IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://bnt.bg/bg/productions/69/edit...septemvri_2013

    след кратко гугълване се оказва, че преебаната банка е ПИБ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
      Абе то това "подновяване" е едно подновяване ама нейсе - ненужно плащане - разбирам, че е нужно когато има промяна на данните, ама чак пък всяка година.
      Такъв е закона. За това не са виновни доставчиците. И мен много ме дразни, че подписът важи само една година и после може да се поднови дистанционно само за още една, т.е. след две години трябва пак да ходиш лично в офис. Но така са го измислили ония 240 човека ..... То е същото като с личната ти карта или задграничния паспорт - важат десет, респективно 5 години, и после пак трябва да ходиш в МВР лично и да плащаш, независимо, че може данните ти да са непроменени. Но не го забелязваш, щото периода е по-дълъг. Явно някой умен депутат е решил, че "електроннните" ти документи имат по-малка трайност
      Last edited by netware5; 23.09.2013, 23:20.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Моят четец и карта съм си ги платил първия път преди много години (Инфонотари бяха на един два месеца служба) и оттогава си плащам само за подновяване на подписа, респективно за нов подпис.
        Абе то това "подновяване" е едно подновяване ама нейсе - ненужно плащане - разбирам, че е нужно когато има промяна на данните, ама чак пък всяка година.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
          Само ще ти кажа че Инфонотари ме "залъгваха" 5 години като техен лоялен клиент че на две Юридически лица подписите не могат да бъдат на един SIM с един четец.Оказа се че в Банксервиз могат ти съберат даже 3 цифрови подписа на една карта.Та така инфонотари ме чарджиха 5 години подред за две отделни SIM Карти да си плащам и кютам.Вельикани .. Е те за тва нема стъпим повече в техен офис ...много им здраве
          Ми да беше попитал бе кобосче Да ме прощаваш ама пак нещо не си разбрал. Всеки знае, че на една смарт карта може да се съберат няколко подписа. От друга страна обаче нито Инфонотари, нито който и да е друг доставчик чарджва за хардуер периодично. Картата и четеца се плащат ЕДНОКРАТНО, а годишните такси са за поддържане на подписа. Т.е. като имаш два подписа, ще плащаш две годишни такси и това е при който и да е доставчик. Така че теб са те метнали да си платиш две карти и два четеца ЕДНОКРАТНО и това не говори добре за тях. Но не се опитвай да ме убеждаваш, че са те гърбили след това още пет години с годишна такса ЗА ХАРДУЕР. Не са толкова нагли, дори и ти да си толкова загубен, че да им се вържеш. Моят четец и карта съм си ги платил първия път преди много години (Инфонотари бяха на един два месеца служба) и оттогава си плащам само за подновяване на подписа, респективно за нов подпис. Но това няма нищо общо с хардуера. Ако имах нужда от два подписа сигурно и мен щяха да се опитат да ме преметнат да си купя два четеца, но това, пак повтарям, е ЕДНОКРАТНО. Правиш ли разлика между периодично плащане за поддръжка на подписа и еднократно закупуване на четец и карта? Нещо повече - можеш да ползваш колкото си искаш карти с един четец. Ако четецът е тип "USB dongle" не е много удобно, но обикновените смарт кард четци са идеални за това. В работата ползваме един четец и само пъхаме различни карти в него. Дори като ходиш в Инфонотари ти го демонстрират всеки път, щото там четците са закачени на компютъра постоянно, а съответния служител си пъха личната карта смарт карта в него, когато те обслужва.
          Last edited by netware5; 23.09.2013, 23:10.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            И аз съм имал проблеми с тях, но само веднъж. Ядосаха ме и реших да видя как е при другите та попитах колеги как е в Банксервиз и Информационно обслужване. Съветът беше да бегам бързо .... Доставчиците в България са общо пет на брой, но като видях какво е, не посмях да пробвам при другите два - СЕП и Спектър. Та още съм си на Инфонотари..... Явно са като мобилните оператори - една добра дума не можеш да чуеш за който и да е от тях и ако някой много те ядоса и се махнеш - става от трън та на глог .... Абе то такава е орисията на потребителя в днешно време. Дори и в прехвалените "нормални" държави. Ако знаеш какви са ми ги разправяли за Дойче Телеком .... това ако стане у нас ще оревем орталъка
            Само ще ти кажа че Инфонотари ме "залъгваха" 5 години като техен лоялен клиент че на две Юридически лица подписите не могат да бъдат на един SIM с един четец.Оказа се че в Банксервиз могат ти съберат даже 3 цифрови подписа на една карта.Та така инфонотари ме чарджиха 5 години подред за две отделни SIM Карти да си плащам и кютам.Вельикани .. Е те за тва нема стъпим повече в техен офис ...много им здраве

            Коментар


            • ПИБ явно е банката на новото малоумно поколение. Ще гръмнат пак след някой ден , защото по информация на запознати започват наемане на компрометирани лица на всички нива в Кремиковци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
                Инфонотари не ми ги хвали ....вземат ти парите ..пускат ти касов бон ..издават ти фактура и след това ти казват дай сега подписа да го преиздадем ...ето така се процедира в Инфонотари ....дай парите и после ще видим ..след което те слагат в едно стайче на СТОЛ.Мотат се 2 часа ..след което идва служителка и ти казва ...аааа може ли да дойдете утре че имаме сега проблем със системата ? Тоест опитват се да те разходят до офиса им още веднъж за това че те имат проблем и да ти СТАНАТ и ШЕФ и ГОСПОДАР на времето.След което Скандал и ЧАО ! Това е реална случка не измислен разказ в сферата на научната фантастика.Та така мили ми смехурковци ....НИКОГА ПОВЕЧЕ Инфонотари.

                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение и за избор на фирма за удостоверителни услуги
                И аз съм имал проблеми с тях, но само веднъж. Ядосаха ме и реших да видя как е при другите та попитах колеги как е в Банксервиз и Информационно обслужване. Съветът беше да бегам бързо .... Доставчиците в България са общо пет на брой, но като видях какво е, не посмях да пробвам при другите два - СЕП и Спектър. Та още съм си на Инфонотари..... Явно са като мобилните оператори - една добра дума не можеш да чуеш за който и да е от тях и ако някой много те ядоса и се махнеш - става от трън та на глог .... Абе то такава е орисията на потребителя в днешно време. Дори и в прехвалените "нормални" държави. Ако знаеш какви са ми ги разправяли за Дойче Телеком .... това ако стане у нас ще оревем орталъка
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Това пък съвсем показва, че има нещо гнило в цялата работа. Защото излиза че издателят на електронния подпис също е признал пълномощното, иначе нямаше да издаде електронен подпис на адвоката като представител на дружеството. Малко е вероятно в схемата да са едновременно и банката и доставчикът на удостоверителна услуга. Да не говорим, че там пък изискванията са още по-строги. Явно някой рекетира банката или пък просто крадците викат "дръжте крадеца".
                  Инфонотари не ми ги хвали ....вземат ти парите ..пускат ти касов бон ..издават ти фактура и след това ти казват дай сега подписа да го преиздадем ...ето така се процедира в Инфонотари ....дай парите и после ще видим ..след което те слагат в едно стайче на СТОЛ.Мотат се 2 часа ..след което идва служителка и ти казва ...аааа може ли да дойдете утре че имаме сега проблем със системата ? Тоест опитват се да те разходят до офиса им още веднъж за това че те имат проблем и да ти СТАНАТ и ШЕФ и ГОСПОДАР на времето.След което Скандал и ЧАО ! Това е реална случка не измислен разказ в сферата на научната фантастика.Та така мили ми смехурковци ....НИКОГА ПОВЕЧЕ Инфонотари.

                  Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение и за избор на фирма за удостоверителни услуги

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                    Откъде е ясно, че пълномощното е фалшиво? От написаното в статията? При положение, че друго, независимо лице (Инфонотари) също е признало пълномощното, почвам да си мисля, че всичко е наред с документите. Прекалено голямо съвпадение би било и Инфонотари да е в схемата или пък да прояви същата небрежност като ПИБ.
                    Ами така изглежда, ако пълномощното не е фалшиво, тогава едва ли фирмата щеше да подеме случая. А и дори и на мен ми изглежда странно някой да си прави пълномощно в Кипър, няма логика.
                    За мен въпросът остава този за БНБ и проверката на случая. Там трябва да гледаме, ПИБ и да е объркала е ясно че няма да признаят, да не са луди да забравят за 1 млн.лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                      Ясно е че има нещо гнило, това никой не го отрича. Също така обаче е ясно че пълномощното е фалшиво, поне по това което пише в статията. Как и защо банката и фирмата за подписите са признали пълномощното, не е ясно. Ясно е, че най-вероятно има игра вътре във фирмата, обаче това не означава нищо за проблема.
                      Затова е трябвало БНБ да провери проблема още преди 2г., обаче защо не е направила проверка?
                      Откъде е ясно, че пълномощното е фалшиво? От написаното в статията? При положение, че друго, независимо лице (Инфонотари) също е признало пълномощното, почвам да си мисля, че всичко е наред с документите. Прекалено голямо съвпадение би било и Инфонотари да е в схемата или пък да прояви същата небрежност като ПИБ.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                        Това пък съвсем показва, че има нещо гнило в цялата работа. Защото излиза че издателят на електронния подпис също е признал пълномощното, иначе нямаше да издаде електронен подпис на адвоката като представител на дружеството. Малко е вероятно в схемата да са едновременно и банката и доставчикът на удостоверителна услуга. Да не говорим, че там пък изискванията са още по-строги. Явно някой рекетира банката или пък просто крадците викат "дръжте крадеца".
                        Ясно е че има нещо гнило, това никой не го отрича. Също така обаче е ясно че пълномощното е фалшиво, поне по това което пише в статията. Как и защо банката и фирмата за подписите са признали пълномощното, не е ясно. Ясно е, че най-вероятно има игра вътре във фирмата, обаче това не означава нищо за проблема.
                        Затова е трябвало БНБ да провери проблема още преди 2г., обаче защо не е направила проверка?

                        Коментар


                        • Тук от край време гледат как да наклепат банката, но все не им се получава.
                          Veni, Vidi, Vici

                          Коментар


                          • Електронният подпис, с който е стало това, е издаден от Инфонотари, също въз основа на фалшиви документи, за което „Кулинар“ съди фирмата.
                            Това пък съвсем показва, че има нещо гнило в цялата работа. Защото излиза че издателят на електронния подпис също е признал пълномощното, иначе нямаше да издаде електронен подпис на адвоката като представител на дружеството. Малко е вероятно в схемата да са едновременно и банката и доставчикът на удостоверителна услуга. Да не говорим, че там пък изискванията са още по-строги. Явно някой рекетира банката или пък просто крадците викат "дръжте крадеца".
                            Last edited by netware5; 23.09.2013, 17:30.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Класическа схема на мнимо-ограбване и последващ рекет върху банката чрез медийни публикации. Отделно от това, като се разровиш малко из нета, намираш тази прелюбопитна информация за фирма "Кулинар" АД: http://paper.standartnews.com/bg/art...article=335728

                              Акционер с 8% превзема завод "Кулинар" с помощ от магистрат
                              Крадат фирма с имот за 10 млн. евро
                              Молят съдия Паликарова да се оттегли заради съмнения в пристрастност

                              Може ли някой, който притежава едва 8 на сто от капитала на дружество, да превземе цялата фирма? А може ли някой с 0 процента да го направи? И двата въпроса в която и да е цивилизована държава звучат абсурдно. В България обаче всичко е възможно, когато имаш закони с дупки като швейцарско сирене и особено услужливи съдии, които четат закона както дяволът евангелието.

                              Халетата се отдават под наем, от което фирмата печели по 40 бона месечно
                              В края на 80-те години завод "Кулинар" е един огромен социалистически цех. Оттук тръгват към магазините всякакви полуфабрикати, разфасовки от кюфтета и кебапчета, правени по българския държавен стандарт. Сиреч без соя, оцветители и пълнители. С годините всичко това става приоритет на частника, а заводът остава с капитал от огромни халета, хладилен цех и празни помещения, които се отдават под наем. И най-ценното са 17 декара земя, която е на няколко километра от софийското летище. В добрите времена през 2008 г., когато цените на имотите летят нагоре, теренът струва около 15 млн. евро. През 2009 г. е имало оферта от 10 млн. евро за декарите и халетата. Точно тези мечти за моментално забогатяване раждат идеята за кражбата на завод "Кулинар". Това става и възможно, след като на 17 юли 2009 г. умира Владимир Данданов - официалният и неформален лидер на завода, който го върти в последните 20 години. Дотогава той държи 88,79 на сто от капитала на "Кулинар". Още 8 на сто притежава Николай Янакиев. 4 месеца преди смъртта на Данданов през февруари Янакиев му прехвърля акциите си. Това джиросване обаче не е записано в книгата на акционерите. След кончината на шефа наследниците му - двама пълнолетни синове и невръстният Виктор, откриват временното удостоверение за акциите в касата. Впоследствие Николай Янакиев, който все още се води изпълнителен директор, нарежда ревизия. Тогава наследниците предават оригинала на удостоверението, като си правят нотариално заверено копие. Оказва се, че ревизията е хитър юридически ход от страна на Янакиев. Той си издава ново удостоверение със същия номер на свое име, което много бързо прехвърля на фирма "Инте" ЕООД, собственост на адвоката Калоян Янков. След това обезсилват старата книга на акционерите и правят нова. В нея на 15 декември 2009 г. е вписано "фалшивото" удостоверение. Така притежанието на тези 8 на сто, или 38 864 акции, стават плацдарм за цялостното превземане на дружеството. Това, естествено, не може да стане без троянски кон. Ролята на Одисей в случая играе Ива Кирилова. Тя би трябвало да е на страната на починалия Владимир Данданов. Макар никога да не е женена за него, двамата имат любовна афера, чийто плод е малкият Виктор. 5-годишният син, който е признат от баща си, не може да управлява акциите си, затова това би трябвало да прави майка му Ива. Тя обаче минава от другата страна на барикадата. Така двамата пълнолетни синове Михаил и Александър Данданови
                              никога не влизат във владение на своите наследени от баща си акции. Ива Кирилова уж сама поисква делба на наследствения дял. Впоследствие обаче се оказва, че е забравила да внесе такса от 40 лв. и делбата никога не е тръгвала по процесуалния ред в съда.

                              И това обаче се оказва коз за Янакиев. Точно неразбирателството между тримата наследници на дяловете на Владимир Данданов води до грандиозната измама и превземането на дружеството от анонимници. Михаил и Александър Данданови никога не стигат до разбирателство с майката Ива Кирилова. Де юре тримата синове няма как заедно да управляват притежаваните от тях 88 на сто от капитала и да вземат решения като мажоритарен собственик.

                              Тук в сагата се намесва българското законодателство. Според Търговския закон когато няма разбирателство, се стига до т. нар. падащ кворум на общите събрания. Т.е. акционери с по-малък дял могат да взимат решения, ако мажоритарните притежатели не се явят на сбирката. Така 8-те на сто, държани от "Инте" ЕООД, стават златни. Защото решенията на общото събрание се взимат с обикновено мнозинство от представените на общото събрание акции. Така "акционерът" в лицето на Калоян Янков взима решение да се вдигне капиталът на дружеството - от 430 000 на 2,5 млн. лв. В увеличението на капитала участват само тези, които досега са имали 8-те на сто от дяловете. След паричната вноска те превземат контролния пакет на дружеството. Така новите собственици превземат активите на дружеството където основен залог стават прословутите 17 дка на "Кулинар" АД. В цялата история ключова роля играе председателката на фирменото отделение в съда Румяна Паликарова, твърдят юристи. Тя гледа няколко от делата на "Кулинар" и винаги отсъжда в полза на акционерите, представлявани от адвоката Калоян Янков.

                              Като последен коз наследниците на Данданов искат оттеглянето на председателката на отделение Румяна Паликарова от делата на завода. Дори когато Търговският регистър на Агенцията по вписванията отказва да узакони последните решения на общото събрание от май 2010 г., съдията Паликарова отменя този отказ и нарежда вписването на решенията.

                              "Г-жо съдия, моля да се оттеглите от участие в делото за "Кулинар" поради съмнения за вашата безпристрастност и предубеденост", пишат наследниците.
                              Съдията обаче отказва да стори това. Защото залогът с делото "Кулинар" е прекалено голям.
                              Димитър Илиев
                              *Къде още е приложена схемата за кражбата на "Кулинар" - четете в следващ брой

                              Коментар


                              • Според мен каквато и да е схемата служители на ПИБ не може да не са участвали. Все пак си познават по-големите корпоративни клиенти в различните клонове, и някакъв си адвокат да влезе с кипърски пълномощни и да му дадат достъп до електронното банкиране без да звъннат един телефон във фирмата си е съмнително...
                                Last edited by dex; 23.09.2013, 16:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X