IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Репресията срещу Бобокови е напълно обоснована, но много закъсняла. Проблемът е, че репресията се прилага избирателно.
    Ти явно не можеш да разбереш, че проблема идва от там, че не е луд този който яде баницата, а който му я дава ! Това са бизнеси на по над 20 години, да не би до сега да бяха незаконни и престъпни ? Визирам не само Бобокови ! Да не би банката на Цветан Василев или бизнеса на Васил Божков да бяха незаконни ? Ами Баневи, Арабаджиеви, Прокопиев, а и чичо Оги, както и много други, да не би да са работили незаконно и престъпно ? Някой ще каже сега им е дошло времето и трябва да се прочистим ! Да, ама за Свинчо мамин златен, за Доган и за фирмите гравитиращи около Гробаджиите и ДПС там няма нищо, всички са чисти като сълзи !

    Коментар


    • общо взето никаква изненада . като гледам обема . който трябва е продал на 7 лева , август 2016 . уникално

      но пък с това дъно на свещеното 3,58 ми става много любима хакция. хихихихихихих

      Коментар


      • абе тоя монбат предното му дъно къде е било . сега се загледах .


        егааааааааааааааааааааааати на свещеното 3,58

        уникално

        Коментар


        • Репресията срещу Бобокови е напълно обоснована, но много закъсняла. Проблемът е, че репресията се прилага избирателно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
            Бобокови, че не са цвете за мирисане, сигурно не са, както и впрочем повечето български мажоритари на борсата ! Но си мисля все пак, че това е поредната Пунта Мара акция на прокуратурата, от която нищо няма да излезе ! Нека да ви припомня, че нямаме все още нито един осъден от ударените до сега ! Целта на тези акции явно е друга !
            Най - тъпото е че прокоратурате не понася никаква отговорност за безбройните си провали!
            Напротив, ние данъкоплатците в много случаи плащаме обезщетения, заради необоснованата й репресия, след като потърпевшите осъдят България в международните съдилища.

            Коментар


            • Бобокови, че не са цвете за мирисане, сигурно не са, както и впрочем повечето български мажоритари на борсата ! Но си мисля все пак, че това е поредната Пунта Мара акция на прокуратурата, от която нищо няма да излезе ! Нека да ви припомня, че нямаме все още нито един осъден от ударените до сега ! Целта на тези акции явно е друга !

              Коментар


              • Не успях да ги пласирам на 3,8. Май отиваме на вариант да си ги пазя за спомен. В интерес на истината, този път можеха от КФН да спрат търговията или поне да направят официално съобщение. Така съсипват не само бизнеса на Макси и Мориц, но и самата идея за борса в България.

                Коментар


                • Във връзка с акцията от вчера, какво означава "кухи фирми" /с чиито собственици са проведени разговори/?!? Това "кухи фирми" явно е от терминологията на ДАНС - отпадъкът след рециклирането е бил по договори предоставят на тях. Въпросът е къде е отпадъкът в крайна сметка - ако е бил депониран по надлежен ред от "кухите фирми", тогава всичко това е една постановка ……… Не ми се коментира как в едно изречение обясняват /вероятно някой корифей от ДАНС/ спестявали се разходи, генерирали се огромни печалби и така се укривали данъци.

                  Коментар


                  • Не е ли редно да излезе ДВИ да каже няколко думи? От кумова срама поне????

                    Коментар


                    • Стратегически инвеститор като чуя и веднага се сещам за Веолия. Стратегическият инвеститор ще се повърти година две и ще закрие производството. За какво му е да конкурира сам себе си. В някои случаи от цялата далавера печелят и дребосъците. Аз например наистина имам акции във Веолия.

                      Коментар


                      • А дали няма да се окаже в дългосрочен хоризонт добра новина случилото се за дребните инвеститори? При доказване на вина, затвор, конфискация от държавата на дела на братята и последващо продаването му на стратегически инвеститори? В противен случай, закриване на бизнес/няма данъци/ и стотици нови безработни. Само размишлявам.

                        Коментар


                        • Според разследващите арестуваният Красимир Живков е участвал в схеми за внос и износ на отпадъци

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            "Монбат" никога не е била добра копания. Беше сравнително добра инвестиция, което е различно. А беше добра инвестиция именно заради такива далавери, за които Бобокови имаха карт бланш, а на други не са позволени. Няма лошо, да правят компания на Банев. Ако имат достатъчно да се разкешат, може и да се отърват. После ще оглозгат компанията, за да си върнат парите.

                            Аз мисля да закривам всички позиции на БФБ. "Градус" особено ми беше за дълго държане и ще ме боли. И без това имах угризения, че подкрепям пладнешки разбойници. Сигурно нямаше да ми дреме, ако бях на плюс, ама не съм. Очевидно тече преразпределение и не се знае кой още ще изгърми. Прокопиев са го емнали. Гришата само си мисли, че му се е разминало. Ако и тимаджиите и Донев са на мушка, то цялата борса се обезсмисля. Дори задника човек няма да може да си избърше с акциите на техните велики компании. Барем да бяха още на хартия. Иронията в случая е, че самите Бобокови щяха да са сравнително защитени, ако не бяха мажоритари и бяха направили компанията истински публична.
                            Само браво на тях, да тровят България и Монтана в частност, супер компания - супер син чип. През годините са изплатили на хиляди работници обезщетения за професионални заболявания, много, от които, починаха от тях, за съжаление беден град, работа няма и са принудени. Обаче да се трови бъларската природа и здраве с боклуците на чужди държави е повече от НЕДОПУСТИМО!

                            От колко години си на БФБ?
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • "Монбат" никога не е била добра копания. Беше сравнително добра инвестиция, което е различно. А беше добра инвестиция именно заради такива далавери, за които Бобокови имаха карт бланш, а на други не са позволени. Няма лошо, да правят компания на Банев. Ако имат достатъчно да се разкешат, може и да се отърват. После ще оглозгат компанията, за да си върнат парите.

                              Аз мисля да закривам всички позиции на БФБ. "Градус" особено ми беше за дълго държане и ще ме боли. И без това имах угризения, че подкрепям пладнешки разбойници. Сигурно нямаше да ми дреме, ако бях на плюс, ама не съм. Очевидно тече преразпределение и не се знае кой още ще изгърми. Прокопиев са го емнали. Гришата само си мисли, че му се е разминало. Ако и тимаджиите и Донев са на мушка, то цялата борса се обезсмисля. Дори задника човек няма да може да си избърше с акциите на техните велики компании. Барем да бяха още на хартия. Иронията в случая е, че самите Бобокови щяха да са сравнително защитени, ако не бяха мажоритари и бяха направили компанията истински публична.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Аз горе-долу се подведох по хвалбите на някои инвеститори тук, колко прекрасна акция е тази на МОНБАТ. Те ще се припознаят, но разбира се не очаквам да ми върнат загубите от 8 на 4 лева за акция
                                Ще ти ги върнат, що не - пара бол!

                                Монбат Беше добра компания, или поне даваше вид на такава доста време, допреди две години.

                                Както и да е, ударът тук е преднамерен. И съдейки от други подобни разследвания на родната прокуратура и стилът й, сигурно тепърва ще се вадят още кирливи ризи.

                                После следва едно дълго разтакаване по медии и съдилища, което ще удари много лошо по имиджа на Монбат като публична компания!

                                Иначе тук си беше дърво и за мен!



                                Коментар

                                Working...
                                X