IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Аз имам идея. И да, получава се достъп на ниво индивидуални клиенти, и да, може да се откаже да купува
    А ти би ли купил дори и ООД, без да знаеш за какво иде реч?
    Кофти за продавача тогава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Нямам идея как се прави дю дилиджънс на банка. Но ако аз си продавах банката в никакъв случай не бих дал достъп на купувача до информация на ниво индивидуални клиенти.

      Че той може и да се откаже да купува
      Аз имам идея. И да, получава се достъп на ниво индивидуални клиенти, и да, може да се откаже да купува
      А ти би ли купил дори и ООД, без да знаеш за какво иде реч?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
        Аз имам и за това ти казвам, че има начини как да знаеш с доста голям процент на сигурност, какъв е кредитния портфейл на банката към определена дата. Купуването на банка не е като това, да си купиш захарно петле от някой клелшоп. В общия случай купувача има достъп до почти всичко, което пожелае.
        Поне в Европа последните няколко години всяка покупка на банка се оказа грандиозен провал. Особено покупките преди кризата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Нямам идея как се прави дю дилиджънс на банка. Но ако аз си продавах банката в никакъв случай не бих дал достъп на купувача до информация на ниво индивидуални клиенти.

          Че той може и да се откаже да купува
          Аз имам и за това ти казвам, че има начини как да знаеш с доста голям процент на сигурност, какъв е кредитния портфейл на банката към определена дата. Купуването на банка не е като това, да си купиш захарно петле от някой клелшоп. В общия случай купувача има достъп до почти всичко, което пожелае.
          The weak are meat and the strong do eat.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение


            Естествено че можеш. Всичко е въпрос на желание и като гледам, колко време се забави тази "епична" сделка от ПИБ са имали възможността и да анализират абсолютно всеки корпоративен клиент на банката.

            Несериозно дори и за ПИБ е да се твърди, че някой си купува банка без да направи сериозен дилиджънс на това, какво по-точно купува.
            Нямам идея как се прави дю дилиджънс на банка. Но ако аз си продавах банката в никакъв случай не бих дал достъп на купувача до информация на ниво индивидуални клиенти.

            Че той може и да се откаже да купува

            Коментар


            • http://www.unionbank.bg/bg/page/163/newsid/1391

              МКБ Юнионбанк е успешна компания на един перспективен пазар и единствено решението на Европейската Комисия по отношение държавната помощ за BayernLB е причина, немската банка да пристъпи към извършване на определени мерки като продажбата на свои директни и непреки участия с цел да изпълни ангажиментите си по плана за преструктуриране до 2015.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Е, няма как да познават клиентите на МКБ, така както самата МКБ ги познава. Пък то на книга всичко може да излезе
                Естествено че можеш. Всичко е въпрос на желание и като гледам, колко време се забави тази "епична" сделка от ПИБ са имали възможността и да анализират абсолютно всеки корпоративен клиент на банката.

                Несериозно дори и за ПИБ е да се твърди, че някой си купува банка без да направи сериозен дилиджънс на това, какво по-точно купува.
                The weak are meat and the strong do eat.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                  Този път по случайност позна, а що се отнася да портфейла на МКБ – всички знаят, че риска на кредитите е много стриктен, имат немска скоринг система и рейтинг на клиентите и шефа на риска е германец. Освен това всичи, които се интересуват знаят, че порфейлът им е добре провизиран.
                  Не всичко дето фърчи се яде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Нямам интерес към ПИБ, нямам акции от ПИБ от доста време, и не мисля да имам акции от ПИБ.

                    Но винаги когато става голяма сделка, за която не се дава никаква информация освен наличието на самата сделка започвам да се замислям ЗАЩО се прави тази сделка. Трябва да се впише по някакъв начин в общата картинка. Ако наистина собствениците на Юнион банк са били притиснати да я продават от външни за банката причини, банката си е ок и няма нужда от допълнително капитал, лошите и кредити са адекватно провизирани и няма скелети в гардероба, а ПИБ са успели да се договорят за ниска цена - то тогава сделката може да е доста успешна. Но това е горе долу единствения случай, в който сделката е ОК.
                    Този път по случайност позна, а що се отнася да портфейла на МКБ – всички знаят, че риска на кредитите е много стриктен, имат немска скоринг система и рейтинг на клиентите и шефа на риска е германец. Освен това всичи, които се интересуват знаят, че порфейлът им е добре провизиран.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Данните са за МКБ
                      Ааа, така става извинявай!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                        Защо?
                        Е, няма как да познават клиентите на МКБ, така както самата МКБ ги познава. Пък то на книга всичко може да излезе

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Те и шефовете на ПИБ няма как да знаят състоянието на кредитния портфейл на МКБ. Все едно какъв дю дилиджънс са правили.
                          Защо?
                          The weak are meat and the strong do eat.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                            Или ако ти казват, какво да пишеш шефовете на ПИБ.
                            Те и шефовете на ПИБ няма как да знаят състоянието на кредитния портфейл на МКБ. Все едно какъв дю дилиджънс са правили.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Няма как да знаеш състоянието на кредитния портфейл на Юнионбанк. Освен ако не си от шефовете на Юнионбанк
                              Или ако ти казват, какво да пишеш шефовете на ПИБ.
                              The weak are meat and the strong do eat.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                                DEX,

                                Гледай по внимателно - отчетите са в Екстри - total group Equity е 533 милиона лева.
                                Данните са за МКБ

                                Коментар

                                Working...
                                X