IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Coininvest Разгледай мнение
    Пичове, мисля да си отворя един малък депозит в Евра във въпросната ПИБ че имат клон близо до нас (а ме мързи да разнасям куфара из целия град), има ли някаква причина да не го правя, според вас, моля само за сериозни отговори. Благодаря
    Ако си им харесал условията за евров депозит, няма причини да не го направиш.

    P.S. Клиент съм от 1999, и акционер от 2007.
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Пичове, мисля да си отворя един малък депозит в Евра във въпросната ПИБ че имат клон близо до нас (а ме мързи да разнасям куфара из целия град), има ли някаква причина да не го правя, според вас, моля само за сериозни отговори. Благодаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Явно някой се готви за пазар ....най ми хареса това за синергията
        На мен това ми прилича на схема за натискане на акцията с цел евтино пазаруване преди излитането на ракетата

        Не е препоръка за ПК на ЦК

        Коментар


        • Първоначално изпратено от grinch2013 Разгледай мнение
          Като за първи пост - първо disclaimer-a:
          Не е препоръка за покупка/продажба за ценни книжа, нямам намерение да купувам/продавам книжа на ПИБ. Еver.

          TL;DR – Книжата на ПИБ не струват и две стотинки IMHO.

          Дълъг вариант:
          Единственият вариант притежателите на книжа на ПИБ някога да получат някакви пари за тях е ако други балъци ги купят. Защото дивидент няма да има – никога.
          Първо – процентът на free-float е нищожен. От миноритарните акционери нищо не зависи, а КФН и Мавродиев, дето уж трябва да са регулатори, са толкова зле, че дори е тъжно.

          Второ – дори да има някаква печалба – офшорките на Цеко ще я оберат с лихвите по дългово-капиталовите инструменти, преди да остане за обикновените акционери.

          Трето – печалбата на ПИБ е толкова мизерна, че е тъжно – 22 милиона, докато ДСК с подобни активи прави 122 милиона.

          Четвърто – ПИБ никога няма да може да направи печалба, защото се финансира на доста високи лихви, а инвестира глупаво в сделки като Кремиковци, Банско или други подобни свързани с Цеко бизнеси. Загубите от лоши кредити са колосални и не могат да се крият вечно. Все някога някой ще се сети, че бетона притежаван от банката не струва 450 милиона лева, както твърди отчета. Никой не може да ме убеди, че ПИБ са по-гениални в сравнение с другите бамки и лошите им кредити са по-малко.

          Пето и последно засега – покупката на Юнионбанк може да се окаже перцето, дето ще счупи гърба на камилата, вместо да е спасителната сламка за оправяне на капитала. Между двете банки има нулева синергия. След сливането, първи ще си тръгнат депозантите от МКБ Юнионбанк, дето предпочитат немски рейтинг, а не цекови лихви – тоест всички. След тях ще си тръгнат кредитите, които не искат да дължат пари на Цеко и могат да се рефинансират. Ще останат само лошите – които ПИБ с нейните мизерни коефициенти ще трябва да рефинансира.

          Аз лично предпочитам книжа на банки на запад от Виена. Загубите ще са по-малки.
          Явно някой се готви за пазар ....най ми хареса това за синергията
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
            Ейй упорито това човече на 2.15 ..не се дава без бой ....че не се и намери някой като тебе с 5 бона да разкърти кочинката
            Като за първи пост - първо disclaimer-a:
            Не е препоръка за покупка/продажба за ценни книжа, нямам намерение да купувам/продавам книжа на ПИБ. Еver.

            TL;DR – Книжата на ПИБ не струват и две стотинки IMHO.

            Дълъг вариант:
            Единственият вариант притежателите на книжа на ПИБ някога да получат някакви пари за тях е ако други балъци ги купят. Защото дивидент няма да има – никога.
            Първо – процентът на free-float е нищожен. От миноритарните акционери нищо не зависи, а КФН и Мавродиев, дето уж трябва да са регулатори, са толкова зле, че дори е тъжно.

            Второ – дори да има някаква печалба – офшорките на Цеко ще я оберат с лихвите по дългово-капиталовите инструменти, преди да остане за обикновените акционери.

            Трето – печалбата на ПИБ е толкова мизерна, че е тъжно – 22 милиона, докато ДСК с подобни активи прави 122 милиона.

            Четвърто – ПИБ никога няма да може да направи печалба, защото се финансира на доста високи лихви, а инвестира глупаво в сделки като Кремиковци, Банско или други подобни свързани с Цеко бизнеси. Загубите от лоши кредити са колосални и не могат да се крият вечно. Все някога някой ще се сети, че бетона притежаван от банката не струва 450 милиона лева, както твърди отчета. Никой не може да ме убеди, че ПИБ са по-гениални в сравнение с другите бамки и лошите им кредити са по-малко.

            Пето и последно засега – покупката на Юнионбанк може да се окаже перцето, дето ще счупи гърба на камилата, вместо да е спасителната сламка за оправяне на капитала. Между двете банки има нулева синергия. След сливането, първи ще си тръгнат депозантите от МКБ Юнионбанк, дето предпочитат немски рейтинг, а не цекови лихви – тоест всички. След тях ще си тръгнат кредитите, които не искат да дължат пари на Цеко и могат да се рефинансират. Ще останат само лошите – които ПИБ с нейните мизерни коефициенти ще трябва да рефинансира.

            Аз лично предпочитам книжа на банки на запад от Виена. Загубите ще са по-малки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Нещо си се объркал.... ако позицията се крепеше с 4-5 К оборот в лева.... Че аз ако се бях поспрял това лято в харчовете - можех в ракета да я превърна
              Ейй упорито това човече на 2.15 ..не се дава без бой ....че не се и намери някой като тебе с 5 бона да разкърти кочинката


              Не е препоръка за ПК на ЦК

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                А снощи някой гледал ли е " Открито с В. Ахчиева" ?

                Дадени едни кредити , пък продадени активите за обезпечения и т.н. пък сега първият ред си ги търси , пък те лежат депозирани в една друга банка на сериозна лихва по спец. с-ка на синдика , пък той си пусна отпуск...... цирк общо взето но за много пАре ! Филма следва с прод...... можите и на запис да го гледате , но внимателно - търсенето е без адресно за сега , но ...

                НЕ СЕ СПОМЕНАВАТ БАНКИ И НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА НИЩО !
                Най- големите тарикати се занимават с такива неща, а ние нека си бачкаме за едната заплата.
                домоуправител

                Коментар


                • А снощи някой гледал ли е " Открито с В. Ахчиева" ?

                  Дадени едни кредити , пък продадени активите за обезпечения и т.н. пък сега първият ред си ги търси , пък те лежат депозирани в една друга банка на сериозна лихва по спец. с-ка на синдика , пък той си пусна отпуск...... цирк общо взето но за много пАре ! Филма следва с прод...... можите и на запис да го гледате , но внимателно - търсенето е без адресно за сега , но ...

                  НЕ СЕ СПОМЕНАВАТ БАНКИ И НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА НИЩО !
                  Last edited by inta53; 12.09.2013, 17:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
                    Брех брех ..какъв е този спред 1 стотинка тези момчета от 106 много държат да я крепят над 2 лева тази акция брейййй ...ма ко да праиш Цеко тъй е наредил


                    Не е препоръка за ПК на ЦК
                    Нещо си се объркал.... ако позицията се крепеше с 4-5 К оборот в лева.... Че аз ако се бях поспрял това лято в харчовете - можех в ракета да я превърна
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                      И на мен ми се случи същото, питах в банката, нещо технологичен проблем утре ще го върнат.
                      Да не ги превалутират валутните депозити в местна валута, поради нестабилността на европейската икономика.

                      Коментар


                      • Брех брех ..какъв е този спред 1 стотинка тези момчета от 106 много държат да я крепят над 2 лева тази акция брейййй ...ма ко да праиш Цеко тъй е наредил


                        Не е препоръка за ПК на ЦК

                        Коментар


                        • http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1139698

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                            Сметката ми е в евро и банкомата до оня ден ми плюеше квитенции с баланс в евро а днеска ми изплю квитанция с баланс в лева.
                            Някой да знае нещо интересно дали ще се случва ?
                            И на мен ми се случи същото, питах в банката, нещо технологичен проблем утре ще го върнат.

                            Коментар


                            • Растат цените на акциите на УНИ банка

                              Според сознанијата на „Утрински“, наводно, постојат раздвижувања и кај некои од средните банки во земјава. Како што говорат неофицијалните информации, во последниов период има интересни движења нагоре на цената на акциите на УНИ банка од Скопје, која влегува во групата средни банки. Всушност, од дневните листи на тргување на Македонската берза може да се види дека цената на акциите на оваа банка и претходно имала движења нагоре и надолу, но почнувајќи од 19 јули годинава, кога изнесувала 690 денари за акција, па се досега, постојано оди нагоре. Тргувања со овие акции нема секој ден, но тогаш кога се тргува со нив, цените секогаш покажуваат раст. Па така, на 26 јули цената порасна на 801 денар за акција или за 14,43 отсто, и тогаш всушност беше истргувана најголемата количина, односно во еден ден беа продадени 1.300 акции. Наредното тргување е на 19 август, кога цената достигна 961 денар, односно порасна за 19,98 отсто, но тогаш се истргува помала количина, од 55 акции. Тргување со акциите на УНИ банка имало и на 23 август, кога цената порасна повторно за 19,98 отсто, достигнувајќи 1.153 денари за акција. И во петокот, по пауза од неколку дена, повторно беше регистрирано тргување со акциите на банката. Беа продадени 52 акции по цена од 1.160 денари за акција, што значи пораст на цената за 0,16 отсто, што е помало ценовно движење нагоре во споредба со досегашните.

                              „Утрински“ стапи во контакт со УНИ банка и праша на што се должат последниве нагорни движења на цените. Не успеавме да добиеме одговор, а можно е повеќе информации да се добијат во наредниот период.

                              Инаку, УНИ банка во првото полугодие од годинава, односно за шест месеци, оствари добивка од 569 илјади евра, говорат податоците од неревидираниот биланс на успех на банката. Банката минатата 2012 година ја завршила со вкупен профит од 1,53 милиони евра, додека, пак, во 2011 нејзината добивка изнесувала 791 илјади евра. (Н.Н.Ф.)
                              ...
                              Не-заслужил инвеститор

                              Коментар


                              • Сметката ми е в евро и банкомата до оня ден ми плюеше квитенции с баланс в евро а днеска ми изплю квитанция с баланс в лева.
                                Някой да знае нещо интересно дали ще се случва ?
                                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X