IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не, ама цените са си добри и явно някой с големи джобове си е харесал хартията. На пук на драскачите по-долу, които само хейтят и пак ще гледат как други правят пари.

    Коментар


    • Някой да има представа кой се разкупува така?

      Коментар


      • Но пък ПИБ си плати със собствени средства на хората 800 млн. лв. на 27.06. без да е искала от никого нищо. Нещо, което апропо не е много ясно колко банки могат да го направят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
          Да, но по-същественото е, че и след злостната атака има няколко пъти по милиард депозирани от небанки + Мотор, прав си за едно - няма банка, която да даде на когото и да е било 1.2 млрд. лв., просто защото ги няма - ахахахаха!
          Както и да го извъртате.
          По-съществено от кое? Пак казвам, че не съм против ликвидната подкрепа, нито цената й, нито пък имам нещо против ПИБ или собствениците. Опонирам на мненията Ви.
          Колкото до последното:
          Беше демонстрация на това как вие представяте нещата. Иначе сме прави - няма банка която да даде на когото и да е било 1.2 млрд., но аз мога и да продължа - на 27.06 нямаше банка която да даде и 1 лв на ПИБ

          Коментар


          • Да, но по-същественото е, че и след злостната атака има няколко пъти по милиард депозирани от небанки + Мотор, прав си за едно - няма банка, която да даде на когото и да е било 1.2 млрд. лв., просто защото ги няма - ахахахаха!
            Както и да го извъртате.
            Last edited by Barky; 10.11.2014, 17:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
              Да, и какво има да не разбирам...знаете ли, представям си ви като учителка с насочена показалка и накривени от злоба устни, твърдо убедена, че знае цялата истина от сътворението на света
              Вие може би интервюирахте банките, та сте твърдо убеден? Вижте, разбирам къде ви стяга обувката, само че концептуално не сте прав. В същността на цялата операция последното нещо, което има значение е цената. Никъде в никой лихвен бюлетин не е публикувана цена на държавна подкрепа ( state aid) и съвсем естествено се взимат предвид други индикатори, напр. междубанков пазар и то съвсем неслучайно за месец преди някакво необичайно развитие на пазара, което да промени нагласата и ценовите очаквания за пазара на ликвидност.
              Не ме интересува как си ме представяте!
              Въобще не съм против това, че банката е получила ликвидна подкрепа от държавата. Не съм против и цената. Против съм мнението Ви че цената е пазарна, както и от опита Ви да представите финансирането на Държавата, като финансиране на ПИБ от страна на останалите банки.
              И съм убеден че няма банка която да депозира в ПИБ 18 месечен депозит за 1 млрд.,(убедеността ми няма как да се основе на интервюта)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                Бъркаш баби със жаби, банките обезпечават само пари на бюджета, а не на държавни/общински предприятия. А конкретни имена, който споменава може би има вътрешна информация...
                Нищо не бъркам. В линка има сметки на общини, не на общински дружества. Последните не се обезпечават за разлика от първите.
                Никаква вътрешна информация нямам. Забатаченият кредит на ПИБ за ВМЗ е публично достояние от много време. И, между другото, държавата се притече на помощ и изплати индиректно голяма част от него.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Тук прекаляваш. ПИБ е известна с това, че винаги е била на опашката по депозити и разплащателни сметки на държавната и общинската администрации и на държавните и общинските фирми. Ясно е, че все ще намериш някоя сметка на община "Долно нанагорнище", щото все някой ще си открие сметка и в ПИБ, но наистина ПИБ винаги е избягвала да има държавата за клиент. И аз го намирам това за хубаво. Видя кво стана с КТБ. Още като почнаха скандалите с държавните сметки преди няколко години, всички публикувани данни сочеха, че ПИБ е на опашката.
                  Не прекалявам. Не съм твърдял, че ПИБ ухажва общините като други. Просто оборих поредното голословно твърдение на колегата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                    Пак не сме подготвени. Ето.
                    И това е без да броим ВМЗ и други не-държавни предприятия.
                    Бъркаш баби със жаби, банките обезпечават само пари на бюджета, а не на държавни/общински предприятия. А конкретни имена, който споменава може би има вътрешна информация...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                      Пак не сме подготвени. Ето.
                      И това е без да броим ВМЗ и други не-държавни предприятия.
                      Тук прекаляваш. ПИБ е известна с това, че винаги е била на опашката по депозити и разплащателни сметки на държавната и общинската администрации и на държавните и общинските фирми. Ясно е, че все ще намериш някоя сметка на община "Долно нанагорнище", щото все някой ще си открие сметка и в ПИБ, но наистина ПИБ винаги е избягвала да има държавата за клиент. И аз го намирам това за хубаво. Видя кво стана с КТБ. Още като почнаха скандалите с държавните сметки преди няколко години, всички публикувани данни сочеха, че ПИБ е на опашката.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MotorC Разгледай мнение
                        Финансирали са държавата, а не ПИБ! Не се правете че не разбирате!

                        Няма банка в България, която да даде на ПИБ 18 месечен депозит от 1 млрд, на каквато и да е цена
                        Да, и какво има да не разбирам...знаете ли, представям си ви като учителка с насочена показалка и накривени от злоба устни, твърдо убедена, че знае цялата истина от сътворението на света
                        Вие може би интервюирахте банките, та сте твърдо убеден? Вижте, разбирам къде ви стяга обувката, само че концептуално не сте прав. В същността на цялата операция последното нещо, което има значение е цената. Никъде в никой лихвен бюлетин не е публикувана цена на държавна подкрепа ( state aid) и съвсем естествено се взимат предвид други индикатори, напр. междубанков пазар и то съвсем неслучайно за месец преди някакво необичайно развитие на пазара, което да промени нагласата и ценовите очаквания за пазара на ликвидност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                          ....И защо намесваш общините, за разлика от КТБ, ПИБ никога не се е обвързвала с бюджетни, държавни, общински пари, които да изискват обезпечение ДЦК.
                          Пак не сме подготвени. Ето.
                          И това е без да броим ВМЗ и други не-държавни предприятия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                            Защо се правиш на ударен? Никаква лъжа няма. С какви активи според теб е обезпечен държавни депозит? С кредитен портфейл? С дялови участия във фалирали дружества? С активи, придобити от неплатежоспособни кредитополучатели и които банката не може да продаде с години? Или с 300 млн. ДЦК, част от които са обезпечение по депозити на общини?
                            Не, ти се правиш на ударен, защо пък да не може да е кредитен портфейл? И защо намесваш общините, за разлика от КТБ, ПИБ никога не се е обвързвала с бюджетни, държавни, общински пари, които да изискват обезпечение ДЦК.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                              Fantasy, e как да не е одобрение като са купили ДЦК на дадена цена, някъде малко под 2.2%, това ако не е одoбрение, здраве да е.
                              Ще се повторя, но явно няма как. Вие сте писатели, а не читатели :
                              Банките одобриха да дадат пари на държавата, а не на ПИБ. При това срещу годишна лихва от 2%. Познай кой с какъв риск е в очите на кредиторите и дали е пазарно депозирането на тези пари срещу 2,25%?

                              Хайде по-сериозно наистина!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                                Fantasy, e как да не е одобрение като са купили ДЦК на дадена цена, някъде малко под 2.2%, това ако не е одoбрение, здраве да е.
                                Финансирали са държавата, а не ПИБ! Не се правете че не разбирате!

                                Няма банка в България, която да даде на ПИБ 18 месечен депозит от 1 млрд, на каквато и да е цена

                                Коментар

                                Working...
                                X