IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Някой може ли да ми припомни кой беше купувача на имота край Варна за 160 млн., няколко дни преди Путин да обяви, че няма да се строи ЮП?
    Уф, някъде го пишеше ... Но който и да е той - бая вода е глътнал, а банката е на кяр.

    ***EDIT*** А, ето намерих го - 'Южен поток транспорт" е дружеството.

    А вижте тъпанарите от Бивол какви глупости са писали през лятото:

    ПИБ изгаря с 34 милиона от спирането на „Южен Поток“ Да не би да ги е яд, че са се изложили с тъпата си прогноза и затова сега да плюят?
    Last edited by mibova; 23.01.2015, 15:01.
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Някой може ли да ми припомни кой беше купувача на имота край Варна за 195 млн.лв., малко преди Путин да обяви, че няма да се строи ЮП?

      160млн. е печалбата от сделката
      Last edited by съни(тя); 23.01.2015, 16:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
        Е защо се изказваш тогава като голям разбирач по банки и банково дело? И обясняваш с авторитет, кое е как трябва да бъде и кое е пропуск и кое не?
        Е то това са подробности. Мен ме интересува има ли шанс да се наложи огромно увеличение капитала, което да размие стария капитал или няма шанс за това. Ако има шанс за подобно увеличение съответната банка не ме интересува. При ПИБ има шанс да и се наложи да прави подобно огромно увеличение. Съответно не ме интересува. Който има акции да си смята какво размиване би се получило. Мен вероятността да си загубя над 50% от парите пък защо не и 100% са ми достатъчни за да не припарвам до дадена банка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Ок ок, спирам с писането, винаги ще се намират умници да клатят лодката, в бг сме все пак.

          Успешна търговия и я карайте по лежерно!
          То търговията е достатъчно лежерна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не съм чак толкова навътре в банкови регулации, а и честно казано мързи ме да проверявам. Така и така няма да си купя акции от ПИБ в близко време
            Ти не си купи когато трябваше та сега ли но гледам, че някои когато трябваше не си купиха и пишеха против ПИБ сега са се напълнили и яросно я защитават и громят Бивола ха ха инвеститори

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Не съм чак толкова навътре в банкови регулации, а и честно казано мързи ме да проверявам. Така и така няма да си купя акции от ПИБ в близко време
              Е защо се изказваш тогава като голям разбирач по банки и банково дело? И обясняваш с авторитет, кое е как трябва да бъде и кое е пропуск и кое не?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov
                Какви атаки бе човек - има иснесени факти ако не са верни Бивол да си го отнесе по надлежния ред
                Ако са верни ние ще го отнесем
                Какво не ти е ясно - въпроса е защо се мълчи от БНБ и тук се трият мнения с предлога Непотвърдени:
                То ако чакаме да се потвърдят ще е късно - върнете се 6 месеца назад.
                А защо мислиш, че не са си потърсили правата от банката вече? Ама сега като ги одрусат с яките глоби Бивол ще ревнат, че това е нарушаване на свободата на словото нищо, че пишат яко лъжи и манипулации. Кой е казал, че ще намалят капитала и ще изкупуват облигациите? Чистачката в Министерството на финансите е подшушнала на Бивол ли? Между другото ти за има няма месец регистрация във форума доста бързо си се осведомил кой как трие постове и как стоят нещата на БФБ. Малко ми намирисваш на подплатен коментатор

                Коментар


                • на когo да отговарят ПИБ, БНБ и ЕК? на някакво сайтче ли? Хайде по сериозно - ЕК е казала вече, че не отговаря на медийни спекулации и течове на информация......

                  Коментар


                  • Според хората с акции в ПИБ няма нищо кой знае колко притеснително, че свързано лице като собственик на редица офшорни компании е с кредитна експозиция от над 1.2 млрд. лв. към банката (според публикации с извадки от ТР). На тях проблемът не е им е табличката, а интерпретациите и тона на една медия. Странен мазохист е българският инвеститор!

                    Иначе е време да спрем с безмислени дискусии. Банката е системна за България и си функционира, а ние нито ще променим нещо, нито ще накараме отговорните лица да си свършат работата. Било то по отношение на банката, било то по отношение на Бивол. Ще става каквото трябва да стане, а дотогава няма две мнения, че ще е по-добре да купувате и продавате повече акции на БФБ, отколкото да си чешете езиците.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johnyk
                      защо да не може,къде пише че трябва да се провизира,
                      Никъде, така просто си говорим

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        То и КТБ се търгуваше на 70 лева ли беше
                        90+

                        Коментар


                        • Ок ок, спирам с писането, винаги ще се намират умници да клатят лодката, в бг сме все пак.

                          Успешна търговия и я карайте по лежерно!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Пишете малко като деца от детската градина, нещата никога не са нито черни, нито бели, ясно е че тези кредити са оформени по начин който да не показва свързани лица, ако мислите че в банката няма юристи които да изпипват нещата жестоко се лъжете. Това се оправя само с тих натиск от страна на регулаторите, не с писане на куцо и сакато по форумите от което може да последват само негативи. И правете разлика между банките, винаги съм правил огромна разлика между КТБ и ПИБ, вие ако не правите ок. Който се притеснява да си държи парите някъде - да си ги държи където не се притеснява, винаги съм го казвал и да спи спокойно.
                            Интересно е като видиш акцията, май акционерите вече не се вързват на тия писаници, узрели са вече
                            То този форум никой нормален не го чете, няма тежестта на бгмама, а принципно при станалото в последните месеци е логично акционерите в ПИБ да са с нерви како корабни въжета, никакви биволи не могат да ги уплашат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Не знам това в каква връзка, КТБ и на 10 нямаше да си купя, да не говорим че там изкуствено я държаха някакви абсурдни нива както за по света, така и у нас.
                              От всяка една цена потенциалния спад е 100%. Все едно каква е номиналната стойност на акцията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                                Правилно, правилно, колко да е правилно.. и до кога?
                                До като музиката свири и алкохола тече свободно. След това всички под масата и повръщат.

                                Коментар

                                Working...
                                X