IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Не сте забравили , че от 2008-9г. се търсеше купувач на най добре позиционираната банка , а сега + собствените нови регионални центрове + МКБ на 99% клоня ,че е намерен
    +1
    Обаче имаме ли шанс да стискаме ? Под 6 лв/бр не ми се дава .... ей на 8 съм купувал тука ......
    не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
      тогава P/B 0.4
      Ти гледай как ПИБ ще използват коефициентите на ЦКБ за да оправдят по-ниската цена на търговото

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
        Деофшоризиране на банките, няма такова нещо... Търгово и после увеличение на капитала
        Да бе. да ..... Я виж това:

        ЗАКОН ЗА ИКОНОМИЧЕСКИТЕ И ФИНАНСОВИТЕ ОТНОШЕНИЯ С ДРУЖЕСТВАТА, РЕГИСТРИРАНИ В ЮРИСДИКЦИИ С ПРЕФЕРЕНЦИАЛЕН ДАНЪЧЕН РЕЖИМ, СВЪРЗАНИТЕ С ТЯХ ЛИЦА И ТЕХНИТЕ ДЕЙСТВИТЕЛНИ СОБСТВЕНИЦИ
        В сила от 01.01.2014 г.

        Обн. ДВ. бр.1 от 3 Януари 2014г.

        .............................
        Чл. 3. На дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, и на свързаните с тях лица се забранява пряко или косвено:
        1. участие в процедура за получаване на лиценз за кредитна институция по Закона за кредитните институции или участие в такава институция, независимо от процента на участие и броя на акциите, които желае да придобие;
        2. участие в процедура за получаване на лиценз за извършване на дейност по Кодекса за застраховането или участие в дружество, което извършва дейност по Кодекса за застраховането, независимо от процента на участие и броя на акциите или дяловете, които желае да придобие;
        3. участие в процедура за получаване на лиценз за извършване на дейност като пенсионноосигурително дружество по Кодекса за социално осигуряване или участие в такова дружество, независимо от процента на участие и броя на акциите, които желае да придобие;
        4. участие в процедура за получаване на лиценз за извършване на услуга или дейност по Закона за пазарите на финансови инструменти или участие в дружество, което притежава лиценз по същия закон, независимо от процента на участие или броя на акциите или дяловете, които желае да придобие;
        5. участие в процедура за получаване на лиценз за извършване на дейност по Закона за дейността на колективните инвестиционни схеми и на други предприятия за колективно инвестиране или участие в дружество, което притежава лиценз по същия закон, независимо от процента на участие или броя на акциите или дяловете;
        6. участие в процедура за получаване на лиценз за извършване на дейност като платежна институция по Закона за платежните услуги и платежните системи или участие в такава институция, която притежава лиценз по същия закон, независимо от процента на участие или броя на акциите или дяловете;
        7. участие в процедура за получаване на концесия или разрешение за търсене и проучване на полезни изкопаеми;
        8. участие в процедура по обществени поръчки по Закона за обществените поръчки и нормативните актове по прилагането му, независимо от характера и стойността на обществената поръчка, включително и чрез гражданско дружество/консорциум, в което участва дружество, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим;
        9. участие в приватизационни сделки, включително и на общинско имущество;
        10. придобиване на държавно или общинско имущество при продажба и/или замяна на държавна и/или общинска собственост;
        11. участие в процедура за предоставяне на лиценз по Закона за акцизите и данъчните складове;
        12. учредяване или придобиване на участие в професионален спортен клуб, лицензиран от съответната федерация;
        13. кандидатстване за приоритетен инвестиционен проект по смисъла на Закона за насърчаване на инвестициите;
        14. участие в процедура за предоставяне на лиценз по Закона за енергетиката;
        15. участие в процедура за предоставяне на лиценз по Закона за хазарта;
        16. участие в процедура за предоставяне на лиценз за търговия със стоки с двойна употреба;
        17. участие в процедура за предоставяне на лиценз за мобилен оператор по Закона за електронните съобщения, съответно придобиване на участие в такъв оператор;
        18. участие в процедура за получаване на концесия или възлагане на договор за извършване на дейност по доставяне и/или отвеждане на води;
        19. участие в процедура по получаване на концесия или възлагане на договор за извършване на дейност за сметосъбиране и сметоизвозване на битови отпадъци, обезвреждане в депа или други съоръжения на битовите отпадъци или за поддържане чистотата на териториите за обществено ползване;
        20. учредяване или придобиване на участие в лице, което кандидатства или е получило лиценз за радио- и телевизионен оператор по Закона за радиото и телевизията;
        21. учредяване или придобиване на участие в лице, издател на периодични печатни произведения;
        22. участие в публично-частно партньорство;
        23. учредяване или участие в социологическа агенция или в лице, което изготвя и предоставя публично изследвания на общественото мнение;
        24. учредяване или участие в лице, което извършва дейности по Закона за независимия финансов одит;
        25. учредяване или участие в лице, което извършва дейности по Закона за независимите оценители;
        26. учредяване или участие в лице, което извършва дейност по Закона за енергията от възобновяеми източници;
        27. участие в търговско дружество с държавно или общинско участие;
        28. придобиване на собственост върху земи и гори от държавния горски фонд.


        Изключения
        Чл. 4. Член 3 не се прилага, когато:
        1. акциите на дружеството, в което пряко или косвено участва дружество, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим, се търгуват на регулиран пазар в държава - членка на Европейския съюз, или в друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или на пазар, включен в списъка по Кодекса за социално осигуряване,Закона за публичното предлагане на ценни книжа или Закона за дейността на колективните инвестиционни схеми и на други предприятия за колективно инвестиране, и действителните собственици - физически лица, са обявени по реда на съответния специален закон;
        2. дружеството, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим, е част от икономическа група, чието дружество майка е местно лице за данъчни цели на държава, с която Република България има влязла в сила спогодба за избягване на двойното данъчно облагане или влязло в сила споразумение за обмен на информация;
        3. дружеството, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим, е част от икономическа група, чието дружество майка или дъщерно дружество е българско местно лице и неговите действителни собственици - физически лица, са известни или се търгува на регулиран пазар в държава - членка на Европейския съюз, или в друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство;
        4. дружеството, в което пряко или косвено участва дружество, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим, е издател на периодични печатни произведения и е представило информация за действителните собственици - физически лица, по реда на Закона за задължителното депозиране на печатни и други произведения.
        Болднал съм местата, които могат да имат отношение към една банка по принцип. Накратко - може да има офшорки в банките, ако са на регулиран пазар и ако истинските собственици на офшорката са обявени. Ми тогава за чий х.й са им на Цеко и Ивайло офшорките? Само разходи, а далавера никаква .... Та за това са решили да излязат на светло официално, въпреки че беше обществена тайна чии са офшорките. А и в тия офшорки са влезли официално някакви пари за тия акции, което пак си е някаква врътка.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Що, ако си плащаш лихвите
          тогава P/B 0.4
          Veni, Vidi, Vici

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
            Да кредитираш себе си не го броя за кредитиране
            Що, ако си плащаш лихвите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Така е, то за това са и тези увеличения на капитали нали
              Да кредитираш себе си не го броя за кредитиране
              Veni, Vidi, Vici

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                хаха много смешно

                Само, който не кредитира няма лоши кредити

                Успех!
                Така е, то за това са и тези увеличения на капитали нали

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  защо да не заслужава. лошите кредити все в ПИБ гърмят - ЦКБ ме съмнява да имат големи проблеми в това отношение

                  Всъщност ЦКБ вече си направи увеличението на капитала, така че по лично мнение всъщност заслужава по-високи коефициенти от ПИБ
                  хаха много смешно

                  Само, който не кредитира няма лоши кредити

                  Успех!
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
                    Коя е Цеца С?
                    Цветелина Бориславова aka Tsetsa the Sex

                    Има днес и интересна статия в 168 часа за Ковачки без да знам дали има въобще нещо общо с тукашната тема
                    Game Over...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                      Равновесов, не разбра ли, че коефициентите сами по себе си са едно нищо

                      Един добър бизнес модел е нормално да се търгува на по-високи коефициенти от един не толкова добър.

                      Аз лично мисля, че ЦКБ ще мине 2 лева, но ЦКБ не заслужава да се търгуна на еднакви мултипликатори с FIB. Тоест FIB заслужено се търгува с премия спрямо ЦКБ.

                      Лично мнение не е препоръка.
                      защо да не заслужава. лошите кредити все в ПИБ гърмят - ЦКБ ме съмнява да имат големи проблеми в това отношение

                      Всъщност ЦКБ вече си направи увеличението на капитала, така че по лично мнение всъщност заслужава по-високи коефициенти от ПИБ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Аз за такива работи не споря, поскъпването в даден времеви интервал е божа работа
                        Ами виж по-назад в темата, че го правиш
                        Veni, Vidi, Vici

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Хубавото на това търгово е че ще зададе минимални коефициенти за оценка на целия банков сектор на БФБ. От което отново ми се струва че ЦКБ ще е най-печеливша.
                          Утре и двете са на север

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Хубавото на това търгово е че ще зададе минимални коефициенти за оценка на целия банков сектор на БФБ. От което отново ми се струва че ЦКБ ще е най-печеливша.
                            Равновесов, не разбра ли, че коефициентите сами по себе си са едно нищо

                            Един добър бизнес модел е нормално да се търгува на по-високи коефициенти от един не толкова добър.

                            Аз лично мисля, че ЦКБ ще мине 2 лева, но ЦКБ не заслужава да се търгуна на еднакви мултипликатори с FIB. Тоест FIB заслужено се търгува с премия спрямо ЦКБ.

                            Лично мнение не е препоръка.
                            Veni, Vidi, Vici

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                              Аз също мисля, че търговото идва от законовите изисквания. Но цената на търговото според мен ще е над пазарната било то и с малко
                              Деофшоризиране на банките, няма такова нещо... Търгово и после увеличение на капитала

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                                Тази Банка е в пъти по-апетитна от ЦКБ.

                                Имам акции и от двете.

                                Не е препоръка.
                                И аз имам акции и от двете но не мога да съм сигурен на 100% коя е по - добра. Ако го знаех щях да имма само от нея....
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X