IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Изобщо не е в противоречие - просто трудно с енамира в какво да се инветсира, което да не е балонче (да не ги изброявам), затова се надяваш да уцелиш нещо, дето да хванеш врътката на мажо с помпенето. На мен това не ми се удава - два пъти се пробвах с мумифицирания и евереста, два пъти ядох дървото, щото нямам вътрешно инфо. Та така
    Противоречие е и още как ! Като няма в какво да се инвестира тук, тогава инвестираш в череши или по борсите навън !
    Last edited by Zdravko; 28.05.2020, 16:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Пича иска хем да бърка в кацата с мед, хем да е морален стожер !
      +1
      А не искаме ли всички това - хем душата в рая, хем онова докрая
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

        Не, бързай да съдиш! За нашата прокуратурата е достатъчно да има анонимен сигнал от "доброжелател", за да блокира бизнеси за милиони.
        Зависи срещу кого е сигналът и дали е "оперативно интересен" - тука е така, за съжаление.

        Иначе ГГ-БГ е абсолютно прав, пак за съжаление. Абе, къде изчезна Екуити прайвит, познат повече като куроператор-а - ех, какви времена бяха с неговите дцф модели, ех
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

          Малко смеси нещата за морала и инвестирането, защото имах предвид публични постове, ама няма значение. Странна работа, купуваш дял от бизнес, разчиташ компанията да върви добре, за да расте и да продадеш на някой високо, ама мажоритарите са крадци и измамници. После взимаш евро пари, ама по-добре без тях. Пич или играеш играта или се прави на морален коректив в някой манастир.
          Пича иска хем да бърка в кацата с мед, хем да е морален стожер !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение
            Поредният стрес тест по позицията!!! И както винаги заради изпълнения на мажоритарните собственици, а не по отношение бизнеса на компанията!
            Не бързай да съдиш! За нашата прокуратурата е достатъчно да има анонимен сигнал от "доброжелател", за да блокира бизнеси за милиони.
            Last edited by Crusible; 28.05.2020, 16:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Точка 5. Това е. Не е само територията, а бизнесът се управлява от такива. А "нямаме икономика" е фигура на речта. Една баничарница да има, значи и някаква икономика има. По случайност познавам инженери, които работят за Бобокови. Единственото положително нещо там е, че може и по зле да бъде.

              Другото ще го обединя. Това, че нещо ми вреди, не означава, че по принцип е нещо лошо. Бая финансиране (за моите стандарти) съм взел по европейски проекти, но ще се радвам, ако ги няма. Влязъл съм в Монбат, защото съм опортюнист, а не "инвеститор", а още по-малко революционер. Ако ти инвестираш само в морално чисти и богати душевно мажоритари, само мога да ти завиждам.
              Малко смеси нещата за морала и инвестирането, защото имах предвид публични постове, ама няма значение. Странна работа, купуваш дял от бизнес, разчиташ компанията да върви добре, за да расте и да продадеш на някой високо, ама мажоритарите са крадци и измамници. После взимаш евро пари, ама по-добре без тях. Пич или играеш играта или се прави на морален коректив в някой манастир.

              Коментар


              • Поредният стрес тест по позицията!!! И както винаги заради изпълнения на мажоритарните собственици, а не по отношение бизнеса на компанията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                  Аз колкото сделки имам на БФБ, ти толкова мозъчни клетки нямаш в главата си. А от Монбат съм изкарвал доста добри пари.
                  Ма то това говори колко ги разбираш нещата, щом си с толкова сделки. Мале, мале ....във форума са играч-разбирач, играч-разбирач и накрая само форумен свирач
                  Ти па беше от най-гоолемите плювалници срещу бфб, ... Мозъчни клетки ... вее те вятъра и тебе на жълт кон

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

                    А ти щото си от търговците ...аре бегай и не се занасяй
                    Аз колкото сделки имам на БФБ, ти толкова мозъчни клетки нямаш в главата си. А от Монбат съм изкарвал доста добри пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                      И чакаме БФБ да расте. Един от основните сини чипове на БФБ. Май няма да остане много много какво да търгуваме.
                      А ти щото си от търговците ...аре бегай и не се занасяй

                      Коментар


                      • Акции може да има всеки във всеки бизнес, като човек е решил че има някаква възможност да се изкaрат някакви бързи пари спекулативно, понякога печелим, понякога не. Постулати от сорта, че трябва да инвестираме в познати бизнеси, от които разбираме и харесваме важат основно при дългосрочният инвеститор.

                        Разбирам напълно какво иска да каже колегата terziev и съм съгласен с доста от написаното. Човек не трябва да се самозабравя, малко ли са им на някои милионите, че и от боклука на чужди държави искат да печелят, като тровят за сметка на това изстрадалото и бедно население на собствената си държава.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Точка 5. Това е. Не е само територията, а бизнесът се управлява от такива. А "нямаме икономика" е фигура на речта. Една баничарница да има, значи и някаква икономика има. По случайност познавам инженери, които работят за Бобокови. Единственото положително нещо там е, че може и по зле да бъде.

                          Другото ще го обединя. Това, че нещо ми вреди, не означава, че по принцип е нещо лошо. Бая финансиране (за моите стандарти) съм взел по европейски проекти, но ще се радвам, ако ги няма. Влязъл съм в Монбат, защото съм опортюнист, а не "инвеститор", а още по-малко революционер. Ако ти инвестираш само в морално чисти и богати душевно мажоритари, само мога да ти завиждам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Изпадаш в противоречие тук ! Не ги приемаш за бизнесмени, а имаш акции в Монбат. Защо инвестираш в "мутри и крадци" тогава ? За съжаление това е българската икономика и мажоритари, не случайно и борсата ни е в това положение ! Нямаме, или са съвсем малко читавите бизнесмени !
                            Изобщо не е в противоречие - просто трудно с енамира в какво да се инветсира, което да не е балонче (да не ги изброявам), затова се надяваш да уцелиш нещо, дето да хванеш врътката на мажо с помпенето. На мен това не ми се удава - два пъти се пробвах с мумифицирания и евереста, два пъти ядох дървото, щото нямам вътрешно инфо. Та така
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Имам акции в "Монбат", но човек трябва да е слънчасал, за да обяви Бобокови за "бизнесмени". Тарикати, далаверджии, мошеници, крадци. Редовното прочистването на такива е даже закъсняло. И тук не става въпрос дали следващите са по-добри или по-лоши. Просто не трябва да си мислят, че са вечни и да внимават поне малко. Да не се изхвърлят и тъпанят по кориците на списанията, а да се опитват да поставят компанията си на някакъв реален фундамент.

                              Отделен е въпросът дали изобщо има смисъл от борса в страна, в която няма икономика.
                              Много противоречиви тези:
                              1. Бобокови са бизнесмени, защото притежавт и управляват бизнеси;
                              2. Как може да имаш толкова негативно мнение за някой и да му повериш контрол (образно казано) върху парите ти?
                              3. Как може да защитаваш действията на прокуратурата и едновременно с това да понасяш загуби от действията им?
                              4. Да твърдиш, че групата Монбат нямат реален фундамент е странно.
                              5. Проблемът на нашата борса не е че нямаме икономика или че е малка, а че територията се управлява от морално деградирали, душевно корумпирани политически упортюнисти, които извън политическата среда ще стават само за чистачи на кенефи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Имам акции в "Монбат", но човек трябва да е слънчасал, за да обяви Бобокови за "бизнесмени". Тарикати, далаверджии, мошеници, крадци. Редовното прочистването на такива е даже закъсняло. И тук не става въпрос дали следващите са по-добри или по-лоши. Просто не трябва да си мислят, че са вечни и да внимават поне малко. Да не се изхвърлят и тъпанят по кориците на списанията, а да се опитват да поставят компанията си на някакъв реален фундамент.

                                Отделен е въпросът дали изобщо има смисъл от борса в страна, в която няма икономика.
                                Изпадаш в противоречие тук ! Не ги приемаш за бизнесмени, а имаш акции в Монбат. Защо инвестираш в "мутри и крадци" тогава ? За съжаление това е българската икономика и мажоритари, не случайно и борсата ни е в това положение ! Нямаме, или са съвсем малко читавите бизнесмени !

                                Коментар

                                Working...
                                X