IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Браво на Монбат..
    „Монбат“ продава германското си дружество ЕАS на британци за 36 млн. евро

    https://www.investor.bg/pazari/538/a...-evro--352774/
    А най хубавото е, че същевременно запазва и дял в компанията !

    Коментар


    • Браво на Монбат..
      „Монбат“ продава германското си дружество ЕАS на британци за 36 млн. евро

      https://www.investor.bg/pazari/538/a...-evro--352774/
      Last edited by Kiro; 25.05.2022, 10:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Монбат АД-София Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета08:34
        Уведомление относно сключено споразумение с Бритишволт за продажба на литиево-йонната дивизия на Монбат Груп в Германия
        Прикачени файлове:
        Уведомление
        Новината намира място дори и в Ройтерс, но не мога да намеря за колко Монбат я е взел. Някой може ли да хвърли малко светлина?

        Намират се само ето такива преводи от анонса на самия Монбат - Market Screener

        Коментар


        • Монбат АД-София Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета08:34
          Уведомление относно сключено споразумение с Бритишволт за продажба на литиево-йонната дивизия на Монбат Груп в Германия
          Прикачени файлове:
          Уведомление

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Разпродадох всичко тук и го набутах в Неохим,времето ще покаже дали съм прав или греша......
            Добро решение отвсякъде

            Коментар


            • Разпродадох всичко тук и го набутах в Неохим,времето ще покаже дали съм прав или греша......

              Коментар


              • По колко е на акция 0.14..Тук купувах на 3,50..
                Last edited by Kiro; 05.05.2022, 19:06.

                Коментар


                • 4.Приемане на решение за разпределение на печалбата на дружеството, реализирана през 2021 г. и част от неразпределената печалба от предходни години г. Предложение за решение: Нетната печалба на дружеството, реализирана през 2021 в размер на 1 195 628,53 лева да бъде разпределена като дивидент на акционерите, заедно с част от неразпределената печалба от от предходни години в размер на 4 304 371,47 лева като обща сума на дивидента е 5 500 000 лв. Право да получат дивидент имат лицата, вписани в регистрите на централния регистър на ценни книжа, като такива с право на дивидент на 14-ия ден след деня на общото събрание като такива с право на дивидент към 14-тия ден след деня на ОС, на което е приет годишният финансов отчет и е взето решение за разпределение на печалбата. ОСА овластява СД на дружеството да предприеме всички необходими правни и фактически действия относно изплащането на дивидента.

                  Коментар


                  • сега въпросите са: кой ще гушне комисионната за имота в Австрия, и като знам колко стабилна е ситуацията в Африка на кого утре ще "подарим" и за колко имота в Тунис. Пък шараните/за съжаление и аз съм в тва мнозинство/ нека чакат дивиденти и ръст на артията. Май трябва да пререгистрираме Ад-то в АДСИЦ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Ако мислиш, че инвестирането в акции е zero sum game, значи наистина нямаш представа какво изобщо са акциите. Точно това е най-хубавото не акции, че не са zero sum game!!!
                      Точно така, стига да ги търгуваш на развит пазар. Ако ги търгуваш на БФБ, оценката им зависи до голяма степен от това има ли суматоха около компанията или не, а не рядко и от това къде каква чувствителна информация е изтекла. Греша ли?

                      Едит: Склонен съм да се откажа от определението "САМО И ЕДИНСТВЕНО". Вярно е крайно. Но оставам зад виждането, че е основен начин и ще ми бъде лесно да го докажа с факта, че българският пазар е един от малкото в света (всъщност не знам за друг), който и до ден днешен не е дори разумно близо до върховете си от преди 15 години.
                      Last edited by unsworth; 25.03.2022, 13:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                        Фундаментът и пазарното представяне са напълно разкачени. Една инвестиция на БФБ може да реализира доходност САМО И ЕДИНСТВЕНО на базата на zero sum game
                        Ако мислиш, че инвестирането в акции е zero sum game, значи наистина нямаш представа какво изобщо са акциите. Точно това е най-хубавото не акции, че не са zero sum game!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          Е да, де. Точно това казва и спекуланта. Фундаментът и пазарното представяне са напълно разкачени. Една инвестиция на БФБ може да реализира доходност САМО И ЕДИНСТВЕНО на базата на zero sum game - трябват "глупаци", "риби", както там всеки ще нарече приливът на свеж ритейл, от който да се вземат парите при pump and dump.

                          Монбат определено е образец в този аспект. Не е интересна не защото резултатите не растат и компанията не прави добри печалби, а и дивиденти раздава, а защото "не е сред интересните". Как и защо някой може да я направи интересна обаче не ми е в експертизата. Видно е само, че пазарът я подценява и недооценява.
                          БФБ е психодиспансер. Тук са значими и валидни психологическите ефекти и психиатричните дефекти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            С това не съм съгласен. Ясно се забелязва прилив на нов ритейл на БФБ в последните година - две. Пазара стана доста по-жив и интересен. Само погледни дневните обороти колко по-добре са вече. Просто тази акция не е сред интересните.
                            Е да, де. Точно това казва и спекуланта. Фундаментът и пазарното представяне са напълно разкачени. Една инвестиция на БФБ може да реализира доходност САМО И ЕДИНСТВЕНО на базата на zero sum game - трябват "глупаци", "риби", както там всеки ще нарече приливът на свеж ритейл, от който да се вземат парите при pump and dump.

                            Монбат определено е образец в този аспект. Не е интересна не защото резултатите не растат и компанията не прави добри печалби, а и дивиденти раздава, а защото "не е сред интересните". Как и защо някой може да я направи интересна обаче не ми е в експертизата. Видно е само, че пазарът я подценява и недооценява.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Нали се сещаш за основната причина!? Нарича се - Тиква и Черешар
                              Да, тръгваме от ниска база, но посоката е радваща
                              Е, има и други. Тези са най-видимите. Заточеникът, по-точно изгнаникът в Дубай също придонесе. Пък Бан-натия от прокуратурата и рунтавата му половинка направо отблъскват народеца от капиталистическия порядък. Мисля си вече, дали наистина не се изпълнява кретенския проект "Голгота".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Така е, има вдигане на оборота, но от твърде ниска база. А БФБ вече е на четвърт век и трябва да е доста зряла. Достатъчно е да се погледне Софикс и другите основни индекси в Източна Европа, за да се види, че от 2008-а развитието при нас е мижаво.
                                Нали се сещаш за основната причина!? Нарича се - Тиква и Черешар
                                Да, тръгваме от ниска база, но посоката е радваща

                                Коментар

                                Working...
                                X