IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

    Защо смяташ че трябва да стои още 3 месеца, май май няма кой толкова да дава тук. По всичко личи че нова емисия конвертируеми облигации няма да има. Досега основните акционери не конвертираха, ама записваха новата емисия. При сегашната ситуация май май ще вземат да конвертират. Ако стане - доста ще падне дълга. Може и да е интересно тук.
    До април може да се прави арбитраж от притежателите на облигации и акционери, които нямат намерение да конвертират.
    Да, няма да има нова емисия облигации, като на срещата казаха, че очакват доста от големите да конвертират и дълга ще падне. Отделно и чакаме да продават имотите и още повече ще паднат задълженията..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Цената не случайно стои около лев. Но така ще е само още 3 месеца, после кой купил-купил..
      Защо смяташ че трябва да стои още 3 месеца, май май няма кой толкова да дава тук. По всичко личи че нова емисия конвертируеми облигации няма да има. Досега основните акционери не конвертираха, ама записваха новата емисия. При сегашната ситуация май май ще вземат да конвертират. Ако стане - доста ще падне дълга. Може и да е интересно тук.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        а тъпия бизнес с отдаване под наем на кораби къде отива
        На теб ли трябва да обяснявам бе Пандичка??? Айде от мен да мине чети тогава- http://neocommunistcrimes.blogspot.b...og-post_6.html P.S.Пак да си кажа не е препоръка за нищо.Просто са го написали хората черно на бяло,а тук в сиво.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

          а другата са самите "собственици",разбирай мажоритаря
          а тъпия бизнес с отдаване под наем на кораби къде отива
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

            Колега, май не следиш тук информацията. Цената не случайно стои около лев. Но така ще е само още 3 месеца, после кой купил-купил..
            Информацията колега ми се налага да я следя(пари и то доста имам в тая позиция),ама кво от това.Конвертирането от облигации според мен е най-голямата спирачка тук,а другата са самите "собственици",разбирай мажоритаря.Лека вечер сядам на по-едно ирландско уйски с жената.Аз я черпя тоя път.P.S.Препоръки никакви разбира се нямам.

            Коментар


            • Ще обърнат внимание и на тази акция инвеститорите, няма как.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                И въпреки всичко и всички положителни новини никой не я ще тая акция.......Защо така??? https://www.investor.bg/novini-i-ana...253268/#253268 P.S.Препоръки никакви имам 12К тук,но веднъж да стигне моето число, махам и никога повече няма да я погледна тая позиция.(ОБЕЩАВАМ)
                Колега, май не следиш тук информацията. Цената не случайно стои около лев. Но така ще е само още 3 месеца, после кой купил-купил..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Някой е влязъл тук с 400к акции..

                  През декември 2017 г., във връзка с взетото решение за обратно изкупуване на акции, Индустриален холдинг България АД е придобило 125 броя собствени акции при средно претеглена цена от 0.933 лв. За същия период Дружеството е продало (с приключил сетълмент през декември 2017 г.) 400 000 броя от притежаваните собствени акции при средно претеглена цена за една акция 0.951 лв.
                  Общият брой на придобити собствени акции през 2017 г. към 31.12.2017 г. е 38 692 броя акции (0,050 %) при средно претеглена цена за 1 акция 1.003 лв.
                  Общият брой на притежаваните собствени акции към 31.12.2017 г. е 421 680 броя акции (0,545 %).
                  И въпреки всичко и всички положителни новини никой не я ще тая акция.......Защо така??? https://www.investor.bg/novini-i-ana...253268/#253268 P.S.Препоръки никакви имам 12К тук,но веднъж да стигне моето число, махам и никога повече няма да я погледна тая позиция.(ОБЕЩАВАМ)

                  Коментар


                  • Някой е влязъл тук с 400к акции..

                    През декември 2017 г., във връзка с взетото решение за обратно изкупуване на акции, Индустриален холдинг България АД е придобило 125 броя собствени акции при средно претеглена цена от 0.933 лв. За същия период Дружеството е продало (с приключил сетълмент през декември 2017 г.) 400 000 броя от притежаваните собствени акции при средно претеглена цена за една акция 0.951 лв.
                    Общият брой на придобити собствени акции през 2017 г. към 31.12.2017 г. е 38 692 броя акции (0,050 %) при средно претеглена цена за 1 акция 1.003 лв.
                    Общият брой на притежаваните собствени акции към 31.12.2017 г. е 421 680 броя акции (0,545 %).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      И аз се въздържах от подробности, точно поради неясната ситуация с вътрешната информация. Предполагам ще изкарат официално инфо от срещата.

                      Ключово за мен е скорошното драстично намаляването на дълга по две линии, както и силното подобряване на резултатите при всички бизнеси.

                      пп Начев, другия път да се обадиш да се запознаем

                      Радвам се, че сме настроени на една вълна.
                      С удоволствие при случай ще разменя някоя добра приказка с теб.
                      Аз проявявам инициатива или съгласие за личен контакт доста резервирано, че нали виждаш какви са отношенията във форума. От най-невинна приказка става голям въпрос и се играе на не по-малко от кило кръв.
                      Дори мислех да питам Импето при организацията на последната среща, с какви оръжия е прието да се ходи на тези сбирки, ама после се отказах да ходя.

                      Коментар


                      • И аз се въздържах от подробности, точно поради неясната ситуация с вътрешната информация. Предполагам ще изкарат официално инфо от срещата.

                        Ключово за мен е скорошното драстично намаляването на дълга по две линии, както и силното подобряване на резултатите при всички бизнеси.

                        пп Начев, другия път да се обадиш да се запознаем
                        Last edited by dex; 06.12.2017, 11:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Скорпион, гледам сега, че въпросът ти е увиснал. От личен опит знам, че усещането при липса на всякакъв отговор е неприятно. Не харесвам това и бих искал да направя нещо, макар и малко.
                          На срещата цареше атмосфера на доброжелателност и откритост в напълно приемливи размери. Изтъквам чисто субективна оценка защото персонално за мен резултатът надмина относително скромните ми очаквания.
                          Ще бъда напълно директен. Изнасяне във форума на подробности от срещата има някакъв неясен момент на етичен проблем. Присъствието беше ограничено - порядък 25 човека. Домакините се бяха постаряли да установят личен контакт с всеки явил се и останах с усещането, че искаха да се уверят в заявеното участие. Последното може да е някаква условна мярка-гаранция, че на срещата присъстват акционери. Спекулирам, естествено! При компания с над 40 % фрийфлоут и десетки хиляди акционери, проверката е трудна и вероятно невъзможна. ОК, знаем, че публична, че има законови задължения и т.н., но по един начин се говори пред зала с 1000 човека, от които 950 са с акции от боновите книжки, по друг начин пред малка аудитория от мотивирани и относително образовани съдружници. Ти специално си достатъчно просветен за да знаеш, че понякога има много тънка разлика между публична и вътрешна информация. Аз не се наемам да тегля линията.

                          На срещата присъстваха и 6-ма директори на основните дружества на холдинга. Много прилични хора, апропо и практически всички взеха отношение като не само отговориха на поставените въпроси, но и направиха сбити и систематизирани изложения за важни аспекти на съответните браншове и пазари.

                          На /почти/ всички въпроси беше отговорено. На правилната забележка на един от колегите, че публикуваната информация в последно време е по- ... постна (той не е употребил тази дума), г-жа Желева деликатно, но и настойчиво отговори, че при публикациите стриктно се спазва буквата на закона и заинтересованите от нещо повече следва да се обръщат директно към Холдинга.

                          В обобщение, ще се постарая да отговоря на лични на познати ми форумци, които имат конкретни въпроси.
                          Поздрави
                          Благодаря за отговора! Надявам се да видим едни положителни резултати скоро от работата на хората.
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                            Някакво инфо от срещата да споделите?
                            Скорпион, гледам сега, че въпросът ти е увиснал. От личен опит знам, че усещането при липса на всякакъв отговор е неприятно. Не харесвам това и бих искал да направя нещо, макар и малко.
                            На срещата цареше атмосфера на доброжелателност и откритост в напълно приемливи размери. Изтъквам чисто субективна оценка защото персонално за мен резултатът надмина относително скромните ми очаквания.
                            Ще бъда напълно директен. Изнасяне във форума на подробности от срещата има някакъв неясен момент на етичен проблем. Присъствието беше ограничено - порядък 25 човека. Домакините се бяха постаряли да установят личен контакт с всеки явил се и останах с усещането, че искаха да се уверят в заявеното участие. Последното може да е някаква условна мярка-гаранция, че на срещата присъстват акционери. Спекулирам, естествено! При компания с над 40 % фрийфлоут и десетки хиляди акционери, проверката е трудна и вероятно невъзможна. ОК, знаем, че публична, че има законови задължения и т.н., но по един начин се говори пред зала с 1000 човека, от които 950 са с акции от боновите книжки, по друг начин пред малка аудитория от мотивирани и относително образовани съдружници. Ти специално си достатъчно просветен за да знаеш, че понякога има много тънка разлика между публична и вътрешна информация. Аз не се наемам да тегля линията.

                            На срещата присъстваха и 6-ма директори на основните дружества на холдинга. Много прилични хора, апропо и практически всички взеха отношение като не само отговориха на поставените въпроси, но и направиха сбити и систематизирани изложения за важни аспекти на съответните браншове и пазари.

                            На /почти/ всички въпроси беше отговорено. На правилната забележка на един от колегите, че публикуваната информация в последно време е по- ... постна (той не е употребил тази дума), г-жа Желева деликатно, но и настойчиво отговори, че при публикациите стриктно се спазва буквата на закона и заинтересованите от нещо повече следва да се обръщат директно към Холдинга.

                            В обобщение, ще се постарая да отговоря на лични на познати ми форумци, които имат конкретни въпроси.
                            Поздрави

                            Коментар


                            • Някакво инфо от срещата да споделите?
                              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                              Коментар


                              • Какво и е хубавото на такава среща, щом в същия ден на борсата има само една сделка с емисията!? Да се поучат от Чичо Оги - каза им човека кога ще купува, за колко ще купува и т.н. Затуй днес милиони минаха... А тук?

                                Коментар

                                Working...
                                X