IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
    Тия почнаха да ме нервират с техните реклами ..Бяха ми една от любимите банки ...Явно са на зор .Имам едни пари на баща ми ,мисля да ги изтегля май
    ...за един ден платихме 1 млрд. ....това ако не наглост?
    Ако се беше смилило правителството да ги спаси...и другите банки да купят ДЦКтата сега щяха да са.....знаем къде!

    Коментар


    • Тия почнаха да ме нервират с техните реклами ..Бяха ми една от любимите банки ...Явно са на зор .Имам едни пари на баща ми ,мисля да ги изтегля май

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
        Тази близалка е толкова употребена, че вече има лош дъх. И активите, и печалбата са от придобиването на Юнионбанк - активите нарастват защото 2+2=4, а печалбата е само за да изравни резултата от другата страна.

        Коментар


        • Първа инвестиционна банка (ПИБ) е класирана на седмо място в Топ 10 по увеличение на активите в Европа. Активите на българската банка са нараснали с 30.21% до 6.19 млрд. долара, според данни на изданието. Fibank попада и в още една от класациите на изданието - по най-голяма възвръщаемост на капитала. Кредитната институция заема 10-то място с 28.6 процента.
          Източник: http://www.banker.bg/?Channel=3&Cate...Article=504167

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
            По счетоводна стойност акциятa идва над 4 лв., което определено показва подценяване от пазара (ако трябва да сме честни не останаха много такива хартии). Ти не знам как си го получил твоето число от 2.40 лв. В момента всичко пада на БФБ, не е изненада и тук. Нали знаеш, че цената се определя от бъдещите очаквания. След като взеха Юнионбанк ще дръпнат доста. Така че аз лично на цена под 2.40 бих подскачал от радост и да пълня докато мога.
            Собствениците я купиха на 30-ти Юни на 2.43 Бая голяма бройка при това беше изтъргувана тогава. Според мен някъде там си и остава нивото на което си струва да се купува аз над 3 лв за акция не бих я търгувал. Вече съм я играл през 2008-ма когато се сгромоляса след предният подобен проблем тогава за щастие беше само на демо
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
              Банките имат 1 "тайно" оръжие - таксички
              А тези за
              теглене на гол суми не на падеж могат да обезсмислят всяка предлагана сега в БГ лихва.
              Ето това не разбряха идиотчетата, които се смеят на получавалите огромни лихви от КТБ (най-добрата банка, която съмсрещал)!
              Смисълът на моята с-ка там бе да си взема парите, когато искам с/у 0 такса, както стана през юни
              Ама за да оперират и въобще да същестуват им требва ликвидност, демек кеш Като го нема кеш-а, активите много бързо се обезценяват (защото преди това прилежно са били балонирани)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                Здравей,

                Много вероятно, бяхме го анализирали вече.

                Поздрави!
                ми вижте им резултата за полугодието бе. расте.
                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Интересно е дали в резултата на случката тук ПИБ ще си увеличи фин.резултат за 2014.

                  Първо доста лихви не бяха изплатени поради предсрочно изтегляне на депозити.
                  Второ ликвидната подкрепа е с лихва 2% вероятно изтеглените депозити са били с по-голяма лихва......
                  Здравей,

                  Много вероятно, бяхме го анализирали вече.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    Интересно е дали в резултата на случката тук ПИБ ще си увеличи фин.резултат за 2014.

                    Първо доста лихви не бяха изплатени поради предсрочно изтегляне на депозити.
                    Второ ликвидната подкрепа е с лихва 2% вероятно изтеглените депозити са били с по-голяма лихва......
                    Банките имат 1 "тайно" оръжие - таксички
                    А тези за
                    теглене на гол суми не на падеж могат да обезсмислят всяка предлагана сега в БГ лихва.
                    Ето това не разбряха идиотчетата, които се смеят на получавалите огромни лихви от КТБ (най-добрата банка, която съмсрещал)!
                    Смисълът на моята с-ка там бе да си взема парите, когато искам с/у 0 такса, както стана през юни
                    Last edited by onakilev; 21.09.2014, 15:07.
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Интересно е дали в резултата на случката тук ПИБ ще си увеличи фин.резултат за 2014.

                      Първо доста лихви не бяха изплатени поради предсрочно изтегляне на депозити.
                      Второ ликвидната подкрепа е с лихва 2% вероятно изтеглените депозити са били с по-голяма лихва......
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Barky +1

                        Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Чета интерпретациите ви /на някои/ и се чудя да пЛАЧа или да се СмеЯ?!

                        Прочетете където трябва и ще установите:

                        1. Подкрепата е под формата на депозит с лихва малко над 2%;
                        2. Подкрепата е за срок от 18 м.!

                        Относно плана за преструктуриране, трябва вече да е изготвен и внесен от банката. Той би трябвало да бъде одобрен от:
                        1. БНБ;
                        2. МФ;
                        3. ЕК!!!!!

                        Какво по-добро от това банката да бъде под надзора и на трите институции, за мен това е ПОЛОЖИТЕЛЕН сигнал! Това ще бъде единствената бг банка, която освен че издържа РЕАЛЕН СТРЕС ТЕСТ, ще бъде под надзора и експертността на тези институции, което е в изключителен интерес за нас като акционери в публично дружество!

                        P.S. Доколкото прочетох бг институциите са одобрили плана и той би трябвало да пътува за ЕК!

                        Поздрави!

                        SA.38994 Liquidity scheme in favour of Bulgarian banks:
                        http://ec.europa.eu/competition/eloj...ode=3_SA_38994

                        Letter to the Member State - authentic language en pdf
                        Published on 11.08.2014:
                        http://ec.europa.eu/competition/stat...0224_113_2.pdf

                        Коментар


                        • Ейййй тоя ноември го дъвчем цял месец! Подкрепата е за 18 месеца!

                          "По отношение на Първа инвестиционна банка министърът отбеляза че днес е срокът за внасяне на плана от държавата чрез Министерството на финансите, предвиждащ постепенното връщане на ликвидната подкрепа. Планът е одобрен от МФ и БНБ и се внася в Европейската комисия. Министър Порожанов отбеляза, че срокът за връщането на ликвидната подкрепа съгласно плана, одитиран от БНБ, е 18 месеца. С думите си министърът опроверга грешните интерпретации, че подобна ликвидна подкрепа трябва да се върне през ноември тази година."

                          http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4268846

                          Коментар


                          • аз съм много булиш за таз артия. дори в петък си напазарувах тон и половина за обща култура.
                            Парите ноември ще ги върнат на 100%, нали ако не ги върнат ще са втори след ктб. никой няма да позволи втора системна банка да гръмне за глупости. само гледайте ако тренда на борсичката се обърне, таз артия как ще фръкне.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Всичко се прави по необходимост ,ноември месец наближава ,парите трябва да се връщат ,търсят се нови депозанти
                              Първоначално изпратено от Пепи - Пипона Разгледай мнение
                              Гледам днес в тарифата на ПИБ се мъдри това нещо:



                              Добавка ок, обаче това как така не прави влога преференциален и съответно негарантиран. Особено след като никъде не виждам къде са тези одобрени условия и няма гаранция, че не се дават според клиента т.е. никаква разлика с преференциалните депозити.

                              Някой има ли някаква информация за тези добавки и възползвал ли се е от тях да каже какво пише из споразуменията, които се подписват.

                              Коментар


                              • Гледам днес в тарифата на ПИБ се мъдри това нещо:

                                ПИБ АД има правото да предоставя лихвен бонус в размер до 0,70 пункта надбавка към лихвения процент по депозитни и разплащателни сметки съгласно стандартизирани условия, одобрени от Управителния съвет на Банката при наличие на споразумение, сключено в банков салон. Влоговете, с предоставен лихвен бонус, са гарантирани в съответствие със ЗГВБ – до 196 000 лева.
                                Добавка ок, обаче това как така не прави влога преференциален и съответно негарантиран. Особено след като никъде не виждам къде са тези одобрени условия и няма гаранция, че не се дават според клиента т.е. никаква разлика с преференциалните депозити.

                                Някой има ли някаква информация за тези добавки и възползвал ли се е от тях да каже какво пише из споразуменията, които се подписват.

                                Коментар

                                Working...
                                X