно това е единствената компания на света? Пичове, борсата не е само БФБ, по света компании колкото щеш - кеф ти развити, кеф неразвити, кеф ти стартъпи За мен тази компания, а и БФБ като цяло, е приключила история. RIP, БФБ...
              харесвам и напълно се присъединявам към казаното !!
              + е от мен

              Коментар


              • Груйче, за Монбат може и да са законни , но за АПАРТАМЕНТИТЕ ВИСИ ВЪПРОСА ЗА ПРОИЗХОДА НА СРЕДСТВАТА И ПЛАТЕНИ ЛИ СА ДАНЪЦИ ЗА ТЕЗИ ПАРИ..Нали си спомняш за Ал Капоне и данъците.. Тази история с тъщата и 6 , вече 7 апартамента като как да е законна..В нормалните страни за колко по- малки неща гориш за винаги от политиката, ама при другарите комунисти са други правилата..
                Last edited by Kiro; 08.04.2019, 12:37.

                Коментар


                • Ще кажа още само едно нещо, макар да бях казал, че снощното ще е последно

                  Ок, всеки си има правото да си избира компаниите и да си следва стратегиите. Има обаче едно нещо, което се нарича морал, който е доста по-различно понятие от законността. Сделките на Бобоците са законни, но не са морални. По същият начин и сделките на Цвинокио, Цецка и разните там Конпита са законни, но не са морални - всяка компания може да си реши на кой и колко да продава/купува. А решенията в нея се вземат с мнозинство, така че 100% одобрение не им трябва.

                  И щом законово всичко е ок, то участвайки и/или оставайки в подобна компания, ние се съгласяваме да имаме морала на управляващите я - ок, това пак е право на всеки. Обаче нали обществото е сбор от индивиди и т.н,, нали? Е, щом всички останали тук или купуващи в тези дни са готови за няколко сребърника, които евентуално ще изкарат, да си плюят на морала, какво да коментираме повече? Аз с подобни хора дори във виртуална кръчма не бих пил - лична позиция!

                  Но пък онзи, дето все го цитират, българомразеца Буров, нали веднъж е казал - няма как да имаш морал, когато си беден, моралът е привилегия само на най-богатите. Е, аз не съм от най-богатите, но за подобна дребна евентуална далаверка, да си сривам морала пред самия себе си, няма как да стане. Обаче кой ли съм аз, че да съдя?

                  А най-голямото ми удивление е инатът на някои хора, които са се вкопчили в мунчобатя, все едно това е единствената компания на света? Пичове, борсата не е само БФБ, по света компании колкото щеш - кеф ти развити, кеф неразвити, кеф ти стартъпи За мен тази компания, а и БФБ като цяло, е приключила история. RIP, БФБ...
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение

                    Още не е продадена и вероятно опитите да се отърват от Левента са една от причините сделката още да не е факт.
                    https://utroruse.com/article/758016/
                    Просто класика, нямам думи ! И това ако не е източване на публично дружество или направо кражба не знам как друго може да се нарече ! Капиталов пазар в България ли, няма как да се случи, затова и замира !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                      Доколкото ни е известно, залата в Русе беше продадена обратно на държавата ли на общината ли още преди 6 мсеца ?
                      Още не е продадена и вероятно опитите да се отърват от Левента са една от причините сделката още да не е факт.
                      https://utroruse.com/article/758016/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                        Проблема ви е кой ще купува.. онзи ден само подпираха., средно бяха отделили по 1000 лв. да подпират.. имаше събрани около 2000 бр. от 9 човека / по спомен/ пред тях имаше 200 или 400 бр купува не помня пак от 2-3ма.. после след 10 ст надолу същата работа така до 6 лв... с други думи няма кой да купува.. въпроса е ако някой му трябват пари и продаде.. или някой дето знае, че първия печели.. защото ако не е той е друг.. лично винаги съм продавал по тази причина, че някой ще ме изпревари.. съгласен съм, че пазара имаше един ден да реагира... ок ще стискате до кога От мен късмет не е препоръка.
                        Благодаря, че разказа подробности. Въпреки изразеното ти мнение за "наказателна" (за акционерите) разпродажба, си следил много добре книгата. Може би от чисто любопитсвто а не с неприязънта, с която един омерзен играч си хвърля книгите и след това не иска да ги види и чуе повече. В петък не гледах.какво се случва (не очаквах че има повод да се гледа при лежерното пазарно дереже, прочетох новината след сесията и също като другите не го очаквах) Разсъжденията ми са чисто абстрактни в извън пазарна обстановка. Затвърждавам си намерението за утре. Разказах си стратегията, което намалява шанса за евентуалния успех(и може да внеса някоя корекция по ниво), но го направих, и за идеята, че почувствалите се прецакани инвеститори не са лоши хора, не само че нямат вина за изненадата от мажото, но и на втория ден вече с разпродажба на книгите няма да го накажат особено. Разбира се всеки от тях ще знае и ще калкулира събитието оттук нататък.. Само реалната търговия ще покаже какво ще се случи следващите дни, Успех ще ни е нужен наиситна, Мерси за пожеланието
                        (без препоръка)
                        Last edited by precakanoto; 08.04.2019, 01:09.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Ок, борсов риск, всеки има различна настройка към него.
                          Но имаш вече емпирични данни - един цялостно изтъргуван ден след новината. Може грубо да се прецени колко е "вятъра"
                          За мен е по-неизяснена ситуацията спрямо фазата на пазара
                          Проблема ви е кой ще купува.. онзи ден само подпираха., средно бяха отделили по 1000 лв. да подпират.. имаше събрани около 2000 бр. от 9 човека / по спомен/ пред тях имаше 200 или 400 бр купува не помня пак от 2-3ма.. после след 10 ст надолу същата работа така до 6 лв... с други думи няма кой да купува.. въпроса е ако някой му трябват пари и продаде.. или някой дето знае, че първия печели.. защото ако не е той е друг.. лично винаги съм продавал по тази причина, че някой ще ме изпревари.. съгласен съм, че пазара имаше един ден да реагира... ок ще стискате до кога От мен късмет не е препоръка.
                          Last edited by al4en; 08.04.2019, 00:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Само да не се нанижеш на някой падащ нож,някои хартии пазара си решава че трябва да ги срине ,а други просто леко се разлюляват .Въпроса е да се разбере колко "силен ще е вятъра"!
                            Ок, борсов риск, всеки има различна настройка към него.
                            Но имаш вече емпирични данни - един цялостно изтъргуван ден след новината. Може грубо да се прецени колко е "вятъра"
                            За мен е по-неизяснена ситуацията спрямо фазата на пазара

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Така е по-добре. Ок, имаш патриотични подбуди и би продал, но ако това направят всички - как ще накажат маджовеца? Според мен никак, та той дори не е в софикс понастоящем, пазарът го е извадил. При артиите емоциите по-скоро вредят. Ще обясня, по-надолу моята логика, за да не кажеш - празни приказки.
                              Значи сега маджовеца с нищо не може да се накаже от малкия инвеститор, освен чрез някакви заявления към контролни органи и т,н адвокатски истории, в което ти например би бил полезен. Но утре сергията отваря и много хора реагирайки негативно може да продават. Бих направил нещо по-различно (игнорирам маджото и емоцията, защото утре сутринта очевидно нищо на него нищо не може да му се случи - с разпродажби или без), - ако имах книги тук, щях да сложа оферта и продава но и купува - За да не загубя от маджовските истории. т.е вероятно ще съм срещу мнозинството на пазара, и дори така ще бъде и реално - понеже не мога да сложа продава, ще сложа само купува, ако имам възможност да наблюдавам пазара.
                              Както казах, нямам тук, но не споделям виждането, че инвеститорите (дори спекулантивно влезли) не са заслужили грозното отношение, защото както си забелязал, така леко-полека започваме, да отписваме и бфб.
                              Та основанията ми да сложа оферта купува са
                              1) Случилото се тук не е някакъв прецедент за бфб, - брутализми с такъв размер започнаха още преди 11-12 г - горския в хдпат си беше гласувал (на Оса) дивидент от 4 млн., но само за себе си. Забелязах, че Събитието тогава не успя да разклати акцията съществено. А си беше грубо и безочливо отношение към малките. Имах акции та помня (въпреки, че беше друга периодика)
                              2) Няколко години след това, мажовците от "планината-холд" сякаш реновираха похвата, като го "омекотиха", - сервираха си същата сума, но поднесоха и на акционерите парчета от баницата и пазарът също "пое" леко новината. (имам предвид без съществени сътресения в цената). Това го направиха още един път, а последно доколкото помня и чрез емисия акции само за вътрешни хора. Пазарът преглъщаше всички събития с подобен мащаб. Моето предположение е, че пазарът пак ще успее да изглади стреса от новинатса, стига разбира се, повикът за разпордажба да не е създал паника в душите на младите участници
                              3) Както стана дума, цената зависи и от резултатите, не следя тук какви са, но мярнах някаква текуща новина за сериозен ръст на продажби. - Поне при мсх резултатите "помагаха" да се стабилизира цената. А имайте предвид и това, че и тези които са продали оня ден, може да поискат да си върнат нещо оттук по-евтино, та както предположи Margen - спекулантите се заиграват на по-ниски нива, а ликвидността може да върне дружеството в софикс. А примерите горе 1) и 2) при съизмерими суми, бяха все от софикс-дружества
                              Някаква утеха в тунела все пак Ta 1, 2, 3 биха ми дали основание да се заиграя утре с цел да изляза оттук минимално прецакано а не много. Има и 4) - Мисля, че новината е наполовина калкулирана вече, защото съобщението на Гари е рано сутринт. т.е. Който е подходил емоционално в недостига на време вече го е направил. Самият Ган е препоръчвал че новините се калкулират до 2-3 дни и това е времето в което може да се прави какъвто и да е дейтрейдинг (тук на бфб - трудна работа), но според мен не бива да се бърка времето на Ботев, с времето на борсовия див капитализъм. разични неща и затова не се съгласих че непременно загубата на играчите (чрез разпродажби) ще накриви капата на маджовеца за няколко дни
                              Писах дълго, с голяма част от мотивите, за да разбереш, че не се заяждам, че имам раязлично мнение, а дали е като на тълпата или не - всеки може да прецени. Играчите тук имаха два дена за размисъл. - все е нещо
                              Надявам се че отговорих изчерпателно, и без лоши чувства, а утре няма да е само на думи
                              Разбира се -дежурното - не е препоръка
                              Само да не се нанижеш на някой падащ нож,някои хартии пазара си решава че трябва да ги срине ,а други просто леко се разлюляват .Въпроса е да се разбере колко "силен ще е вятъра"!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Не съм докачлив, просто съм се нагледал и наслушал на фейсбук и форумни патриоти. То и тук ситуацията е същата - на думи сте много силни, но на дела - аааа, някой друг да го направи, не аз, щото понеже, обаче, защото...

                                Разликата между мен и някои други е, че аз в такава ситуация продавам на пазар - също както в любимата еВана. И след това имам моралното право да ги храня колкото ми е кеф. Толкова е просто, но не и когато масата са хорица, които оправадават жалкото си съществуване с преклонената главица и памфлети ала Пишурката, шото нали, ама то от мен нищо не зависи - що да гласувам, като от 1 глас нищо не зависи, що да чистя след себе си, като от един боклук обща мизерия не става, що да докладвам за корупция, като нищо не се променя и т.н. Аз си падам по историята, такива фази на овчедушие на стадото сме преживявали неведнъж. И сме се изправяли все по-силни! Защото сме хора, а не стадо, поне повечето около мен!

                                Спомням си за една история в Полша - вдигнали цената на млякото по комунизма, всички полчци една седмица не купили и един литър мляко. В резултат цената се върнала на началната позиция. Тук е подобно, но докато всеки си мисли само за собствения задник, ситуацията няма да се промени. Моята реакция тук е ясна - обмислях да купя, но вече ми е в игнора и никога няма да взема и 1 акция тук. При други е различно - да, прав си, така е. Ама те и тъмнозелените така казват - при мен е различно, бате, аз чавета имам да храня, не съм като теб - ще убивам, ще коля, за децата го правя....

                                Дела трябват, не думи - един велик българин го е казал, аз просто следвам завета му!

                                П.С. И това наистина е за финал, повече в темата няма да пиша, защото няма смисъл - гражданското общество се прави от граждани, не от селяндури, а да си от едните или другите е личен избор, а не право на месторождението. Живи и здрави и успех с Бобоците - внимавайте да не ги разсърдите нещо...
                                Така е по-добре. Ок, имаш патриотични подбуди и би продал, но ако това направят всички - как ще накажат маджовеца? Според мен никак, та той дори не е в софикс понастоящем, пазарът го е извадил. При артиите емоциите по-скоро вредят. Ще обясня, по-надолу моята логика, за да не кажеш - празни приказки.
                                Значи сега маджовеца с нищо не може да се накаже от малкия инвеститор, освен чрез някакви заявления към контролни органи и т,н адвокатски истории, в което ти например би бил полезен. Но утре сергията отваря и много хора реагирайки негативно може да продават. Бих направил нещо по-различно (игнорирам маджото и емоцията, защото утре сутринта очевидно нищо на него нищо не може да му се случи - с разпродажби или без), - ако имах книги тук, щях да сложа оферта и продава но и купува - За да не загубя от маджовските истории. т.е вероятно ще съм срещу мнозинството на пазара, и дори така ще бъде и реално - понеже не мога да сложа продава, ще сложа само купува, ако имам възможност да наблюдавам пазара.
                                Както казах, нямам тук, но не споделям виждането, че инвеститорите (дори спекулантивно влезли) не са заслужили грозното отношение, защото както си забелязал, така леко-полека започваме, да отписваме и бфб.
                                Та основанията ми да сложа оферта купува са
                                1) Случилото се тук не е някакъв прецедент за бфб, - брутализми с такъв размер започнаха още преди 11-12 г - горския в хдпат си беше гласувал (на Оса) дивидент от 4 млн., но само за себе си. Забелязах, че Събитието тогава не успя да разклати акцията съществено. А си беше грубо и безочливо отношение към малките. Имах акции та помня (въпреки, че беше друга периодика)
                                2) Няколко години след това, мажовците от "планината-холд" сякаш реновираха похвата, като го "омекотиха", - сервираха си същата сума, но поднесоха и на акционерите парчета от баницата и пазарът също "пое" леко новината. (имам предвид без съществени сътресения в цената). Това го направиха още един път, а последно доколкото помня и чрез емисия акции само за вътрешни хора. Пазарът преглъщаше всички събития с подобен мащаб. Моето предположение е, че пазарът пак ще успее да изглади стреса от новинатса, стига разбира се, повикът за разпордажба да не е създал паника в душите на младите участници
                                3) Както стана дума, цената зависи и от резултатите, не следя тук какви са, но мярнах някаква текуща новина за сериозен ръст на продажби. - Поне при мсх резултатите "помагаха" да се стабилизира цената. А имайте предвид и това, че и тези които са продали оня ден, може да поискат да си върнат нещо оттук по-евтино, та както предположи Margen - спекулантите се заиграват на по-ниски нива, а ликвидността може да върне дружеството в софикс. А примерите горе 1) и 2) при съизмерими суми, бяха все от софикс-дружества
                                Някаква утеха в тунела все пак Ta 1, 2, 3 биха ми дали основание да се заиграя утре с цел да изляза оттук минимално прецакано а не много. Има и 4) - Мисля, че новината е наполовина калкулирана вече, защото съобщението на Гари е рано сутринт. т.е. Който е подходил емоционално в недостига на време вече го е направил. Самият Ган е препоръчвал че новините се калкулират до 2-3 дни и това е времето в което може да се прави какъвто и да е дейтрейдинг (тук на бфб - трудна работа), но според мен не бива да се бърка времето на Ботев, с времето на борсовия див капитализъм. разични неща и затова не се съгласих че непременно загубата на играчите (чрез разпродажби) ще накриви капата на маджовеца за няколко дни
                                Писах дълго, с голяма част от мотивите, за да разбереш, че не се заяждам, че имам раязлично мнение, а дали е като на тълпата или не - всеки може да прецени. Играчите тук имаха два дена за размисъл. - все е нещо
                                Надявам се че отговорих изчерпателно, и без лоши чувства, а утре няма да е само на думи
                                Разбира се -дежурното - не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X