IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Така или иначе за сделките трябва да има някаква договореност /договор/, който ще трябва да се вземе в предвид за цената на търговото, макар и разплащането по него да не е минало през ИП. Би било супер нагло да не се е извършило никакво плащане при прехвърляне на активи струващи десетки милиони - направо си става пране на пари.
    Не " става " , а е !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Така или иначе за сделките трябва да има някаква договореност /договор/, който ще трябва да се вземе в предвид за цената на търговото, макар и разплащането по него да не е минало през ИП. Би било супер нагло да не се е извършило никакво плащане при прехвърляне на активи струващи десетки милиони - направо си става пране на пари.
      Никакво пране на пари няма ако собствениците на офшорките са Цеко и Ивайло. А това е така. Ти ако прехвърлиш акции за без пари между две твои фирми, това пране на пари ли ще е? Няма нищо незаконно в това да имаш офшорка. Бъди сигурен, че ако някой орган отправи запитване, Цеко и Ивайло ще представят доказателства, че те са били собственици на офшорките.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        иначе не съм изненадан, че е без плащане, перфектен вариант за цековците. аз очаквах да видя цена 0.001, но те направо без пари са се сетили, че могат да я минат, което затвърждава мнението ми, че сделката и търговото са просто резултат от закона за офшорките, пари не им се вадят, откъдето пък заключението ми е, че цената на търговото ще бъде в рамките на 2.6-2.90, никакви намерения за отписване и т.н.
        Така или иначе за сделките трябва да има някаква договореност /договор/, който ще трябва да се вземе в предвид за цената на търговото, макар и разплащането по него да не е минало през ИП. Би било супер нагло да не се е извършило никакво плащане при прехвърляне на активи струващи десетки милиони - направо си става пране на пари.

        Коментар


        • Само не мога да разбера какви са тия приказки за манипулации, вътрешна информация и спиране на търговията. На крива ракета - космоса и пречи. За всеки, който има малко акъл в главата, беше ясно, че става въпрос за деофшоризация. Просто няма логика да е друго. Ама пуста човешка алчност ....
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от black_trader Разгледай мнение
            КФН дали ще одобри търгово на цена под 3 лв. все пак има методики за определяне на търговата цена.дайте мнение.аз лично се набълбуках сутринта, но като процент в портфейла ми , акцията е под 10%
            Не виждам причина да е над 3лв. Нямам акции тук и не е препоръка за нищо.

            Коментар


            • Изтъня нещо

              Коментар


              • КФН дали ще одобри търгово на цена под 3 лв. все пак има методики за определяне на търговата цена.дайте мнение.аз лично се набълбуках сутринта, но като процент в портфейла ми , акцията е под 10%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  Борсата не са виновни, какво очакваш да обикалят с часове по сайтовете на посредниците, за да намерят сделката и ако не я намерят да спрат търговията. Просто трябва да има последствия за посредника и най-накрая Комисията да задължи търговите предложители заедно с внасянето в комисията, да го качват по информационните сайтове, за да знаем какво става и съответно да реагираме, ако в търговото има манипулативни данни или изчисления, а не да разчитаме само на чиновниците да следят за нещата. Колкото повече публичност и прозрачност, толкова по-добре
                  Директор-търговия в борсата е длъжен според правилника да спре търговията, но след като не го е направил, резонно е да предположим, че или се притеснява. Няма как да не е разбрал дза наличието на ценово-чувствителна информация, която е налична само за определен кръг инвеститори. Всъщност с действията си оператора сам благоприятства осъществяването на търговия с вътр. инфо. В правилника са записани изрично случаите, в които се спира търговията.
                  А това че КФН трябва да промени наредбата е ясно от както в последно време повечето търгови се обявяват първоначално без цена, и пазара почва да търгува 2 седмици на сляпо, като част от играчите разполагат с информацията. Но това, в случая, не означава че борсата не трябва да спира търговията. Тя е длъжна!

                  Коментар


                  • Ей сега ще обрулим крушите
                    Мнението не е препоръка за сделки!

                    Коментар


                    • Казах ви аз вчера, че цялата работа е "деофшоризация" на банката и че никой няма намерение да изкупува акциите на миноритарите. Ама некои хора не слушат и си помислиха, че ще фанат големата далавера. Е, май ще фанат дедовия .... И сега търсят кой им е виновен че се ушиха. Тая акция ще расте, ама не заради търговото ....

                      Имам акции. Не е препоръка за каквото и да било.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Цена за една акция: DFP трансфер

                        WTF

                        аматьори

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                          Борсата и те не си свършиха работата. Сутринта трябваше да спрат търговията, като нямаше съобщението. И да уведомят КФН, за да каже КФН какво да се прави.
                          Борсата не са виновни, какво очакваш да обикалят с часове по сайтовете на посредниците, за да намерят сделката и ако не я намерят да спрат търговията. Просто трябва да има последствия за посредника и най-накрая Комисията да задължи търговите предложители заедно с внасянето в комисията, да го качват по информационните сайтове, за да знаем какво става и съответно да реагираме, ако в търговото има манипулативни данни или изчисления, а не да разчитаме само на чиновниците да следят за нещата. Колкото повече публичност и прозрачност, толкова по-добре

                          Коментар


                          • Аз затова кеширах и съм спокоен. На борсата не е само ПИБ, ей, огледайте се. Цял ден приказки и накрая ще ви прецакат ми се струва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
                              Достатъчно добър повод за жалба до КФН,да свършат и те нещо най на края.Не е проблем да се провери кога точно е качено уведомлението
                              Борсата и те не си свършиха работата. Сутринта трябваше да спрат търговията, като нямаше съобщението. И да уведомят КФН, за да каже КФН какво да се прави.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iv7771950 Разгледай мнение
                                Нещо тук не ми е ясно....след като има Закон, той трябва да се спазва...какво е това мислене....едва ли ще се върви срещу властта...ами като властта е над Закона...тогава в реда на такова мислене ...Комисията за финансов надзор да бъде закрита...
                                И в тоя ред на мисли... и Парламента да бъде закрит и Държавната администрация .. нали за това висят хората пред парламента

                                Коментар

                                Working...
                                X