IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/novini-i-ana...-sofix-335661/

    Коментар


    • хоп в ЕТФ-а ... Някой ще трябва отново да купува, това което продаде ..
      Колко бройки са нужни на ЕТФ-а (фонда) ??

      Коментар


      • каква е логиката да приема търговото - 2 лв, щом счетоводната стойност е над 3 лева ??
        За мен отговорът е ясен !!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Аз не бих се учудил идеята на мажоритаря да е да изкупи колкото се може повече акции на ниска цена, след няколко месеца да продаде корабите на двойна цена и да прибере едни 50-100 млн.лв дивидент.
          И този сценарий го има. Важното е конюнктурата да продължава да е все така добра (според мен може да става и още по-добра за тях).

          Но относно купуването, не знам дали това е целта, ако целта бяха покупки - щеше да си събере доста акции през несвързани компании на 1.00- 1.10-1.20-1.30 без излишен шум, но може и да не съм прав. А и на предното търгово беше казал максимални бройки, които би купил, при повече желаещи - пропорционално разпределение. За мен това не е сигнал за желание да купува. Искам да видя следващия отчет.
          Но аз нямам съмнение, че и на 2лева си струва всяка стотинка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            2020 г. ИХЛБЛ е направила преоценка на корабите /и други активи вероятно/ с около 40 мил. лв. надолу и това е било логично, но от началото на 2021 търсенето на стоки е удвоено спрямо предходната година и има огромно търсене и поскъпване на корабите и транспорта по вода!
            https://www.capital.bg/biznes/transp...ava_po-goliam/
            Оценката само на този сегмент от ИХЛБЛ активи, а той е около 45% от общо активите следва да е с 40-50% нагоре от балансовата им стойност от края на 2020
            Иначе казано към активите по баланс към 31.12.2020 към днешна дата трябва да има добавени поне 40-50 мил. лв. и ликвидационна стойност зад акция 3.50 лв.
            тази недъгава оценка е направена "на коляно" за 4 дни и по вкуса на мажоритаря! ако комисията я приеме то значи и те са в кюпа с почерпката?
            жалко е че се петни и името на иначе читав посредник по предлаганото търгово...
            Аз не бих се учудил идеята на мажоритаря да е да изкупи колкото се може повече акции на ниска цена, след няколко месеца да продаде корабите на двойна цена и да прибере едни 50-100 млн.лв дивидент.

            Коментар


            • С цел улеснение за миноритарните акционери при пресмятането и недопускане те да претърпят загуби от закръгления, предлаганата от Търговия предложител цена от 1.99 лв. е равна на справедливата цена за една акция, посочена по-горе, закръглена нагоре до втория знак
              Колко благородно
              Тия оценители не трябва да се избират от емитентите,защото който плаща,той поръчва музиката.Трябва да се избират на случаен принцип и да се плаща на камарата на оценителите.тогава може и да има реални оценки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Очаквах по-коректно отношение на мажоритаря при търговото. Имам акции. Явно моите представи за справедлива цена и тези на мажоритаря се различават съществено. Одобрявам стремежа му към изгодна сделка, което винаги е бил и мой мотив, но при търгово предлагане идеята е да се постигне справедлива цена а не изгодна за мажоритаря.
                Радващото е написаното по-долу от BSEtrader. Вярвам във всяка буква написана от него.
                2020 г. ИХЛБЛ е направила преоценка на корабите /и други активи вероятно/ с около 40 мил. лв. надолу и това е било логично, но от началото на 2021 търсенето на стоки е удвоено спрямо предходната година и има огромно търсене и поскъпване на корабите и транспорта по вода!
                https://www.capital.bg/biznes/transp...ava_po-goliam/
                Оценката само на този сегмент от ИХЛБЛ активи, а той е около 45% от общо активите следва да е с 40-50% нагоре от балансовата им стойност от края на 2020
                Иначе казано към активите по баланс към 31.12.2020 към днешна дата трябва да има добавени поне 40-50 мил. лв. и ликвидационна стойност зад акция 3.50 лв.
                тази недъгава оценка е направена "на коляно" за 4 дни и по вкуса на мажоритаря! ако комисията я приеме то значи и те са в кюпа с почерпката?
                жалко е че се петни и името на иначе читав посредник по предлаганото търгово...
                Last edited by buyvalue; 16.09.2021, 21:38.
                IM d best

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                  E kak си представя Желев при активи на акция от 3,3 и DFCF от 1,92 (изключително занижен при изчислението) тоест МИНИМУМ СУМАТА ОТ ДВЕТЕ = 5,22 някой да приеме на 2 ЛВ ??
                  Очаквах по-коректно отношение на мажоритаря при търговото. Имам акции. Явно моите представи за справедлива цена и тези на мажоритаря се различават съществено. Одобрявам стремежа му към изгодна сделка, което винаги е бил и мой мотив, но при търгово предлагане идеята е да се постигне справедлива цена а не изгодна за мажоритаря.
                  Радващото е написаното по-долу от BSEtrader. Вярвам във всяка буква написана от него.

                  Коментар


                  • E kak си представя Желев при активи на акция от 3,3 и DFCF от 1,92 (изключително занижен при изчислението) тоест МИНИМУМ СУМАТА ОТ ДВЕТЕ = 5,22 някой да приеме на 2 ЛВ ??

                    Коментар


                    • Преди седмица взех едно Муци да прави компания на ИХ Бау
                      https://www.mes.co.jp/english/ Засега си пълзи като гъсеница. Какво мислите ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Тези, дъртите холдинги от масовата приватизация, винаги са ми били мега противни, но най-искрено ви се радвам, че сте успели да се преборите и си качихте цената двойно. Не разбирам от бизнеса им (тук инта следва да е най-компетентен, а не да си вре гагата в неща, от които не разбира - дружеска закачка), така че щом той е тук (ма то къде ли не е и той, че се е разпръснал из цялата борса, като руснак след запой върху менделеевата таблица ), значи всичко е точно.

                        успехи и да си видите цената, която считате за справедлива!

                        Да Груец, наврял съм си гагата и тук,- доста късничко, въприки че баш след проясняването що ще бъде с твоето спиди, с Туранага си хортувахме януари. Та бе любезен човека и ми показваше ръста по навлака, а аз му рекох, че няма да я уважа на 0,92-3 мисля беше и забърсах здраво Агрията. Подкрепих му идеята, като му рекох че що чака ще се случи след пробив на 1,15-18 и нема да спре до 1,56- така и се случи комай, та и сега мисля да не е късно оти другаде отива оценката..., но Груйче е баш тарикат- адвокат , на пусто не туря!!!

                        Коментар


                        • Тези, дъртите холдинги от масовата приватизация, винаги са ми били мега противни, но най-искрено ви се радвам, че сте успели да се преборите и си качихте цената двойно. Не разбирам от бизнеса им (тук инта следва да е най-компетентен, а не да си вре гагата в неща, от които не разбира - дружеска закачка), така че щом той е тук (ма то къде ли не е и той, че се е разпръснал из цялата борса, като руснак след запой върху менделеевата таблица ), значи всичко е точно.

                          успехи и да си видите цената, която считате за справедлива!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • For instance, in early 2021, the price of a 15 year old Japanese Supramax vessel was estimated at around $7.7-8.0 million with the current price indication at above $15.0 million. In line with the Supramax sector, 15 year old Japanese Panamax units were sold at around $10.0-11.0 million back in January 2021 with the current price being negotiated at around $19.0 million”.

                            For example, the price of a 15 year old Japanese 28kdwt Handysize unit during 2020 was estimated at around low $5.0 million while the current price of the same unit is estimated at a price of above $11.0 million”, Iliopoulos said.

                            https://www.hellenicshippingnews.com...freight-rates/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                              пробива на кръглото число е затвърден !!
                              Има ли новина, която е причинатаза това движение или е просто логичното развитие ??

                              Изненадваш ме, вчера си изтрих поста за да влизаме по леко днес, но ти благодаря за подкрепата по позицията, както и на един друг приятел!

                              пп. - вижда се че предлагане на книжа има,- да видим как ще се развие ТП , забележките са много и добри !
                              Last edited by inta53; 10.09.2021, 12:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                                Toranaga,
                                добрите новини наистина се натрупват:
                                1) Балтика радва, чакам следващите отчети с интерес
                                2) Връщането на търговото и това, че КФН изисква изчисляване на ликвидационна стойност - т.е. да оценят всички активи, а корбите в момента струват мнооооого повече отколкото миналата година
                                3) Дружеството се връща в Софикс
                                на едно мнение сме !!!

                                Аз просто не искам да споделя колко би трябвало да е ликвидационната стойност - от моя гледна точка, защото забелязах, че когато открито споделя конкретно мнение, виждане или възприемане, то по- голяма част от участниците се надпреварват да ме критикуват и обиждат. А нямам желание да се товаря с негативна енергия.

                                В едно от моите интервюта споделих мнение, че не ИП, а КФН би трябва да представи методология по която обективно да се прилага в оценката на дружествата. Това ще направи оценките, а от там и пазара по- прозрачен и предвидим. Не може да правиш търгово под счетоводна (реално данъчна оценка) стойност и при това да си на яка печалба !!!! Това лично дразни моето чувство за справедливост. Но тук бих желал да подчерая, че ние индивидуалните инвеститори трябва да свършим тази работа

                                Harry е прав, че от пенсионните не може да се очаква да вършат тази хигиенична процедура

                                Коментар

                                Working...
                                X