IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
    20 милиона печалба - 85 пазарна капитализация. П/Е ~ 4 и това за един от сините чипове.

    Освен това генерира доста добър свободен паричен поток, имаме 13 милиона за амортизации

    Печалбицата нещо се забавя, ама това няма да е така (вероятно) през тази година.

    За мен си струва инвестицията към момента, аз съм влязъл на 1.16 средно
    Не ви ли е неудобно да е цитирате тази 20 млн пе4алба , като знаете 4е 18.5 са от ефекта на неупражнени права .

    Коментар


    • Продадох преди отчета на 1,21, честно казано очаквах малко по-лоши резултати, но дори и при тези компанията фундаментално изглежда скъпа. Ясно е, че в цената има и нещо като "опционна премия", но за да се реализера този сценарий според мен е нужно почти двойно увеличение на ЕБИТДА, коета честно казано не ми се струва много вероятно в следващите 1-2 години.

      Коментар


      • дали отново ще видиме на Сашко Николов бягащият триъгълник по тази позоция, който го истреля до историческите цени отпреди???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
          Аз гледам предимно ЕБИТДА. Там нещата ми се струват добре.
          Гледайте напред и търсете инфо в аванс: http://www.maritime.bg/
          От сайта могат да се научат някой неща и да се следят тенденциите свързани с морския транспорт. Считам че ще е полезен за настоящите и потенциални инвеститори тук.
          Last edited by Poncho; 28.02.2014, 13:26.

          Коментар


          • Аз гледам предимно ЕБИТДА. Там нещата ми се струват добре.

            Коментар


            • 20 милиона печалба - 85 пазарна капитализация. П/Е ~ 4 и това за един от сините чипове.

              Освен това генерира доста добър свободен паричен поток, имаме 13 милиона за амортизации

              Печалбицата нещо се забавя, ама това няма да е така (вероятно) през тази година.

              За мен си струва инвестицията към момента, аз съм влязъл на 1.16 средно
              Мнението не е препоръка за сделки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                Не плюя, а гледам да се придържаме към реалността. Защото следващите отчети като почнат да вадят по 500 хиляди печалба и ще почнат да разпродават хаховците, защото печалбата се е сринала.
                Има намаляване на дълга, което е добре, ебитда е 20 млн. при 200 млн. EV, което не е чак толкова лошо в интерес на истината.
                + имай предвид кой пенсионер седи зад тази емисия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Eх, много обичаш да плюеш тази акция, а колко е ЕБИТДА?

                  Общите задължения за годината падат с близо 42 млн.
                  Не плюя, а гледам да се придържаме към реалността. Защото следващите отчети като почнат да вадят по 500 хиляди печалба и ще почнат да разпродават хаховците, защото печалбата се е сринала.
                  Има намаляване на дълга, което е добре, ебитда е 20 млн. при 200 млн. EV, което не е чак толкова лошо в интерес на истината.

                  Коментар


                  • Eх, много обичаш да плюеш тази акция, а колко е ЕБИТДА?

                    Общите задължения за годината падат с близо 42 млн.

                    Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    от които над 18 млн. са еднократни от прибраните пари от права на акционери, като ги махнеш излиза, че холдингът връзва 1-2 млн. нетна печалба или п/е от 35-40. Но самото излизане на печалба от дейността пак си е добра новина, макар че и тези 1-2 млн. са благодарение на разлики от валутни курсове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                      от които над 18 млн. са еднократни от прибраните пари от права на акционери, като ги махнеш излиза, че холдингът връзва 1-2 млн. нетна печалба или п/е от 35-40. Но самото излизане на печалба от дейността пак си е добра новина, макар че и тези 1-2 млн. са благодарение на разлики от валутни курсове.
                      +1

                      Коментар


                      • от които над 18 млн. са еднократни от прибраните пари от права на акционери, като ги махнеш излиза, че холдингът връзва 1-2 млн. нетна печалба или п/е от 35-40. Но самото излизане на печалба от дейността пак си е добра новина, макар че и тези 1-2 млн. са благодарение на разлики от валутни курсове.

                        Коментар


                        • 20.15 млн. лв. печалба

                          http://www.bulgariaholding.com/bg/in...port_quarter=4

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            На 2.20 мисля да сме преди лятото

                            За неследящите позицията само да отбележа, че ливъриджа доста намаля последните 2-3 години, аз затова и станах доста булиш тук

                            Да не забравяме, че това е един от сините чипове, така че чужденци и институционални ще го купуват
                            къде го видя това намаление - едва 13 млн. от 2011 досега, говоря за лихвен дълг, който е 138,4 млн. сега. Мен това не ме притеснява особено обаче, стига да виждах стабилен възходящ тренд на ЕБИТДА, а тя в общи линии е нула за последните 5 години

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                              Както Ал. Николов сподели експертното си мнение тук
                              професионалните инвеститори имат много по-големи планове относно възстановяването на БГ фондовиат пазар в сравнение с играчите, дебнещи да вържат за промоция Пица+Кола, Бира+2 кебапчета и т.н. ...

                              нека пазара покаже силата си ... СЕГА!!! и нека балъците да започнат да залагат коли,апартаменти, тъщи, роднини, къщи и обувки за да започнат да купуват 'Артии на БФБ
                              Доста интересен материал, емоционален. Може и да излезе прав А. Николов.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                                той и хима на 1.20 лв им беше скъп на някои, но сега го купуват на 2.20лв. Разбира се това не е препоръка за сделка с акции, нито твърдя че цената ще стане 2.20, но е ридно да отбележим че е и мало такива цени преди 5г
                                На 2.20 мисля да сме преди лятото

                                За неследящите позицията само да отбележа, че ливъриджа доста намаля последните 2-3 години, аз затова и станах доста булиш тук

                                Да не забравяме, че това е един от сините чипове, така че чужденци и институционални ще го купуват

                                Коментар

                                Working...
                                X